Incident

Irónia osudu

Incident

Drama / Thriller

USA, 2002, 99 min

Ach jo. Dokonalá hollywoodská produkce s velkými ambicemi, leč celé je to tak průhledně vycucané z prstu - až běda... Hra s velkými emocemi, osudovými momenty a neuvěřitelně vykonstruovaným příběhem a chováním postav, vrcholící v tradičním kýčovitém >cajdendu< ... Konec dobrý, všechno dobré - a nic víc... Falešné - jak ta akta, když o to jde... Nemůžu proto souhlasit ani s Pomem, že tenhle film snese nějaké srovnání se Schumacherovým "Volným pádem". Tenhle film si prostě obsahem hraje na něco, na co formou nemá. Prostě další rutinní velkorozpočtová hwština, po které za pár let neštěkne ani pes. Tři hvězdičky s ironickým úšklebkem a sebezapřením za průměrný >dobrý< film... - - - P.S. Marno je hodnotit tradičně otřesný novácký dabing, kterým atmosféra děje padá kamsi do úrovně tuzemáckých televizních inscenací...(30.9.2006)

Stačí udělat pár blbostí a už se vezete. Zvlášť když proti vám stojí někdo, kdo si (stejně jako vy) dal pro dnešek za závazek udělat tomu druhému ze života peklo. Scénář sice semtam působí krajně nepravděpodobně až pitomě, ale příběh samotný je zajímavý. Z herců je lepší Samuel L. Jackson, i když ani proti Affleckovi nic vážnějšího nemám, aspoň zmínku si zaslouží i Sydney Pollack. Slušné, ale mohlo to být ještě lepší.(25.11.2006)

Sice si pořád myslím, že Ben Affleckovo herectví nejlíp vystihuje parodie v South Parku, ale tentokrát musím uznat, že jakžtakž ušel. Jeho kolega Samuel El Džeksn exceloval na plný čáře. Nechápu ale, jak o tomhle filmu může někdo napsat, že je Nehollywoodský, tohle je Hollywood jak hovado. Nepravděpodobný, nelogický a moralizující příběh se s berličkama blíží vstříc jistému závěru. Celkově takový běžný, zapomenutelný, průměr. (65%)(15.10.2013)

Musím přiznat, že jsem chvilku uvažoval i o 5*, ale to by si Michell musel odpustit poslední sladkobolný záběr na šťastnou rodinu... Do té doby však bez výhrad - hutný psychologický thriller s atmosférou mlhy Mechu a kapradí a krásná sonda do koloběhu osudu aneb vinou maličkostí zanikají města. V obalu Jacksona a Afflecka se navíc ztratí i drobné šrámy paní logiky.(21.4.2003)

Je všechno zlé k něčemu dobré? Co tě nepohřbí, udělá tě silnějším? Chybí Benovi magnesium, že chytá křeče do obličeje? Zajímavě natočená, byť lehce utopická hříčka o relativitě života. Kariérista osvícený jednáním nespolehlivého černého alkoholika ze společenské spodiny? V New Yorku? Za 24 hodin? A v dešti? Dopište, prosím, k žánru sci-fi.. Když ne v pondělí, tak o pár dnů později, vrátí Bůh Doylea k věcem kolem bourbonu a Gavina k lhaní zaštítěnému diplomem na zdi a pak se večer sám sebe zeptá: „Vykonal jsem dnes více dobra, než toho špatného?“ Hádejte, co si odpoví.. P.S.: Pokud máte rádi filmy o nevyzpytatelnosti osudu, doporučuji 13 Conversations About One Thing od Jill Sprecher. Přinejmenším uvidíte, že se McConaughey nestal dobrým hercem až v posledních letech..(18.1.2014)

• - Samuel L. Jackson si fialový klobouk vybral sám. S fialovou barvou si tykal i dříve - ve Star Wars měl fialový světelný meč a ve Vyvoleném fialový oblek. (-bad-mad-wolf-)

• - Gavin Banek (Ben Affleck) nosí hodinky značky Rolex a Finch (Dylan Baker) nosí Pulsar Calculator. (dyfur)

• - Při natáčení posledních scén nosil Ben Affleck (Gavin Banek)  pod oblečením neopren, při natáčení scény s rozstřikovači se totiž silně nachladil. (-bad-mad-wolf-)