Zone 414

všechny plakáty
Trailer

Děj se odehrává v blízké budoucnosti. Soukromý detektiv David Carmichael (Guy Pearce) je najat excentrickým podnikatelem Marlonem Veidtem (Travis Fimmel), aby vypátral jeho zmizelou dceru. David se spojí s Jane (Matilda Anna Ingrid Lutz), vysoce vyspělou umělou inteligencí, aby záhadu vyřešil. (mac000)

Trailer

Morholt

Celkem pohodové béčko s roboty, kteří chtějí být lidmi a lidmi, kteří chtějí být roboty. Tedy zjednodušeně řečeno. Pearcovi drsňáčtí detektivové ze staré školy jdou, hlavní hrdinka vypadá jak Jessica Alba a tak nějak to ubíhá a dává smysl. Mínusem je vizuál, který mi ne úplně sedl a příšerně namaskovaný Fimmel, kterého začínám podezřívat, že neumí hrát nikoho jiného než Ragnara. 60% ()

Triple H

Celkom sympatický low budget klon Blade Runner 2049 (hlavne dejovej línie s Joi) a Detroit: Become human. Za málo peňazí, z ktorých väčšina asi išla Pearcovi to celkom slušne triafa tú bladerunnerovskú atmosféru a vibe, Pearce je viac než slušný, Matilda Lutz pekná, bohužiaľ vo výsledku sa dejovo z tohto základu neuvarí nič zaujímavé. A Travis Fimmel to s tou snahou o excentrického miliardára trochu prepískol. Nedávny Upgrade na to išiel za ešte menej peňazí o poznanie šikovnejšie. Ale sympatický pokus. ()

JASON_X

Nebýt toho, že jsem na vlastní pěst pátral po nějakých nových scífkách, nikdy bych se o tomhle skvělém bijáku nedozvěděl. A je mi teď na blití z toho, jaká nepřeberná kvanta všelijakých komerčních středoproudových filmosraček zasírají webové stránky a mediální prostor, zatímco podobně kvalitní nízkorozpočtové skvosty zůstávají mimo hranice všeobecného zájmu. Ale možná je to tak dobře, protože vox populi, vox bovum, a já většinovým vkusem pohrdám. Zone 414 je z mého úhlu pohledu prvotřídním křížencem plagiátu Blade Runnera a detektivek americké drsné školy, moc moc potěšil můj béčkofilní vkus, na svou filmovou cenovou skupinu má výborný příběh i atmošku, skvělé herce, perfektní vizuál, a vůbec oplývá nadprůměrně dobrou filmařinou. A přináší též definitivní odpověď na slavnou Dickovu otázku "Do androids dream of electric sheeps?", v přeneseném smyslu "Mohou mít androidi něco jako duši?". V tomhle filmu aspoň ano, a to se mi líbí, zvlášť když se jedná o pěkné androidky. +90%. ()

RobinPM100

Tak tohle je dámy a pánové totálně podhodnocenej klenot. Skvělý béčko, takovej Blade runner s 10% rozpočtem, ale přesto s těma 10% dostanete parádní atmosféru a jakejsi hybrid Detroit becomes human a Blade runnera o androidech s lidskou duší. Zároveň i film o úchylech, kteří dostávaj na androidech možnost zrealizovat svoje zvrhlé choutky, vstup do zóny pro vybrané super perverzní boháče. Cítil jsem v tom i paralelu na jeden nechvalně proslulý ostrov. Guy hraje skvěle a Ragnar zde ukazuje svůj hereckej um jako nikde jinde, tvůrce androidího cirkusu, kterej za každou cenu chce udržet svou show v chodu a sebe pasoval do role Boha. Někteří by si mohli myslet, že přehrává, ale byl to evidentně cíl sehrát roli tvůrce jako něco na pomezí mezi géniem a šílencem. 8/10, potěší zejména hráče Detroitu. Mimochodem hlavní představitelka tady je hezčí než Rachel :-) ()

Corpsegrinder odpad!

Srovnávat tohle s Blade Runnerem může leda tak někdo kdo Blade Runnera neviděl ani oknem vesmírný družice. Naprosto ubíjející hrůza, tváří se to rádoby drsně ale je to spíš k smíchu. Pár fialovomodrejch lamp v dešti cyberpunk atmosféru nedělá. Na víc bohužel rozpočet zřejmě nezbyl. A ty povrchní pseudointelektuální dialogy jako by vypadly z posledního Vetřelce, už jsem jen čekal kdy tam nakráčí Michael Fassbender a začne hulit flétnu. ()