poster

Dogma

 • USA

  Dogma

 • Slovensko

  Dogma

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1999, 130 min

Diskuze k filmu (16)

  • 28.2.2018  09:48
  Konie
  (hodnocení, komentáře)

  MegSimpson: Díky za odkaz. Ač nepatřím k těm, kteří znají z Bible jen ty, které hrál Charleton Heston :-), tak o Metatronovi jsem slyšela poprvé v Dogma. 

   

  A když se Metatron poprvé představuje, vybavil se mi anděl páně z Anděla Páně - "Jsem anděl páně hříšný pyšníku!" :-)

  • 7.11.2016  12:03
  MegSimpson
  (hodnocení, komentáře)

  deadzygote: Ethan Suplee mluvil Golgoťana ;-) Ale to už así víš.

  • 7.11.2016  11:46
  MegSimpson
  (hodnocení, komentáře)
  na příspěvěk reagoval Konie
  • 29.5.2013  19:32
  Wheelcrusher
  (hodnocení, komentáře)

  Řekni něco na mě? ...Masturbuješ zdaleka nejvíc, než kdokoli na Zemi! ...To ví přece každej, řekni něco, co neví nikdo... Myslíš přitom i na kluky!:DD ...Kam na to ten Kev chodí:)

  • 12.11.2011  12:25
  Ice123
  (hodnocení, komentáře)

  Jak jsem slíbil, tak jsem udělal. Máte přidaných 8 nových zajímavostí ;) Omlouvám se za prodlení, ale vzhledem k tomu, že vše podléhá schválení administrátorem čsfd, tak to ani dřív nebylo možný..... Pokud budete chtít zajímavosti z dalších filmů, stačí napsat a já nějaké seženu ;) (tedy pokud nějaké budou existovat :D )

  • 1.11.2011  19:14
  Ice123
  (hodnocení, komentáře)

  Nejlepší zajímavosti jsou: "Filmaři dostali přes 300 000 nenávistných dopisů a e-mailů, obsahujících i výhružky smrti. (cubajz)" no co by jste taky od náboženstvím prolezlých američanů čekali? :D A hned na to koresponduje druhá zajímavost: "Kevin Smith jednou narazil na katolíky, kteří demonstrovali proti tomuto filmu. Jako režiséra a herce jej demonstranti nepoznali, a tak se přidal k nim. (Tygrys)" k tomuhle snad ani neni potřeba komentář.... to je tak dokonalá zajímavost, že ten kdo se jí nezasměje je jedině katolík :D... Musím se na Dogmu v nejbližší době zase kouknout... A kouknu se vám po nějakých dalších zajímavostech, ať máte další "novinky" ;)

  • 20.7.2011  18:59
  deadzygote
  (hodnocení, komentáře)

  Po delší době jsem se na Dogma opět kouknul. Jen by mě zajímalo, koho hrál Ethan Suplee, nějak mě to uniklo a nikde sem ho nepostřehl, tedy pokud to nebyl Golgoťan :-)

  na příspěvěk reagoval MegSimpson
  • 26.5.2010  14:44
  JosephineM
  (hodnocení, komentáře)

  Zhlédnuto včera, bránice bolí ještě teď a mysl je v příjemném šoku a údivu, že za tak perfektní film nějaký idiotský fanatik někoho z aktérů nezabil. Dávám do svých 10ti nejlepších!!! Alan Rickman je hvězda, rozhodně se kouknu do bible a nějaké další literatury na podrobnější vykreslení "mytologie" metatrona :-) Z proroka Jeye jsem někdy nemohla, Silent Bob je roztomilý, schopný, pragmatický, Salma Hayek válí a Affleck i Damon, jakože ani jednoho zrovna nemusím, tak tyhle role jim vážně padly jak šité na míru. Chrise Rocka jinak nesnáším a za stupiditu jeho "vtípků" bych ho někdy zabila, tady byl fakt dobrý. Alan Rickman, you are so cool angel!!! Voice of god, so sexy, hot, intelligent!!!

  • 1.2.2010  14:58
  Ice123
  (hodnocení, komentáře)

  Dle mého názoru velice nedoceněný film (především kvůli těm co tento film nepochopili a vyjadřují si ho jako urážlivý), skrývá v sobě úžasný a PRAVDIVÝ humor, který proklínaj neuvěřitelný proslovy Jaye (řekl bych i Mlčenlivýho Boba ale ten nemluví, ale stačí číst z jeho postoju ;) ) jako například: "Spálil jsi převodovku, to neumíš řídit?!" " Dělá jako kdybych někdy řídil." :D

  • 6.6.2009  18:44
  Broda84
  (hodnocení, komentáře)

  Nevím proč ale děsně sem se u toho násmála. Kevina Smithe mám ráda a tenhle film byl úžasnej! :-)

  • 8.1.2008  07:53
  Dhyani
  (hodnocení, komentáře)

  Námětem rozhodně velmi zajímavý film s výborným obsazením. Alan Rickman coby Serafín, kterého nikdo nezná (a jeho to hodně štve) předvedl neskutečný výkon.

  • 30.7.2006  22:50
  netdrake
  (hodnocení, komentáře)

  Sa mi zda ze vsade kde hra Lindia Fiorentino zavana sexom :D

  • 25.6.2006  11:12
  mr.cartman
  (hodnocení, komentáře)

  Dobrej film, souhlasim s mylhausem s vyjadrovanim nazoru na verici. Akorat na konci ta Buh, tam podle me moc nesedla...

  • 14.2.2006  10:33
  Miki68
  (hodnocení, komentáře)

  Souhlasím s Mylhausem - jde o nedoceněný film s nečekanými myšlenkovými přesahy. Jasně, že v některých chvílích jde jen o bohapustou srandu, ale někde až mrazí z netušených paralel. No a na samotném konci filmu - Bůh v podání Alanisky - to je už jen třešnička na dortu...

  • 22.1.2006  11:00
  Visáč
  (hodnocení, komentáře)

  Pre mna osobne tak trochu sklamanie. Kevin Smith vie natočiť oveľa lepšie snímky ako je Dogma. Suverénne najslabší film newjerseyskej pentalógie - občas nudný, strašne ukecaný, málo hláškoidný a Jay so Silent Bobom pôsobia ako piate kolesou na voze. Vidno, že Kevinovi viac sluší malý rozpočet, komixy a huličské teórie ako Biblia.

  • 25.11.2005  14:46
  mylhaus
  (hodnocení, komentáře)

  Pro mě jeden z těch filmů, který přesně vyjadřuje mé názory na církev a věřící všeobecně. Chytrý, vtipný a nedoceněný film. Nesmrtelné hlášky. "Chytrý a hezký kluci z nebe nepadaj!...."

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace