Když jsem se dozvěděl, že zde hrajou tvůrci legendárního animáku Městečko South Park, tak jsem musel film samozřejmě vidět. Humor je přesně na úrovni těchto dvou hovádek, tedy hodně ujetý, bláznivý, putitány a lidi bez smyslu pro humor pohoršující, absurdní, prostě přesně tak, jak se mi to líbí. Děj filmu je jedna velká nadsázka. Osobně mi v tomhle filmu ale nesedí ta dramatická linka, která trošku kazí tento komediální nářez plný gagů a srandovních ptákovin. A nakonec mě velice potěšila přítomnost Reel Big Fish, kteří vytvářejí naprosto famózní sountrack.(17.10.2015)

Budete se bavit pokud přistoupíte na velmi specificky hrubozrný humor kdysi tvůrčí a dnes už zaniklé dvojice Trey Parker & Matt Stone. U nás se nijak zvláště neprosadili, ale ve své domovině byli populární pro svůj kontroverzně pojatý humor a navážení se do celebrit. Tahle komedie působí poněkud umírněným dojmem. Je to zřejmě tím, že režii si vzal na starost David Zucker k němuž mně nesedí humor, který populární dvojice prezentuje. O zápletce se nemá smysl rozepisovat, protože vlastně o ni nejde. Dva nerozluční kámoši bez prostředků vymyslí novou hru, odnož basketballu, se kterou začnou sklízet úspěch, následně sbalí pěkné holky a jejich sport se jim podaří prosadit masově přes bohatého sponzora. Jde o to nabalit na tohle co nejvíce přisprostlé gagy a je hotovo. Komedie sice relativně zábavná, ale v Zuckerově režijním podání se z propracovaných a mnohdy originálních gagů, stal primitivně vyznívající humor, který nemusí každý ocenit. 60%(2.5.2012)

Ako je záhada, či existuje Lochneská príšera, alebo kto bol naozaj Jack rozparovač, rovnako je záhada prečo som doteraz nevidel Baseketball. Matta Stona a Trey Parkera mám rád. Sú to hovädá a to je mi celkom blízke. Film sa točil v dobe, keď ešte zďaleka neboli tak kultoví. Škoda, že toto bol jeden z posledných filmov, kde sa objavili. Vo filme jasne cítiť Zuckerov rukopis. Občas je to fakt buranské, ako bolo v bláznivých komédiach v 90. rokoch zvykom. Občas je to trápne. Ale páni Southparkovci ma fakt pobavili a kopec nápadov je legendárnych. Lepšie 4*. Orgazmo bol o štipku lepší.(22.3.2015)

Neskutečně úžasná komedie ! Hned ze začátku jsem věděl že se mi film bude líbit , protože po pár minutách sem se skvěle bavil. Na Treye Parkera a Matta Stona jsem narazil až v tomhle filmu. A musim říct že mě ohromily. Jsem milovník basketbalu , takže se mi moc líbil baseketbal. U tohohle filmu jsem se bavil tak že těch 100 minut mi uběhlo opravdu rychle. Tenhle film mi dost sedl , protože takovýhle druh filmů mám moc rád. A strašně se mi líbili pravidla baseketbalu :-D(26.3.2015)

• MM_Ramone

Joe a Dough sú kamaráti, čo sa poznajú už od detstva. Keď boli malí chalani mali mnoho plánov a predsavzatí. Nič z toho sa im však nesplnilo. Stali sa z nich loseri, čo nemajú ani na nájom. Až raz vymyslia novú športovú kolektívnu hru. Baseketball. Podivný mix basketbalu, baseballu a bohvie čoho ďalšieho. Prekvapivo sa z toho stane šport, ktorý si obľúbi celá Amerika. Hlavné úlohy stvárnili Matt Stone a Trey Parker - tvorcovia kultového animovaného seriálu "South Park". **(12.8.2017)

• - Trey Parker požádal k přepsání scénáře Davida Zuckera, aby byli v jednom týmu tři (původně dva) členi, aby měl ve filmu roli také Dian Bachar. (StrYke)