Mladá žena, která dříve sloužila, si z armády odnesla nějakou tu závislost na prášcích a zmenšený vliv na výchovu svých dětí. Vše se zdá být v pořádku, než se zableskne a už nic není jako dřív. Nejde elektřina, auta nejezdí, ale hlavně lidé nemohou vůbec spát. Nikdo přesně neví, co se stalo a jak se únava všech zvyšuje, tak i spekulace. Čas běží a každý se snaží jenom přežít po svém. (PROCESOR)

Trailer

mzss1

[40%] PROBUZENÍ vypadá zpočátku jako takové postapo, které mám rád. Ale opravdu to vypadá nadějně jen v úvodu. Takže když už mám ve zvyku pojmout filmy na určité úseky, tak 1/3 byla ještě ucházející, ta druhá už byla strašně natahovaná divná a ve finále už to bylo takové moc hlučné, zbytečně emocionálně přehnané, ukřičené, ubrečené, tak, že jsem chvílemi sledoval dění na svém telefonu. Posledních pár minut filmu bylo úplně divné a pitomé. Herecké výkony a jejich postavy – též pěkně odfláklé. Stále se tam tedy něco dělo, snaha zde byla i přes malý rozpočet, ale to také není vše. Takže výrazný podprůměr a za mě zbytečná záležitost. ()

Malarkey

Tak nějak mám pocit, že Netflix se etabloval k pozici přímého konkurenta americké televizní stanice Sci-FI (dnes už Syfy). Bez nějakých emocí si v klidu točí různé sci-fi záležitosti. Někdy dobré, někdy hrozné. Někdy s dobrými herci, někdy s nounejmery. Tento je hrozný a s nounejmery. Takže ta horší varianta sci-fi z Netflixu. ()

EvilPhoEniX

Awake Quiet Place a Bird Box wanna be, ale bohužel to nestačí ani na průměrný Silence s netopýry. Ze všech žánrových příbuzných je Awake nejhorší a tedy i nejzbytečnější. A kdo dá tomuhle stejnou známku jako Quiet Place je fakt mimo.Vypadá to levně jak hajzl papír za komoušů, čistě televizní produkce, která místo Netflixu se měla okamžitě pouštět na Prima Cool. Už někde ve 20 minutě jsem si říkal, že by to mohlo končit.Awake se nedá upřít zajímavý nápad, kde po globální katastrofě se vyřadí elektřina a lidé ztratí schopnost spát, bohužel tohle se jen načrtne a přišlo mi, že se film dané látce vůbec nevěnuje. Žádný chaotický zrod apokalypsy, žádná léčba nemoci, vlastně vše potenciálně zajímavé, co se zde mohlo řešit/dít se upne na ústřední rodinu a je to nuda k posrání.Vůbec mě to nebavilo, je to odfláklé všude, kde se jen dá, krev tu vypadá jak z hororu z 90. let a za vidění tu nestojí bohužel nic. Při vaření, při žehlení, jako kulisa budiž, jinak nedoporučuji. Příjde mi vtipné, že lidé ve filmu ztratí schopnost spát, ale uspat diváka jim jde zatraceně dobře. Příběh**, Akce**, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost*, Hudba**, Vizuál**, Atmosféra*, Napětí**,Herci**,   3/10. ()

misterz

Veľmi zaujímavý a originálny námet - ľudia majú 4 dni na to, aby vyriešili hádanku, prečo nemôžu spať. Inak ich insomnia dostane.... Chcelo to však viac si s tým pohrať, nejaké nápady, rozviesť postavy, pár zaujímavejších udalostí, viac akcie.... a vlastne všetkého viac. Aby z toho nebola len taká obyčajná podpriemerná sivá myš. 40/100 ()

J*A*S*M

Už jsme si asi všichni zvykli, že štítek "sci-fi z Netfixu" značí ve čtyřech případech z pěti průser. A Probuzení bohužel nepatří k té menšině sci-fi netflixáren, které lze vzít na milost. Ústřední nápad vcelku fajn a určitě by se z něj dalo vytěžit solidní postapokalyptické pokoukání, ale zpracování bohužel totálně generické. Bez postav, na kterých by nám záleželo, bez energie, stylu a zápalu. Nežral jsem to už po pár minutách, celé se to totiž vyhrotí až absurdně rychle. ()

• Ve scéně v knihovně lze spatřit knihy s červenou nálepkou javorového listu, které značí kanadského autora. (Untentrauer)