Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Matt Murdock neměl zrovna ideální dětství. Vyrůstal v nebezpečné newyorské čtvrti, kluci ho šikanovali a příliš velkou oporou mu nebyl ani otec, opilec a zkrachovalý boxer, který pracoval pro místního zločineckého bosse. Navíc Matt oslepl, když se mu do očí dostala nebezpečná chemikálie. Překvapeně však zjistí, že díky neuvěřitelně zbystřenému sluchu dokáže „vidět“, a začne tuto schopnost trénovat. Brzy se umí ubránit svým trýznitelům. Úspěšně vystuduje práva a je odhodlán bránit chudé a bezmocné. Pomáhá jim nejen jako „slepý“ právník v soudní síni, ale po nocích také jako maskovaný mstitel Daredevil, který se v rudém kostýmu stává postrachem podsvětí. Seznámí se s Elektrou, která skvěle ovládá bojová umění. Je dcerou řeckého magnáta Natchiose, který se stal terčem útoku bohatého Wilsona Fiska. Ten na něj chce hodit podezření, že je obávaný vládce podsvětí Kingpin, i když ve skutečnosti je jím on sám… (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (593)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Ne každý comicsový film se povede tak jako loňský Spider-Man. Pár slušných momentů, ale jinak celkem obyčejný film, na který zapomenete hodinu potom, co odejdete z kina. Affleck je opět absolutně prkenný, na druhou stranu Colin Farrell dokazuje, že je jedním z nejlepších mladých herců současnosti. A Kevin Smith v cameo roličce nemá chybu. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Akce Affleckovi podle mého názoru prostě nesvědčí, v 90ti procentech vidíte pouze práci doubléra a když už herec samotný dostane k nějaké kreaci prostor, nejedná se o nic natolik úchvatného, aby to otestovalo jeho schopnosti. Daredevil zůstává v obrovském stínu svého pavoučího kolegy a soupeřit s ním může pouze v hledisku "coolovosti" záporáka. Zde Farrell smete vše kolem a trochu se mi pozdává, že jen on pochopil, že Daredevil je komiks a u komiksu je správné přehrávat s nadsázkou a ne zatínat zuby nad drsnou akcí...Affleck si na tomto místě rozbíjí bradu. A jaký je zbytek filmu? Už bohužel nevím... Jen Collinův Bullseye totiž lehce vytahuje tohle dílko z šedého průměru a bude ten jediný, kdo vám po odchodu z kina uvízne v paměti déle jak na pár minut, přestože si na plátně pobude jen zlomek celkové stopáže... ()

Reklama

Douglas 

všechny recenze uživatele

Tak nehorázné zprznění comicsu jsem nečekal. Příšerný scénář, ještě příšernější Affleck a naprosto nevhodné obsazení Michaela C. Dunkena. Na tak drahý film měl Daredevil nepovedené triky a polovina toho hodnocení, které dávám, je pouze za geniálního Colina Farrella, vtipné cameo Kevina Smithe a pěknou Jennifer Garner. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Relatívne zábavná ftákovina so super heftami, v dramatických momentoch ale nechcene smiešna. Skvelý Farrell, nudný Affleck a maximalne nevhodný Duncan. A akcia je tiež skôr rutinná. Celkovo priemerný komixák, pri ktorom som ako pri vôbec prvom chcel, aby záporák nakopal prdel hlavnému hrdinovi. A to myslím nebol režisérov zámer. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Smutně průměrná záležitost. Mark Steven Johnson sice zvládl některé akční sekvence a hrdinův vnitřní zrak, ale například v první Daredevilově bitce brutálně selhává. Affleck už není co býval, Duncan nemá moc prostoru a Jennifer Garner je dobrá tak na jednu jedinou věc:-) A ani Farrell na tři hvězdičky nestačí. ()

Galerie (184)

Zajímavosti (22)

  • Dvoumetrový herec Michael Clarke Duncan musel pro roli mafiána Kingpina přibrat na 150 kilogramů. (EMMY)
  • Autor komiksové předlohy Stan Lee se ve filmu objeví jako nepozorný chodec zabraný do čtení novin, kterého Daredevil zachrání před srážkou s autem. (daEmoNickY)

Reklama

Reklama