Daredevil: Obhajca nevinných

Akční / Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 2003, 103 min (Director's cut: 133 min)

Jeden z vydarenejších filmových prepisov komiksu. Úvodných 20 min. je výborných, potom prišli také vnútorné pochyby a nedôvera v slepcove schopnosti. Napriek tomu, že je to skvelo natočený film, nezbavil som sa pochýb až do konca. Jednoducho som nezožral, že slepec sa v priestore a bitkách orientuje lepšie ako vidiaci. To je jediné, čo mi vadilo, ale v tomto filme je to zásadná vec. Scény čiastočného videnia v daždi som mu ale zožral. Všetky ostatné zložky filmu fungujú bezchybne, no pre spomínaný nedostatok nemôžem dať viac ako 60%.(27.12.2010)

• DaViD´82

Takové vcítění do pocitů hlavního hrdiny jsem u filmu dlouho nezažil. Neskutečně jsem Mattovi záviděl tu jeho slepotu - on totiž aspoň nevidí takovéhle kraviny. Na druhou stranu bych nechtěl být obdařen tím jeho zbystřeným sluchem, jelikož to by mi pak ze soundtracku vypadlého přímo z hitparády Eso asi už regulérně přeskočilo. Tenhle ďábel měl raději v pekle shnít a Johnson rovnou s ním. A Jennifer Garner by mohli vzít sebou, ostatně jako celé obsazení. Snad jen Farrella by mohli zanechat na povrchu zemském. Každopádně trestuhodné zazdění jednoho z mála zajímavých superhrdinů, který když se pojme vážně, temně a v psychologickém noir stylu (zdravím Bendise!), tak se zcela obejde i bez svého akčního superhrdinského alter ega.(27.3.2008)

Zajímavé dílko z řady komiksů Batman a Spiderman, slepý hrdina likviduje všemocné zlo v podobě nájemného zabijáka Colina Farrella a jeho zaměstnavatele, vraha otce pomstychtivého spravedlivého Daredevila, Kingpana... Gangstery likviduje pomocí vytříbených smyslů, kterým se mu dostalo, po nehodě s chemikálií, jež mu znemožnila vidět svět... dobré.(7.1.2007)

Obyčejná komiksárna se všemi neduhy ranných "milleniovek". Tedy vizuálně vyhypeovaná, šmrnclá novými technologiemi a fígly, které začaly v tu dobu strašně frčet a samozřejmě plná klišé a patosu. Navíc akce kupodivu dost často nepřehledná. Těžko říci zda je to dobře či nikoliv, ale když se řekne Evanescence, vybaví se mi vždy tenhle film. Affleck obyč, Garner na okrasu. Zajímavě zpracované pohledy hlavního hrdiny a Directors cut tomu taky dost pomáhá.(24.8.2014)

Ne každý comicsový film se povede tak jako loňský Spider-Man. Pár slušných momentů, ale jinak celkem obyčejný film, na který zapomenete hodinu potom, co odejdete z kina. Affleck je opět absolutně prkenný, na druhou stranu Colin Farrell dokazuje, že je jedním z nejlepších mladých herců současnosti. A Kevin Smith v cameo roličce nemá chybu.(19.2.2003)

• - Twentieth Century Fox a Columbia Pictures začali pracovať na filme už v roku 1997, pričom o práva pôvodne súperili aj s Disneyho štúdiom. V roku 2000 ich však získala nezávislá spoločnosť New Regency, ktorej snímky distribuuje práve Fox. (Greenpeacak)

• - Vin Diesel byl zvažován do role Bullseye. (Karlos80)

• - Počas celého natáčania Daredevila točila Jennifer Garner súbežne aj megaúspešný seriál Alias (2001). Herečka natáčala 7 dní v týždni. Päť dní v Los Angeles seriál Alias a potom sa presúvala na víkendy do New Yorku, aby natáčala svoje scény do Daredevila. (martin1m2)