Incident

Irónia osudu

Incident

Drama / Thriller

USA, 2002, 99 min

Poměrně zručně napsaný, nicméně nikoliv výjimečný a především v oblasti mainstreamu se pohybující scénář ve spojení se slušným hereckým obsazením, kterému vévodí zkušený Samuel L. Jackson, vyzdvihují snímek do mírného žánrového nadprůměru. Čtyři hvězdičky nemůžu dát za kýčovitě naroubovaný happyend, který neodpovídá celkovému dějovému ladění. Ben Affleck, považovaný mnohými za ztělesnění špatného herectví, nehraje v tomhle filmu vůbec špatně, byť na Jacksona ani zdaleka nemá. Film je zajímavý právě střetem dvou vyhraněně odlišných postav a jejich hodnotových žebříčků. Celkový dojem: 65 %.(5.2.2008)

Pro mě osobně veliké překvápko. Čekal jsem další Affleckův paskvil, ale mile mne překvapilo, že i Beník dovede zahrát slušně a bez zbytečných emotivních výlevů, jak to dokázal v nespočtu blbin v kterých četl scénář. Samozřejmě Jackson je opět nebezpečně nadprůměrný a film drží v nadprůměrném hodnocení. Scénář je vynikajíicí, ale mám malinko pocit, že z něj šlo vymáčknout více.4 hvězdičky si film určitě zaslouží, i když ne celé 4 spíš 3,5 hvězdy, ale za Jacksona a scénář se přikláním ke 4.(27.9.2005)

Zajimava zapletka, ovsem jaksi neverohodna a dosti "vyumelkovana". Changing Lanes dokaze upoutat a vzbudit zadost, dokoukat film do konce, ale v par chvilich trapi sve divaky zbytecne protahovanymi ci uplne zbytecnymi scenami. Vykon Ben Afflecka je opetne jakysi "umely", ale rozhodne tento mlady herec skyta potencial do budoucna, zatimco Samuel si drzi svuj vysoky nadstandard. Stoji za tovidet, ale ne vice jak jednou.(7.9.2003)

Brilantní drama o jedné havárii, která svede dohromady dva úplně odlišné muže z nichž každý díky incidentu prošvihne důležitou událost. Záměrně naservírovaná (možná pro někoho) souhra náhod, která rozpoutá sled událostí, které vedou do dramatického finále. Každý z obou hlavních postav je jiný a z jiného prostředí a pod vlivem stresu oba se snaží tomu druhému ublížit. Mladý úspěšný právník (Affleck) pod vlivem okolností pochybuje o smyslu svojí práce a ne zrovna čistých advokátních praktikách. Oproti tomu nešťastný otec (Jackson) se snaží znovu nalézt cestu ke svojí rodině. "Changing Lanes" se vymyká mainstreamové produkci a je neprávem opomíjený film.(28.12.2013)

NOVA CINEMA HD - Čirou náhodou jsem se k Incidentu dostal a hle...Na to, že je to již 13 let starý kousek, to nebylo zlé. Avšak i na poli rovných 90 minut to ztrácelo občas tempo a atraktivitu a i samotný závěr mi přišel moc rychlý. Obzvlášť, když TV Nova utne film pár vteřin před závěrečnými titulky, to pak ani nevíte, která bije :) Hlas Bena Afflecka v českém znění fakt nic moc, to mi taky kazilo dojem. 68% (with J.)(6.12.2015)

• - Při natáčení posledních scén nosil Ben Affleck (Gavin Banek)  pod oblečením neopren, při natáčení scény s rozstřikovači se totiž silně nachladil. (-bad-mad-wolf-)

• - Gavin Banek (Ben Affleck) nosí hodinky značky Rolex a Finch (Dylan Baker) nosí Pulsar Calculator. (dyfur)

• - Samuel L. Jackson si fialový klobouk vybral sám. S fialovou barvou si tykal i dříve - ve Star Wars měl fialový světelný meč a ve Vyvoleném fialový oblek. (-bad-mad-wolf-)