Riziko

Riziko

Thriller / Drama / Krimi

USA, 2000, 118 min

• janipoly

Dobrej námět, ale neskutečně promrhanej... Rozehraných několik linií příběhu, do konce dotáhnutý sotva dvě... Hodně scén přebývalo, hodně chybělo. Celý to působí dost nepravděpodobně a nesouroudě. Dobrý byly scény z "místa činu" a zápletka s joudou, který za všechny svoje úspory koupil falešný akcie. Jinak děs a běs. 30% Jo a thriller to nebyl ani pět minut! Napětí nula...(23.8.2009)

Když jsem po střední hledal práci, nechal jsem se jako nezkušený ucho bez známostí nachytat na inzerát týkající se velkých mezd a jednalo se o prodej cenných papírů. Chodil jsem 2 měsíce v obleku do úplně stejnýho open spacu a přemlouval lidi 9-10 hodin vkuse denně ve snaze získat z nich peníze pro obchodování na burze. Po dvou měsících bez jediný koruny (slibovali minimum, podobně jako ve filmu, které jsem ale vůbec nedostával) a těch pár chudáků, co jsem ukecal, nejspíš očesali o všechno. Po pár letech (možná už měsících) po mém odchodu firmu zavřely nějaké úřady, protože se jednalo o podvody a co jsem se doslechl, tak naše úřady nemohou dotyčné potrestat jinak než zakázat firmě! činnost. Tudíž firmu zrušili a založili znovu pod jiným jménem a jinou adresou. I proto je mi tenhle film velmi blízký, protože skutečně VELKÁ část toho prodeje tak skutečně chodí.(23.9.2014)

Kvalitní film o makléřské firmě, jejíž zaměstnanci lidem nabízejí falešné akcie neexistujících firem. Obyčejný člověk neorientující se v této problematice možná některé scény nepochopí, ale i tak se jedná o velmi povedený snímek zabývající se tímto tématem. V některých scénách se sice mohlo jít více do hloubky a mohlo se jim věnovat více prostoru, ale to nevadí. Hodně se mi líbil výkon Giovanni Ribisiho.(9.5.2011)

Riziko zřejmě plně ocení jen diváci znalí tématu. Myslím, že ti z vás, kteří měli možnost někdy nakouknout do nějaké podobné společnosti budou nadšeni. Setkáme se zde s naprosto věrným obrazem manipulačních praktik zločineckých MLM společností, kterých u nás není málo. Věrně zachycuje profily jednotlivých článků těchto obludných spolků. Herecké výkony hodnotím na výbornou. Bravo tohle není thriller, ale spíš dokument.(12.7.2005)

Mladý Giovanni Ribisi, pro kterého jsem již v té době měla slabost ;) a prostředí plné podvodů a slibů...Kdyby si snímek vzal do parády nějaký zkušenější režisér, věřím tomu, že by z toho byl stejný trhák, na který se v tomto filmu dívají na videu :) Sem tam jsem se sice ztrácela, ale i tak jsem byla zvědavá, co všechno budou ve filmu schopni a jak se to bude vyvíjet dál :) Nejvíc se mi na filmu líbila atmosféra, se kterou je to servírované jako pochmurné, depresivní a drogami a alkoholem nabitém prostředí :) Nejlepší ale byl Ben Affleck, který se tam vždy jen objevil, všechny seřval, poslal do prdele a po několika minutách zase zmizel..To byly nejlepší výstupy, na které nemůžu zapomenout :) :)(15.11.2014)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,29krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Film, na který se Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Ben Affleck a Nicky Katt dívají, je Wall Street z roku 1987. (S.i.d.)

• - Jim Young (Ben Affleck) nosí hodinky značky TAG Heuer Monaco a Chris Varick (Vin Diesel) nosí hodinky značky TAG Heuer Aquaracer. (dyfur)