Riziko

Boiler Room

Riziko

Thriller / Drama / Krimi

USA, 2000, 118 min

Mal svoj kšeft, ktorý slušne vynášal. Žil si svoju spokojnú realitu a nemal dôvod niečo meniť. Jedného dňa mu však niekto ukázal inú možnosť, ktorá bola priveľmi lákavá. Doslova mu otvoril oči. A už nebolo cesty späť. Peniaze a túžba po prestíži mu nedali na výber. Dobre zvolená hudba, herci dali do kopy zaujímavé prekvapenie.(18.11.2010)

• waits

Pohled do chodu jedné malé makléřské firmy, která mívala své klony i unás. Jde totiž o takový typ společnosti, ve které nemusíte předvést žádné znalosti, vzdělání nebo praxi, dostanete prostě telefonní seznam, voláte komukoliv, kdo mám titul Dr. a zkoušíte mu prodat cokoliv. Zde navíc obzvláštněno jednou speciální fintou, která souvisí s vydáváním vlastních emisí a proto se mi jeví jako dosti nepravděpodobná. Pojmout ovšem tenhle film jako zkušenost "jak to chodí ve světě velkých peněz" je podobné jako vyhodnotit film Firma s Tomem Cruisem, kde se uvnitř firmy vraždí, pohledem "jak to chodí ve světě právnických firem". Stejně tehdy k filmu přistoupila Mirka Spáčilová, která napsala něco ve smyslu, že film ukázal pravou tvář tohoto světa, kde jde v první řadě o to, odrbat klienta. Chtěl jsem tenkrát Spáčilové napsat, že její recenze ukázala pravou tvář novinařiny, tj. napsat něco o čemkoliv, o čem mnoho nevíte, ale pak jsem to pustil k vodě. Tenhle vcelku průměrný film si dopisování o nějaké nevhodné generalizaci nezaslouží.(21.4.2011)

• mala_kea

Ano, film je jedno velké KDYBY. Kdyby byli jiní herci, kdyby byl jiný režisér a další kdyby. Co si ale budeme povídat, vše tázne jednoznačně Giovanni Ribisi. Vin Diesel by se měl vrátit zpět k rychlým autům, tam ještě za něco stál, tady se snaží jen zahrát něco, co nedokáže ani s třemi promili krvi. Ben Younger se zkrátka snažil natočit něco, v čem si tolik nevěří a to se mu stálo osudné. Film postavený na jednom herci není nejlepší nápad a navíc 118 minut poslouchat dlouhý, sic trochu zábavný scénář, je takřka nemožné.(8.1.2010)

• cyphercz

Vždyť je to v podstatě Wall Street přes kopírák! Syn co si chce udělat jméno, otec co je skeptický, syn chce přesvědčit otce, že něco dokázal, otec je skeptický, syn se dostane do průšvihu a tím i jeho otec a nakonec z toho syn jakž takž vybruslí a odnese si morální lekci... Navíc celej cast a jejich výkony jsou v mých očích hodně slabý, od Ribisiho, přes Afflecka až po jinak oblíbeného Diesela, o zbytku pro mě noname herců nemluvě. Co se mi ale na filmu líbí je ztvárnění Stratton Oakmont (=JT Marlin), které je poněkud věrohodnější než Scorseseho kamarádská firma, kde jsou všichni skvělí přátelé a mají se rádi.(24.9.2014)

Nerozumiem, čo tomuto filmu toľkí vyčítajú a majú chuť si v komentári "kopnúť". Dôveryhodnosť? Znalosť tématiky? Načo, preboha?! Koľkí z vás milujú vojnové filmy a vojnu nikdy nezažili? Je to predsa film! Pohyblivé obrázky, ktoré majú hlavne pobaviť. Riziko baví výborne a to je dôležité. Je napínavý, herecké výkony sú prirodzené i kvalitné, prostredie správne surové. Záver je myslím takisto slušný a na sile mu ešte pridávajú vedľajšie zápletky, ktoré zostanú otvorené. Každá scéna, ktorú kritici nazývajú "hluchou", pomáha preniknúť do života a pohnútok hlavného hrdinu Setha. Keby tam tie scény neboli, vyčítali by sa filmu pre zmenu ploché postavy a plytký scenár. Ja som sa nenudila ani chvíľu a Boiler Room sa po Wall Street stane mojím druhým obľúbeným filmom o makléroch.(9.12.2006)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,29krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Film, na který se Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Ben Affleck a Nicky Katt dívají, je Wall Street z roku 1987. (S.i.d.)

• - Jim Young (Ben Affleck) nosí hodinky značky TAG Heuer Monaco a Chris Varick (Vin Diesel) nosí hodinky značky TAG Heuer Aquaracer. (dyfur)