Devatenáctiletý Seth Davis nechá vysoké školy a začne provozovat ilegální domácí kasino, kam chodí především jeho bývalí spolužáci. Nerozumí si s otcem, váženým soudcem, kterému se nelíbí způsob jeho života a podnikání mimo zákon. Kamarád Adam se starším Gregem Feinsteinem ho navnadí řečmi o výši výdělků u makléřské firmy J. T. Marlin natolik, že se Seth rozhodne práci získat. Láká ho i možnost dostat poctivou práci a udělat tak dojem na přísného otce, který se s ním odmítá bavit, dokud se nebude živit poctivě. Začínají tři měsíce, během nichž se má Seth zaučit v Gregově týmu. Dostávají seznamy potenciálních klientů a denně musí zvládnout i několik set hovorů. Z nováčků je to kupodivu on, komu se podaří ulovit prvního klienta doktora Jacobse, kterého přesvědčí o koupi akcií nového léku, který mu pak prodá zkušený makléř Chris. Záhy se stane náhodným svědkem podivného chování šéfů Michaela a Jima a začne si všímat drobných nesrovnalostí v obchodech. Začíná tušit, že s firmou není něco v pořádku. Sleduje ji také FBI, která si ho vytipovala jako možného kandidáta na spolupráci. Krátce nato mladík zjistí, že firma, jejíž akcie prodávají, vůbec neexistuje. Odtud už je jen krok k tomu, aby odhalil šokující pravdu. (TV Nova)

Trailer

Heroine

Příběh muže, který dělal špatný věci s dobrými úmysly, a ještě v tom byl ze všech nejlepší. Zajímavý nápad, pár pěkných scén, překvapivá zápletka. Ale jinak trochu nuda, nic novátorského. Dobří herci, ale zbytečně slabé charaktery. Jo, a Diesel tam byl zcela jen tak? Mno, každopádně dvě hvězdičky dám, z čehož jedna minimálně je za Diesela a za jeho svaly. ()

Wally

Dobrej film z makléřského prostředí. Lehce předvídatelný děj, ale dobře chycený a ve finiši vám ani nevadí, že jste v půlce filmu tušili, jak to všechno dopadne. Vin Diesel se mi v té roli líbil a přestože nemám G. Ribisiho zrovna v lásce, protože když mluví tak 'mečí' jako koza, tak bych ho za tuto roli pochválil. K dané oblasti podnikání jsem lehce přičichl a proto dávám 3* a film doporučuji i neznalcům...thriller, který nenudí. ()

thedien

Ribisi to dokáže táhnout a přestože některé části děje malinko ubírají na realičnosti je snímek zábavným kouskem, který potěší, zvláště máte-li blízko k podobnému typu filmů a k finančním zápletkám. Wallstreet má u mě o pár bodů více, ale ani u Rizika jsem se nenudil. Zajímavou roli má Vin Diesel. Ben Affleck na mě nepůsobil v těch několika scénách příliš přesvědčivě. ()

gudaulin

Slušný žánrový kousek z prostředí bezohledných amerických yuppíků, kteří se coby burzovní makléři s ostrými lokty snaží oškubat důvěřivé kavky ze střední třídy. Giovanni Ribisi má k podobným týpkům svým vzhledem a mimikou blízko, zkrátka a dobře, podobně jako náš Miloš Kopecký nebo Josef Vinklář, si ty padouchy vyloženě užívá a nelze se divit, že byl obsazený i do role šéfa mocné těžební společnosti ve velkofilmu Avatar, kde je doslova ztělesněním chamtivosti a bezskrupulóznosti. Hlavním a jediným motivem pro tuhle ambiciózní sebranku jsou peníze a prožitky. Tam, kde takové Americké psycho selhává, tam se Riziko pohybuje na pevné půdě a přináší solidní kriminálku se zajímavými padouchy, silným příběhem a poučným a efektním rozuzlením. Celkový dojem: 75 %. ()

Milsa

Ďakujem distribútorovi, že mi popísal dej celého filmu a už nemám chuť si film pozrieť, pretože som si celý jeho dej prečítal. Tí distribútori by sa mohli uvedomiť. Doplnené: Ono ten film ozaj končí tam, kde končí aj popis filmu distribútorom. Vzhľadom na to, že film bol síce pozerateľný, ale čakal som od neho viac, tak podľa toho je aj hodnotenie. ()

• Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,29krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Film, na který se Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Ben Affleck a Nicky Katt dívají, je Wall Street z roku 1987. (S.i.d.)
  • Jim Young (Ben Affleck) nosí hodinky značky TAG Heuer Monaco a Chris Varick (Vin Diesel) nosí hodinky značky TAG Heuer Aquaracer. (dyfur)