Invaze U.S.A.

Invázia do USA

Akční / Dobrodružný

USA, 1985, 104 min

• cheyene

Matt Hunter je postava, kterou důvěrně znám z filmu Avenging Force, jenž je volným pokračováním tohoto snímku. Až do teď jsem neměl vůbec ponětí o tom, že by počin s Dudikoffem měl nějaký předcházející film, tudíž jsem si Invazi do USA pustil s očekáváním a docela i s chutí. Chuck Norris hraje postavu poněkud odlišně, více "supermanovsky" až "terminátorsky", kdy s automaty v každé ruce postřílí s naprostou přesností desítky teroristů a ani u toho nemrkne okem. Příběhově Zitův počin za mladším pokračováním těžce zaostává, není zdaleka tak chytlavý, hudebně nevýrazný (proti Avenging Force) a nemá tak povedenou atmosféru. Invaze do USA je spíše povinností pro každého fanouška Chucka Norrise a také pro ty, kteří mají rádi pokračování s Dudikoffem. Je škoda, že v tomto filmu není vůbec nastíněno, že má Matt Hunter sestru a rodiče, že po této akci jde do civilu (čímž Avenging Force de facto začíná), atd. Je však dobré vidět tuto postavu v odlišné akci a udělat si tak obrázek, jak dobrým byl agentem - vždyť to celé zvládl sám. :)(18.4.2018)

Krystalicke becko, ktera uz by dneska nikdo nenatocil - a ne proto, ze je straslive debilni (to i spousta dnesni produkce), ale protoze ve jmenu politicke korektnosti by si nikdo nedovolil tocit film, kde magor s raketometem vystrili nekolik baraku pri stedrovecerni veceri, pripevnuje casovane bomby na autobus plny skolaku atd. Osmdesata leta byla mozna priblbla, ale aspon vsechno servirovala naplno. A nepamatuju se, kde jinde by to hlavni zaporak koupil ze dvou metru z bazuky. A to uz vubec nemluvim o tom, ze se mu zdaly sny, ze mu Chuck Norris rozkope drzku...No, splnilo se mu to :)(30.7.2012)

Prostě klasická šílenost, kdy se nehodnotí podle hlavy, ale podle srdce. Čenda Noříš si to dával jako největší bourák, Ingram MAC-10 v každé ruce a solí to teroristům ani se u toho nechumelí. Sám jako jeden chlap zabil 29 lidí, teda to co jsem napočítal, dále tam umřela ještě hromada lidí, hlavně v závěrečný přestřelce, ale ze to Chuck už nemohl. Neklasický závěrečný duel s Richardem Lynchem na protitankové zbraně je klasa. P.S. Kolik má ruční protitankový systém v zásobníku raket? Tady jich měl asi 6 (ale tim číslem si nejsem jistej). :-D(3.7.2008)

• malylada

No čekal jsem akční nářez, jak už to v osmdesátkách bývá. Místo toho jsem se dočkal Norrise, který se většinu filmu tváří smrtelně vážně a předvede otočku snad jen dvakrát. Člověk v těchto filmech překousne debilitu děje, trapných dialogů, ale očekávám, že dostanu akční béčkový nářez. Střílení bazuk jako ze samopalu je zde na denním pořádku, ale to je tak vše. Akce je nudná, navíc půlka z ní bez Norrise a závěrečný souboj vůbec to nejhorší, co žánr nabízí......2/10(14.12.2016)

Když už nic jiného, tak je tahle epika choromyslných bratrů alespoň neuvěřitelně překvapivá. Dnes už se těžko dostanete k filmům, ve kterých zlotřilá komanda žoldáků likvidují rodiny u vánočních večeří a na školní autobusy připevňují časované bomby. Škoda, že se ve tří čtvrtinách na všechny tyhle překvapivé estrádní momenty zapomeneme a jdeme do tvrdé akce, při které se skoro nikdo nepohybuje, zato ale všichni neustále střílí. Na druhou stranu vám ten film alespoň nelže, Chuck Norris řekne za celou dobu stopáže asi deset vět a nikdy se nedozvíte, co se stalo s jeho domácím mazlíčkem, populárním pásovcem. Jak dějovou situaci komentoval filmovědec Zdeněk Blaha: kam jsme klikl, tam něco bylo. Nekecal!(12.4.2010)

• - Do role novinářky tvůrci zvažovali také obsazení Whoopi Goldberg. S tím však režisér nesouhlasil. (Fenk)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 146. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film, který Matt Hunter (Chuck Norris) sleduje v televizi, je UFO útočí! (1956). (Mol)