Incident

Irónia osudu

Incident

Drama / Thriller

USA, 2002, 99 min

Je všechno zlé k něčemu dobré? Co tě nepohřbí, udělá tě silnějším? Chybí Benovi magnesium, že chytá křeče do obličeje? Zajímavě natočená, byť lehce utopická hříčka o relativitě života. Kariérista osvícený jednáním nespolehlivého černého alkoholika ze společenské spodiny? V New Yorku? Za 24 hodin? A v dešti? Dopište, prosím, k žánru sci-fi.. Když ne v pondělí, tak o pár dnů později, vrátí Bůh Doylea k věcem kolem bourbonu a Gavina k lhaní zaštítěnému diplomem na zdi a pak se večer sám sebe zeptá: „Vykonal jsem dnes více dobra, než toho špatného?“ Hádejte, co si odpoví.. P.S.: Pokud máte rádi filmy o nevyzpytatelnosti osudu, doporučuji 13 Conversations About One Thing od Jill Sprecher. Přinejmenším uvidíte, že se McConaughey nestal dobrým hercem až v posledních letech..(18.1.2014)

Zaujímavá zápletka a môj filmový inštinkt mi napovedali, že sa z IRÓNIE OSUDU vykľuje nadpriemerný film, no nakoniec každý prvok filmu (až na Samuela) možno označiť za priemerný, ale priemerný samozrejme neznamená zlý a v prípade IRÓNIE OSUDU to platí dvojnásobne. Možno by bolo pre film prospešnejšie, keby postava SAMUELA L. JACKSONA bola v hĺbke duše predsa len poriadna sviňa a nie sympatický otec dvoch detí a keby si to s postavou BENA AFFLECKA poriadne rozdali na život a na smrť. Samuel sa o to síce jedným kúskom pokúsi, no o to naivnejšie potom pôsobí záver filmu.(25.1.2005)

Zajimava zapletka, ovsem jaksi neverohodna a dosti "vyumelkovana". Changing Lanes dokaze upoutat a vzbudit zadost, dokoukat film do konce, ale v par chvilich trapi sve divaky zbytecne protahovanymi ci uplne zbytecnymi scenami. Vykon Ben Afflecka je opetne jakysi "umely", ale rozhodne tento mlady herec skyta potencial do budoucna, zatimco Samuel si drzi svuj vysoky nadstandard. Stoji za tovidet, ale ne vice jak jednou.(7.9.2003)

Ach jo. Dokonalá hollywoodská produkce s velkými ambicemi, leč celé je to tak průhledně vycucané z prstu - až běda... Hra s velkými emocemi, osudovými momenty a neuvěřitelně vykonstruovaným příběhem a chováním postav, vrcholící v tradičním kýčovitém >cajdendu< ... Konec dobrý, všechno dobré - a nic víc... Falešné - jak ta akta, když o to jde... Nemůžu proto souhlasit ani s Pomem, že tenhle film snese nějaké srovnání se Schumacherovým "Volným pádem". Tenhle film si prostě obsahem hraje na něco, na co formou nemá. Prostě další rutinní velkorozpočtová hwština, po které za pár let neštěkne ani pes. Tři hvězdičky s ironickým úšklebkem a sebezapřením za průměrný >dobrý< film... - - - P.S. Marno je hodnotit tradičně otřesný novácký dabing, kterým atmosféra děje padá kamsi do úrovně tuzemáckých televizních inscenací...(30.9.2006)

Vynimocne slusna Hollywoodska drama o tom, ako nehoda da dohromady dvoch uplne odlisnych ludi, a to konkretne Bena Afflecka /Good Will Hunting, Armageddon/ a Samuel L. Jacksona /Die Hard 3, Pulp Fiction/. Samuel L. Jackson vie hrat, horsie vsak uz je na tom jeho kolega Ben Affleck, ktory hrat nevie. Ale vsak v ramci hollywoodskych filmov na jedno kopyto je tento vynimocne priemerny, lebo zapletka ma cosi do seba. Reziser Roger Michell /Notting Hill/ odviedol slusnu pracu. 66 %(24.3.2015)

• - Při natáčení posledních scén nosil Ben Affleck (Gavin Banek)  pod oblečením neopren, při natáčení scény s rozstřikovači se totiž silně nachladil. (-bad-mad-wolf-)

• - Samuel L. Jackson si fialový klobouk vybral sám. S fialovou barvou si tykal i dříve - ve Star Wars měl fialový světelný meč a ve Vyvoleném fialový oblek. (-bad-mad-wolf-)

• - Gavin Banek (Ben Affleck) nosí hodinky značky Rolex a Finch (Dylan Baker) nosí Pulsar Calculator. (dyfur)