Táta na plný úvazek

Otcom na plný úväzok

Otec na plný úväzok

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 98 min

Námět nic moc originální, co? Vdovec se musí postarat o svojí malou dcerku, jíž se vydává vychovávat na venkov... Stejně jako se dá režisérsky zkazit skvělý a originální nápad/scénář, dá se z všedního tématu režisérem vykřesat dobrý a kvalitní film. A kdo zná Kevina Smithe zajisté ví, že je to tvůrce nápaditý, nekonvenční a talentovaný. Přesně takový, který dokázal z tohoto nepříliš originálního příběhu vydolovat nádherně pohodový, jemně vtipný a osobitý film. Režisér se tentokrát inspiroval z vlastního života, z něhož čerpal jednotlivé postavy, o čemž se můžeme přesvědčit v jeho odkazech v závěrečných titulcích. Takže závěrem: rozhodně se nenechte odradit modrou barvou u hodnocení a některými komentáři, které jednoduše čekali starého dobrého štiplavého a neortodoxního Kevina Smithe a místo toho dostali něco jiného. Ne, Kevin Smith nevyměkl, pouze natočil něco decentnějšího, více osobního a citlivého, ale stále je to nápaditý tvůrce a nudit se nebudete...(21.7.2009)

Není to zas TAK špatný, i když v žánru rodinná komedie vás to fakt nepřekvapí, pokud už máte něco nakoukáno. Jenže naproti normálním rodinným komediím má tato více světlých chvilek (rozhovor Willa Smitha a Bena na chodbě, překrásnou Liv Tyler a její rozhovor s Benem, jak dlouho že už neměl sex atd...) Takže medaili pro Liv za její krásu, pro Bena za jeho snahu a pro české distributory, kteří se odvážně poprali s takovým překladatelským oříškem, jako je Jersey Girl a dokázali vystihnout pravou podstatu těchto slov.(11.7.2009)

No a co, tak jsem se zas nechal dojmout. :) Smith míchá dost neslučitelné žánry (rodinný doják a svoje sprosté komedie), ale i přes spousty klišé to funguje. Teda že bych Affleckovi úplně věřil, že sedm let neměl sex a nesehnal si jinou práci než řidiče čistícího vozu, ale co už... Liv Tyler byla boží. 70%(14.8.2009)

Kevin Smith trošičku vybočil ze svého stylově zvládnutého komediálního grantu a natočil letmě patosovou, ale o to víc příjemnou komedii, kde se setká snad půlka Hollywoodu. No koukněte sami: Ben Affleck, Jennifer Lopez, Liv Tyler, Jason Biggs, Jason Lee, Matt Damon a v neposlední řadě Will Smith, který tomu všemu udává motor a který to všechno hodně příjemně rozlomí. Táta na plný úvazek není zas tak obyčejná komedie, která má v sobě samé příjemné věci, zvrat a nakonec správné zakončení a velké ponaučení, tenhle film diváka zasáhne hnedka na začátku a i když se v něm tolik nezasměju jako v jiných komediích, docela se nechám unášet a nakonec mi to příjemně uteče. Není to kdejaký zázrak, ale je to něco co Kevin Smith umí a umí bez všelijakých těch nadávek a Jaye a mlčenlivého Boba, ačkoliv se přiznám, že jsem na ně čekal, jestli si je do tohohle filmu nevloží, alespoň do jedné malé roličky, řek bych, že by se tam hodili. Ale nevadí, i tak je to tak správná komedie, jakou člověk chce vidět, nezasměje se ale pobaví, a to je u komedie přece dobře ne?(6.1.2009)

To bylo ale hezký, jak kvůli úsměvu dcerky a radám Willa Smitha obětoval Ben Afleck lukrativní místo! Doufám, že to holčičce bude stačit jako vysvětlení, až nebude moct jít na vysokou, protože její tatínek je popelář a idiot... 50 % a doufám, že otravné děti a průhledné agitky už Kevin v životě nebude potřebovat.(16.2.2013)

• - Při tvorbě filmu byl Smith tak vytížený, že nedokázal dokončit dva rozběhnuté komiksové projekty. Prvním je „Daredevil: The Targer“ a druhým „Spider-Man and the Black Cat“, ze kterého vyšla jen tři čísla. (imro)

• - Kevin Smith film věnoval svému zesnulému otci Donaldu E. Smithovi. (Terva)

• - Původně se měl objevit ve filmu i Bruce Willis. (Karlos80)