Invaze U.S.A.

• slovenský

Invázia do USA

Akční / Dobrodružný

USA, 1985, 104 min

Tak mam pocit ze nekteri uzivatele se tu predhaneji v tom kdo napise vic vtipny inteligentni a odusevnely komentar a ja vam vzkazuju polibte si sos kdo tenhle mazec hodnotil a nedal aspon za ctyri budto nepozna akcni klasiku 80 let a diva se radsi na ty soucasny sracky nebo je fanouskem Walkera texas rangera coz je jeste horsi tohle je proste klasika a srovnavat to s Rudym usvitem opravdu neni na miste protoze ten je ve srovnani s touhle jizdou jen utahanou a nepresvedcivou hovadinou kde sem fakt neuveril ze parta harantu je schopna zastavit ruskou invazi ale Chuck 80 let je takovej master ze mu to uverim bez problemu k nemu jeste pridejme explozivniho psychotika Rycharda Lynche kterej klidne prijede do usa a tam zacne o vanocich odstrelovat baraky nebohych amiku raketometem! pricteme luxusni hlasky tezce prestrelenou a vykonou akci a rusaky tak hnusny ze v USSR to musel bejt nejzakazovanejsi film vsech dob tak to mame proste za pet nemuzu jinak(11.6.2012)

Když jsem film v rychlodabingu viděl poprvé někdy na začátku 90. let, tak jsem hltal každou scénu a nejvíce mě v hlavě utkvěla závěrečná scéna, která je opravdu kultovní!!! Když jsem snímek viděl teď po létech, nepřestával jsem se bavit a užíval jsem si perfektních stříleček a hláškujícího Chucka! Ten co řekne, tak je hláška, jak prase! Paráda! Prostě klasické akční béčko osmdesátých let, kde prostě nemá cenu řešit nesmyslnost příběhu, ale bavit se při výborných akčních sekvencích a neustálým střílečkám! Na scénáři se podílel i sám Chuck Norris a někdy je to fakt dobrá sranda. Zajímavostí určitě je, že na speciálních efektech se podíleli mistři Tom Savini a Greg Nicottero. Režisér Joseph Zito, jak je u něho zvykem, tak to do nás pere pod tlakem a to je jedině dobře!! Pro mě výbornej akční snímek zlatých osmdesátých let!! Chuck Norris byl pro mě po Árniem a Slyem na třetím místě osmdesátkových akčních hrdinů a tak tomu zůstává i dodnes!(18.8.2012)

Pokud někoho trápí noční můry, může být ještě rád, že se mu ve snech nezjevuje Chuck Norris. Kromě snů ale Chuck trápí rukého agenta Rostova a jeho teroristickou partu kámošů i ve skutečnosti. Ti se totiž rozhodli Ameriku na vánoce potěšit pár výbuchy a střelbou do lidí. Pak už zbývá jen aby na scénu nastoupil neprůstřelný hrdina v upjatém džínovém ohozu a automatem v každé ruce a to svinstvo uklidil. Celkově jeden ze zábavnějníš Norrisových filmů s bazukovým koncem.(1.12.2012)

Tento film vyžaduje úplně nový přístup k hodnocení. Béčko s nesmyslným dějem, rezignujícím na jakoukoliv aspoň elementární logiku či vnitřní soudržnost; "vystupující", kteří se ani nesnaží o cokoliv zdánlivě podobné hereckému výkonu; scény a záběry, u kterých jsem jen nevěřícně zíral či se (téměř doslova) válel smíchy (vánoční večer) a samozřejmě Chuck Norris v těsných džínách a samopaly na kšandě, jak si ho všichni pamatují z plakátů pouťových střelnic a videopůjčoven přelomu 80. 90. let. Příšerný odpad, ale ve své kategorii pětihvězdičkový.(14.8.2010)

Takže čím začít ? Film je celkově na tu dobu povedenej, takže kvalitní práce a i hudba byla taková správně klasická, dobrá. Sice jsem čekal trochu více, ale nevadí. Chuck Norris sice zde hraje hned ze začátku, ale pořádně se předveda zhruba až v půli filmu. Trošičku horší bylo to, že nepoužíval moc své bojové umění, respektivě a lajcky řečeno se moc nepral, spíš střílel, ale i to bylo ucházející, navíc měl výborné hlášky, takže jeho postava byla ve filmu skvělá. Celkově akce taky byla kvalitní, zejména na konci filmu a automobilové honičky. Hlavní záporák též výborný. Bohužel příběh mě moc nenadchnul, byl opravdu divný, hlavně ta první polovina filmu, nechci říci, že se vlekla, ale mohla být lepší. Akce tu je dost, taky mohla být výraznější, ale stále je to koukatelné béčko na tu dobu. Znám ale lepší filmy s Norrisem, třeba Delta force 2 nebo série Nezvěstní v boji a tak dále. Tohle je přesto nadprůměrný film, který potěší i několikrát. Herecké obsazení celkem jde. Norris a hlavní záporák byly nejlepší. Ve výsledku jsem docela spokojen, ale potenciál byl dost nevyužit. Rozhodování mezi 3 a 4 hvězdou bylo u mě pekelné, ale přesto dávám tu čtvrtou. Celkově hodnotím na 70% = ****(1.2.2013)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 146. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Do role novinářky tvůrci zvažovali také obsazení Whoopi Goldberg. S tím však režisér nesouhlasil. (Fenk)

• - Chuckův syn Eric dělal na filmu jako kaskadér a bratr Aaron jako koordinátor kaskadérů. (Rominator)