Wall Street pro puberťáky. Zatímco v Glen Gerry Ross vytahuje Alec Baldwin mosazné koule, zde si Ben Afflack pleská své schlíplé koule o stůl. Zatímco Gorden Gekko nás zavádí do dokonale autentického světa akcií, zde budete za rytmu rapových pecek poslouchat masírování ega o tom, kdo má lepší káru. Boiler Room zobrazuje život v makléřské firmě v cool pojetí a s kapkou naivity.Na druhou stranu podává skvělý scénář, perfektně herecké výkony a rychlý spád. Líbilo se mi zaměření na hlavní postavu, zobrazení vztahu otce a syna, nebo detailní vyobrazení prodejce a kupujícího. Boiler Room je business film, který vás dost možná zaujme i v případě, že neholdujete kariéristickým filmům o dolování milionů.(17.4.2014)

Seth Davis (Giovanni Ribisi) si místo školy vybudoval docela lukrativní byznys - ve svém domě si zařídil kasíno. Peníze se jen sypou, jen jeho otci se to nelíbí, a rád by pro svého syna něco lepšího. Tak se Seth nechá zaměstnat v makléřské firmě J.T.Marlin, která se zabývá zprostředováváním prodeje akcií. Ale jak postupuje firemním žebříčkem, zjištuje, že ve firmě je něco velmi shnilého a že akcie, které prodávají nemají vůbec žádnou cenu. Dokáže se vyrovnat se svým svědomím nebo to bude on, kdo firmu položí na lopatky ... Zajímavý pohled do makléřského prostředí. Nedělám si velké iluze, že by to bylo "jiné" - makléř je především obchodník, a ačkoliv se bude tvářit jako největší kamarád, vždycky bude chtít hlavně "prodat". Giovanni Ribisi se na tuto roli perfektně hodí - jako makléřské mlíče je naprosto kouzelnej :). Vin Diesel by radši měl hrát tvrďáky - v obleku mi vůbec neseděl. Film jako takový byl docela zajímavý, jen mne zklamal konec - vše bylo perfektně rozjeté, a najednou šlus - konec. Škoda...(29.9.2008)

Na rozdíl od Wall Street, který je velmi kvalitním filmem, avšak pro mě odborně docela náročným, v němž jsem se po chvíli začala v zamotaných finančních uličkách ztrácet, je Riziko odlehčenější, ale stále našlapanou exkurzí do jisté makléřské korporace, v níž se prohánějí maníci v drahých oblecích, s telefonem v ruce a kvapně se zvyšující hodnotou "vydělaných" dolarových bankovek. Zdařile je skloubeno zpracování námětu, který na mě působil jako vysoce odborně prezentované prostředí obchodu s akciemi, ale na druhou stranu je vše podáváno jakoby s ohledem na diváka, takže jsem se při sledování necítila jako člověk, absolutně nechápající děj a terminologii a vůbec jsem se v celém prostředí neztrácela. Giovanni Ribisi je pro mě osobitý herec a na to, že mu zde bylo šestadvacet let, vypadal skutečně jako nevinný, uhlazený studentík. Nicky Katt mi připadal jako syn, nebo nějaká mladší verze Chazze Palmintariho. Přišlo mi, že je mu nehorázně podobný, i díky své obdobně "vysoce postavené" roli. Především jsem v něm viděla mafiánského bosse, jehož Chazz ztvárnil ve filmu Příběh z Bronxu. Potěšil Ben Affleck a jeho projevy za podmanivé hlasové podpory Michala Dlouhého:) Stejně jako mě potěšil i Vin Diesel, ač jsem měla pocit, že nedostal příliš prostoru. A hip-hopový soundtrack mi sem skvěle pasoval.(28.4.2011)

Průměrná filmová jednohubka na dlouhý večer, u níž překvapí pouze zvolené téma a množství známých tváří, které tehdy v této branži začínaly. Jo, a ještě EPiCKÝ motivační proslov postavy s mimikrami Bena Afflecka, u něhož jsem nadšeně zesiloval zvuk. Nic víc, nic míň. Škoda. „They say money can't buy happiness? Look at the fucking smile on my face. Ear to ear, baby.“(2.12.2018)

Vždyť je to v podstatě Wall Street přes kopírák! Syn co si chce udělat jméno, otec co je skeptický, syn chce přesvědčit otce, že něco dokázal, otec je skeptický, syn se dostane do průšvihu a tím i jeho otec a nakonec z toho syn jakž takž vybruslí a odnese si morální lekci... Navíc celej cast a jejich výkony jsou v mých očích hodně slabý, od Ribisiho, přes Afflecka až po jinak oblíbeného Diesela, o zbytku pro mě noname herců nemluvě. Co se mi ale na filmu líbí je ztvárnění Stratton Oakmont (=JT Marlin), které je poněkud věrohodnější než Scorseseho kamarádská firma, kde jsou všichni skvělí přátelé a mají se rádi.(24.9.2014)

• - Film sa natáčal v meste New York. (dyfur)

• - Film, na který se Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Ben Affleck a Nicky Katt dívají, je Wall Street z roku 1987. (S.i.d.)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,29krát za 1 minutu. (Dixxx)