• Gavin87
  odpad!

  Tenhle Trainspotting po československu socialisticku snad ani sám Brynych nemohl myslet vážně. Jako parodie by to vydalo na 5 hvězd, ale obávám se, že to scénárista myslel vážně. Nulové herecké výkony, nudnost a trapnost nade vše. Jak několikrát řekl Josef Vinklář v tomto filmu, To se nemělo stát....(7.7.2010)

 • Mylouch
  **

  Řádně protepané nešvary vyspělé socialistické společnosti, kterou od věčného štěstí vzdalují jenom pikle imperialistických agentů, pokoušející zranitelnou mládež. V prvním plánu odvyprávěná povinná angažovanost se zavedeným batmanem Jelínkem, v níž scénárista vytěžil klišé kriminální i sjezdová do mrtě a všudypřítomostí mrzkého zločinu případně znejistělému divákovi dodal pevný bod v podobě čistého bezpečnostního sboru, který by ale bez průběžné podpory "štaidlovským" hudebním optimismem nestačil. Kameramanské záblesky, střih spádu moc nepomáhá, po stránce scénáře něco, co se v dnešní éře sebezahleděných emoezoteriků stále může přes zoufale únavnou monotónnost téměř nazývat uměním.(6.12.2015)

 • Fallen_One
  *

  Je to tak akorát na tu jednu, možná tomu trochu přidávám. Rudolf Jelínek jako Barták to jakž takž zachraňuje, i když teda nevyváží celková extempora celého filmu - mnohé akční scény jsou směšné že nad nimi neřeknete ani popel a že drogoví uživatelé jsou většinou punkáči...no budiž, ale celkově to teda je značně nepovedená záležitost...(2.5.2010)

 • Matty
  *

  „Tohle se nemělo stát.“ Film, ve kterém se Vinklář během výslechu Kanyzy z nějakého důvodu drží za prsa. Vy se budete od začátku do konce držet za hlavu. Výsměch filmové formě (strašlivě zmatečné vyprávění) a stylu (ty akční scény!), tím zábavnější, čím urputněji se nás snaží přesvědčit, že drogy jsou největší zlo. Naopak si budete sami přát, abyste byli něčím sjetí a mohli si tuhle agresivní reklamu na VB vychutnat se vším všudy. Na párty ovšem ideální materiál. Panáka si můžete dát pokaždé, když začne Boudová hystericky křičet, když si nebudete jisti, zda sledujete zlého Kanyzu, nebo jeho hodný klon, když uvidíte socialistickou mládež kroutící se v rytmu disco hudby, když někdo řekne „Barták“, když se mezi záběry vytvářejícími iluzi Západního Německa objeví logo C&A, když Mrkvička vrhne nůž… 15% Zajímavé komentáře: kingik, Adam Bernau, J.Connor, Drom, Dupac, MickeyStuma(19.5.2017)

 • F.W.Colqhoun
  ****

  Mravenci přinesli hlavně seznzační povyražení, předčící snad i nejmimojidnější epizody Majora Zemana. Film reprezentuje vrcholnou neochotu / neschopnost režimu reflektovat skutečnost: I když těžko sympatizovat s pašeráky a dealery, jeden jim v souboji s Vinklářem, Zahajským a Kanyzou, který měl kliku si zahrát i dvojníka na opačné straně barikády, musí fandit. Punkáčské intermezzo s Hoškem k nezaplacení. Film je WTF-bžunda od začátku do konce, počínaje výjevy z feťáckého doupěte, pokračujíce rezidentem Mrkvičkou, nakupujícím denní tisk s vystřelovákem v ruce, konče Jelínkem, jehož zabiják-emigrant Brychta, skákajícím schodištními šachtami přes několik pater, byl nejspíš pokusem o vykročení ze škatulky učíslých estébáků. Legrace, která neomrzí. S vědomím toho, že ani dobré filmy nevznikají vždy záměrně, dávám za čtyři.(3.8.2014)

 • Jan Kanyza

 • - V roli punkáčů-feťáků se objevili Petr Hošek z punkové skupiny Plexis a Jan Peterka z Mrtvých miminek. Za natáčení dostali 100 korun. (HONXX)

 • - Hraniční přechod ve filmu je bývalý přechod Folmava - Furth im Wald. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Poté, co nájemný vrah Barták (Jelínek) omráčí Masseura (R. Hrušinsky ml.) odnese ho do vany. Lze si všimnout, že ruka, která napouští vodu, nemá rukavice. V dalšim záběru ma Barták rukavice na sobě. (Beo.wulf)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace