• mala_kea

Ano, film je jedno velké KDYBY. Kdyby byli jiní herci, kdyby byl jiný režisér a další kdyby. Co si ale budeme povídat, vše tázne jednoznačně Giovanni Ribisi. Vin Diesel by se měl vrátit zpět k rychlým autům, tam ještě za něco stál, tady se snaží jen zahrát něco, co nedokáže ani s třemi promili krvi. Ben Younger se zkrátka snažil natočit něco, v čem si tolik nevěří a to se mu stálo osudné. Film postavený na jednom herci není nejlepší nápad a navíc 118 minut poslouchat dlouhý, sic trochu zábavný scénář, je takřka nemožné.(8.1.2010)

Nerozumiem, čo tomuto filmu toľkí vyčítajú a majú chuť si v komentári "kopnúť". Dôveryhodnosť? Znalosť tématiky? Načo, preboha?! Koľkí z vás milujú vojnové filmy a vojnu nikdy nezažili? Je to predsa film! Pohyblivé obrázky, ktoré majú hlavne pobaviť. Riziko baví výborne a to je dôležité. Je napínavý, herecké výkony sú prirodzené i kvalitné, prostredie správne surové. Záver je myslím takisto slušný a na sile mu ešte pridávajú vedľajšie zápletky, ktoré zostanú otvorené. Každá scéna, ktorú kritici nazývajú "hluchou", pomáha preniknúť do života a pohnútok hlavného hrdinu Setha. Keby tam tie scény neboli, vyčítali by sa filmu pre zmenu ploché postavy a plytký scenár. Ja som sa nenudila ani chvíľu a Boiler Room sa po Wall Street stane mojím druhým obľúbeným filmom o makléroch.(9.12.2006)

Když jsem po střední hledal práci, nechal jsem se jako nezkušený ucho bez známostí nachytat na inzerát týkající se velkých mezd a jednalo se o prodej cenných papírů. Chodil jsem 2 měsíce v obleku do úplně stejnýho open spacu a přemlouval lidi 9-10 hodin vkuse denně ve snaze získat z nich peníze pro obchodování na burze. Po dvou měsících bez jediný koruny (slibovali minimum, podobně jako ve filmu, které jsem ale vůbec nedostával) a těch pár chudáků, co jsem ukecal, nejspíš očesali o všechno. Po pár letech (možná už měsících) po mém odchodu firmu zavřely nějaké úřady, protože se jednalo o podvody a co jsem se doslechl, tak naše úřady nemohou dotyčné potrestat jinak než zakázat firmě! činnost. Tudíž firmu zrušili a založili znovu pod jiným jménem a jinou adresou. I proto je mi tenhle film velmi blízký, protože skutečně VELKÁ část toho prodeje tak skutečně chodí.(23.9.2014)

Wall Street pro puberťáky. Zatímco v Glen Gerry Ross vytahuje Alec Baldwin mosazné koule, zde si Ben Afflack pleská své schlíplé koule o stůl. Zatímco Gorden Gekko nás zavádí do dokonale autentického světa akcií, zde budete za rytmu rapových pecek poslouchat masírování ega o tom, kdo má lepší káru. Boiler Room zobrazuje život v makléřské firmě v cool pojetí a s kapkou naivity.Na druhou stranu podává skvělý scénář, perfektně herecké výkony a rychlý spád. Líbilo se mi zaměření na hlavní postavu, zobrazení vztahu otce a syna, nebo detailní vyobrazení prodejce a kupujícího. Boiler Room je business film, který vás dost možná zaujme i v případě, že neholdujete kariéristickým filmům o dolování milionů.(17.4.2014)

• waits

Pohled do chodu jedné malé makléřské firmy, která mívala své klony i unás. Jde totiž o takový typ společnosti, ve které nemusíte předvést žádné znalosti, vzdělání nebo praxi, dostanete prostě telefonní seznam, voláte komukoliv, kdo mám titul Dr. a zkoušíte mu prodat cokoliv. Zde navíc obzvláštněno jednou speciální fintou, která souvisí s vydáváním vlastních emisí a proto se mi jeví jako dosti nepravděpodobná. Pojmout ovšem tenhle film jako zkušenost "jak to chodí ve světě velkých peněz" je podobné jako vyhodnotit film Firma s Tomem Cruisem, kde se uvnitř firmy vraždí, pohledem "jak to chodí ve světě právnických firem". Stejně tehdy k filmu přistoupila Mirka Spáčilová, která napsala něco ve smyslu, že film ukázal pravou tvář tohoto světa, kde jde v první řadě o to, odrbat klienta. Chtěl jsem tenkrát Spáčilové napsat, že její recenze ukázala pravou tvář novinařiny, tj. napsat něco o čemkoliv, o čem mnoho nevíte, ale pak jsem to pustil k vodě. Tenhle vcelku průměrný film si dopisování o nějaké nevhodné generalizaci nezaslouží.(21.4.2011)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,29krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Film, na který se Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Ben Affleck a Nicky Katt dívají, je Wall Street z roku 1987. (S.i.d.)

• - Film sa natáčal v meste New York. (dyfur)