• Brejlil

Co to bylo? Co to bylo? Udatná Veřejná bezpečnost a rozvědka bojují proti drogovému nebezpečí. Tvrdý, leč lidský Vinklář ("Já to všechno vím!") vede oddělení, které je schopné skoro všeho. Tato část filmu je spíše jen nudná, protože poměrně chytrou past nedokáže nijak věrohodně předvést. Opravdový horor přijde při zobrazování mladých "feťáků". Pešek sebou mlátí v absťáku a Brodský hysterický vříská. A na závěr přijde i motivační proslov. Hned bych si jednu šlehnul.(3.5.2010)

• OG_Swifty

Potřebuje dávku, rozumíš? Póď, musíme mu jí opatřit!! Další z těch kriminálek, co jsou dneska už (nechtěně) spíš komedie. Hned u úvodní scény s feťákama jsem se musel těm trapným dialogům smát, což se pak opakovalo ještě dvakrát - se scénama s mafiánským bossem a nezničitelným Hrušínským. Ačkoliv na svou dobu oceňuju zajímavý akční scény se zabijákem Bartošem, ostatní bylo dost mizerný - od cirkusáka Mrkvičky až po dvojníKanyzu.(7.10.2016)

• Gimli

Mravenci nesou smrt je dokonalý příklad kouzla nechtěného a rčení, že všeho moc škodí. Ve snaze ukazát feťáky, dealery a emigranty jako ty nejhorší zločince a morální spodinu společnosti se tvůrci uchylují k extrémnímu předimenzování úplně všeho. Celý film na mě působil asi tak, jakoby mě někdo zavřel do prázdné místnosti s obřími repráky a pustil do nich řvoucí mimino s maximální hlasitostí. Tenhle postup začne být otravný už v první scéně z feťáckého doupěte a táhne se pak celým filmem, což je téměř k nevydržení. Naštěstí je to sem tam proloženo legračními scénami z diskotéky, když se děj točí kolem místního šéfa drogového podsvětí a navrátilého emigranta v jedné osobě Moučky (Vladimír Kratina). Snad jenom ten Vinklář to zvládl se ctí.(17.4.2011)

• fragre

Zábavnost tohoto filmu spočívá samozřejmě ve zřejmém nezvládnutí řemesla a v třeskuté ideologické lince. Osobně mi ten film jen připomněl slizkost 80. let, která bohužel přežívá dodnes. Mimo plán tvůrců ten film navíc ukazuje, že tehdejší společnost reálného socialismu už byla naprosto konzumní, byť byl ten konzumerismus chudý.(19.5.2017)

• zelvopyr

Režisér si musel něco vyžehlit, že byl tak servilní? Jinak napětí a ukázka naivní představy o importu západního zločinu k nám, ale tomu "stojí proti nám nebezpečný protivník, typický český chytrý kriminalista, no hned bych ho najal" z úst drogového bosse jsem se chechtal už jako malé děcko za socíku :-)(25.7.2008)

• Jan Kanyza

• - Jan Kanyza ve filmu ztrárnil dvojroli, příslušníka VB a člena drogové skupiny. (M.B)

• - Filmovalo se v Karlových Varech. (M.B)

• - V roli punkáčů-feťáků se objevili Petr Hošek z punkové skupiny Plexis a Jan Peterka z Mrtvých miminek. Za natáčení dostali 100 korun. (HONXX)