Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jasonovo tělo je převezeno do márnice, ale už o jednoho mrtvého nadrženého patologa (Fackler z Policejní akademie Bruce Mahler) a sestřičku se později vrací ke Křišťálovému jezeru. Čeká tu na něj nová várka zkažené mládeže (mj. mladý Crispin Glover) a také rodina Jarvisových s malým Tommym (Corey Feldman), který má rád hororové masky a umí se zatraceně dobře ohánět mačetou. Čtvrté, nejhvězdněji obsazené pokračování kultovní slasherové série 80. let tentokrát v režii béčkaře Josepha Zita (Vrah Rosemary, Nezvěstní v boji, Invaze U. S. A., Rudý škorpión). (choze)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (195)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Horor, v jehož finále si nebohý malý chlapec vyholí hlavu a zničí tím zlo. Velkým mínusem zde je, že se Jason díky své mohutné postavě často ani nedostane do záběru celý a diváci tak zůstávají ochuzeni o fetišistické zkoumání jeho ikony se všemi nezbytnými proprietami (maska). Alespoň že ten velký prostor pro rozmnožování adolescentů nese své ovoce. A navíc je tam George McFly! ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Oproti předchozímu dílu lehký kvalitativní posun směrem dolů, ale jako plánované zakončení celé série určitě dobré. Postava Tomyho Jarvise teprve dostává kontury (aby byly v následujících dílech několikrát zcela překresleny) a Jason je fajn stejně jako minule. Standardní vyvražďovačka, které by možná trochu slušel nějaký nápad. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Víceméně standardní slasher, úrovní někde u prvního dílu. Má to příjemné krvavé momenty, často nahé osazenstvo (koupání na Adama potěší), ale dohromady se nejedná o žádný objev. Spíše tam jde chvílemi cítit pachuť rutiny bez zápalu. Připadám si však jako společenský vyvrženec, jelikož nerozmýšlajúci gore fanúšik (zatím) nejsem a přesto jsem si to (v rámci možností) užil a vychutnal. :) ()

tron 

všechny recenze uživatele

Po slabšej 3D trojke sa Jason vracia v sile porovnateľnej s jednotkou a dvojkou, t.j. bez humoru, zato s tvorbou Toma Saviniho. O vraždy a prsia nie je núdza, občas uvidíte aj tvár bez masky a zaujímavou súčasťou je prekvapivo vážne vyznenie postavy hranej vtedy ešte malým (ale už vtedy čudným) Coreym Feldmanom (okuliarnatý pošuk Teddy Duchamp z kingovky PRI MNE STOJ!). 80% predovšetkým "myslené pre fanúšika" (pre "normálneho" diváka, čo si občas chce pozrieť nejaký dobrý horor, by som zo série odporúčal len prvé dve časti a potom už nič) ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Po čtyřech prvních dílech stále nechápu, proč se Friday the 13th série stala tak slavnou. Atmosféra a cool zabiják jsou to jediné, co zde lze ocenit. Režijně a herecky je jeden díl horší než druhý, až to budí pocit, že s daným rozpočtem by to dokázal natočit každý amatér. V případě Final Chapter nepomůže ani scénář, který svou demencí a naivitou skutečně přakvapuje. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (26)

  • Jména Paul a Ted byla použita již ve filmu Pátek třináctého 2. V jiných dílech než ve druhém a čtvrtém se tato jména nevyskytla. (Stocki)
  • V jedné scéně mluví Rob Dier (Erich Anderson) s Trishou (Kimberly Beck) o jeho sestře Sandře. Sandra Dier (Marta Kober) byla jedna z obětí Jasona ve filmu Pátek třináctého 2. (Stocki)
  • Ted White po dokončení scén k tomuto příběhu začal hned pracovat při natáčení filmu Starman (1984). (Terva)

Reklama

Reklama