poster

Masseba

Sci-Fi / Podobenství

Československo, 1989, 95 min

 • Endyis

  Může mi někdo dopíči srozumitelně vysvětlit proč se distributor pouští do filmový kritiky?? On má snad film objektivně uvést, nikoliv hodnotit, to je snad schopen sám divák či k tomu určení publicisté. Už podruhé jsem se s touhle nesmyslnou krávovinou setkal. Snad oficiální text distributora má být zčásti trošku filmový promo a nikoliv zaujatá kritika, proč pak ti idioiti tedy film vydávají??? Je jen vidět, jak se tím to stádo lidí nechá ovlivnit a dle toho hodnotí, pač tento film vůbec není špatný. Přemýšlejte!!!(17.5.2010)

 • brooklyn73
  ****

  Skvele natocene.Pusobiva muzika.Herci se pohybuji velice pomalu a to jeste vice vytvari atmosferu filmu.Nevidel jsem u nas natocene neco podobneho.Vlastne od zacatku musime premyslet co se vlastne ve filmu deje a o co jde ,nikdo nam nic nevysvetli.Zajimava ,skoro posledni scena kdy se dva perou a jini dva z party si to rekneme klidne tak " rozdavaji spolu ze zadu na stojaka " a vicemene nejevi zajem jak dopadne boj kde jde o zivot.(24.5.2006)

 • Bart
  *

  Natočit podobenství může lákat svojí zdánlivou snadností už jen proto, že ne vše musí být vždy úplně srozumitelné. Masseba je toho typickým důkazem. Film byl natočen ledabyle v jednoduchých dekoracích, na kterých se podílel mistr Knížák. Rozhodně neobsahuje žádné závažné poselství. Tvůrci si to velmi zjednodušili. Skupina lidí a samé násilí. Žádné jiné zákonitosti společnosti. Přesto však vcelku dobrý výkon Karla Rodena. Režisérovi Zábranskému se už nikdy nepodařilo překonat Dům pro dva.(5.9.2006)

 • mchnk
  **

  Opravdu hodně slabý pokus o experiment, ve kterém herci rozhodně neměli práci si zapamatovat text. Nudná kamera, nulový příběh, zdánlivá myšlenka snímku je na hony vzdálená tomu co je na plátně. Touha po moci, neomezená moc vůdce této smečky a taky heslo dnes jsi v kleci ty, zítra já. Tak bych stručně nazval příběh tohoto filmu.(28.2.2012)

 • troufalka
  ****

  Hodně artový snímek se zajímavou kamerou a velmi ponurou atmosférou. I když jde o barevný snímek, výběr interierů, líčení i nasvícení navozují dojem filmu černobílého. Podobneství může být hodně obtížně rozluštitelné pro diváky uvyklé na jasnou dějovou linku s přesným vymezením postav. Film, který se každopádně vymyká běžné předrevoluční filmové produkci(20.2.2015)

 • - První československý titul ozvučený systémem dolby stereo. (Snorlax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace