Daredevil

Daredevil

Daredevil: Obhajca nevinných

Akční / Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 2003, 103 min (Director's cut: 133 min)

Patřičně temná atmosféra, slibně se rozvíjející příběh, svižná akce, klipově-comicsová režie, ucházející Ben Affleck, zajímavé (zvukově i vizuálně) zobrazení slepoty. Většina z uvedených kladů bohužel setrvá ve filmu jen prvních 30 minut (přesně). Jediným kladem zbytku filmu je záporák Colin Farrel. Sice si šťouravý divák při jeho exhibicích klade otázku, kde tenhle típek přišel ke svým schopnostem, ale na druhou stranu by se na stejnou otázku mohl zeptat všech ostatních postav, snad s výjimkou Daredevila.(26.5.2004)

• Indiana

Debilní efekty, debilní výkony Bena Afflecka a Jennifer Garnerové, debilní duelové souboje, debilní scénář s tupými dialogy (Daredevil s teplým hlasem na nějakýho kluka - Já nejsem ten zlý, chlapče) a skvělým Michaelem Clarkem Duncanem, kterej ale není moc bílej (jako ten v komiksu). Jediným skutečným kladem filmu tak zůstává Colin Farrell, který byl ale bohužel setřen a na plátně se tak objevoval jen minimálně (i tak sem ale doufal, že tlustý držce jménem Affleck nakonec nakope prdel).(17.6.2005)

• DaViD´82

Takové vcítění do pocitů hlavního hrdiny jsem u filmu dlouho nezažil. Neskutečně jsem Mattovi záviděl tu jeho slepotu - on totiž aspoň nevidí takovéhle kraviny. Na druhou stranu bych nechtěl být obdařen tím jeho zbystřeným sluchem, jelikož to by mi pak ze soundtracku vypadlého přímo z hitparády Eso asi už regulérně přeskočilo. Tenhle ďábel měl raději v pekle shnít a Johnson rovnou s ním. A Jennifer Garner by mohli vzít sebou, ostatně jako celé obsazení. Snad jen Farrella by mohli zanechat na povrchu zemském. Každopádně trestuhodné zazdění jednoho z mála zajímavých superhrdinů, který když se pojme vážně, temně a v psychologickém noir stylu (zdravím Bendise!), tak se zcela obejde i bez svého akčního superhrdinského alter ega.(27.3.2008)

No neni to zase tak špatný, určitě lepší než Vrána a Spawn. Ale na druhou stranu na takovýho Spidermana to nemá a X-Menovi nesahá ani po kotníky. Affleck v hlavní roli je docela slušnej, ale pár návštěvami na plátně ho hravě strká do kapsy Colin Farell. Michael Clarke Duncan skutečně nebyl moc dobrý tah, nezdá se mi, že by se do role Kingpina hodil. Celkově je Daredevil zajímavý film s pár velmi slabými místy, ale dvojka už by mohla být lepší. Teda pokud jí natočí, ale otevřený závěr mluví sám za sebe.(28.3.2003)

• Cival

Smutně průměrná záležitost. Mark Steven Johnson sice zvládl některé akční sekvence a hrdinův vnitřní zrak, ale například v první Daredevilově bitce brutálně selhává. Affleck už není co býval, Duncan nemá moc prostoru a Jennifer Garner je dobrá tak na jednu jedinou věc:-) A ani Farrell na tři hvězdičky nestačí.(3.6.2003)

• - Stan Lee se na filmu podílel rovněž jako producent. (daEmoNickY)

• - Autor komiksové předlohy Stan Lee se ve filmu objeví jako nepozorný chodec zabraný do čtení novin, kterého Daredevil zachrání před srážkou s autem. (daEmoNickY)

• - Vin Diesel byl zvažován do role Bullseye. (Karlos80)