Lovci trolů: Úsvit Titánů

• USA Trollhunters: Rise of the Titans (více)

Arcadia Oaks vyzerá síce ako obyčajné mesto, ale napriek tomu je epicentrom magických a mimozemských línií, čo z neho robí miesto bitiek medzi bytosťami z iného sveta, vrátane trollov, mimozemšťanov a čarodejníkov. Hrdinovia zo série Trollhunters sa spojili v tomto epickom dobrodružstve, aby porazili spoločného nepriateľa - trojicu prvotných polobohov Arcane Order. Získajú kontrolu nad mágiou, ktorá spája ich všetkých? (Arsenal83)

Trailer

Arsenal83

Z hľadiska mágie, trollov, čarodejníkov a podobných novodobých tvarov ovládajúcich rozprávky to nie je moja šálka kávy. Z hľadiska akčnosti a vizuálu ale veľmi dobrá rozprávka. Takí lovci trollov by sa nám ale fakt hodili. Hlavne v diskusiách na internete. ()

AdelleR

Během sledování filmu jsem navážno přemýšlela mezi 4 a 5 hvězdičkami; bavilo mě to, bylo to skvělé vyvrcholení všech tří seriálů, které jsem si taky užila. Animace oproti seriálu pokročila alespoň v tom, co se týče větru a vlasů, jinak je dost podobná seriálové a trochu mě mrzí, že jak to tradičně bývá u DW v porovnání seriálů s filmy, že si s tím nevyhráli víc. Ale byly tam vážné scény (až jsem si místy říkala, jestli to opravdu cílí na děti), byly tam vtipné scény, gradovalo to tradičně, jak jsme zvyklí... a pak přišel konec. A kvůli němu teď pro změnu váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, protože mě film vážně bavil, ale... ten konec to zabil na maximum. Tohle má být závěr celého jejich světa? Tohle má být konečné hrdinné řešení? Vždyť k úplně samé věci už došlo během seriálu, kdy si Jim uvědomil, že to takhle nejde - a najednou ano? Nechci tu nějak spoilerovat, takže se omezím na tohle, ale posledních deset minut ten film prostě zabilo, a jestli si to někdy budu pouštět znovu, tak budu holt předstírat, že to ten konec nemá. Oproti tomu, s jakým nadšením jsem si film pouštěla, jsem ho vypínala fakt naštvaná. ()

bigmatko

lovci trolov ma bavili mimoriadne aj vo verziách všetkých troch seriálov. skrátka Del Toro ponúka určitú dávku záruky na kvalitu príbehu a jeho spracovanie. Je to vizuálne je to napínavé a aj zábavne. Film ma celý čas dobrý plynulý dej a je to také komplexné zakončenie všetkých príbehov. Samotný koniec však podľa mňa dosť zabili. A pochybujem, že tomu komu sa tieto seriály páčili sa zdal koniec filmu normálny. ()

UncleMorty

Velkolepé dobrodružství z Arcadie končí (nebo snad ne?) filmem, který měl být jakýmsi rozuzlením a propojením mezi tím vším, co se stalo. Sympatická banda Lovců, Čarodějů, Trolů a emzáků si to nakonec rozdá se samotným božstvem a tak trochu šablonovitě dosáhne hořkosladkého vítězství. Film díky tomu působí uspěchaně a předvídatelně, především pokud se podíváte na Jimovu linku. Universum které del Toro vytvořil je skvělé a bohaté, nicméně takový uspěchaný konec si nezasloužilo. ()

warha

Nechápu takové nízké hodnocení, je to úplně stejný jako "seriálový" Trollhunters, akorát ve větším měřítku. Za velký mínus dávám linku se Stevem. Co to mělo jako znamenat? V jeden moment dost nechutný a vůbec jsem nechápal proč to tam jako mělo být. Každopádně konec vypadá zajímavě a já doufám, že někdy v budoucnu se dočkám nějakého pokračování. ()