Na jednom z newyorských dálničních obchvatů se v ranních hodinách, kdy každý spěchá za svými povinnostmi, srazí dvě auta. Zdánlivě se vlastně nic nestalo, jen jedno auto zůstalo nepojízdné. Ale pro oba řidiče má jejich náhodné setkání nedozírné následky. Tím jedním je úspěšný mladý advokát Gavin Banek (Ben Affleck - Nejhorší obavy, Pearl Harbor ad.), který zmeškal klíčové stání a omylem našel klíč k nekalým praktikám v rodinné firmě, druhým Doyle Gipson (Samuel L. Jackson - Shaft, Vyvolený ad.), nešťastný otec, který se opozdil k rozvodovému řízení a zřejmě ztratil ženu i své děti, přestože by s nimi chtěl být každou minutu. Banek a Gipson jsou naprosto odlišní muži. První mladý, toužící za každou cenu po penězích, úspěchu a vysokém společenském postavení, druhý stárnoucí, který už se jen zoufale brání, aby se neocitl až na samém dně.Drobná autonehoda, která je svedla na okamžik dohromady, je ve svých nečekaných důsledcích staví proti sobě. Promění je v nepřátele na život a na smrt a zavede je až na samý okraj sebezničení... Ironie osudu, film o zcela nepředvídatelných zvratech lidského osudu, je americkým debutem britského režiséra Rogera Michella, který je mj. tvůrcem mimořádně úspěšné komedie Notting Hill s Hugh Grantem a Julií Robertsovou. O svém filmu, který se jednoznačně opírá o skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů, řekl: Scénář mne zaujal hned při prvním čtení. Líčí náhodné setkání dvou mužů, po němž se doslova protnou jejich životní kruhy. Zavede je, do jisté míry proti jejich vůli, na podivné cesty plné násilí a brutality, kterou by v sobě oni sami ani nehledali. Jenže z cest, po nichž se ti dva vydali, už není návratu. (oficiální text distributora)

anderson

Jeden z filmov so slušným námetom, idiotským scenárom ale profesionálnym spracovaním. Najviac som sa nasmial na AMANDE PEET ktorá vystrihla AFFLECKOVU kurevsky vypočítavú ale zato "milujúcu" manželku. "Prisámfakt", mať takú štetku vo svojej blízkosti dám sa na dráhu alkoholika. :-) No a prečo také vysoké hodnotenie ? Nuž preto, že aj ja som idealista a rozprávky mám nesmierne rád. A ešte za excelentnú kvalitu obrazu a zvuku na tom počeštenom DVD. :-) No a POMO (ty "Brilantná psychologická sonda do sveta dvoch newyorčanov", tak ty si ma naozaj - v dobrom - pobavil. (30.6.2006) ()

genetique

Z pohľadu realistického je to úplný nonsens. No ak hodnotíme filmovú stránku a dajme tomu, že takáto situácia by niekedy nastala, tak myslím, že scenárista sa ozaj posnažil, pohral sa s jednotlivými situáciami, ktoré sú plné veľmi pôsobivých zvratov a poskytol nám veľmi podarený thriller s pozadím husto odohrávajúcej sa drámy. Chválim stopáž a s obsadením sa tiež trafili do čierneho. 85%. ()

Fiftis

Samuel L. Jackson ako záporák a Ben Affleck ako dobrák? V tomto filme je všetko možné. Zápletka na začiatku filmu celkom zaujímavá a film sa odohrával dobrým smerom aj tempom. Scény na diaľniciach boli asi najlepšie. Potom to však stratilo čaro a ja ani neviem prečo. Akoby bol vymyslený len začiatok a ostatné sa dorábalo počas nakrúcania. Režisér tiež nič moc, na svojom konte nemá žiadnu perličku. Pre mňa priemerný film, ktorý mohol byť vďaka svojmu nápadu skvelý. Zhoda náhod dokáže spôsobiť poriadne zamotanie života. Jacksonov aj Affleckov slabší film. ()

sedm.1

Téměř až komorní příběh boje dvou mužů,kteří oba ztratili téměř vše a jen díky vzájemnému boji mohli zas vše získat zpět.Film zajímavý,herci přesvědčivý(ovšem Affleck opět nijak nepřesvědčuje),konec zbytečně optimistický.Tip filmu,který ne každý může zkousnout,ale on ani není podle mě pro každého stavěn. ()

Triple H

Pozerateľné a zručne spravené drámo, ale výdatne zaliate hollywoodskym bullshitom. Takže prechcaný newyorský právnik má morálny problém pripojiť stránku s podpisom k pár iným stránkam? A urobiť to, aby nahradil dokument, ktorý niekde stratil? Ľudze mojo, to je väčšie sci-fi ako predstava, že nový Jánošík zarobí celosvetovo viac ako Avatar. Zvyšok deja je nadto síce zábavný, ale strááášne vykonštruovaný (právnik nevie, že existuje ručenie a bankára sa naň pýta ako úplný idiot???). To ako hrdinovia riešia svoje problémy je absurdne blbý. Ďalej sa musím priznať, že mi tieto americké moralitky občas lezú na nervy. Ona celá továreň na sny je totiž v zásade len mäsokombinát, ktorého cieľom je zisk a v zákulisí sa to s morálkou rozhodne nepreháňa. A dostať od tých najväčších smradov naservírovaný takýto blábol za 45 miliónov dolárov (čiže určite sa použili "účelne")? No nabúchajte si to niekam do treniek. ()

• Při natáčení posledních scén nosil Ben Affleck (Gavin Banek)  pod oblečením neopren, při natáčení scény s rozstřikovači se totiž silně nachladil. (-bad-mad-wolf-)