Reklama

Reklama

Oworui Cheongchun

(seriál)
  • Jižní Korea 오월의 청춘 (více)
Drama / Romantický
Jižní Korea, 2021, 14 h (Minutáž: 70 min)

Epizody(12)

Obsahy(1)

V květnu 1980, během bouřlivých časů odehrávajících se během povstání v Kwangdžu, se do sebe zamilují Hee-Tae (Lee Do-Hyun) a Myung-Hee (Go Min-Si). Zdá se, že jejich láska je předurčena osudem. Hee-Tae je student medicíny, který je nejlepší ve své třídě. Vypadá jako pohodář, ale má také nepoddajného ducha a zatvrzelost. Myung-Hee pracovala poslední 3 roky jako zdravotní sestra. Je to milá osoba, která se staví za vše, co není fér. (mikki089)

(více)

Recenze (2)

sarulefilm 

všechny recenze uživatele

Seriál má dva hlavní motivy. Zaprvé povstání v Kwangdžu a zadruhé romantickou linku. Kwangdžu je tedy jen v pozadí romantické linky. Nikdo z hlavních postav se vlastně neúčastní demonstrací a serial se snaží asi přiblížit, jak tato tragická událost zasáhla i obyčejné lidi. První dvě třetiny jsou jen o romantické lince, kde mě otravovalo všechno kolem té svatby. A pak je tu třetí třetina, která je teda o tom povstání. Povstání v Kwangdžu je poslední dobou takové vděčné téma, věnuje se mu třeba kniha Kde kvete tráva nebo skvělý film Taxikář ze Soulu (2017), oboje si dokázalo díky svému tématu získat popularitu a myslím, že tento seriál na to dost spoléhal. Že to bude dojemná romance na pozadí tragické události a všichni budou plakat. Já vidím ten záměr tvůrců, ale přece jen jsem trochu zklamaná. Mělo to ohromný potenciál, ale přesto tam vidím hrozně moc věcí, které se daly udělat líp. Jsou to slabší čtyři hvězdy, protože to přece jen není průměrné drama a ty poslední díly měly nějakou sílu. Nejvíc mě ale bavila linka těch malých kluků. ()

ainny 

všechny recenze uživatele

I láska křehká jako motýlí křídla a krátká jak život jepic může být na věky. Youth of May odehrávající se v jedné z nejtragičtějších etap jihokorejské historie, měl pro mě jedinou skulinku. Studiové provedení Gwangju. To je ale opravdu jenom malá piha na kráse. Výborní herci a propracovaný scénář, kterému věříte každou minutu. Scénář, který vás vynáší na vlně, aby vás v zápětí hodil do propasti. A přesto do poslední chvíle věříte v zázrak. A on vlastně přijde... ()

Reklama

Galerie (10)

Reklama

Reklama