Daredevil: Obhajca nevinných

Akční / Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 2003, 103 min (Director's cut: 133 min)

První půlku jsem si liboval, jak je to svižně a s nadhledem natočené. Potom mně to ale přestalo bavit a ani skvělý Farrell to nezachránil. Bojové scény měly šmrnc, Daredevilův způsob vnímání byl dobře podán, ale to ostatní za moc nestálo. Chtělo to více akce, méně pózy a patosu. Bullsey měl moc málo prostoru a Affleck se na role supermanů nehodí, ačkoliv zas takový průser to v jeho případě nebyl.(15.6.2003)

• Fr

Mathew vyrostl na předměstí a jeho otec byl rváč. jak už to v komiksech značky MARVEL chodí, měl nehodu při které přišel o zrak, ale jeho zbývající smysly měly nadlidskou dokonalost. jeho sluch fungoval jako radar, dokonalý hmat mu dal sílu i rovnováhu, ničeho se nebál. spravedlnost je často slepá, ale může být vyslyšena! dokáže jeden člověk změnit svět?..... . ty, jenž už mají nějaký ten komiks za sebou, příběh ničím nepřekvapí, občas se dočkáme těch správných ,,barev“, ale scénář občas dovolí povolit naší pozornosti. z herců mě nejvíc zaujal padouch Bullsey, kterýmu dal sympaťáckej výraz Colin Farrell. v originále to má i vcelku solidní zvuk. Člověk beze strachu je prej člověk bez naděje. tak to jsem v klidu!(22.7.2006)

Rozhodne to neni takovej prusvih, jak to podle hodnoceni vypada, ale zase zadna slava to taky neni. Ono ale taky slepec v cervenym kozenym oblecku ohanejici se multifunkcni slepeckou holi neni buhvijak nosna postava. Prislo mi, jako by se tvurci snazili o co nejlepsi vykresleni Daredevilovi postavy a tak trochu zapomneli na vse ostatni. Nejakej ten pribeh tu sice je, ale chtelo by to pro Daredevila lepsiho soupere a hlavne vic akce, ale ta co tu je, je docela slusna, navic ma vse dobry triky. Co se tyce Afflecka, tak to mohlo dopadnout hur. Kdyz ma brejle nebo oblek, tak je docela cool, ale jakmile mu sou videt oci, je to fakt strasny, jen cumi do blba, sice je slepej, ale i tak. Jennifer Gardner je spravna baba, ale jen co zacne bitkarit, tak je po ni, takze taky nic extra. Zato zaporaci Farrell a hlavne Duncan stoji za to, moc prostoru nemaj, ale kdyz jsou na platne, hned to celej film pozvedne. Neni to spatna komiksova adaptace, ale je dost lepsich, navic spousta scen mi prisla vykradena z jinejch, prevazne komiksovejch filmu.(2.3.2006)

Rozpočet $78miliónovTržby USA $102,543,518Tržby Celosvetovo $179,179,718║ Bohatý herecký menoslov a neschopnosť režiséra nedokážu z filmu vyžmíchať viac než priemer, filmu by určite slušila omnoho viac ponurá atmosféra, aj keď viditeľná snaha tu je ale to by fakt musel byť na režisérskom poste zručnejší režisér, takto film časom úplne zapadne prachom ako ďalšie rýchlo kvasúce comicsovky vezúce sa na sláve a boome okolo Spider-mana. Fajn výstupy tu majú Colin Farrell, Jon Favreau(vidíte trošku si pričuchol ku comicsu a neskôr prišiel od neho prim Iron Man) a Joe Pantoliano. /60%/(8.6.2005)

Tenhle film stojí za vidění. Ale ne kvůli Benu Affleckovi, jehož postava je naprosto nesympatická, ale kvůli skvělému Colinu Farrellovi a také M.C.Duncanovi. Uzemnily mě šíleně trapné milostné dialogy.(10.4.2003)

• - Počas celého natáčania Daredevila točila Jennifer Garner súbežne aj megaúspešný seriál Alias (2001). Herečka natáčala 7 dní v týždni. Päť dní v Los Angeles seriál Alias a potom sa presúvala na víkendy do New Yorku, aby natáčala svoje scény do Daredevila. (martin1m2)

• - Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - Ben Affleck při natáčení nosil neprůhledné kontaktní čočky, aby věrohodně napodobil orientaci nevidomých. (EMMY)