poster

První rytíř

 • USA

  First Knight

 • Slovensko

  Prvý rytier

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1995, 129 min

 • Amarcord_1
  ****

  80% - Překvapuje mě zdejší nízké hodnocení. Pro mě je tento film spojen s překrásnou hudbou Jerryho Goldsmithe, nádhernou atmosférou a výborným hereckým trojlístkem v hlavních rolích. Příběh krále Artuše a rytířů Kamelotu fakt miluji. V tomto podání mě nic výrazně nerušilo, jen samotný konec mi přišel trochu přitažený za vlasy -proto nižší hodnocení. Jinak pro se pro mě jedná o znamenitý film, při kterém se myšlenkami vracím do té krásné doby, kdy jsem také chtěl být rytířem....(29.4.2006)

 • Agatha
  ****

  Pro mě je tento film nejlepším zpracováním tohoto velmi oblíbeného námětu. Výborné herecké obsazení zaručí nevšední podívanou. I Richard Gere je ve své roli snesitelný postava Lancelota mu sedla. Sean Connery jako vždy - vynikající (jak on to dělá). A Julia Ormond je v roli lady Guinevery velmi půvabná a ze všech jejích filmů na mě tímto udělala největší dojem. Výborná hudba a dobrá kamera byly také dobře vybrány. Jen ten scénář působí místy trochu rozpačitě a vyumělkovaně. Historická věrohodnost sice veškerá žádná, ale tu snad ani nikdo nečekal. Vysoké hodnocení dávám i proto, že jsem to viděl už tolikrát a stále ještě mě to neomrzelo, prostě pěkná pohádka pro dospělé, příp. i pro děti.(7.10.2007)

 • sulimo
  *

  Bože, Guinevera je prostě blbka, jako žena nejsem s to pochopit, co vidí na Gereovi, páč ten je v tomhle díle uplně a totálně antikoncepční, hlavně když to mám porovnat s Connerym, a ano, jsem si vědoma chabosti tohoto komentáře, ale aspoň vidíte, jak moc mě ten film užíral, že sem teď z toho píšu takovýhle blbosti.(30.12.2010)

 • Ivoshek
  *

  Sorry, ale tohle je skoro na hranici odpadu. Pseudohistorické filmy z Hollywoodu přímo nesnáším, a konkrétně v tomhle si s Artušovskou legendou fakt vytřeli p...l. To už má k reálnému středověku na britských ostrovech blíž Žvahlav a Svatý grál. A i kdyby to byl jenom romantický film, pořád by to byla nuda k ukousání.(15.10.2007)

 • Radiq
  ***

  Celkem originálně pojatý příběh z období legendárního krále Artuše a celkem originální trojitá romance (milostný triangl). Tuto originalitu snižuje nepříliš povedené vyobrazení doby, jakožto i nepříliš povedené boje (krve málo, divné to je). Můžu ale říct, že mě to bavilo a když na to koukáte s nějakou holkou, tak ta vám určitě za to líbá ruce (nebo něco jinýho). Ale vy tam zas máte hezkou Julii Ormond, která je kouktelná a celý je to poměrně dobře zahraný.(12.3.2008)

 • - Měl si zde zahrát Mel Gibson. (HappySmile)

 • - Filmári pracovali predovšetkým na mnohých miestach v Anglicku a Walese. Navštívili však aj mexický štát Durango. (MikaelSVK)

 • - Julia Ormond musela na pár dní opustit natáčení, protože dostala ušní infekci, která vyžadovala hospitalizaci. (HappySmile)