Táta na plný úvazek

Otcom na plný úväzok

Otec na plný úväzok

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 98 min

Kevin Smith protentokrát zahodil to co jej dělalo tak originálním a neodolatelným - drsný humor, popkulturní odkazy a hlavně boží dvojici Jay a Silent Boba - a moc se mu to nevyplatilo. Jersey Girl ač je Smithovým osobním věnováním zesnulému otci, nese z jeho rukopisu jen pramálo. Je to klišovité, schématické a místy to nemá příliš daleko k tuctovým americkým brainwashingům... Na druhou stranu Tátovi na plný úvazek nelze upřít, že je prostě sladkým příběhem na pozvednutí nálady. PS: V kterém ZVRÁCENÉM světě krásné ženy typu Liv Tyler přemlouvají muže k nezávaznému sexu? 6/10(30.11.2008)

• swamp

Ne, já prostě nemůžu ignorovat, že tohle natočil Kevin Smith. Zkrátka je to jeho nejhorší film, ale každý režisér má právo na nějaký ten nejhorší, tudíž snad se příště pochlapí a koule se mu zase vrátí na správné místo. Affleck hraje hrozně (ovšem není se co divit výběru režiséra, protože ve filmech Chasing Amy či Dogma byl výborný), Lopez naštěstí brzy umře, Raquel Castro (dcera) je tak trochu nepřirozeně otravná a Liv Tyler je hezká.. ale ani s Affleckem nedokončili prácičku ze sprchy, což by v takové vztahové romantické komedii klidně být mohlo (vzhledem k tomu, že Smith s takovými věcmi problém nemívá).(31.8.2008)

Ani by me tak nevadilo, ze Smith natocil na nej netradicni sentimentalni film, protoze je natocenej prijemne, ale nastvalo me, ze krome uvodnich titulku se tu nevyskytuje nejlepsi dvojka v dejinach filmu Jay a Tichej Bob. Bez jejich "rad" a kecu to je jen prumerna komedie, ve ktere se nastesti obcas vyskytuji Smithovi typicke dokonale dialogy (vetsinou rozhovory mezi Liv Tyler a Benem Affleckem). Nakonec jsem se rozhodl pro 4*, i kdyz s odrenejma usima, ale rekneme si to uprimne, bejt to jinej reziser, tak davam nizsi hodnoceni a navic je to urcite Smithuv nejslabsi film.(6.5.2005)

Docela to šlo. Netlačilo se na slzopudnou notu a to asi film zachránilo. Roztomilá hočina, svérázný děda a strejdové, kteří nejsou strejdové. No a Ben Affleck, to je prostě jen Ben Affleck. Nějakých hereckých výkonů se od něj všeobecně člověk dočká jen občas. Rozhodně by se neměl rozesmutňovat a pokoušet se o pláč.(16.3.2009)

Na to že tu celú plejádu hercov vedie Ben Affleck sa tento film dá stráviť a dokonca aj slušne pri ňom zabaviť a zamyslieť nad prezentovaným obsahom, bez toho aby ste museli ako už bolo zvykom prekusnúť Affleckovo plané hranie, tu je na šťastie konečne v celku stráviteľne, konečne zapasoval do svojej úlohy a ostatný mu len výborne sekundujú. ║Rozpočet$35milionovTržby USA $25,268,157Tržby Celosvetovo $36,098,382(4.11.2007)

• - Režisér a zároveň autor scénáře se při jeho psaní inspiroval vlastními zkušenostmi. (imro)

• - Po neúspěchu snímku Gigli (2003), ve kterém si také zahráli Ben a Jennifer, byly ze všech reklam na Jersey Girl vystřihnuty fotky Jennifer Lopez, aby už dopředu neodradily potenciální diváky. (imro)

• - Film nepatří k tzv. jerseyské trilogii, která se točí okolo Jaye a Tichého Boba. (imro)