Táta na plný úvazek

Otcom na plný úväzok

Otec na plný úväzok

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 98 min

Příjemná, mírně nadprůměrná, ničím neurážející filmová podívaná. Nechci tady mluvit o tom, jestli Kevin Smith vyměkl, nebo naopak. Já od něj viděl zatím jen Jay a mlčenlivej Bob vrací úder, takže bych svůj názor nemohl ničím podložit. Klasický, ničím nevybočujíc z řady, řemeslně zvládnutý film, který vám na náladě nepřidá, ale taky neubere. Příjemné herecké výkony všech! představitelů, v čele s Raquel Castro a cameem Willa Smithe. Vlastně je tady více povedených cameo (Lee, Damon). Tyto okamžiky určitě patří mezi ty nejlepší z celého filmu. Ty nejhorší jsou vypotřebovány hned v úvodu, takže po odstěhování k dědovi jde o ničím nezkažené chvíle. Ale zase na druhou stranu, film mi nenabídl nic, proč bych mu měl dávat více než průměrné hodnocení.(19.10.2006)

No klidně si o mně řekněte že jsem gay jak geisha, ale mě se to prostě megalíbilo. Hezkej příběh u kterýho se nemusíte nijak stresovat a vše dobře dopadne, ale přitom je okořeněný "Smithovinou" takže na nějaké ty "holy shit" a "shut the fuck up" také dojde. Nesmí chybět videopujčovna a patrioti Affleck, Damon, Lee. Ben Affleck podává opravdu dobrý výkon a je vidět, že spolupráce s Kevinem Smithem mu prostě svědčí. Krátké cameo Jasona Lee a Matta Damona je dokonalé. Dále dojde i na "piefuckera" který filmu rozhodně neškodí. George Carlin v podstatně jiné roli než v Jay and Silent Bob Strike Back ale o kom se opravdu musím zmínit jsou Raquel Castro, která zahrála naprosto přesvědčive a Liv Tyler po svém unylém výkonu v Pánovi Prstenů konečně ukazuje co v ní vězí ( a asi jí ještě v nějaké Smithovině uvidíme podle toho co bylo napsáno ve special thanks). Z filmu také vyplývá : "Když máte dilema pokecejte si s Willem Smithem je vážně fajn chlápek a poradí." Jersey Girl v žádném případě není hardcore typu Mallrats, ale určitě stojí za hřích. Plus bonus pro zanícené Smithofily hned na začátku uvidíme animovaného Jaye a Tichýho Boba a POČKEJTE AŽ NA KONEC ZÁVĚREČNÝCH TITULKŮ protože příde nootch. :-)))))(25.5.2005)

Kevine ty si mě, ale zklamal! Kde je ten tvůj pověstný humor? Ta úchylnost? Ty sis chtěl koupit další figurku ze Star Wars že? Ne tohle je velká facka pro fanoušky Kevina Smithe a jeho pověstného stylu filmů a humoru. Jako vidět režiséra brutálních hororů jak natočí romanci s Julii Roberts. Tady se šláplo hodně vedle. Film mi zachránilo jen příjemná Liv Tyler a pár scén.(4.11.2007)

Mainstreamovitě podaná romantická komedie plná klišé o nejlepším tátovi pod sluncem. Struktura příběhu nevybočuje ze standartní linie a podává tak ničím vyjímečnou podívanou. Přesto se ale jedná o pohodový film plný čestných cameo roliček a obsahující pár scén, které trochu zavání originalitou. Smith sice odhodil své věrné kamarády z QuickStopu, ale stále je zde znát i jeho osobní rukopis, který se ničím nezapře. A tak i přesto, že si myslíte, že jde o jakousi trhlinu v Smithově filmografii, vůbec se jí nevyhýbejte. Určitě vás neurazí. P.S. Film, kde se na konci zpívá písnička ze Sweeneyho Todda nemůže být špatný!:)(6.1.2009)

Kevin Smith protentokrát zahodil to co jej dělalo tak originálním a neodolatelným - drsný humor, popkulturní odkazy a hlavně boží dvojici Jay a Silent Boba - a moc se mu to nevyplatilo. Jersey Girl ač je Smithovým osobním věnováním zesnulému otci, nese z jeho rukopisu jen pramálo. Je to klišovité, schématické a místy to nemá příliš daleko k tuctovým americkým brainwashingům... Na druhou stranu Tátovi na plný úvazek nelze upřít, že je prostě sladkým příběhem na pozvednutí nálady. PS: V kterém ZVRÁCENÉM světě krásné ženy typu Liv Tyler přemlouvají muže k nezávaznému sexu? 6/10(30.11.2008)

• - Při tvorbě filmu byl Smith tak vytížený, že nedokázal dokončit dva rozběhnuté komiksové projekty. Prvním je „Daredevil: The Targer“ a druhým „Spider-Man and the Black Cat“, ze kterého vyšla jen tři čísla. (imro)

• - Jason Mewes byl do filmu obsazen coby Arthur Brickman, ale kvůli osobním problémům byl nakonec nahrazen. (Karlos80)

• - Kvůli účasti Bena Afflecka ve filmu Daredevil (2003) se prodloužila produkce filmu. (Karlos80)