Daredevil

Daredevil

Daredevil: Obhajca nevinných

Akční / Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 2003, 103 min (Director's cut: 133 min)

Ne každý comicsový film se povede tak jako loňský Spider-Man. Pár slušných momentů, ale jinak celkem obyčejný film, na který zapomenete hodinu potom, co odejdete z kina. Affleck je opět absolutně prkenný, na druhou stranu Colin Farrell dokazuje, že je jedním z nejlepších mladých herců současnosti. A Kevin Smith v cameo roličce nemá chybu.(19.2.2003)

Pravdou jest, že tento film jsem od počátku neměla v oblibě, tepre nyní, při porovnání se spin-offem Elektra jsem se rozhodla zhodnotit Daredevila také slovně. A jistěže vychází ze souboje vítězně. Splňuje totiž mnohem více očekávání, co se komixové adaptace týče (nemyslím děj, ten je mi úplně fuk, protože jsem v kreslené podobě v životě Rudého Ďábla nečetla). Je akční, vtipný, dojímavý, má správně rozpolceného hrdinu, zajímavé vedlejší postavy a ujeteté záporáky, děj má švih a pěkně pádí kupředu. Nutno podotknout, že je i obstojně natočen, vyjímám z tohoto konstatování digitálně-herní příšeru, co skáče po střechách a stěnách domů (to mě mlátilo do očí stejně jako třeba v Catwoman), ne že by to bylo až tak důležité. Jinak samozřejmě klišé nad klišé. Daredevil není příliš dobrý film, ale splňuje základní předpoklad -pobavit-rozesmát-rozplakat, zatímco jeho "sestřička" Elektra tyto přednosti zcela postrádá. 50% na off-mind večer.(22.11.2007)

Dětsky naivní, ale dětem rozhodně nedoporučovaná další comicsovka. To přesně je Daredevil, jen další comicsovka, i přes to obsazení, v průměru dost slušnou vizuální stránku a (když jsme na té scéně comicsů) takřka legendární jméno Graema Revella. Nutno říci, že v případě Daredevila nění moc z čeho vyjít, osobně ho vnímám jen jako (opět) tuctového přisírku ve světě skutečně velkých a zajímavých postav/hrdinů a ani Elektra na tom není o nic líp. Ale Jennifer je zkrátka Jennifer;) Za ni, za efektní ztvárnění vidění Bena Afflecka (jehož postava by si co do pojetí spravedlnosti mohla rozumět s mladým Batmanem, ale bohužel mu nesahá ani po kotníky) a za libového ultrazáporáka Colina Farrella dávám tři hvězdy, ale je to padesát procent a víc ani ránu. Jen doufám, že režisér Johnson stihnul vyzrát a Ghost Ridera, který má mnohem víc co nabídnout, nezvrzá jako tohle.(29.1.2007)

• JohnnyD

I niektoré počítačové hry majú lepšie efekty. Režisér nedokáže udržať stále tempo a je tu množstvo nelogiky. Hlavne nie je vysvetlený pôvod postavy Farrella. A Duncan na tom nie je lepšie. Film je veľmi krátky a tak nechutne otvorený koniec som asi nevidel. Končí vo chvíli, keď sa zdá, že je iba v polovici. Herci sú z väčšej časti strašní. Najhorší je Farrell, na ktorého sa ani nedá pozerať, ako trápne prehráva svoju rolu. Duncana mi je ľúto, Garner je tradične otrasná a opakuje ten istý ksicht dookola. Jediné plus mi príde Ben Affleck, ktorý je veľmi dobrý a prirodzený. Soundtrack je OTRASNÝ. Akurát vizuálna stránka je občas celkom pekná. Toto som od režiséra skvelého Simona Bircha nečakal...(1.3.2006)

• Djkoma

Proč se točí filmy jako daredevil? Jak někdo může dát takovému projektu zelenou? Co je ta za scénaristu, který takovou to hrůzu napíše. Který režisér tohle může natočit? Proboha to tady nikdo na tomhle světě nemá mozek? To, že záporák naprosto přehrává všechny ostatní herce dohromady a tragické bojové sekvence nudí, není nic proti tomu, že hlavní role je tragicky zahraná ne-herecem Benem Affleckem. Hudba je nudná, stereotypní a ohraná. Jediná hvězdička je za záporáka Colina Farrella.(20.3.2005)

• - Vin Diesel byl zvažován do role Bullseye. (Karlos80)

• - Dvoumetrový herec Michael Clarke Duncan musel pro roli mafiána Kingpina přibrat na 150 kilogramů. (EMMY)

• - Jeho komiksový příběh se začal psát již v roce 1964. (109)