poster

Daredevil

 • USA

  Daredevil

 • Slovensko

  Daredevil: Obhajca nevinných

Akční / Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 2003, 103 min (Director's cut: 133 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  **

  Zhusta nechtěně komická komiksová srágora pro děcka s několika efektními záběry, dobrými nápady a fanouškovskými odkazy, z nichž ale na každý vychází deset nejohranějších a nejpitomějších klišé, za což do značné míry může předloha. Souboje jakoby vypadly z Xeny a herecky pobaví jen zfetovaně přehrávající Farell. Ale pozdější GHOST RIDER je ještě větší peklo.(1.3.2006)

 • Nin
  **

  A jéje. Místama (ale opravdu jen krátkýma minutovýma místama) nám režisér ukazuje, že Daredevil by moh mít dobrou cool adaptaci. Jenže to by se nejdřív musel najít nějakej pořádněj scénarista a taky nějací pořádní herci by neškodili... Opravdu nemám absolutně nic proti Benu Affleckovi, vzhledově se na Matta Murdocka dokonce docela hodí, ale jinak je v tomhle filmu absolutně mimo... Stejně ale tak samotná postava Daredevila, která je taky pěkně zmrvená. Například (normální) Daredevil sice bere zákon do vlastních rukou, ale jenom tak, aby předával zločince spravedlnosti a udělal by všechno pro to, aby se dostali podle zákona do vězení. Prostě by nikdy nezabil. No ale filmovej Daredevil si hnedka šupne jednoho zločince pod metro, protože to vypadá mrtě cool. Elektru radši moc rozebírat nebudu, snad jen že když z MJ udělali měkotu, tak jsem to svým způsobem chápal, ale proč z drsné nájemné vražedkyně udělaly malou uplakanou holčičku, která si ráda hraje na ninju, se prostě chápat nedá... Zato naopak Kingpin není vůbec špatný a hlavně Bullseye je zahraný na výbornou. Ve scénách s ním si člověk připadá jak v nějakém jiném (lepším) filmu a nepřeje si nic jinýho, ať už ksakru rozseká toho šaška v červeném. Kvůli posledním dvoum zmíněným postavám a scénám s nimi bych i zvažoval dát tři hvězdy. Ale nedám, protože logických kopanců a hlavně neuvěřitelného klišé je tu kvanta. (4/10)(14.11.2006)

 • Segrestor
  **

  Starej Ben nám zde vlastně předvede, že i slepého zahraje lépe vidoucí. Eh, čo to táram. Nezahraje. Jinými slovy, kdybych měl vyprávět děj tohoto zfilmovaného komiksu, asi bych pohořel a těm cizím dětem, kterým bych to vyprávěl, by se po tvářích koulely slzy jako hrachy. Ano, klidně mě přivažte na pouliční lapmu, ale já si děj tohoto filmu vůbec nepamatuju. Pamatuju si jen to, že je to takové nezapamatovatelné. Starej Ben tam šermuje slepeckou holí, to jo, taky pozná, že Jenyfér Gé je pěkná roštěnka a týpek s terčem na ksichtě má jakýsi problém. Víc z toho filmu do komentu nevykřešu.(3.1.2012)

 • B!shop
  ***

  Rozhodne to neni takovej prusvih, jak to podle hodnoceni vypada, ale zase zadna slava to taky neni. Ono ale taky slepec v cervenym kozenym oblecku ohanejici se multifunkcni slepeckou holi neni buhvijak nosna postava. Prislo mi, jako by se tvurci snazili o co nejlepsi vykresleni Daredevilovi postavy a tak trochu zapomneli na vse ostatni. Nejakej ten pribeh tu sice je, ale chtelo by to pro Daredevila lepsiho soupere a hlavne vic akce, ale ta co tu je, je docela slusna, navic ma vse dobry triky. Co se tyce Afflecka, tak to mohlo dopadnout hur. Kdyz ma brejle nebo oblek, tak je docela cool, ale jakmile mu sou videt oci, je to fakt strasny, jen cumi do blba, sice je slepej, ale i tak. Jennifer Gardner je spravna baba, ale jen co zacne bitkarit, tak je po ni, takze taky nic extra. Zato zaporaci Farrell a hlavne Duncan stoji za to, moc prostoru nemaj, ale kdyz jsou na platne, hned to celej film pozvedne. Neni to spatna komiksova adaptace, ale je dost lepsich, navic spousta scen mi prisla vykradena z jinejch, prevazne komiksovejch filmu.(2.3.2006)

 • Radek99
  *

  Nudná, mainstreamově primitivní a hollywoodsky prvoplánová adaptace komiksu pro náctileté publikum, které schází téměř všechno, co dělá dobrý filmový komiks filmovým komiksem - atmosféra, moment překvapení, napětí, vizuálno, vydařené triky... Povrchnost je cítit doslova ze všeho - tendenční pop-rockové hudby, krásných tvářiček, primitivní zápletky, pásma vypravěče či ovonění módními scénami bojových umění (neuvěřitelně prvoplánová scéna rande na dětském hřišti a houpačkách)... Nejneuvěřitelnější je ale právě romantická rovina filmu - přeslazené patetické ,,dívání se" v dešti bylo spíše směšné než dojímavé...a hlavně vypadlo z úplně jiného filmu. Tenhle ,,drsný" komiks byl drsný asi stejně jako pop-rockové pecky, které ho podmalovávaly...(5.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace