poster

První rytíř

 • USA

  First Knight

 • Slovensko

  Prvý rytier

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1995, 129 min

 • Gemini
  ****

  Tak si to vezměme pěkně popořádku - hudba podmanivá (aby ne, taky je to Jerry Goldsmith), Sean Connery jako obvykle skvělý, Richard Gere hraje mladšího než si může dovolit, výprava a kostýmy jsou úžasné (ano, já vím, že z historického hlediska je to do nebe volající hovadina od architektury až po zbroj;)) a Julia Ormond je tak krásná a silná jak jen žena může být:) Dost vtipů - krásnější Lady Guinevru jsem ještě neviděl. Nemůžu jinak...(27.1.2003)

 • corpsy
  ****

  Nákladný a pôsobivý historický spektákel, ktorý sa však nestretol s očakávaným komerčným úspechom aj napriek lákavému námetu a hviezdnemu hereckému obsadeniu. Po umeleckej stránke to však také zlé nieje, naopak. Film si užijú najmä milovníci tohto druhu zábavy, ale ani ostatný divák nepríde skrátka.(21.10.2010)

 • pakobylka
  ****

  ----- "Někdy je mír jenom opačnou stranou války." ----- Artuš - vládce se smyslem pro spravedlnost, který sní o míru a lepším světě ..... Lancelot - dobrodruh bez domova, který se živí mečem a vyzývá smrt ... Guinevera - kráska vlídná i zásadová, která hledá lásku a ochranu pro svůj lid ..... Malagant - padouch bez citu a svědomí, který touží po moci, nebere ohled na nic a na nikoho a neštítí se použít jakékoli prostředky. Jeho úloha je nezastupitelná, neboť bez něho by kladní hrdinové neměli proti komu bojovat a příběh by se mohl zvrtnout v unylý a prakticky neřešitelný milostný trojúhelník. Pohádka z dávných, neklidných časů, kdy se v slunci leskla rytířská zbroj, za soumraku ržáli bujní koně a bez ohledu na denní či noční hodinu řinčely ostré zbraně. Taková americká, trochu kovbojská - ale hraje se v ní o lásku i čest, jako v každé správné pohádce.(21.5.2012)

 • B!shop
  ****

  No dalsi variace na artusovskou legendu a docela povedena. Kdyz Gere machruje s mecem, hraje paradni hudba a neco se deje, tak je to naprosta parada. Bohuzel cas od casu tvurci pritvrdi na romantickou linku a ta me buhvijak nebrala. Nicmene nastesti to je vic dobrodruznej nez romantickej film, takze ty dve hodiny svizne utecou, do Gerea bych to nerek, ale hodil se sem, Connery jako kral byla jasna volba a Ormond to moc slusi. Takze celkove povedenej historickej film.(20.7.2006)

 • lekr
  ***

  Rozhodně důstojné zpracování legendy o Artušovi, které je však místy hodně nudné. Sean Connery je okouzlující a podává jako vždy skvělý výkony, ale s Richardem Gerem je to horší, protože postava Lancelota vyžaduje i tak trochu akční potenciál a pro tuhle roli Gerovi jeho gentlemantnost a charisma evidentně nestačilo. Špatné to není, ale stačí to vidět jednou....(16.12.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace