Mne se film libil dost. Myslim si, ze scenar nebyl uplne nejhorsi a postava najemneho vraha byla genialni. Rychle si nevybavim v ceskem ci ceskoslovenskem filmu " vetsiho " zaporaka. Vinklar me ale strasne vadil, stejne tak i vykresleni narkomanu nebylo nejstastnejsi. Hrebicek do rakve byl i komentar nemeckeho drogoveho bosse jak chvali nasi policii:-). Vzhledem ke spatnemu hodnoceni zde pridavam hvezdicku, ve filmu je spousta zajimavych postav a dej ma spad, ktery nenudi.(16.8.2011)

• Gavin87

Tenhle Trainspotting po československu socialisticku snad ani sám Brynych nemohl myslet vážně. Jako parodie by to vydalo na 5 hvězd, ale obávám se, že to scénárista myslel vážně. Nulové herecké výkony, nudnost a trapnost nade vše. Jak několikrát řekl Josef Vinklář v tomto filmu, To se nemělo stát....(7.7.2010)

• farfalla

Musím se usmát, jak se nenápadně policie chválí ústy zlotřilého kapitalisty, který říká, že by ty policisty, kteří tu léčku vymysleli a uskutečnili, hned bral k sobě a že se československá policie naučila myslet a hned odhalí všechny jejich triky. V roce 1986 vyšel také román ´Memento´, který byl více realistický. Rudolf Jelínek si v letech 1976-80 zahrál nebojácného majora Hradce, tady byl Bartákem na opačné straně barikády.(24.6.2015)

• spiritus

Je to zkrátka tak. Když jsem ten film zhlédl poprvé (cca rok 87), tak jsem byl naprosto zaujat drsným dějem, vraždami, akcí...v té době film označený velkou hvězdou (nepřístupný mládeži) by se dneska mohl klidně vysílat po kačeřích příbězích v sobotu ráno...Holt doba pokročila a dnes se tomu už můžeme akorát zasmát...Ale čistě z nostalgie dávám ** , což si myslím že je až moc...(12.1.2007)

Protidrogová socialistická agitka schovaná v nečekaně kvalitním krimi. Feťáci podle tohohle filmu sice jsou uječení psychopati, co neudrží rovnováhu, přepadávají lidi a mají jen velmi vágní vazbu na zápletku, ale ta zápletka samotná rozhodně víc připomíná západní produkci než soudobou československou. Máme tu německé drogové barony, nájemné vrahy, policisty v utajení vymýšlející komplikované plány, dokonce automobilovou honičku... Pro mě tedy příjemné překvapení.(5.2.2019)

• Jan Kanyza

• - Jan Kanyza ve filmu ztrárnil dvojroli, příslušníka VB a člena drogové skupiny. (M.B)

• - Píseň z baru zazněla i v první epizodě seriálu Přítelkyně z domu smutku (od r. 1992). (offlineman)

• - V roli punkáčů-feťáků se objevili Petr Hošek z punkové skupiny Plexis a Jan Peterka z Mrtvých miminek. Za natáčení dostali 100 korun. (HONXX)