Incident

Irónia osudu

Incident

Drama / Thriller

USA, 2002, 99 min

Sice si pořád myslím, že Ben Affleckovo herectví nejlíp vystihuje parodie v South Parku, ale tentokrát musím uznat, že jakžtakž ušel. Jeho kolega Samuel El Džeksn exceloval na plný čáře. Nechápu ale, jak o tomhle filmu může někdo napsat, že je Nehollywoodský, tohle je Hollywood jak hovado. Nepravděpodobný, nelogický a moralizující příběh se s berličkama blíží vstříc jistému závěru. Celkově takový běžný, zapomenutelný, průměr. (65%)(15.10.2013)

NOVA CINEMA HD - Čirou náhodou jsem se k Incidentu dostal a hle...Na to, že je to již 13 let starý kousek, to nebylo zlé. Avšak i na poli rovných 90 minut to ztrácelo občas tempo a atraktivitu a i samotný závěr mi přišel moc rychlý. Obzvlášť, když TV Nova utne film pár vteřin před závěrečnými titulky, to pak ani nevíte, která bije :) Hlas Bena Afflecka v českém znění fakt nic moc, to mi taky kazilo dojem. 68% (with J.)(6.12.2015)

Brilantní drama o jedné havárii, která svede dohromady dva úplně odlišné muže z nichž každý díky incidentu prošvihne důležitou událost. Záměrně naservírovaná (možná pro někoho) souhra náhod, která rozpoutá sled událostí, které vedou do dramatického finále. Každý z obou hlavních postav je jiný a z jiného prostředí a pod vlivem stresu oba se snaží tomu druhému ublížit. Mladý úspěšný právník (Affleck) pod vlivem okolností pochybuje o smyslu svojí práce a ne zrovna čistých advokátních praktikách. Oproti tomu nešťastný otec (Jackson) se snaží znovu nalézt cestu ke svojí rodině. "Changing Lanes" se vymyká mainstreamové produkci a je neprávem opomíjený film.(28.12.2013)

Pro mě osobně veliké překvápko. Čekal jsem další Affleckův paskvil, ale mile mne překvapilo, že i Beník dovede zahrát slušně a bez zbytečných emotivních výlevů, jak to dokázal v nespočtu blbin v kterých četl scénář. Samozřejmě Jackson je opět nebezpečně nadprůměrný a film drží v nadprůměrném hodnocení. Scénář je vynikajíicí, ale mám malinko pocit, že z něj šlo vymáčknout více.4 hvězdičky si film určitě zaslouží, i když ne celé 4 spíš 3,5 hvězdy, ale za Jacksona a scénář se přikláním ke 4.(27.9.2005)

Psychologické drama s vynikajícím rozjezdem a mrazivě houstnoucí atmosférou, která se však ve druhé půlce začne bortit snahou zvýšit atraktivitu poměrně zbytečnou vložkou o tunelování charitativního fondu. Padla jí totiž za obět nejen budovaná atmosféra, ale svým způsobem celá rovina osobní války dvou mužů. Navíc vše dorazil zbytečný "dojímavý" závěr. Škoda, mohlo to být poměrně uvěřitelné a hodně mrazivé a drama.(1.3.2011)

• - Samuel L. Jackson si fialový klobouk vybral sám. S fialovou barvou si tykal i dříve - ve Star Wars měl fialový světelný meč a ve Vyvoleném fialový oblek. (-bad-mad-wolf-)

• - Gavin Banek (Ben Affleck) nosí hodinky značky Rolex a Finch (Dylan Baker) nosí Pulsar Calculator. (dyfur)

• - Při natáčení posledních scén nosil Ben Affleck (Gavin Banek)  pod oblečením neopren, při natáčení scény s rozstřikovači se totiž silně nachladil. (-bad-mad-wolf-)