Táta na plný úvazek

Otcom na plný úväzok

Otec na plný úväzok

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 98 min

Tímhle mi Kevin Smith opravdu vytřel zrak! I mistr tesař se utne a Kevinovi se to stalo právě teď...film sice drží jakž takž pohromadě, příběh se ještě dá zkousnout (ale rukopis tvůrce hledáte jen těžko). Ale hlavní postavy Ben Affleck a J-Lo? To je trochu síla a ani Liv Tyler to podle mě nezachránila. A ztráta Jay a tichýcho Boba mě tak mrzela, až slzička ukápla...veliká škoda.(2.8.2006)

„Budeme mať zadarmo filmy? Aj Hriešny tanec?“ Režiséra (FLÁKAČI), herca (DAREDEVIL, VRESKOT 3) a scenáristu (DOGMA) Kevina Smitha „nemusím“. Ale neprekáža mi a jeho pop-kultúrne vtipy ma dokonca sem-tam pobavia („Will Smith, KTO je Will Smith, ten prítrtok zapadne skôr, ako poviete ´televízny výškrabok´.“). Horšie to býva so slabo obsadenými/napísanými ženskými rolami (Lopezová, Tylerová). OTEC NA PLNÝ ÚVÄZOK mal byť Kevinovým "najdospelejším" filmom a veď svojím spôsobom ním asi aj je. Samozrejme, je to stále „on“ (vulgárne dialógy, Jason Lee, Matt Damon) a nechýbajú svižné rozhovory o sexe, medziľudských vzťahoch a filmoch. Ale šliape to iba na pol plynu, miestami to nudí a inokedy je to „len“ priemerné. Bolo by ale neférové snímke nepriznať zopár bodov k dobru, vrátane tentokrát celkom znesiteľného oscarového panáka s LEGO účesom Bena Afflecka (DOBRÝ WILL HUNTING, ARMAGEDDON, DAREDEVIL) a niekoľkých dojemných „vyhrotených“ scén (do roku 2008, kedy píšem tento komentár, asi najrealistickejšie prebaľovanie kojenca, aké som zatiaľ vo filmoch videl).(11.1.2009)

Příjemná, mírně nadprůměrná, ničím neurážející filmová podívaná. Nechci tady mluvit o tom, jestli Kevin Smith vyměkl, nebo naopak. Já od něj viděl zatím jen Jay a mlčenlivej Bob vrací úder, takže bych svůj názor nemohl ničím podložit. Klasický, ničím nevybočujíc z řady, řemeslně zvládnutý film, který vám na náladě nepřidá, ale taky neubere. Příjemné herecké výkony všech! představitelů, v čele s Raquel Castro a cameem Willa Smithe. Vlastně je tady více povedených cameo (Lee, Damon). Tyto okamžiky určitě patří mezi ty nejlepší z celého filmu. Ty nejhorší jsou vypotřebovány hned v úvodu, takže po odstěhování k dědovi jde o ničím nezkažené chvíle. Ale zase na druhou stranu, film mi nenabídl nic, proč bych mu měl dávat více než průměrné hodnocení.(19.10.2006)

Dávám čtyři hvězdičky, protože to vůbec nebylo špatné, a když je člověku v neděli v ošklivý dušičkový den smutno, tak to oblaží duši. Samozřejmě to není žádná bomba a Ben Affleck je tradičně prkenný, ale když mu role sedne a ještě navíc jezdí Batmobilem... Úžasná byla podoba jak miminka, tak malé Gertrudy (/vážně v tomhle měl Will pravdu, to je teda jméno) s Jennifer Lopez.(2.11.2014)

Jsou režiséři, kteří umí docela nečekaně překvapit. Zvyknete si na jistej standard a například od tvůrce vulgárních komedií bychom jen těžko čekali melodrama. Autor znamenitých snímků (jako je Chasing Amy, 1997) Kevin Smith tak balancuje mezi dramatem a komedií, je až přespříliš sentimentální, ale v konečném hodnocení přece jenom natočil příjemnou oddychovku. Jersey Girl je od předešlých hodně odlišný film. A hodně osobní. Jde mu o hodnoty, rodinu, o city. Ocenit lze především fakt, že s onou tolikrát ohranou látkou, kterou by devět z desíti režisérů natočilo plnou klišé, si Smith výtečně poradit. To bylo tak - sobecký a ambiciózní workholik se po smrti milované ženy musí postarat o právě narozenou holčičku, prvně mu to pochopitelně nejde, pozná i sympatickou slečnu z videopůjčovny, kterou si dcera oblíbí a.. zbytek už každý zná!! Smith ale umně pracuje s řadou „problémů“ dceřiny výchovy (pohlavní rozdíly u chlapečků a holčiček), vkládá svým hercům opět velmi vtipné dialogy a.. je prostě jinej!! Vzpomene si na staré časy (ponižující pohovor na zaměstnání vedou Jason Lee a Matt Damon), téma besídky volí po svém (drastické hudebně-taneční číslo s podříznutým krkem), v prvním setkání s onou slečnou převládá téma porna, na prvním rande zase masturbace. Jeho dvorní herec Ben Affleck odvádí slušný nadprůměr, příjemně (s věcným pohledem na sex) proplouvá i Liv Tyler, ale tématu harmonie rodiny především hodně pomáhá moudrá, pohotová a roztomilá dcerka Gertie. Mladičká Raquel Castro je neuvěřitelně přirozená a na svůj věk talentovaná a nemohl jsem si častokrát pomoct, ale je opravdu šíleně podobná své filmové matce Jennifer Lopez!!(3.4.2006)

• - Během úvodního víkendu (26. – 28. 3. 2004) si Kevin Smith a jeho snímek za 35 milionů odnesli z kin jen 8,3 mil. dolarů. Celkový výdělek byl jen něco přes 25 milionů. (imro)

• - Na pomníku se podle data dozvíme, že Gerthrude má narozeniny 24. června. V tento den má také narozeniny Jennifer Lopez. (imro)

• - Původně se měl objevit ve filmu i Bruce Willis. (Karlos80)