Invaze U.S.A.

• slovenský

Invázia do USA

Akční / Dobrodružný

USA, 1985, 104 min

Klasické osemdesiatkové akčné béčko, ktoré ak odmyslím Norrisa ničím nevyniká. Záporáci sú aj napriek obsadeniu charizmatického Richard Lyncha skôr podpriemerní. Ale akcie a výchuchov je dostatok, Chuck skvele baví a dokazuje, že je stále vo forme. Škoda, že súbojov je z jeho strany málo, väčšinou berie do rúk flinty a dokonca aj hláškuje. Práve on drží tento obyčajný akčnák nad vodou.(7.4.2018)

• cheyene

Matt Hunter je postava, kterou důvěrně znám z filmu Avenging Force, jenž je volným pokračováním tohoto snímku. Až do teď jsem neměl vůbec ponětí o tom, že by počin s Dudikoffem měl nějaký předcházející film, tudíž jsem si Invazi do USA pustil s očekáváním a docela i s chutí. Chuck Norris hraje postavu poněkud odlišně, více "supermanovsky" až "terminátorsky", kdy s automaty v každé ruce postřílí s naprostou přesností desítky teroristů a ani u toho nemrkne okem. Příběhově Zitův počin za mladším pokračováním těžce zaostává, není zdaleka tak chytlavý, hudebně nevýrazný (proti Avenging Force) a nemá tak povedenou atmosféru. Invaze do USA je spíše povinností pro každého fanouška Chucka Norrise a také pro ty, kteří mají rádi pokračování s Dudikoffem. Je škoda, že v tomto filmu není vůbec nastíněno, že má Matt Hunter sestru a rodiče, že po této akci jde do civilu (čímž Avenging Force de facto začíná), atd. Je však dobré vidět tuto postavu v odlišné akci a udělat si tak obrázek, jak dobrým byl agentem - vždyť to celé zvládl sám. :)(18.4.2018)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $17,536,256Tržby Celosvetovo $-║ Sakramentské béčko z bijcom Chuckom Norrisom, len škoda že ten dej a akcia je až tak otrepaná nezáživná, že to nemá ani šancu pobaviť, najlepšie sú detaily tváre drsniacky sa tváriaceho Norrisa, to je fakt sila a potom sa ho nebojte. /15%/(14.2.2009)

Krystalicke becko, ktera uz by dneska nikdo nenatocil - a ne proto, ze je straslive debilni (to i spousta dnesni produkce), ale protoze ve jmenu politicke korektnosti by si nikdo nedovolil tocit film, kde magor s raketometem vystrili nekolik baraku pri stedrovecerni veceri, pripevnuje casovane bomby na autobus plny skolaku atd. Osmdesata leta byla mozna priblbla, ale aspon vsechno servirovala naplno. A nepamatuju se, kde jinde by to hlavni zaporak koupil ze dvou metru z bazuky. A to uz vubec nemluvim o tom, ze se mu zdaly sny, ze mu Chuck Norris rozkope drzku...No, splnilo se mu to :)(30.7.2012)

Nonstop akční inferno s nepřemožitelným Chuckem, kde přítomnost dětí v záběru vždy ohlašuje příchod rusáka s bombou. Klasický americký produkt, kde se rusáci snaží zničit ameriku, mluví s přízvukem, pijí vodku a podnikají atentáty na poklidné americké předměstí, nákupní galerie o vánocích, kostely a školní autobusy. Chuck ale všechny zachrání a pošle záporáka express do SSSR. Po skončení filmu se tak nabízí jen jedna otázka. Co se sakra stalo s tím pásovcem?(25.8.2010)

• - Chuck Norris provedl většinu svých vlastních pasáží sám, a to včetně scény, kde visí na straně pick-upu, který jede přes kiosky v obchodním domě. (Mol)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 146. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Společnost Cannon nechala ve střižně odstranit všechny příběhové prvky a pozadí postav, aby se film soustředil jen na akci a Chucka Norrise. (Mol)