Ring

Ring, The

Drama / Psychologický

Rumunsko, 1983

• anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = 1985 (15.8.2009)(15.8.2009)

• d-fens

ocenenia : MFF Moskva 1985 - Nominácia na 1. cenu(22.1.2012)

Film se mi trefil přesně do mého tehdejšího vkusu. Je ale těžké ho po letech hodnotit odjektivně. Esesák Gebauer využívá vězně v koncentráku k tréningu v boxu. A kdo na něj neměl, toho umlátil. Až nastoupil do koncentráku borec (jméno toho koho představoval si nepomatuji), který byl Gebaurevi více než rovnoceným soupeřem. Dokonce tak dobrým, že svojí převahu dokázal nedat najevo. V exhibičním zápase, ve kterém se chce Gebauer vytáhnout před vedením SS se nechá vězeň ihned knokautovat, čímž svého soupeře naštve. Ten očekával, že předvede dlouhý a pěkný souboj. Ovšem s jeho konečným vítězstvím. Knokautovaného borce odnesou do šatny, kde se ihned probere, ukradne Gebauerovi tepláky a boty aby jejich pachem zmátl psi a uteče. Vcelku slušný příběh. Jen to vyřizování účtů po letech v cirkusovém šapitó ( to už bývylého vězně hrál Sergiu Nicoalescu)mě tam tolik nesedlo. Ale rád se ještě někdy podívám. S tím časovým odstupem kerý mám od jeho posledního shlédnutí hodnotím spíše dojem, než kvalitu. Takže tři plus.(22.10.2008)