Devatenáctiletý Seth Davis nechá vysoké školy a začne provozovat ilegální domácí kasino, kam chodí především jeho bývalí spolužáci. Nerozumí si s otcem, váženým soudcem, kterému se nelíbí způsob jeho života a podnikání mimo zákon. Kamarád Adam se starším Gregem Feinsteinem ho navnadí řečmi o výši výdělků u makléřské firmy J. T. Marlin natolik, že se Seth rozhodne práci získat. Láká ho i možnost dostat poctivou práci a udělat tak dojem na přísného otce, který se s ním odmítá bavit, dokud se nebude živit poctivě. Začínají tři měsíce, během nichž se má Seth zaučit v Gregově týmu. Dostávají seznamy potenciálních klientů a denně musí zvládnout i několik set hovorů. Z nováčků je to kupodivu on, komu se podaří ulovit prvního klienta doktora Jacobse, kterého přesvědčí o koupi akcií nového léku, který mu pak prodá zkušený makléř Chris. Záhy se stane náhodným svědkem podivného chování šéfů Michaela a Jima a začne si všímat drobných nesrovnalostí v obchodech. Začíná tušit, že s firmou není něco v pořádku. Sleduje ji také FBI, která si ho vytipovala jako možného kandidáta na spolupráci. Krátce nato mladík zjistí, že firma, jejíž akcie prodávají, vůbec neexistuje. Odtud už je jen krok k tomu, aby odhalil šokující pravdu. (TV Nova)

klerik

Postavy v Riziku priamo citujú WALL STREET a slušne sa na tom bavia. Takže ťažko filmu vyčítať, že je to lacnejšia verzia Streetu. Postavy sú funkčné, paradoxne asi najviac zaujme Vin Diesel vo vedľajšej úlohe - jeho charizma je skrátka nepriehliadnuteľná aj na takto malom priestore a v takto malom filme. Celkovo ide takmer všetko presne podľa očakávaní. Za vykreslenie vzťahu otec - syn si scenáristi získali môj obdiv... ()

Milsa

Ďakujem distribútorovi, že mi popísal dej celého filmu a už nemám chuť si film pozrieť, pretože som si celý jeho dej prečítal. Tí distribútori by sa mohli uvedomiť. Doplnené: Ono ten film ozaj končí tam, kde končí aj popis filmu distribútorom. Vzhľadom na to, že film bol síce pozerateľný, ale čakal som od neho viac, tak podľa toho je aj hodnotenie. ()

luka4615

Průměrná filmová jednohubka na dlouhý večer, u níž překvapí pouze zvolené téma a množství známých tváří, které tehdy v této branži začínaly. Jo, a ještě EPiCKÝ motivační proslov postavy s mimikrami Bena Afflecka, u něhož jsem nadšeně zesiloval zvuk. Nic víc, nic míň. Škoda. „They say money can't buy happiness? Look at the fucking smile on my face. Ear to ear, baby.“ ()

Thewho18

Riziko zřejmě plně ocení jen diváci znalí tématu. Myslím, že ti z vás, kteří měli možnost někdy nakouknout do nějaké podobné společnosti budou nadšeni. Setkáme se zde s naprosto věrným obrazem manipulačních praktik zločineckých MLM společností, kterých u nás není málo. Věrně zachycuje profily jednotlivých článků těchto obludných spolků. Herecké výkony hodnotím na výbornou. Bravo tohle není thriller, ale spíš dokument. ()

Heroine

Příběh muže, který dělal špatný věci s dobrými úmysly, a ještě v tom byl ze všech nejlepší. Zajímavý nápad, pár pěkných scén, překvapivá zápletka. Ale jinak trochu nuda, nic novátorského. Dobří herci, ale zbytečně slabé charaktery. Jo, a Diesel tam byl zcela jen tak? Mno, každopádně dvě hvězdičky dám, z čehož jedna minimálně je za Diesela a za jeho svaly. ()

• Film, na který se Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Ben Affleck a Nicky Katt dívají, je Wall Street z roku 1987. (S.i.d.)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,29krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Film sa natáčal v meste New York. (dyfur)