Riziko

Boiler Room

Riziko

Thriller / Drama / Krimi

USA, 2000, 118 min

Kvalitní film o makléřské firmě, jejíž zaměstnanci lidem nabízejí falešné akcie neexistujících firem. Obyčejný člověk neorientující se v této problematice možná některé scény nepochopí, ale i tak se jedná o velmi povedený snímek zabývající se tímto tématem. V některých scénách se sice mohlo jít více do hloubky a mohlo se jim věnovat více prostoru, ale to nevadí. Hodně se mi líbil výkon Giovanni Ribisiho.(9.5.2011)

Když jsem po střední hledal práci, nechal jsem se jako nezkušený ucho bez známostí nachytat na inzerát týkající se velkých mezd a jednalo se o prodej cenných papírů. Chodil jsem 2 měsíce v obleku do úplně stejnýho open spacu a přemlouval lidi 9-10 hodin vkuse denně ve snaze získat z nich peníze pro obchodování na burze. Po dvou měsících bez jediný koruny (slibovali minimum, podobně jako ve filmu, které jsem ale vůbec nedostával) a těch pár chudáků, co jsem ukecal, nejspíš očesali o všechno. Po pár letech (možná už měsících) po mém odchodu firmu zavřely nějaké úřady, protože se jednalo o podvody a co jsem se doslechl, tak naše úřady nemohou dotyčné potrestat jinak než zakázat firmě! činnost. Tudíž firmu zrušili a založili znovu pod jiným jménem a jinou adresou. I proto je mi tenhle film velmi blízký, protože skutečně VELKÁ část toho prodeje tak skutečně chodí.(23.9.2014)

Seth Davis (Giovanni Ribisi) si místo školy vybudoval docela lukrativní byznys - ve svém domě si zařídil kasíno. Peníze se jen sypou, jen jeho otci se to nelíbí, a rád by pro svého syna něco lepšího. Tak se Seth nechá zaměstnat v makléřské firmě J.T.Marlin, která se zabývá zprostředováváním prodeje akcií. Ale jak postupuje firemním žebříčkem, zjištuje, že ve firmě je něco velmi shnilého a že akcie, které prodávají nemají vůbec žádnou cenu. Dokáže se vyrovnat se svým svědomím nebo to bude on, kdo firmu položí na lopatky ... Zajímavý pohled do makléřského prostředí. Nedělám si velké iluze, že by to bylo "jiné" - makléř je především obchodník, a ačkoliv se bude tvářit jako největší kamarád, vždycky bude chtít hlavně "prodat". Giovanni Ribisi se na tuto roli perfektně hodí - jako makléřské mlíče je naprosto kouzelnej :). Vin Diesel by radši měl hrát tvrďáky - v obleku mi vůbec neseděl. Film jako takový byl docela zajímavý, jen mne zklamal konec - vše bylo perfektně rozjeté, a najednou šlus - konec. Škoda...(29.9.2008)

Při sledování jsem dostal neodolatelnou chuť pustit si Wall Street nebo Vlka z Wall Street. Boiler Room bych ale zase neměl úplně odpálit, občas má svou hodně silnou chvilku a například úvodní Affleckův proslov nebo když otec (soudce) několikanásobně odpálí svého syna (špinavého makléře) jsou dost luxusní. Hodně se povedly telefonáty, ve kterých nutí makléři své vorvaně ke koupi za každou cenu. Diesel zde má značně menší roli než jsem čekal. 65%(23.4.2018)

Všeobecně nemám žánr dramatu v lásce. Tento snímek se mi ale líbil, protože je v něm výborně zakomponováno několik motivů, od kriminálního až po rodinný, který se zrcadlí ve dvou životních událostech hlavního hrdiny. Vin Diesel tu má překvapivě uvěřitelnou roli. Málokdy se mi stane, abych byl tak překvapený, když usednu za obrazovku v sobotu po půlnoci.(23.8.2009)

• - Jim Young (Ben Affleck) nosí hodinky značky TAG Heuer Monaco a Chris Varick (Vin Diesel) nosí hodinky značky TAG Heuer Aquaracer. (dyfur)

• - Film, na který se Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Ben Affleck a Nicky Katt dívají, je Wall Street z roku 1987. (S.i.d.)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,29krát za 1 minutu. (Dixxx)