Incident

Irónia osudu

Incident

Drama / Thriller

USA, 2002, 99 min

NOVA CINEMA HD - Čirou náhodou jsem se k Incidentu dostal a hle...Na to, že je to již 13 let starý kousek, to nebylo zlé. Avšak i na poli rovných 90 minut to ztrácelo občas tempo a atraktivitu a i samotný závěr mi přišel moc rychlý. Obzvlášť, když TV Nova utne film pár vteřin před závěrečnými titulky, to pak ani nevíte, která bije :) Hlas Bena Afflecka v českém znění fakt nic moc, to mi taky kazilo dojem. 68% (with J.)(6.12.2015)

Nebýt toho sladkobolného všeobjímajícího závěru, hvězda by šla o jednu dolů. Ale když já mám tak ráda náhodná setkání dvou neznámých, co se nechtíc otřou jeden o druhýho a zanechají si na sobě navzájem produktivní stopy...na těle i duši pochopitelně...tak tak jen tak dál, fandím těmto událostem, i když v dnešní době bývá podobné vyústění velmi sporadické.(18.3.2015)

Byl to jen drobný incident - nic víc. Nedošlo při něm k žádnému zranění a na první pohled se zdálo, že nikdo neutrpěl ani žádnou jinou závažnou újmu ... přesto se stal prvotním impulsem k otevření pověstné Pandořiny skříňky. Protože odstartoval řetěz událostí, které už nešlo zastavit - sami uvidíte, jakými cestami a kam své hrdiny přivedly ... a posoudíte, nakolik je pro vás pointa akceptovatelná. Buď jak buď, mně vyhovuje. P.S.: Víte ... netuším, jestli existuje Bůh, ale věřím na Ďábla našeptávače. Je všudypřítomný, nezná únavu a číhá v záloze doslova a do písmene na každou příležitost. Zná všechny naše výhry i prohry - a připočítává k nim i zjevné a skryté slabiny, tajná přání a promarněné šance každého z nás ... jeho snažení je velice systematické a přesně cílené, tudíž je únavné a téměř nemožné den za dnem mu znovu a znovu odolávat.(17.3.2015)

Jeden z filmov so slušným námetom, idiotským scenárom ale profesionálnym spracovaním. Najviac som sa nasmial na AMANDE PEET ktorá vystrihla AFFLECKOVU kurevsky vypočítavú ale zato "milujúcu" manželku. "Prisámfakt", mať takú štetku vo svojej blízkosti dám sa na dráhu alkoholika. :-) No a prečo také vysoké hodnotenie ? Nuž preto, že aj ja som idealista a rozprávky mám nesmierne rád. A ešte za excelentnú kvalitu obrazu a zvuku na tom počeštenom DVD. :-) No a POMO (ty "Brilantná psychologická sonda do sveta dvoch newyorčanov", tak ty si ma naozaj - v dobrom - pobavil. (30.6.2006)(30.6.2006)

Čekal jsem něco víc. Na thriller to není dost napínavé, na drama je to moc povrchní. Na druhou stranu, cílem tohoto snímku je působit věrohodně, což se celkem daří. A stejné je to vlastně i s Benem Affleckem - jeho herecký výkon je nulový, ale pakliže se snažil ztvárnit lidskou nulu, tj. průměrného zkorumpovaného právníka z Wall Street, pak se povedlo. Ale já se ptám: proč? Jaký ten film má smysl? Pointa je silně neoriginální a nevěrohodná. A pokud cílem snímku opravdu bylo působit "jako ze života", pak nepasující happy end to dokonale zkazil. Zítra už nebudu vědět o čem to bylo.(2.6.2005)

• - Samuel L. Jackson si fialový klobouk vybral sám. S fialovou barvou si tykal i dříve - ve Star Wars měl fialový světelný meč a ve Vyvoleném fialový oblek. (-bad-mad-wolf-)

• - Při natáčení posledních scén nosil Ben Affleck (Gavin Banek)  pod oblečením neopren, při natáčení scény s rozstřikovači se totiž silně nachladil. (-bad-mad-wolf-)

• - Gavin Banek (Ben Affleck) nosí hodinky značky Rolex a Finch (Dylan Baker) nosí Pulsar Calculator. (dyfur)