poster

Táta na plný úvazek

 • USA

  Jersey Girl

 • Slovensko

  Otcom na plný úväzok

 • Slovensko

  Otec na plný úväzok

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bouncer
  ***

  Tímhle mi Kevin Smith opravdu vytřel zrak! I mistr tesař se utne a Kevinovi se to stalo právě teď...film sice drží jakž takž pohromadě, příběh se ještě dá zkousnout (ale rukopis tvůrce hledáte jen těžko). Ale hlavní postavy Ben Affleck a J-Lo? To je trochu síla a ani Liv Tyler to podle mě nezachránila. A ztráta Jay a tichýcho Boba mě tak mrzela, až slzička ukápla...veliká škoda.(2.8.2006)

 • tron
  ***

  „Budeme mať zadarmo filmy? Aj Hriešny tanec?“ Režiséra (FLÁKAČI), herca (DAREDEVIL, VRESKOT 3) a scenáristu (DOGMA) Kevina Smitha „nemusím“. Ale neprekáža mi a jeho pop-kultúrne vtipy ma dokonca sem-tam pobavia („Will Smith, KTO je Will Smith, ten prítrtok zapadne skôr, ako poviete ´televízny výškrabok´.“). Horšie to býva so slabo obsadenými/napísanými ženskými rolami (Lopezová, Tylerová). OTEC NA PLNÝ ÚVÄZOK mal byť Kevinovým "najdospelejším" filmom a veď svojím spôsobom ním asi aj je. Samozrejme, je to stále „on“ (vulgárne dialógy, Jason Lee, Matt Damon) a nechýbajú svižné rozhovory o sexe, medziľudských vzťahoch a filmoch. Ale šliape to iba na pol plynu, miestami to nudí a inokedy je to „len“ priemerné. Bolo by ale neférové snímke nepriznať zopár bodov k dobru, vrátane tentokrát celkom znesiteľného oscarového panáka s LEGO účesom Bena Afflecka (DOBRÝ WILL HUNTING, ARMAGEDDON, DAREDEVIL) a niekoľkých dojemných „vyhrotených“ scén (do roku 2008, kedy píšem tento komentár, asi najrealistickejšie prebaľovanie kojenca, aké som zatiaľ vo filmoch videl).(11.1.2009)

 • Hal_Moore
  ***

  Příjemná, mírně nadprůměrná, ničím neurážející filmová podívaná. Nechci tady mluvit o tom, jestli Kevin Smith vyměkl, nebo naopak. Já od něj viděl zatím jen Jay a mlčenlivej Bob vrací úder, takže bych svůj názor nemohl ničím podložit. Klasický, ničím nevybočujíc z řady, řemeslně zvládnutý film, který vám na náladě nepřidá, ale taky neubere. Příjemné herecké výkony všech! představitelů, v čele s Raquel Castro a cameem Willa Smithe. Vlastně je tady více povedených cameo (Lee, Damon). Tyto okamžiky určitě patří mezi ty nejlepší z celého filmu. Ty nejhorší jsou vypotřebovány hned v úvodu, takže po odstěhování k dědovi jde o ničím nezkažené chvíle. Ale zase na druhou stranu, film mi nenabídl nic, proč bych mu měl dávat více než průměrné hodnocení.(19.10.2006)

 • Vědma
  ****

  Dávám čtyři hvězdičky, protože to vůbec nebylo špatné, a když je člověku v neděli v ošklivý dušičkový den smutno, tak to oblaží duši. Samozřejmě to není žádná bomba a Ben Affleck je tradičně prkenný, ale když mu role sedne a ještě navíc jezdí Batmobilem... Úžasná byla podoba jak miminka, tak malé Gertrudy (/vážně v tomhle měl Will pravdu, to je teda jméno) s Jennifer Lopez.(2.11.2014)

 • castor
  ****

  Jsou režiséři, kteří umí docela nečekaně překvapit. Zvyknete si na jistej standard a například od tvůrce vulgárních komedií bychom jen těžko čekali melodrama. Autor znamenitých snímků (jako je Chasing Amy, 1997) Kevin Smith tak balancuje mezi dramatem a komedií, je až přespříliš sentimentální, ale v konečném hodnocení přece jenom natočil příjemnou oddychovku. Jersey Girl je od předešlých hodně odlišný film. A hodně osobní. Jde mu o hodnoty, rodinu, o city. Ocenit lze především fakt, že s onou tolikrát ohranou látkou, kterou by devět z desíti režisérů natočilo plnou klišé, si Smith výtečně poradit. To bylo tak - sobecký a ambiciózní workholik se po smrti milované ženy musí postarat o právě narozenou holčičku, prvně mu to pochopitelně nejde, pozná i sympatickou slečnu z videopůjčovny, kterou si dcera oblíbí a.. zbytek už každý zná!! Smith ale umně pracuje s řadou „problémů“ dceřiny výchovy (pohlavní rozdíly u chlapečků a holčiček), vkládá svým hercům opět velmi vtipné dialogy a.. je prostě jinej!! Vzpomene si na staré časy (ponižující pohovor na zaměstnání vedou Jason Lee a Matt Damon), téma besídky volí po svém (drastické hudebně-taneční číslo s podříznutým krkem), v prvním setkání s onou slečnou převládá téma porna, na prvním rande zase masturbace. Jeho dvorní herec Ben Affleck odvádí slušný nadprůměr, příjemně (s věcným pohledem na sex) proplouvá i Liv Tyler, ale tématu harmonie rodiny především hodně pomáhá moudrá, pohotová a roztomilá dcerka Gertie. Mladičká Raquel Castro je neuvěřitelně přirozená a na svůj věk talentovaná a nemohl jsem si častokrát pomoct, ale je opravdu šíleně podobná své filmové matce Jennifer Lopez!!(3.4.2006)

 • - Během úvodního víkendu (26. – 28. 3. 2004) si Kevin Smith a jeho snímek za 35 milionů odnesli z kin jen 8,3 mil. dolarů. Celkový výdělek byl jen něco přes 25 milionů. (imro)

 • - Na pomníku se podle data dozvíme, že Gerthrude má narozeniny 24. června. V tento den má také narozeniny Jennifer Lopez. (imro)

 • - Původně se měl objevit ve filmu i Bruce Willis. (Karlos80)