Táta na plný úvazek

Otcom na plný úväzok

Otec na plný úväzok

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 98 min

Ani se moc nedomnívám, že by šlo o zcela atypického Smithe. Jen se docela zručně maskuje, to je celé. Stačí se prostě soustředit na každý detail v replikách, v pozadí záběrů (proskenujte scény ve videopůjčovně), k tomu připočíst zálibu v připojování popkulturních odkazů (obvykle komentujících nějaké filmy), uvědomit si ten soběstačný vesmír zaplněný postavičkami k pokukání a hlavně si vychutnat ten specificky nikoho nešetřící humor, díky němuž jsem si i u Jersey Girl prodloužil život o pár měsíců. Tak co, už to vidíte? Je možná schovaný za kupou žánrových klišé, ale je tam, je tam! A když se pak na scéně objevil Sweeney Todd a samotný Smith, totiž tentokrát Will "Fresh Prince" Smith... bylo to nad slunce jasnější, zvláště z hlediska hodnocení. No dobře, tak milému a zkušeně natočenému Smithově filmu, i kdyby byl bez Smithe, bych stejně dal 4*! :)(13.7.2008)

Ale kdeže,toto nebude vydarená rom.komédia s tak suchým obsahom,vravela som si.A veru,až tak veľa sa tam toho nedialo a ani zrovna príbeh sa neuberá mílovými krokmi.Lenže scenár odviedol kus práce,pri ktorom bol použitý kus zdravého rozumu.A to je už pomaly vzácnosťou.Náhodou by takýto druh srandy a dialogov v podobe trefných sexistických poznámok ocenilo i mužské publikum.Jennifer Lopez si tu užila svojich 5 minút slávy a neviem či sa trafili do podoby jej potencionálnej dcéry,ale to v konečnom dôsledku nie je až tak podstatné ako to,že Ben Affleck tu ukázal svoju neutrálnu stránku herectva,kde vie byť primerane akčným i sladko romantickým.V závere milá vsuvka od Willa Smitha.A ak sa dá na tomto zasmiať hoc iba 3 krát,no zato s chuťou,nech to má silné 3*.(7.3.2015)

Na to že tu celú plejádu hercov vedie Ben Affleck sa tento film dá stráviť a dokonca aj slušne pri ňom zabaviť a zamyslieť nad prezentovaným obsahom, bez toho aby ste museli ako už bolo zvykom prekusnúť Affleckovo plané hranie, tu je na šťastie konečne v celku stráviteľne, konečne zapasoval do svojej úlohy a ostatný mu len výborne sekundujú. ║Rozpočet$35milionovTržby USA $25,268,157Tržby Celosvetovo $36,098,382(4.11.2007)

No a co, tak jsem se zas nechal dojmout. :) Smith míchá dost neslučitelné žánry (rodinný doják a svoje sprosté komedie), ale i přes spousty klišé to funguje. Teda že bych Affleckovi úplně věřil, že sedm let neměl sex a nesehnal si jinou práci než řidiče čistícího vozu, ale co už... Liv Tyler byla boží. 70%(14.8.2009)

Příjemná, mírně nadprůměrná, ničím neurážející filmová podívaná. Nechci tady mluvit o tom, jestli Kevin Smith vyměkl, nebo naopak. Já od něj viděl zatím jen Jay a mlčenlivej Bob vrací úder, takže bych svůj názor nemohl ničím podložit. Klasický, ničím nevybočujíc z řady, řemeslně zvládnutý film, který vám na náladě nepřidá, ale taky neubere. Příjemné herecké výkony všech! představitelů, v čele s Raquel Castro a cameem Willa Smithe. Vlastně je tady více povedených cameo (Lee, Damon). Tyto okamžiky určitě patří mezi ty nejlepší z celého filmu. Ty nejhorší jsou vypotřebovány hned v úvodu, takže po odstěhování k dědovi jde o ničím nezkažené chvíle. Ale zase na druhou stranu, film mi nenabídl nic, proč bych mu měl dávat více než průměrné hodnocení.(19.10.2006)

• - Během úvodního víkendu (26. – 28. 3. 2004) si Kevin Smith a jeho snímek za 35 milionů odnesli z kin jen 8,3 mil. dolarů. Celkový výdělek byl jen něco přes 25 milionů. (imro)

• - Režisér a zároveň autor scénáře se při jeho psaní inspiroval vlastními zkušenostmi. (imro)

• - Při tvorbě filmu byl Smith tak vytížený, že nedokázal dokončit dva rozběhnuté komiksové projekty. Prvním je „Daredevil: The Targer“ a druhým „Spider-Man and the Black Cat“, ze kterého vyšla jen tři čísla. (imro)