Reklama

Reklama

Pečie celé Slovensko

(pořad)
Reality-TV / Soutěžní
Slovensko, 2021, 80 min

Režie:

Jeffo Minařík

Scénář:

Anna Fifíková

Hudba:

Tom Howe

Účinkují:

Juraj Bača (moderátor), Milan Junior Zimnýkoval (moderátor), Jozefína Zaukolcová, Petra Tóthová, Viliam Bajzík, Beáta Karelová, Magdaléna Kelemenová (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Pečie celé Slovensko je talentová reality show zameraná na výnimočné pečenie. Dvanásť finalistov si počas desiatich týždňov zmeria sily v troch výzvach, aby Slovensko mohlo spoznať Majstra alebo Majsterku pekárku. Hodnotiť ich budú prísne porotkyne a cukrárske odborníčky - Jožka Zaukolcová a Petra Tóthová. Programom budú sprevádzať vtipní moderátori, a najmä ochutnávači - Juraj Bača a Milan Zimnýkoval. (RTVS)

(více)

Recenze (18)

v.indruchova 

všechny recenze uživatele

Tento typ soutěže mě baví. Však zdá se někdy dosti křečovité, na sílu napráděné, málo autentické. Většina soutěžících i z řady porotců, také moderátoři jsou pro mě nesympatičtí a někteří ještě podivíni navrch. Kde berete tolik takových lidí kteří to neumí a nehodí se před kameru. Byla jsem zvědavá na sloveské pojetí této soutěže, ale prostě mi to nesedlo. Nedalo se na to dodívat. ()

mosem 

všechny recenze uživatele

Nemohu se ubránit srovnání s českou verzí, která byla pro mne mnohem lepší. Lepší výběrem moderátorů, lepší přístupem a prezentací porotců. Jistě, na způsob hodnocení může mít každý z nás jiný názor, stejně tak je individuální chuť a preference. Ale česká verze mně v jejich případě přišla civilnější a vůči soutěžícím přátelštější. Porotci se na každém výrobku snažili mimo toho negativního najít alespoň něco maličko k pochvale, moderátoři mně přišli vtipnější aniž by se dostávali za hranici trapnosti. Nicméně, ve srovnání s jinými pořady, na které lze dnes v televizi narazit stále "jednooký mezi slepými". ()

Reklama

peetrejr 

všechny recenze uživatele

Zaujímavá relácia. Pečenie nie je môj šálok kávy ale toto bolo fajn. Reálne som so v nedeľu zapol telku presne kvôli tejto relácii. Neviem, nie je to ďalšia debilina ako Bez servítky alebo Moja mám vari lepšie ako tvoja. Sú tam proste normálny ľudia, normálny porotcovia aj moderátori. Nápad je pravdepodobne odkukaný z Českej verzie ale to mi nevadí. Nie je to ďalšia televízna sračka ale pre mňa príjemný nedeľný večer. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Jedna z mnohých podobných relácií, pečenie koláčov považujem za obor v ktorom som analfabet a za svoj strop považujem palacinky, na druhej strane chce to odvahu do niečoho takého sa prihlásiť. Formát zodpovedá podobným reláciiám. Čím by však ľubovoľná televízia prerazila by bola šou Pečie celému Slovensku, ak by komentáre a statusy ktoré ľudia dávali k aktuálnemu politickému dianiu uverejnili s odstupom povedzme dvoch rokov, najmä v terajšej dobe. Niektorí jedinci by sa od hanby prepadli... ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Vaření prochází, pečení irituje. Nevím proč. Na české Peče celá země jsem kdysi naskočila náhodou až v průběhu a nečekaně zabavilo, čili když se mi doneslo, že se letos peče na Slovensku, nebylo o čem. V záplavě kravin, které nám televize nabízejí, nemám s tímto rodinným formátem, kdy k bedně nastoupí od dudlíkovaných po devadesát plus, absolutně problém. Naopak si dovolím pořad pochválit a ocenit jeho kultivovanost. Ne každý sjíždí streamy, ne každý jede tvorbu Felliniho, Triera, Coppoly nebo Afronského. Většinu společnosti tvoří lidé, kteří filmy nežijí, rádi si večer sednou unavení k bedně a mrknou na něco pohodového, co nejen že neškodí, ale naopak jim rozšíří obzory. A já říkám: zaplať Ty nahoře, jestli zapnou tohle, místo rádoby zábavných trapáren bažin komerčních (viz Love Island, Výměna manželek atd.), často zbytky IQ ubíjejících. Nechme stranou, nakolik je hodnocení úspěšných pekařek, porotkyň, objektivní, nepochybuji v nejmenším o jejich profesionální "absolutnosti", ale říkám narovinu, že v některých pekařských disciplínách zaváží i sympatie k soutěžícím. Nevadí. Líbí se mi formát, oba moderátoři jsou neservilní, příjemní a k soutěžícím? V dnešní době, kdy je HATE normou, kdy hrubé hulvátství, sprosté buranství, politická nekultura a výsměchy adresované v jakékoli formě celé společnosti jsou běžnou součástí našich životů, se ráda podívám na skupinku cizích lidí, kteří jsou schopní, slušní a umí se zasmát i sami sobě. Co vím ze svého okolí, podobně to vnímá mnoho lidí, taháme si zvesela z uložto do obýváků slovenské pečení, při projekci se nalíváme whiskou nebo šampáněm, obdivujeme výkony, k troubě nás tedy většinou nevyprovokovali, spíše podporujeme okolní cukráře a cpeme se třeba jejich větrníky, spojilo se tedy příjemné s užitečným a najednou i blbá laskonka je cosi, co jím tak nějak jinak, protože sama bych ji dokonalou nesplácala. Divili byste se, kolik chlapů kouká. Kdo má kule, s pořadem problém nemá. Takže jen tak dál, není to pro každého, ale své fanoušky to má. Mimochodem díl s pečením Rubikovy kostky neměl chybu. Ve Francii tenhle dezert stojí přes 250 éček, jestli to někdo z tvůrců čtete, vyřiďte soutěžícím, že to dali ppč! Na pána! Klobouček. Respekt! ()

Galerie (38)

Zajímavosti (1)

  • Súťažiaci piekli celkovo 81 hodín podľa 150 receptov. Použili 468 druhov surovín, ktorých bolo vyše 1500 kilogramov. (krasomama)

Reklama

Reklama