Daredevil

Daredevil

Daredevil: Obhajca nevinných

Akční / Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 2003, 103 min (Director's cut: 133 min)

• Douglas

Tak nehorázné zprznění comicsu jsem nečekal. Příšerný scénář, ještě příšernější Affleck a naprosto nevhodné obsazení Michaela C. Dunkena. Na tak drahý film měl Daredevil nepovedené triky a polovina toho hodnocení, které dávám, je pouze za geniálního Colina Farrella, vtipné cameo Kevina Smithe a pěknou Jennifer Garner.(6.6.2003)

• Radek99

Nudná, mainstreamově primitivní a hollywoodsky prvoplánová adaptace komiksu pro náctileté publikum, které schází téměř všechno, co dělá dobrý filmový komiks filmovým komiksem - atmosféra, moment překvapení, napětí, vizuálno, vydařené triky... Povrchnost je cítit doslova ze všeho - tendenční pop-rockové hudby, krásných tvářiček, primitivní zápletky, pásma vypravěče či ovonění módními scénami bojových umění (neuvěřitelně prvoplánová scéna rande na dětském hřišti a houpačkách)... Nejneuvěřitelnější je ale právě romantická rovina filmu - přeslazené patetické ,,dívání se" v dešti bylo spíše směšné než dojímavé...a hlavně vypadlo z úplně jiného filmu. Tenhle ,,drsný" komiks byl drsný asi stejně jako pop-rockové pecky, které ho podmalovávaly...(5.10.2008)

• hellstruck

Ježiši, spojení Garner a Affleck považuji já osobně za nejsmrtelnější hereckou kombinaci-a to rozhodně NE v dobrém smyslu. Tak nějak nevím, jestli to je parodie, nebo to tvůrci mysleli vážně..? Tak tedy, hudba dělá skutečně hodně a např.Evanescence se sem vůbec nehodila, Afflecka jako Daredevila bych si nejraději vymazala (přesně tak jako to říkali kluci v TBBT) a především Farrell (Bullsey?hahaha) zklamal na plné čáře.Doteď jsem myslela,že umí hrát, ale tady vedl strašně strojené monology,přehrával a zkrátka na něm bylo vidět,že to jen hraje.Možná je to jen špatně napsaná postava,ale role mu fakt nesedla.Elektra je tedy mnohem lepší,než tenhle Odpad! Fuj,fuj a ještě jednou fuj.Primitivní ohodnocení,ale celý film to báječně vystihuje:-)(20.1.2012)

Ne každý comicsový film se povede tak jako loňský Spider-Man. Pár slušných momentů, ale jinak celkem obyčejný film, na který zapomenete hodinu potom, co odejdete z kina. Affleck je opět absolutně prkenný, na druhou stranu Colin Farrell dokazuje, že je jedním z nejlepších mladých herců současnosti. A Kevin Smith v cameo roličce nemá chybu.(19.2.2003)

Soundtrack Graeme Revell: 1. Won't Back Down - Fuel [3:22] ,2. For You - The Calling [3:42] ,3. Bleed For Me - Saliva [3:59] ,4. Hang On - Seether [3:10] ,5. Learn The Hard Way - Nickelback [2:54] ,6. The Man Without Fear - Drowning Pool/Rob Zombie [3:20] ,7. Right Now - Nappy Roots/Marcos Curiel [4:33] ,8. Evening Rain - Moby [3:53] ,9. Bring Me To Life - Evanescence [3:56] ,10. Until You're Reformed - Chevelle [4:00] ,11. Right Before Your Eyes - Hoobastank [3:31] ,12. Fade Out/In - Paloalto [3:37] ,13. Caught In The Rain - Revis [3:31] ,14. High Wire Escape Artist - Boy Sets Fire [3:47] ,15. Raise Your Rifles - Autopilot Off [2:37] ,16. Daredevil Theme - Graeme Revell/Mike Einziger [3:32] ,17. My Immortal - Evanescence [4:23] ,18. Sad Exchange - Finger Eleven [3:32] ,19. Simple Lies - Endo [4:07] ,20. Let Go - 12 Stones [4:32],(9.6.2011)

• - Stan Lee se na filmu podílel rovněž jako producent. (daEmoNickY)

• - Jeho komiksový příběh se začal psát již v roce 1964. (109)

• - Počas celého natáčania Daredevila točila Jennifer Garner súbežne aj megaúspešný seriál Alias (2001). Herečka natáčala 7 dní v týždni. Päť dní v Los Angeles seriál Alias a potom sa presúvala na víkendy do New Yorku, aby natáčala svoje scény do Daredevila. (martin1m2)