poster

Incident

 • Česko

  Ironie osudu

 • USA

  Changing Lanes

 • Slovensko

  Irónia osudu

 • Slovensko

  Incident

Drama / Thriller

USA, 2002, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FilmFan24
  ****

  Brilantní drama o jedné havárii, která svede dohromady dva úplně odlišné muže z nichž každý díky incidentu prošvihne důležitou událost. Záměrně naservírovaná (možná pro někoho) souhra náhod, která rozpoutá sled událostí, které vedou do dramatického finále. Každý z obou hlavních postav je jiný a z jiného prostředí a pod vlivem stresu oba se snaží tomu druhému ublížit. Mladý úspěšný právník (Affleck) pod vlivem okolností pochybuje o smyslu svojí práce a ne zrovna čistých advokátních praktikách. Oproti tomu nešťastný otec (Jackson) se snaží znovu nalézt cestu ke svojí rodině. "Changing Lanes" se vymyká mainstreamové produkci a je neprávem opomíjený film.(28.12.2013)

 • golfista
  ***

  Pro mě jen průměrný film o velice nepravděpodobné shodě náhod, které svedou dohromady dva odlišné typy NewYorčanů za účelem je potrápit a napravit (Ten scénář je vážně přitaženej za vlasy).Nemůžu si pomoct, ale Ben Affleck je velmi přeceňovaný "herec". Podle mého se prostě hercem nenarodil. Sydney Pollack by se zase klidně mohl vykašlat na reřírování a herectvím by se s přehledem uživil :)(13.5.2003)

 • venca163
  ***

  Sice si pořád myslím, že Ben Affleckovo herectví nejlíp vystihuje parodie v South Parku, ale tentokrát musím uznat, že jakžtakž ušel. Jeho kolega Samuel El Džeksn exceloval na plný čáře. Nechápu ale, jak o tomhle filmu může někdo napsat, že je Nehollywoodský, tohle je Hollywood jak hovado. Nepravděpodobný, nelogický a moralizující příběh se s berličkama blíží vstříc jistému závěru. Celkově takový běžný, zapomenutelný, průměr. (65%)(15.10.2013)

 • predators
  ****

  S.L. Jackson jako záškodník a B. Affleck jako žhář? Že to není možné? Ale ano, je! :-) Jeden den, jedna autonehoda, jeden špatný tah a najednou je váš život v pr... :-) Balancování na tenkém ledě obou protagonistů je chytlavé, ale jak se nakonec ukáže, osud mají ve svých rukou. Ikdyž v rukou toho druhého. :-) Něco tomu však chybělo, tak na čisté čtyři to není, ale 3,75 dát nejde. :-) 65%(2.11.2008)

 • lennyd
  ****

  Situace, kterých se (bohužel) denně stává spousta. Po cestě do práce se spojí osudy dvou zcela neznámých lidí, při automobilovém ťukanci - jeden je úspěšný právník Gavin Banek (Ben Affleck), který právě spěchá k soudu, aby obhájil chování své právní kanceláře při převodu miliónů dolarů z konta umírajícího miliardáře na konto kanceláře a druhý je Doyle Gipson (Samuel L. Jackson), který spěchá také k soudu, ale proto, aby zachránil své manželství před rozvodem. Arogantní chování nadutého právníka, spoždění Doyla Gipsona a záměna dokumentu mezi oběma rozpoutá válku, která pomalu ale jistě směřuje k tragédii ... Až překvapivě reálný film. Tohle to se může stát komukoliv z nás, a lítáte v tom ani nevíte jak. Sice zde nechybí hollywoodský happyend, ke kterému by v reálném životě asi nedošlo (když je někdo svině, tak ho většinou jedna malá událost nenapraví), ale i tak film určitě stojí za zamyšlení (hlavně plně naplňuje přísloví - jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá). Skvělého Samuela L. Jacksona (ten chlap je neuvěřitelnej, jednou hraje tvrďáka a o film dál by se nad ním srdce ustrnulo) doplňuje tak trochu statický Ben Affleck (od něj zas naopak nic moc neočekávám, ale na roli namyšleného právníka se hodí perfektně). Moc hezký...(2.9.2008)

 • - Samuel L. Jackson si fialový klobouk vybral sám. S fialovou barvou si tykal i dříve - ve Star Wars měl fialový světelný meč a ve Vyvoleném fialový oblek. (-bad-mad-wolf-)

 • - Gavin Banek (Ben Affleck) nosí hodinky značky Rolex a Finch (Dylan Baker) nosí Pulsar Calculator. (dyfur)

 • - Při natáčení posledních scén nosil Ben Affleck (Gavin Banek)  pod oblečením neopren, při natáčení scény s rozstřikovači se totiž silně nachladil. (-bad-mad-wolf-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace