Joe Cooper a Dough Remer jsou vášnivými fanoušky baseballu a sní o tom, že jednou budou velkými sportovními hvězdami. Po letech jdou na sraz se spolužáky z gymnázia, ale všichni je považují za šašky a trouby. Nemají žádné příjmy a jsou v krizové situaci. Přesto se rozhodnou konečně něco udělat a vymyslí novu hru, vycházející z basketballu. Novou hru se jim podaří prosadit, postaví družstvo a vyhrají první turnaj. Svou hrou zaujmou i miliardáře Teda Danslowa, který tzv. baseketball začne sponzorovat. Amerika z nového sportu šílí, hráči se stávají hvězdami. Za pár let hraje Danslowův tým Pivařů ve finále národní ligy. Během finále náhle Danslow umírá na srdeční kolaps. Podle závěti se má novým majitelem stát Cooper, ovšem s podmínkou, že tým dovede k vítězství v sezoně... (oficiální text distributora)

Trailer

B!shop

Rezie Zucker a v hlavnich rolich dve super hovada stojici za South Parkem, z toho nemohlo bejt nic jinyho nez paradni komedie. A taky, ze jo. Je tu sice par hluchejch mist, nektery fory slo jeste vic dotahnout, ale celkove to je svizny, misty originalni, hodne vtipny, tvurcum neni vicemene nic svaty, coz je jedine dobre a hraje perfektni hudba. Takze si nemam skoro na co stezovat a skvele jsem se bavil. ()

Jara.Cimrman.jr

Mám slabost pro humor Davida Zuckera, Parker se Stonem mne nikdy nedokázali pohoršit a většině z hrstky natočených sportovních filmů přidávám nezasloužené hvězdičky. Jenže tentokrát jsem zaznamenal pouze mikroskopické množství genialit utopených v moři stupidity, ze kterého jsem více než dvě pěticípé nedokázal zachránit. ()

Slasher

Hodně dlouho jsem se u bláznivý komedie tak nenasmál. Parker a Stone jako dva povaleči vymyslí sport, ve kterém se z nich stanou megahvězdy a přitom nebudou muset prakticky ani běhat. Spočívá to hlavně v házení na koš z místa, s tím že protivník se vás snaží vypsychovat abyste netrefili ani hovno. Tvůrci South Parku jsou bezmála tak vtipný jako jejich kreslený postavičky a dokonce spolu tvoří skvělý komediální pár. A to vypsychovávání je fakt geniální... Tohle je mnohem lepší než další hraná P&S komedie Orgazmo, rozhodně na to koukněte. ()

Dever

Soundtrack Ira Newborn: 1. Take on Me, 2. Don't Hate Me (Because I'm Beautiful), 3. Tonight, 4. Psyched Out, 5. Lemon Yellow, 6. I Will Still Be Laughing, 7. Jump in the Line (Shake, Shake Senora), ,8. The Honeymoon Is Over ,9. Motivate ,10. Beer ,11. Hopeless ,12. Nobody But Me ,13. Why Can't We Be Friends? ()

Malarkey

Tvůrci oblíbeného kontroverzního seriálu Městéčko South Park se objevili v komedii Davida Zuckera, zakladatele pojmu parodie a jak se to povedlo je zřetelné dle mého již ze samotného hodnocení. Rozhodně to není nijak špatný film, jen je trochu praštěný, nebo spíše, samotná hra BASEketball je krapet praštěná a fakt je, že Pivní bratři se opravdu nezapřou. Párkrát jsem se s radostí zasmál, ale od režiséra takového formátu jsem čekal poněkud něco více dokonalého. Takhle to je rozhodně zábavná komedie, která čerpá ze samotného nesmyslu, tedy příběhu, u kterého se ví, jaký bude mít průběh a samozřejmě jeho konec. Na druhou stranu, je zajímavé sledovat tvůrce tak nechutného a přesto tak úspěšného seriálu v akci. Rozhodně se nezapřou. ()

• Trey Parker požádal k přepsání scénáře Davida Zuckera, aby byli v jednom týmu tři (původně dva) členi, aby měl ve filmu roli také Dian Bachar. (StrYke)