Nerozumiem, čo tomuto filmu toľkí vyčítajú a majú chuť si v komentári "kopnúť". Dôveryhodnosť? Znalosť tématiky? Načo, preboha?! Koľkí z vás milujú vojnové filmy a vojnu nikdy nezažili? Je to predsa film! Pohyblivé obrázky, ktoré majú hlavne pobaviť. Riziko baví výborne a to je dôležité. Je napínavý, herecké výkony sú prirodzené i kvalitné, prostredie správne surové. Záver je myslím takisto slušný a na sile mu ešte pridávajú vedľajšie zápletky, ktoré zostanú otvorené. Každá scéna, ktorú kritici nazývajú "hluchou", pomáha preniknúť do života a pohnútok hlavného hrdinu Setha. Keby tam tie scény neboli, vyčítali by sa filmu pre zmenu ploché postavy a plytký scenár. Ja som sa nenudila ani chvíľu a Boiler Room sa po Wall Street stane mojím druhým obľúbeným filmom o makléroch.(9.12.2006)

Slušný žánrový kousek z prostředí bezohledných amerických yuppíků, kteří se coby burzovní makléři s ostrými lokty snaží oškubat důvěřivé kavky ze střední třídy. Giovanni Ribisi má k podobným týpkům svým vzhledem a mimikou blízko, zkrátka a dobře, podobně jako náš Miloš Kopecký nebo Josef Vinklář, si ty padouchy vyloženě užívá a nelze se divit, že byl obsazený i do role šéfa mocné těžební společnosti ve velkofilmu Avatar, kde je doslova ztělesněním chamtivosti a bezskrupulóznosti. Hlavním a jediným motivem pro tuhle ambiciózní sebranku jsou peníze a prožitky. Tam, kde takové Americké psycho selhává, tam se Riziko pohybuje na pevné půdě a přináší solidní kriminálku se zajímavými padouchy, silným příběhem a poučným a efektním rozuzlením. Celkový dojem: 75 %.(30.5.2011)

Velmi zrucne natoceny film z prostredia,ktory mi sice je uplne cudzie,avsak v tomto pripade to vobec nevadilo,aj ked znalost by dozaista pomohla. Giovanni Ribisi je klasicky dobry,prekvapenim je pre mna mimoriadne civilny a skutocne dobry Vin Diesel.Sice pribeh je koniec koncov naivny a obcas deravy,ale pozera sa na to dobre a neuraza to,co je pozitivum.(18.5.2006)

• Heroine

Příběh muže, který dělal špatný věci s dobrými úmysly, a ještě v tom byl ze všech nejlepší. Zajímavý nápad, pár pěkných scén, překvapivá zápletka. Ale jinak trochu nuda, nic novátorského. Dobří herci, ale zbytečně slabé charaktery. Jo, a Diesel tam byl zcela jen tak? Mno, každopádně dvě hvězdičky dám, z čehož jedna minimálně je za Diesela a za jeho svaly.(20.3.2011)

Prachy, prachy, prachy a zase prachy.Okolo tohoto sa točí celý film.A nieje to vôbec zlé.Dej hovorí o kravaťákoch, ktorý pretelefonujú majland, ale zároveň získajú ešte viac a môžu si dovoliť ešte krajšie sako či inú farbu kravaty, za volantom krásneho Ferrari.Hlavnou postavou je mladý Giovanni Ribisi, ktorého každý pozná z filmov 60 sekúnd alebo zachráňte vojaka Ryana, v ktorom si zahral aj jeho kolega Vin Diesel.Pokiaľ si idete film pozrieť len kvôli Dieselovi, tak ako aj ja, tak vám poviem, že Diesel tu hraje druhú husle a polku filmu.Ale pozrite sa na to, celkom sa to oplatí.Dej je fakt zaujímavý a hlavná postava je podaná tak, aby vás dostala do centra diania, v ktorom dej sa posúva stále dopredu a nijak rozbeh filmu nebrzdí.Herecké obsadenie je veľmi známe a dobré (Ribisi, Diesel, Caan, Affleck), scenár tiež nieje najhorší, jediné čo mi vo filme chýbalo bola trošku väčšia vážnosť, aby bol s toho ten Thriller. 85% - 4*(2.5.2011)

• - Jim Young (Ben Affleck) nosí hodinky značky TAG Heuer Monaco a Chris Varick (Vin Diesel) nosí hodinky značky TAG Heuer Aquaracer. (dyfur)

• - Film, na který se Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Ben Affleck a Nicky Katt dívají, je Wall Street z roku 1987. (S.i.d.)

• - Film sa natáčal v meste New York. (dyfur)