poster

Invaze U.S.A.

 • český

  Invaze do U.S.A.

 • anglický

  Invasion U.S.A.

 • slovenský

  Invázia do USA

Akční / Dobrodružný

USA, 1985, 104 min

 • TERRORDROME
  **

  V U.S.A sa vylodí banda trotlov s podvratnými zámermi. Vyhadzujú do vzduchu rôzne veci a strieľajú do ludí. Vybrali si ale nesprávnu planétu, pretože na tej našej sa nachádza Chuck Norris, poloboh, po Perseovi a herkulovi tretí syn samotného Dia ktorý dokáže jediným pohľadom prinútiť Bin Ládina k samovražde. Proti niečomu takému je akási treťotriedna teroristická organizácia úplne bezmocná, nečudo že ich vodca má z Chucka non-stop nočné mory. Dosť drsná béčková vtákovina, absurdná ale našťastie aj celkom zábavná. Akcia nechýba, výbuchy, hromada mŕtvych a na záver vojnové peklo pred bankou a súboj s bazukami. CHUCK OFF!!(19.9.2010)

 • mzss1
  ****

  Takže čím začít ? Film je celkově na tu dobu povedenej, takže kvalitní práce a i hudba byla taková správně klasická, dobrá. Sice jsem čekal trochu více, ale nevadí. Chuck Norris sice zde hraje hned ze začátku, ale pořádně se předveda zhruba až v půli filmu. Trošičku horší bylo to, že nepoužíval moc své bojové umění, respektivě a lajcky řečeno se moc nepral, spíš střílel, ale i to bylo ucházející, navíc měl výborné hlášky, takže jeho postava byla ve filmu skvělá. Celkově akce taky byla kvalitní, zejména na konci filmu a automobilové honičky. Hlavní záporák též výborný. Bohužel příběh mě moc nenadchnul, byl opravdu divný, hlavně ta první polovina filmu, nechci říci, že se vlekla, ale mohla být lepší. Akce tu je dost, taky mohla být výraznější, ale stále je to koukatelné béčko na tu dobu. Znám ale lepší filmy s Norrisem, třeba Delta force 2 nebo série Nezvěstní v boji a tak dále. Tohle je přesto nadprůměrný film, který potěší i několikrát. Herecké obsazení celkem jde. Norris a hlavní záporák byly nejlepší. Ve výsledku jsem docela spokojen, ale potenciál byl dost nevyužit. Rozhodování mezi 3 a 4 hvězdou bylo u mě pekelné, ale přesto dávám tu čtvrtou. Celkově hodnotím na 70% = ****(1.2.2013)

 • Xmilden
  ****

  Za tenhle film měl intergalaktický Chuck dostat Nobelovu cenu míru. Jestli pánům ve Švédsku nestačí si spočítat že je člověkem, který v roce 1985 zastavil pokračující invazi USA. Ano, film je údajně natočen dle skutečných událostí, jen se odehrává v jiné dimenzi. Abych ale nezatracoval ostatní herce, tím že tady budu chrlit chvalospěvy na herecké dovednosti pana Nejvyššího, všichni odvádějí vysoký nadstandard a třeba takový terorista Rostov občas dokonce i utrousí něco v Ruštině, přestože by podle scénáře měl mluvit rusky vlastně pořád. Ale kdo tohle vlastně v podobných filmech sleduje. Chuck zachrání kostel, autobus plný dětí, nákupní středisko.... Zastřelí falešné policajty, vojáky a kdyby mohl tak vyřeší i otázku zdravotnictví. Řeknu vám ten chlap umí udělat čistku v těchto resortech. To by byl ministr jako víno. Neskutečný film a vřele doporučuji.......(9.10.2012)

 • Kubaso
  ***

  "Invaze do U.S.A." by se svým způsobem dala přirovnat ke "Komandu" nebo "Cobře" se Stallonem. Jenže tam, kde se Arnieho majstrštyk nebere až tak vážně a "Cobra" má minimálně alespoň dobrou atmosféru a charismatického Slye, toto béčko nabízí pouze hromadu nesmyslů a Chucka Norrise s extra těsnými džíny a permanentním výrazem sedmiletého haranta, jemuž někdo sebral hračky. Filmové postavy se objevují a zase mizí zcela náhodně a pár scén do děje filmu vůbec nepasuje. Jeden příklad za všechny: hlavní záporák Rostov zajde za dealerem v Miami za účelem prodeje ukořistěných narkotik. Jeho i přihlížející šlapku roztomilým způsobem zlikviduje (dealera kastrací, šlapku brčkem do koksem přeplněného nosu:-D a pak s ledovým klidem z místa činu odchází BEZ PENĚZ i BEZ DROG!!! V závěrečném finále Rostov poštve na Chucka celou svoji armádu, ačkoli předtím v televizi viděl, že by měl být Norris bezpečně za mřížemi. Poté následuje potyčka teroristů s národní gardou a Rostova s Norrisem. Poslední scénou, v níž náš HERO na záporáka zcela odnikud vytáhne zbraň hromadného ničení, si doslova koleduje o nějakou vypečenou hlášku. Víte jak to myslím, něco jako: "Chucku, to jsi tak rád, že mě vidíš, nebo máš v kapse RAKETOMET?" (o tom, že raketomety v tomto filmu není třeba nabíjet, snad ani nemá cenu se zmiňovat). Ne, že by to nebyla sranda...(27.7.2007)

 • choze
  **

  AMERIKA PŘIPRAVENA NEBYLA... ALE ON ANO! Od režiséra RUDÉHO ŠKORPIONA (a jiné cannonovsko-norrisovské klasiky MISSION IN ACTION) jsem tedy čekal víc, ale úplně špatné tohle typické cannonovské béčko let osmdesátých taky není. INVAZE DO USA vznikla rok po jiném invazivním titulu RUDÝ ÚSVIT a zajímavá je tady forma titulní invaze. Nejde totiž o anexi jako takovou, ale jen o řadu podvratných akcí ve velkých amerických městech (teroristé se např. převlečou za policisty, zmasakrují mládež na večírku a když přijede skutečná policie, přeživší mládežníci se na ni naštvaně vrhnou), které mají zažehnout vlnu nepokojů. Celé to na mě dělá dojem jako by v Cannonu (který ve stejném roce vyprodukoval i veleúspěšného AMERICKÉHO NINJU, v kterém měl původně Chuck hrát) měli hromadu nespotřebované filmařské pyrotechniky a chtěli se jí rychle zbavit. Po pomalejším rozjezdu se rozpoutá neutuchající ohňostroj, kterým se v teréňáku proplétá Chuck s kamenným výrazem a uzinou v každé ruce a se suchými hláškami na neochotně se pohybujících rtech likviduje teroristy jejich vlastními bombami. Obzvlášť komická je snaha scenáristy (kterému Chuck fušoval do řemesla) hrdinu heroizovat - na Chucka si neustále někdo otvírá hubu, aby se vzápětí zbitý šoural pryč, úpějíce "HAJZL JEDEN!". Byl ještě někdy v nějakém filmu padouch (zde krásně slizký Richard Lynch), který měl z hrdiny regulérní noční můry? Absolutní bomba je pak finále, ve kterém vyjedou do ulic desítky tanků Národní gardy a Chuck si to rozdá s hlavním záporákem v bazukovém duelu. Jinak král béčkových padouchů Billy Drago se tu k mému zklamání jen mihne v jedné jediné scéně. Fanouškům i odpůrcům reaganovského akčního filmu vřele doporučuji výbornou stránku www.ruthlessreviews.com/80actionguide.cfm(7.1.2006)

 • - Chuckův syn Eric dělal na filmu jako kaskadér a bratr Aaron jako koordinátor kaskadérů. (Rominator)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 146. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Do role novinářky tvůrci zvažovali také obsazení Whoopi Goldberg. S tím však režisér nesouhlasil. (Fenk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace