Reklama

Reklama

Gasoline Alley

Trailer 1

Obsahy(1)

Jimmy Jayne (Devon Sawa) je podezřelý z trojnásobné vraždy tří hollywoodských hvězd utopených v bazénu luxusního hotelu. Když ho detektivové Freeman (Bruce Willis) a Vargas (Luke Wilson) pronásledují, Jimmy podniká vlastní vyšetřování, aby našel skutečného viníka. (TommyZR)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (26)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Začiatok ešte ok. Normálne keď tam na miesto činu prišli Bruce Willis s Lukeom Wilsonom, mal som pocit, ako by som sledoval Sedem alebo neviem akú špičkovú detektívku. A tam to skončilo, opraty do rúk potom vzal Devon Sawa s vizážou neumytého automechanika a ten takto rapavý šiel všetko vyriešiť. Zvyšok bol už na smiech s výrazne topornými hereckými prejavmi najmä u ženského osadenstva. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Po tom ako bol Bruce Willis nominovaný za všetky svoje filmy z roku 2021 na zlaté maliny, prichádza "Gasoline Alley". Film, kde dokopy nemá moc čo na prácu, nemá veľa dialógov a film by sa bez jeho prítomnosti skutočne zaobišiel. Ale nech to znie akokoľvek divne, (ak nepočítam "Glass"), je to asi to najlepšie v čom som ho za posledné roky videl. Má to hlavu a pätu, je to celkom pozerateľné a Devon Sawa s Lukom Wilsonom tu celkom fungujú. Plus aj vedľajšie postavy sú celkom zaujímavé a bol som zvedavý kam to dospeje. Hoci nemôžem povedať, že by sa tam objavili nejaké väčšie prekvapenia. Neviem posúdiť, či sa E.J. Drake vo svojej réžii a písaní scenárov zlepšuje, no je to ešte celkom mladý chalan a možno sa môže vo svojej tvorbe ešte niekam posunúť. Ale je to rozhodne lepší projekt ako bolo "Cosmic Sin". To si povedzme otvorene. Je to síce vysoko priemerný thriller, no po tom, čo Bruce počas minulého roku priniesol je to skutočne osviežujúce. Uznávam. Hodnotenie: C+ ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

New Willis, same shit. No dobre, dejovo to je taká klasická tuctová epizóda CSI, FBI, KGB, či jak sa tie nekonečné trojpísmenkové kriminálky volajú a vizuálne to skoro pripomína regulérny film. Ale Willisovi sa už nechce ani hovoriť a je tam fakt k hovnu. Teda vlastne nie. Keby tam nehral, tak by o to hovno nikto ani nezakopol, takže asi sa producentom týchto blockbusterov jeho angažmá, hoci aj na pár sekúnd a v totálne dementnom stave, oplatí. Najkvalitnejšie sú na celom filme vegáčové titulky. Za tie jedna hviezda. Ale je to plytvanie dobrým matrošom. 1/10. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě mi neuniklo, že Willis je pár posledních let na střemhlavém kariérním sestupu, hraje většinou v totálních sračkách a navíc i totálně mizerně. Tady ale spíš nehraje nijak, tu jeho nenáročnou pidiroli mohli dát i nějakému bezejmennému ochotníkovi z nějaké americké Horní Dolní, zvládl by ji snadno a určitě i líp. Trapný výkon. Jinak ale film to není vyloženě špatný, jen se autor (rejža i scénárista v jedné osobě) asi nemohl rozhodnout, chce-li točit americkou drsnou školu a la Chandler, gangsterskou hláškovačku a la Tarantino, nebo ležérní konverzačku a la Jarmusch. Gasoline Alley není ani jedno z toho a nesahá ničemu z toho ani po kolena, ale od každého má ždibec a kupodivu se na něj docela dobře kouká, potřebujete-li tedy nějakou nenáročnou ptákovinu na propláchnutí mozku a sežrání večeře. Slabá třetí jde jen a pouze za Sawou, dobrý týpek, od Final Destination nám výrazně zmužněl. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Baví vás příběhy, kde looser se svědomím dává i dostává rány, kouří jednu za druhou, popíjí whisky a přestože by neměl, tvrdohlavě se do všeho plete a díky tomu jde z průseru do ještě většího průseru? Tahle snaživá reminiscence noirových akčních osmdesátek samozřejmě postrádá hlášky nebo opravdu cool momenty slavných předchůdců, k mému překvapení ale vydrží v ringu déle, než jedno kolo. K.O. díky nablblému scénáři nakonec nevyhnutelně přijít musí, ale je to až v samotném závěru. A po něm si film nečekaně šplhne pro hlavní postavy docela fajn charakterovou scénou. Zkrátka a dobře E.J. Drake překvapil a natočil ve všech ohledech průměrný film, což je v jeho případě extra pochvala. A ano, říkám film, protože Gasoline Alley tak skutečně většinu času vypadá. Jen Willis tradičně nepřekvapil vůbec. Vlastně předvedl ještě méně, než obvykle (když už je na scéně, je to většinou po boku Wilsona, který všechno odkecá sám). Ale obecně vzato nečekaně ok. 50% ()

Galerie (49)

Reklama

Reklama