Daredevil

Daredevil

Daredevil: Obhajca nevinných

Akční / Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 2003, 103 min (Director's cut: 133 min)

Přes den slepý advokát, v noci slepý kat a ochránce bezbranných. To je Daredevil. Místy sice může tento film vyznít směšně, ale nemyslím si, že by se Mark Steven Johnson za tohle musel stydět. Je to ve všech ohledech stylová akce, která se nemá brát vážně. Co se týče obsazení, tak zase budu exot. Protože Ben Affleck se mi líbil, Jennifer začínám mít čím dál radši, ale hlavně IMHO Colin Farrell (a to tohoto herce mám moc rád) strašně přehrával. Zde bylo jasně vidět, že zahrát komiksového záporáka tak, aby to nevyznělo jako přehrávání, umí opravdu jen málokdo. Klidně mě ukamenujte, ale podle mně byl opravdu nejhorší (a to jak říkám, ho mám dost rád, jako herce). K dobru filmu si ještě přičtěte vtipnou mini roličku Kevina Smithe, dvě skvělé písničky od Evanescence (kdo by je neznal, tak jsou to "My Immortal" a "Bring Me to Life") a dostanete sice místy průměrný, za to skoro nenudící komiksovou adaptaci. Lepší tři hvězdy.(26.9.2009)

DAREDEVIL je jeden z těch zapadlejších komiksů, ale jeho filmová adaptace rozhodně není marná. Atmosféra proslulé Hell´s Kitchen je ucházející, slepý Ben Affleck má sice děsný účes, ale v kostýmu to jde už o poznání líp, Jennifer Garner je parádní buchta a Colin Farrell je v roli Bulseye dokonalý. Irské hovado co exuje pivo a šipkami se strefu do středu terče. Je to snad první Farrellova role, do které dal i něco ze sebe? (Mimochodem i visuální zpracování stojí za to. Kolik to vlastně vydělalo? Bude pokračování ...?)(8.1.2007)

• Djoker

Vše špatné, co jste o tom slyšeli, je pravda, ale přeci jen je tady jeden důvod, kvůli kterému se na film koukněte. Colin Farrell v roli naprostýho úchyla s terčem na hlavě. Někoho tak ujetýho jsem fakt dlouho neviděl. Zdálo se mi, že první polovinu filmu se nic důležitého nestalo. O to horší bylo zjištění, že po skončení filmu mám ten samý pocit.(13.4.2010)

Rozpočet $78miliónovTržby USA $102,543,518Tržby Celosvetovo $179,179,718║ Bohatý herecký menoslov a neschopnosť režiséra nedokážu z filmu vyžmíchať viac než priemer, filmu by určite slušila omnoho viac ponurá atmosféra, aj keď viditeľná snaha tu je ale to by fakt musel byť na režisérskom poste zručnejší režisér, takto film časom úplne zapadne prachom ako ďalšie rýchlo kvasúce comicsovky vezúce sa na sláve a boome okolo Spider-mana. Fajn výstupy tu majú Colin Farrell, Jon Favreau(vidíte trošku si pričuchol ku comicsu a neskôr prišiel od neho prim Iron Man) a Joe Pantoliano. /60%/(8.6.2005)

Relatívne zábavná ftákovina so super heftami, v dramatických momentoch ale nechcene smiešna. Skvelý Farrell, nudný Affleck a maximalne nevhodný Duncan. A akcia je tiež skôr rutinná. Celkovo priemerný komixák, pri ktorom som ako pri vôbec prvom chcel, aby záporák nakopal prdel hlavnému hrdinovi. A to myslím nebol režisérov zámer.(19.2.2003)