poster

První rytíř

 • USA

  First Knight

 • Slovensko

  Prvý rytier

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1995, 129 min

Komentáře uživatelů k filmu (295)

 • kleopatra
  ***

  Svého času se kolem Prvního rytíře tolik nadělalo a ještě dnes spousta romantiků nad tímhle dílem vzdychá. A taky fanynek Richarda Gerea, což já nejsem, takže si myslím, že 3* jsou ještě tak za Juliu Ormond a to až až.(9.10.2004)

 • Cival
  ****

  Překvapivě nestárnoucí romantická pohádka, kterou táhne hlavně ústřední milostný trojúhelník a obstojně nasnímané bitvy. Film, který jsem viděl nejmíň šedesátrkát - ne úmyslně, jen mimoběžně v televizi, ale nikdy jsem nepřepl a třeba záchranu Guinevery nebo noční bitvu si vždy náramně užil. Skvělá hudba, přesně trefené herecké obsazení.(27.3.2003)

 • Gemini
  ****

  Tak si to vezměme pěkně popořádku - hudba podmanivá (aby ne, taky je to Jerry Goldsmith), Sean Connery jako obvykle skvělý, Richard Gere hraje mladšího než si může dovolit, výprava a kostýmy jsou úžasné (ano, já vím, že z historického hlediska je to do nebe volající hovadina od architektury až po zbroj;)) a Julia Ormond je tak krásná a silná jak jen žena může být:) Dost vtipů - krásnější Lady Guinevru jsem ještě neviděl. Nemůžu jinak...(27.1.2003)

 • Djkoma
  ***

  Legenda o Artušovi zase trošku jinak. Tentokrát pohádka pro starší se skvělým Seanem Connerym, mladým a (pro někoho viď. mami) hezkým Gerem a jemnou Julii Ormond. Ve výsledku však žádný úžas a obdiv. Je to škoda, potenciál tu byl, ale jak to bývá jednoduchá myšlenka se prostě nezakryje slabým scénářem ani sebe hvězdnějším obsazením.(13.7.2004)

 • T2
  ****

  Rozpočet $75miliónovTržby USA $37,600,435Tržby Celosvetovo $127,600,435║ v prvom rade to ide v šlapajách Costnerovho Robina Hooda, má to dobrú akciu, lokácie, výpravnosť, aj obsadenie újde a niekoľko dosť dobre vystavaných momentiek, tá romanca tam troška škrípe ale dá sa prekúsnuť /75%/(29.6.2005)

 • gouryella
  ****

  V zanru historickem se sice jedna jen o mirne nadprumerny snimek, ale mam velkou slabost pro krehky puvab Julii Ormond ...(8.8.2002)

 • Marigold
  **

  Sladká limonáda, která dělá z artušovských legend jeden velký a legrační Disneyland. Z mého pohledu tenhle film drží jednak Sean Connery, jednak Jerry Goldsmith a jeho soundtrack. Ale popravdě ani tyto dvě osobnosti nedokázaly smýt dojem laciných kulis a ještě lacinějšího příběhu.(15.10.2007)

 • Anthony
  ***

  Je třeba přijmout, že jde o pohádku ne o historické drama. Problém je, že se to tak někdy tváří. Pozitiva: Jerry Goldsmith a Sean Connery, negativa: Richard Gere, přeslazenost, nemastné souboje (kvůli přístupnosti).(12.6.2003)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $127,600,435(6.1.2007)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Jerry Goldsmith : 1. Arthur's Fanfare ,2. Promise Me ,3. Camelot ,4. Raid On Leonesse ,5. A New Life ,6. To Leonesse ,7. Night Battle ,8. Village Ruins ,9. Arthur's Farewell ,10. Camelot Lives(7.5.2011)

 • tron
  ***

  „Myslím, že sa už nevrátim.“ Uchádzajúci a iný film (vyrozprávaný z pohľadu Lancelota, pričom legendárny Artuš je skôr vedľajšou postavou), avšak stále priemerný. Dosť nudný scenár, moc ma to veru nebavilo. Akcia slabá, herci neveľmi sympatickí. Pripadá mi to tak, ako keby sa Jerry Zucker po megaúspechu Ducha zľakol, čo ľudia povedia na jeho nový film a tak ho natočil čo najvážnejšie a najpatetickejšie. Ja osobne by som radšej znova siahol po znepokojujúcom Boormanovom Excalibure.(4.1.2007)

 • B!shop
  ****

  No dalsi variace na artusovskou legendu a docela povedena. Kdyz Gere machruje s mecem, hraje paradni hudba a neco se deje, tak je to naprosta parada. Bohuzel cas od casu tvurci pritvrdi na romantickou linku a ta me buhvijak nebrala. Nicmene nastesti to je vic dobrodruznej nez romantickej film, takze ty dve hodiny svizne utecou, do Gerea bych to nerek, ale hodil se sem, Connery jako kral byla jasna volba a Ormond to moc slusi. Takze celkove povedenej historickej film.(20.7.2006)

 • movie
  ****

  Je to zvláštní film v tom smyslu, jak zvláštně na mě působí. Je pomazán trochou medové komerčnosti, není to na něm moc vidět, ale jen lehce cítit. Přesto se jedná o příjemný kousek. Dobrý Gear a Cnnery, strhující hudba Jerryho Goldsmitha...Zucker se vymanil z žánru komedií a natočil kvalitní historák!(29.8.2003)

 • Faidra
  ***

  Dá se na to dívat, ne že nedá. Jen je třeba zapomenout na artušovskou legendu, spolknout fakt, že Julia Ormond je ve vetšině filmů spíš na ozdobu než na co jiného, a přetrpět Richarda Gerea coby velice nerytířského Lancelota. Odměnou budiž velkolepě zlotřilý Malagant, pohledné (ač historicky vyloučené) exteriéry a vynikající Connery.(10.7.2007)

 • RHK

  Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(2.3.2013)

 • Shit
  ****

  Neni to úplně typicky podanej příběh o Artušovi a Lancelotovi, Zucker si s tim tak trochu dělal co chtěl, ale všechno to zachraňuje hlavní trojice Gere, Connery a Ormond, hlavně Gere a Connery jsou skvělý a Ben Cross se zase skvěle hodí na svojí zápornou roli.Ani nevim proč, ale tenhle film mam fakt rád a nějaký ty mušky co film má mi nějak zásadně nevadí(2.7.2006)

 • flanker.27
  *

  Jedna velká slabota, herci toporní a zcela nepřesvědčiví (i veliký Connery, o Gereovi nemluvě), příběh plytký, bitvy ubohé, výprava strašná. Z tak silného základu vykouzlit takovou patlaninu chce mimořádný talent.(28.7.2007)

 • Hal_Moore
  ***

  Tento film byl úplně jiný, než jsem si představoval. Richard Gere, nadaný herec, byl nesprávnou volbou. Zbytečný průměrný film.(29.9.2005)

 • TeeAge
  ***

  Pre mňa docela zaújímavé obsadenie, a aj samotná atmosféra, v ktorej sa to odohráva, nemôže štvať. Príbeh však ničím neprekvapí, a tak sa celý potenciál stráca, a vytvára tak každodennú rutinu.(11.1.2009)

 • molotov
  ***

  Klasický lehce nadprůměrný historický film.(1.4.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace