Incident

Irónia osudu

Incident

Drama / Thriller

USA, 2002, 99 min

Samuel L. Jackson a Ben Affleck rozehrávají hru nervů a těžkou volbu životních priorit.Napínavá podívaná bez jediného výstřelu je ve videodistribuci přejmenována na "Inclident" a bůh ví jak film nazvou až bude distribuován v TV,proto doporučuju orientovat se na originální název Changing Lanes.Film můžu doporučit opravdu všem.(26.4.2003)

Nebýt toho sladkobolného všeobjímajícího závěru, hvězda by šla o jednu dolů. Ale když já mám tak ráda náhodná setkání dvou neznámých, co se nechtíc otřou jeden o druhýho a zanechají si na sobě navzájem produktivní stopy...na těle i duši pochopitelně...tak tak jen tak dál, fandím těmto událostem, i když v dnešní době bývá podobné vyústění velmi sporadické.(18.3.2015)

Průměrná záležitost..scénář je fakt místy docela nepravděpodobný a konec po tom všem docela naivní nebo zvláštním způsobem nečekaný. Affleck opravdu nepatří mezi top herce a Samuel L. Jackson má určitě taky lepší role (i když ani tady nezklamal). Zapamatovatelný je tu určitě Sydney Pollack, jinak ale bohužel další film, kde jsem čekal víc, než jsem následně viděl.(28.2.2011)

• Triple H

Pozerateľné a zručne spravené drámo, ale výdatne zaliate hollywoodskym bullshitom. Takže prechcaný newyorský právnik má morálny problém pripojiť stránku s podpisom k pár iným stránkam? A urobiť to, aby nahradil dokument, ktorý niekde stratil? Ľudze mojo, to je väčšie sci-fi ako predstava, že nový Jánošík zarobí celosvetovo viac ako Avatar. Zvyšok deja je nadto síce zábavný, ale strááášne vykonštruovaný (právnik nevie, že existuje ručenie a bankára sa naň pýta ako úplný idiot???). To ako hrdinovia riešia svoje problémy je absurdne blbý. Ďalej sa musím priznať, že mi tieto americké moralitky občas lezú na nervy. Ona celá továreň na sny je totiž v zásade len mäsokombinát, ktorého cieľom je zisk a v zákulisí sa to s morálkou rozhodne nepreháňa. A dostať od tých najväčších smradov naservírovaný takýto blábol za 45 miliónov dolárov (čiže určite sa použili "účelne")? No nabúchajte si to niekam do treniek.(16.3.2015)

Mám stejné pocity jako koCOUR. Také jsem uvažoval o 5*, nebýt toho konce, který narušuje atmosféru celého filmu. Ale na druhou stranu, pozitivní vyznění, že se občas vše v dobré obrátí, také není na škodu. Každopádně je zázrak, že takovýto nemainstreamový film se v USA bez problémů zaplatil a měl velice slušný ohlas. Pro mně jedno z filmových překvapení roku a Affleck s Jacksonem jsou borci.(11.5.2003)

• - Gavin Banek (Ben Affleck) nosí hodinky značky Rolex a Finch (Dylan Baker) nosí Pulsar Calculator. (dyfur)

• - Při natáčení posledních scén nosil Ben Affleck (Gavin Banek)  pod oblečením neopren, při natáčení scény s rozstřikovači se totiž silně nachladil. (-bad-mad-wolf-)

• - Samuel L. Jackson si fialový klobouk vybral sám. S fialovou barvou si tykal i dříve - ve Star Wars měl fialový světelný meč a ve Vyvoleném fialový oblek. (-bad-mad-wolf-)