• tuntavala

Ani jeden mravenec, proc?(7.12.2015)

• Ištván87

Tak tenhle pokus o akční film se vážně nepovedl. Jednak kvůli tomu, že tu skoro žádná akce nebyla a taky to mělo chabý scénář, herci, ač výborní, tak většinou dost přehrávají a ty nelogičnosti v příběhu i v těch několika málo "akčních" scénách, co tu byly, to je trošku LOL...(27.3.2010)

Mne se film libil dost. Myslim si, ze scenar nebyl uplne nejhorsi a postava najemneho vraha byla genialni. Rychle si nevybavim v ceskem ci ceskoslovenskem filmu " vetsiho " zaporaka. Vinklar me ale strasne vadil, stejne tak i vykresleni narkomanu nebylo nejstastnejsi. Hrebicek do rakve byl i komentar nemeckeho drogoveho bosse jak chvali nasi policii:-). Vzhledem ke spatnemu hodnoceni zde pridavam hvezdicku, ve filmu je spousta zajimavych postav a dej ma spad, ktery nenudi.(16.8.2011)

• Master19

Toto je opravdu něco. Až neuvěřitelně akční záležitost plná napětí, hledící bez bázně realitě do očí... A teď vážně. Až neskutečně vtipně působí dnes jednotlivé fragmenty: obrázek feťáků - malátných smradlavých pankáčů; honička v autech - skříňovou avii chytá kolona žigulíků, volhy a jedna škodovka; a na závěr lahůdka Pepa Vinklář všechno řeší střelou do zad padoucha a otáčí se do kamery a la Old Shatterhand... :-) Bezkonkurenční parodie - škoda že to bylo myšleno vážně.(26.2.2006)

• Adam Bernau

Ještě dnes by to byla výborná zábava (např. dobová diskotéka), nebýt toho, že v Mravencích dokonale absentuje jakákoli dějová logika, sled jednotlivých událostí je až neuvěřitelně nemožný. Dokonce ani není možná vzájemná kompatibilita mezi některými důležitými prvky celého příběhu. Podivnost, že Moučka kumpánovi Železnému poprvé samozřejmě tyká, ale podruhé mu vyká, je jen takovou třešničkou na dortu. Nikdo se také nepozastavuje nad tím, že extratřída mezi nájemnými vrahy má svou oběť omráčenou v plné vaně a přesto mu ten chudák přežije. Centrála ví, že policie ví o Krausové, přesto ji nechá bez varování bydlet v tomtéž hotelu. Atd., atd. seznam dějových nehorázností by nebral konce. Psycho v podobě dvojitého Kanyzy by tedy nemělo nikoho vzrušovat. Hvězdičku dávám proto, že, jak pamnětníci vědí, jakýkoli film s hvězdičkou bylo nutno vidět. A tento drsný thriller byl pro nás, Husákovy děti, na jednom z předních míst na seznamu.(6.8.2011)

• Jan Kanyza

• - Píseň z baru zazněla i v první epizodě seriálu Přítelkyně z domu smutku (od r. 1992). (offlineman)

• - Jan Kanyza ve filmu ztrárnil dvojroli, příslušníka VB a člena drogové skupiny. (M.B)

• - Poté, co nájemný vrah Barták (Jelínek) omráčí Masseura (R. Hrušinsky ml.) odnese ho do vany. Lze si všimnout, že ruka, která napouští vodu, nemá rukavice. V dalšim záběru ma Barták rukavice na sobě. (Beo.wulf)