Duch

• Československo

Duch

Drama / Romantický / Thriller / Fantasy

USA, 1990, 127 min

Swayze je typicky nudný a okoukaný. Jeho tři obličeje za celý film mě nechaly naprosto chladným. Whoopi Goldberg je však výborná a Demi Moore naprosto fantastická. Právě tady předvádí nejlepší herecký výkon své kariéry. Technicky neobyčejně vymazlený snímek, kde velká spousta vizuálních efektů kupodivu nepůsobí jako pěst na oko, ale příjemně zapadají a dotváří jemně nasládlý nádech celého filmu. Zaujme i kvalitní hudební složka s dokonale vkládanými hity světových interpretů. Zucker ví kdy zabrnkat na city, kdy ukázat nějakou tu krev a akci a především to dokáže brilantně zkloubit. Chytrý romantický film se věru zase tak často nevidí a Duch jím zcela jistě je. Kecy o kýči jsou naprosto mimo. Tohle se musí procítit.(20.11.2006)

Oscar 2 : Herečka VR - Whoopi Goldberg, Scénář + 3 nominace: Nejlepší film, Střih, Hudba(19.3.2004)

Taky nemám ráda Swayzeho, ale v tomhle filmu jsem ochotná ho překousnout. Navíc ho naprosto vyváží fantastická Whoopi.(3.5.2004)

Efekty již vypadají trochu ošuntěle, ale emotivní náboj přetrvává. Z ústřední herecké trojce mi není sympatický nikdo, leč díky prvním dvěma má film nádhernou (ano, ve správném duševním rozpoložení nádhernou) a sexy scénu s hlínou a díky třetí je to občas fajn hlína. 80% Zajímavé komentáře: sud, oLí, J.o.h.n.ny(30.8.2007)

Je to až kýčovitý doják, který nehorázným způsobem hraje na divákovy city. Ale mě naprosto dostal a z kina jsem odcházel se staženým hrdlem a málem i se slzama v očích. Já, kterého nedojme skoro nic.(10.8.2002)

Někdo sledoval v televizi Hříšný tanec, já jsem si na památku Patricka Swayzeho pustil tento film. A ačkoliv jsem ho neviděl, rozhodně se mi zalíbil. I když ne natolik jako většině zdejším uživatelům. Nic to ale neznamená. Důležité je totiž to, že Patrick Swayze byl a vždycky bude správňákem, na kterého se bude vzpomínat. Už jenom to, že svojí smrt přežil o dva roky je úctyhodný výkon, kdy během toho ještě zvládnul natáčet. To se prostě jen tak nevidí a rozhodně věřím, že právě na něj já nikdy nezapomenu. Mnohými jako tanečníka z Hříšného tance, pro mě je hlavně duchem, který pomáhá světu, až se dostane do nebe, kam Patrick patří a věřím, že přesně tam právě teď je a učí boha tančit ten jeho skutečný a jedinečný..hříšný tanec.(17.9.2009)

Krásný romantický příběh v duchařském obleku. Krásná Demi Moore a pro ženy jistě přitažlivý Patrick Swayze. Ujetá Whoopi Goldberg tomu celému přidává lehčí vtipnější rovinu.(16.8.2004)

Vyborny film - krome Purpurovy barvy jedinej film ve kterym me nevadi jinak nesnesitelna Whoopi.(23.5.2002)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $217,631,306Tržby Celosvetovo $505,702,588/80%/(30.6.2005)

Scénář: Bruce Joel Rubin .. Perfektně vymyšlené, napsané, žánrově pomíchané a výborně zahrané. Jeden z nejlepších romanticko-komediálních dramatů - z devadesátých let rozhodně.(8.10.2006)

Nezabudnutelna Whoopi, Patrick, Demi... A vobec, cely film je jednym z tych, ktore mozete pozerat stale dookola a stale si prajete, aby pohol tou mincou, aby Sam nemusel zomriet, aby Molly tolko neplakala a aby neverila tomu hnusnemu Carlovi. Krasny film.(29.8.2009)

Taková romantická limonáda... Ve své době velký kult, ale i dnes to nějaké emoce vybuzuje... Lepší bakelitový průměr...(22.6.2007)

Alespoň zpočátku ne až tak tradiční komedie, která má jak fungující humor, tak snesitelnou romantickou linii, tak zároveň i mírné prvky kriminálky. Scénář je podařený a je slušným základem pro scény, ve kterých pak mohou excelovat herci. Za zmínku stojí především Whoopi Goldberg, jenž byla oceněna Oscarem za roli Ody Mae a Swayze, kterého obyvykle moc nemusím. Dokonce i Demi Moore se dala přežít a to už je co říct. Obvzláště podařené jsou scény, ve kterých se Sam učí poznávat své nově nabité schopnosti. Přesto se Duch relativně rychle vypaří z paměti. S čestnou vyjímkou kultovní scény s předáváním šeku.(24.1.2007)

::::::::::::::::::::: Ach ! Nádherný film ! Jak já na konci vždycky brečím ! Demi Moore je nádherná a Patrick Swazye to zahrál na výbornou ! I po letech má tento film veliké kouzlo a v mém srdci bude mít místečko už navždy ! ::::::::::::::::::::(7.8.2008)

Soundtrack Maurice Jarre: 1. Unchained Melody ,2. Ghost ,3. Sam ,4. Ditto ,5. Carl ,6. Molly ,7. Unchained Melody [Orchestral] ,8. End Credits ,9. Fire Escape [*] ,10. Oda Mae & Carl [*] ,(9.5.2011)

RETRO Tenkrát v tom roce 1990 to byl neskutečnej trhák…. Na začátku je romantika. Pak tragédie. Zase romantika, špetka humoru, napětí, opět romantika, napětí, akce. A zase romantika. Co by se tomu dalo vytknout? DVD má otřesnej!! zvuk a dabing (jsou filmy, který si z nostalgie pustím česky  ). Humor je tehdy, když je na scéně W.Goldberg, jenž hraje ,,tu svoji cáklou ženskou“. To ji jde nejlíp. Takže s odstupem času dávám z nostalgie ****. Dnes bych dal tak 3. A vo tom to je. Všichni zlý patří do pekla!(4.9.2005)

„Vyzerám, že sa bavím s vami?“ Patrick Swayze nie je práve môj najobľúbenejší herec na svete, ale určitú „mužnú charizmu“, ktorú ocenia viac ženy a ich dcéry, než my, muži, mu uprieť nemôžem a vlastne ani nechcem. O Demi Moore, vždy posadnutej peniazmi, si nič dobré nemyslím. Duch ich oboch zastihol na vrchole síl: Swayzea neoslabeného rakovinou a schopného urobiť si zo seba srandu a Moore peknú, mladú babu, od ktorej sa nechce nič viac, než si občas poplakať a väčšinu času ukazovať pôvaby svojho tela. Megahit Duch okrem ich chémie, ponúka tiež originálny scenár, Jarreho hypnotickú hudbu, poetickú kameru, takmer hororový (!) nápad s „tieňmi z pekla", oscarovú veselú Whoopi Goldberg a prízrak z metra (ktorý dokáže rozdávať fyzické rany).(12.12.2004)

Nemám rád Švejžužáka (Swayzeho). Nemám rád Demi Mooreovou. Ale rozhodně mám rád tenhle film. A Whoopi Goldbergová dostala právem Oscara za svou spiritistku. Nikdy nehrála lépe.(20.2.2003)

Fakt nadhernej romantickej film. Hlavni plus je, ze romanticky sceny jsou fakt paradni, ale kdyz prijde na ducharsky sceny, tak ty jsou zvladnuty jak trikove, tak to, co ma bejt napinavy skutecne je a zaroven i fungujou vtipy, ktery sem vnasi hlavne Whoopi, ale oskara bych ji za to nedal. Jinak Moore i Swayze se prekonavaj a podavaj na svy pomery fantasticky vykony a jeste musim zminit ducharskyho vaguse Schiavelliho. Celkove fakt nadherne natocenej film, jen skoda tech par hluchejch mist. Slabsich 5*.(19.9.2008)

Když už tak minimálně za Unchained Melody a scénu s hrnčířským kruhem. Romantická limonáda jako řemen, které jsem schopen odpustit téměř cokoliv.(30.1.2007)

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Úžasně emotivní romantika dvojice Moore - Swayze skloubená s báječným komediálním humorem v podání Whoopi Goldberg v roli spiritistické poradkyně Ody Mae. To podvodné vyvolávání duchů u Ody Mae a do toho kecající Sam. Krásně komediální scény Ody a Sama v bance a pak kouzelné předávání šeku jeptiškám. S pomocí Sama vznášející se mince u dveří a pak klouzající do ruky slzící Molly. Ten nápad s objímáním Molly Samem prostřednictvím těla Ody Mae. Duchové temnot s černými, ale silnými ručičkami. A nádherná ústřední melodie se skvělými smyčcemi od slavného filmového skladatele Maurice Jarreho, otce populárního Jeana-Michella Jarreho. Možná sladká limonáda, ale ty bublinky humoru a hudby ji činí velmi osvěžující. Trailer: http://www.sms.cz/film/duch/ukazka(15.2.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29