Vzhľadom k tomu, že každý diel tejto série natočil iný režisér, tak sa štylizácia neustále menila. Tento diel je však zo všetkých najbrutálnejší. Okrem toho že ho režíroval tvorca známého krváku Prowler z roku 1981, tu na krvavých efektoch pracoval majster svojho oboru Tom Savini. Jeho práca je vidieť na každom morde, vrátane Jasonovho ksichtu. Savini je fakt majster trikár. Oproti ostatným dielom sa tu objavuje aj viacej nahoty. Čo je hlavné, že tento film si dokázal udržať dusnú atmosféru predchádzajúcich dielov a je z neho cítiť tú surovosť a mysteriózno. Každopádne, podľa môjho názoru mala séria po tomto diele skončiť, pretože ďalšie diely už boli (snaď s výnimkou 7. dielu) len úbohé odvary.(19.8.2013)

Kdo z uživatelů, kteří koukají na mé komentáře čekali, že mě opustí touha sjet všechny díly Pátků, tak jim musím vzkázat, že hodlám své slovo dodržet:) Takže se podíváme společně co nám přinesla Čtverka. Hned na úvod se dostavuje známá rekapitulace. Na režisérské stoličce se pevně uvelebuje tvůrce božských béček Chucka Norrise a jde se na věc. Bruce Mahleh známý z Policejní akademie to schytá jako první z celkových 13 padlých. Pak příjde na řadu sestřička, tlustá stopařka a pak už je řada na mládež. Opět sympaťáci, jenže v nesprávný čas na nesprávném místě. U holek rozhodně bylo na co koukat a tak je jich dvojnásobná škoda, jenže vysvětlete to někdo Jasonovi. Na závěr to Jason schytá od malého Tommyho. Jelikož mám za sebou již 4 díly, tak mě nezbývá než porovnat tuhle sérii trošku s Vřískotem a upřímně, to srovnání by vyznělo mnohem lépe pro Cravenovu sérii. Tady přecejen napětí není nikterak mnoho a většinou po velice krátké chvíli končí oběť s mačetou v hlavě. 65%(16.1.2014)

Po slabsi trojce prichazi velmi solidni ctvrty dil, kvalitou srovnatelny s dvojkou. Na beckovy horor slusne obsazeni. Nova varka promakanych vrazdy zde zabiha az do rituality typu pribodavani na steny, do oken ci mezi dvere ala zaves. Divky jsou dil od dilu hezci, se zachovani standartni naivity. K zabitym lidem se tentokrat nepridalo zadne zviratko ci vozickar, takze vcelku zadny extrem. zato hudba a napinave momenty jsou zde na vysoke urovni. Pro me asi zatim nejlepsi F13...(8.5.2008)

• kaylin

„Pátek třináctého 4“ je klasickým pokračováním, které nemá žádný kdovíjaký nápad, prostě si jede v zajetých kolejích a snaží se prostě jen dál přicházet s oblíbenou postavou Jasona, který vraždí bez toho, aby to mělo nějaký hlubší smysl. Nehledejte v tom nějakou potřebu po mytologii, ale prostě jenom snahu přinést divákům to, co jim přinesly předchozí díly. Hlavní otázkou pak je, jestli někdo přežije.(4.9.2014)

• bruceman7

Čtyřka není zdaleka tak o Jasonovi, jako o teenagerech co maj pocit méněcennosti, o teenagerech co se dívají na péčko z dvacátejch let a tlemí se tomu jak zfetovaný, o teenagerech co furt šoustaj a děsně rádi se koupou o půlnoci v ne zrovna přitažlivém jezeře...Jay zřejmě moc dobře věděl, proč tyhle idioty vybít. Nejvíc ale film trpí na naprosto příšerném scénáři ...od katastrofy to zachraňuje snad jedině fakt, že je tak efektivně zmasakroval. Chápu že jde o princip pouhé likvidačky, ale i ta by měla mít hlavu a patu. 2/10(17.2.2011)

• - Herečku Kimberly Beck během natáčení někdo sledoval a obtěžoval telefonáty. Po natáčení všechno okamžitě ustalo. (Chatterer)

• - Ted White po dokončení scén k tomuto příběhu začal hned pracovat při natáčení filmu Starman (1984). (Terva)

• - Camilla More dostala původně roli Samanthy. (Chatterer)