Delta Force One: Ztracená hlídka

Isaac Sehayek

Scénografie:

Kuli Sander
  • Mikolkator

Už nikdy viac to nechcem vidieť! Vlastne som to cele nedokukal ani prvý krát . Našťastie som to pozeral na Markíze a z toho utrpenia čo niekto nazýva film ma vyslobodila druha reklama po ktorej som si povedal NIE! radšej idem spať .(7.12.2013)

• AxelWers

Ako taká akcia, ale je to celé akési rozťahané a nezáživné. Po polovici som to vypol, tak je možné, že v tej druhej sa rozpútala akcia, na ktorú by sa nechytali ani Rambo spolu s Terminátorom, ale hodnotenie už nezmením.(9.5.2018)

• Acrobat

Je takmer nemožné udržať ironický smiech pri záverečnom predstavovaní statočných hrdinov z Beta Force. Sranda nastáva v každej sekunde tohto pamfletu a hlavne na začiatku, ak vyviaznete s idúcim autom z kaňonu kde na vás ide zo 15 RPGéčok. Sranda musí byť povedali si, a všimni si že po akejkoľvek otázke niekoho nastáva tá trápna minúta ticha, kde herec premieta text ktorý má povedať. Je to paškvil z najhlbšieho dna toho najhoršieho. Visia v jaskyni nikto nepozrie hore. prechádza sa pomedzi zlých nikto nič.... Sračka s 500 eurovým rozpočtom a kulisami s Mercury Marketu (videné 08.02.2018, DajTo archív)(9.2.2018)

• sniper18

Je to mizerný akčný dobrodružný film s Gary Danielson v hlavnej úlohe. Má celkom dobrý príbeh o vojenskej jednotke Delta Force, ktorá dostane za úlohu nájsť svojich predchodcov, ktorí sa nevrátili z misie, no počas záchrannej operácie sa stanú terčom mnohonásobnej presily arabských bojovníkov a navyše sa dozvedia, že protivníci vlastnia nukleárnu zbraň, ktorú sa chystajú použiť a tak členovia Delta Force musia urobiť všetko preto, aby tejto katastrofe zabránili. Spracovanie je ale neskutočne zlé, prakticky si ani neviem predstaviť, ako by mohlo byť ešte horšie. Tu nie sú vôbec žiadne klady, celé je to až príliš hlúpe a amatérske, s množstvom nepriehliadnuteľných stupídnych prvkov, pričom tomu chýba čo i len štipka nejakej logiky, akýkoľvek potenciál, ktorý prinášala táto zápletka, samozrejme hlavne z toho akčného alebo vojenského hľadiska sa nepodarilo ani trochu využiť a tak ma skutočne nenapadá vôbec nič, čo by na spracovaní bolo aspoň priemerné. Akcie tu nie je až tak moc, ale ani to neprekáža, keďže jej kvality sú na veľmi nízkej úrovni. Očakával som, že bude viac zameraná sú súboje, likvidácie alebo nejaké menšie prestrelky, pri tomto aspoň nie je potrebný vysoký rozpočet a vzhľadom na zápletku by to bolo asi aj najprijateľnejšie, no nestalo sa. Väčšinu času filmu sa nájde skôr len nejaký útok na menší konvoj s hlavnými hrdinami a všetky tieto akčné scény nemajú ani štipku logiky a nemajú vôbec čím zaujať. Hlavne to strieľanie na konvoj z raketomentov bol čistý výsmech. Ale celkový akčný dojem z úplného dna trochu vyzdvihuje záver, kedy sa už nájde pár slušných kopov a ani to strieľanie až tak zle nevyzerá. Stále je to podpriemer, no v porovnaní s tým, čo sa našlo predtým je to aj tak veľký pokrok. Čo sa týka hereckého obsadenia, pochvalu si zaslúži aspoň Gary Daniels, je to skutočne jediný klad tohto filmu, síce v akcii toho moc nepredvedie, len v tom spomínanom závere si niekoľkokrát kopne a vystrelí, v priebehu filmu nepredvedie takmer nič, ale len predsa je tu stále ten správny sympaťák a ten vojak sa mu dá aspoň trochu veriť. Na rozdiel od jeho spolubojovníkov, ktorí nevideli vojenskú jednotku ani z diaľky, skôr pripomínajú partiu kamarátov na výlete. A o záporákoch tu ani nemá cenu hovoriť, bieda. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi zle, rozpočet bol síce viditeľne nízky, ale to predsa nutne neznamená, že sa musí jednať o takýto brak, absolútne nezvládnuté po všetkých stránkach. Joseph Zito natočil v osemdesiatych rokoch pár slušných béčok, no na tomto filme sa to nijak neprejavuje, keby ho točil nejaký debutant, amatér, tak by to nemohlo dopadnúť horšie. Tá jedna hviezda je skutočne len za Garyho Danielsa, ale aj tak ma mrzí, že musí mrhať svoj potenciál v takýchto brakoch. 13%(26.12.2012)

• Martin741

Lacna napodobenina priemernej trilogie Delta Force, kde v jednicke hral Cak Noris. 0 %(17.1.2015)