Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Matt Murdock neměl zrovna ideální dětství. Vyrůstal v nebezpečné newyorské čtvrti, kluci ho šikanovali a příliš velkou oporou mu nebyl ani otec, opilec a zkrachovalý boxer, který pracoval pro místního zločineckého bosse. Navíc Matt oslepl, když se mu do očí dostala nebezpečná chemikálie. Překvapeně však zjistí, že díky neuvěřitelně zbystřenému sluchu dokáže „vidět“, a začne tuto schopnost trénovat. Brzy se umí ubránit svým trýznitelům. Úspěšně vystuduje práva a je odhodlán bránit chudé a bezmocné. Pomáhá jim nejen jako „slepý“ právník v soudní síni, ale po nocích také jako maskovaný mstitel Daredevil, který se v rudém kostýmu stává postrachem podsvětí. Seznámí se s Elektrou, která skvěle ovládá bojová umění. Je dcerou řeckého magnáta Natchiose, který se stal terčem útoku bohatého Wilsona Fiska. Ten na něj chce hodit podezření, že je obávaný vládce podsvětí Kingpin, i když ve skutečnosti je jím on sám… (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (613)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Když jsem tento film kdysi viděl, docela se mi líbil. O to víc mě udivilo, když jsem si ho připomněl a zde mu nikdo moc neholduje. Faktem je, že režie nic moc, scénář zřejmě také ne, takže zbývají už jen výkony herců. Nejvíc mě překvapil Colin Farrell, ale nemyslím si, že by Ben Affleck byl vyloženě špatnej. Oproti Spider-manovi opravdu nic moc, což dokazuje, že tenkrát komiksové filmy začínaly. Co se mi hodně líbilo, byl Daredevilův vnitřní zrak. No těšil bych se na reboot, kterého se bohužel kvůli nedohodě mezi Foxem a Marvelem nedočkáme. Škoda, mohl reputaci Daredevila zachránit pro mnoho komiksových fandů...80% ()

Lima 

všechny recenze uživatele

První půlku jsem si liboval, jak je to svižně a s nadhledem natočené. Potom mně to ale přestalo bavit a ani skvělý Farrell to nezachránil. Bojové scény měly šmrnc, Daredevilův způsob vnímání byl dobře podán, ale to ostatní za moc nestálo. Chtělo to více akce, méně pózy a patosu. Bullsey měl moc málo prostoru a Affleck se na role supermanů nehodí, ačkoliv zas takový průser to v jeho případě nebyl. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Daredevil bezezbytku splnil moje očekávání, že to nebude nic jinýho než slabá a nevýrazná komiksová adaptace. Přece jenom slepej superhrdina, kterej je mixem mezi spidermanem, supermanem a batmanem nebylo úplně nejšťastnější řešení a když se ještě k němu přidá kung fu Jennifer Garner, tak je konec s nadějemi, že by se z toho mohlo vyklubat něco lepšího. Ale zase na druhou stranu některý souboje byly slušný a Colin Farrell byl prostě dokonalej a scény s nim nemaj chybu, jenže konec to zase pěkně zkazí, ale 3 hvězdičky taky pěkný ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Mathew vyrostl na předměstí a jeho otec byl rváč. jak už to v komiksech značky MARVEL chodí, měl nehodu při které přišel o zrak, ale jeho zbývající smysly měly nadlidskou dokonalost. jeho sluch fungoval jako radar, dokonalý hmat mu dal sílu i rovnováhu, ničeho se nebál. spravedlnost je často slepá, ale může být vyslyšena! dokáže jeden člověk změnit svět?..... . ty, jenž už mají nějaký ten komiks za sebou, příběh ničím nepřekvapí, občas se dočkáme těch správných ,,barev“, ale scénář občas dovolí povolit naší pozornosti. z herců mě nejvíc zaujal padouch Bullsey, kterýmu dal sympaťáckej výraz Colin Farrell. v originále to má i vcelku solidní zvuk. Člověk beze strachu je prej člověk bez naděje. tak to jsem v klidu! ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Dětsky naivní, ale dětem rozhodně nedoporučovaná další comicsovka. To přesně je Daredevil, jen další comicsovka, i přes to obsazení, v průměru dost slušnou vizuální stránku a (když jsme na té scéně comicsů) takřka legendární jméno Graema Revella. Nutno říci, že v případě Daredevila nění moc z čeho vyjít, osobně ho vnímám jen jako (opět) tuctového přisírku ve světě skutečně velkých a zajímavých postav/hrdinů a ani Elektra na tom není o nic líp. Ale Jennifer je zkrátka Jennifer;) Za ni, za efektní ztvárnění vidění Bena Afflecka (jehož postava by si co do pojetí spravedlnosti mohla rozumět s mladým Batmanem, ale bohužel mu nesahá ani po kotníky) a za libového ultrazáporáka Colina Farrella dávám tři hvězdy, ale je to padesát procent a víc ani ránu. Jen doufám, že režisér Johnson stihnul vyzrát a Ghost Ridera, který má mnohem víc co nabídnout, nezvrzá jako tohle. ()

Galerie (184)

Zajímavosti (60)

  • Hlavním asistentem při výběru lokací byl Pavel Štěrba, Čech žijící několik let v Los Angeles. (PauloZ)
  • Matt Damon odmietol hlavnú úlohu, keďže nemal dostatočnú dôveru v scenár ani režiséra. (Arsenal83)

Související novinky

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Po zveřejnění informace, že se ve dalším pokračování Deadpoola, jenž je zatím bez oficiálního názvu, po několika narážkách z předcházejících dílů konečně objeví po boku Ryana Reynoldse i navrátivší… (více)

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (více)

Ben Affleck je nový Batman

Ben Affleck je nový Batman

24.08.2013

Potěšilo to zejména Kevina Smithe, protože to pro něj znamená, že „už viděl nahatého Batmana". Zbytek filmového světa se už téměř čtyřiadvacet hodin zmítá v diskusích, jestli jde o správnou volbu.… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (více)

Reklama

Reklama