Táta na plný úvazek

• USA Jersey Girl (více)

Oliver Tinke má nastartováno k úspěšné kariéře v hudební PR agentuře. S manželkou Gertrude čekají první přírůstek do rodiny. Narodí se holčička, ale matka při porodu zemře. Ollie se s pomocí svého otce Barta snaží starat o dítě a zároveň dostát svým povinnostem v práci. Ve stresu urazí shromážděné novináře a musí z agentury odejít. Odstěhuje se k otci do New Jersey. A hledá práci. Začne pracovat v komunálních službách města jako jeho otec. Když je malé Gertie sedm let, připravují ve škole besídku a Ollie slíbí Gertii, že s ní zazpívá písničku z muzikálu Sweeney Todd. Ollie se seznámí s Mayou Hardingovou, která pracuje ve videopůjčovně a zároveň studuje. Když Maya zjistí, že si vypůjčil pornofilm, chce si ho vybrat jako studijní objekt pro svou diplomovou práci, která se týká pornografické fixace. Sejdou se a Maya se dozví, že Ollie od smrti své ženy, kterou stále miluje, neměl sex. Nabídne mu nezávazný styk. Doma je přistihne Gertie, která se vrací ze školy. Kvůli havárii potrubí musejí ve městě uzavřít silnici. Lidé se bouří a Ollie je dokáže uklidnit. To mu dodá odvahy, chce zpět svůj dřívější život a vypraví se za svým bývalým kolegou Arthurem Brickmanem, který pracuje pro PR agenturu. Arthur mu domluví schůzku se šéfem. Ollie doma oznámí, že se budou stěhovat  zpátky do New Yorku. Gertie však nechce a s otcem se pohádá... (TV Prima)

Renton

Scénář: Kevin Smith .. Nejdříve záležitost mimo samotný film. To, že zde na CSFD není Jersey Girl červená a vůbec jakékoliv hodnocení pod tři upřímně nechápu! Předžvýkaný názor recenzentů o klišé či kamenná srdce asi udělají své (nebo „jsem poslední dobou nějak přecitlivělej..?“;-)) Kdo si myslel, že se Smith navždy uzavře jen do kruhu popkulturních odkazů a obchůdků s výstupy Jaye&Boba bude asi vážně zklamán - nic jiného než tuto představu film neboří (malé varování byla už Amy, tam však ještě propašoval J&B a bylo ticho, že?:-)). Dívka z Jersey je totiž tak krásně sladký a milý snímek zahalený z jedné strany hutnou kupou sentimentu, z té druhé však vytříbenou a jako obvykle vtipně pravdivou scénáristickou štiplavostí. Skrývá opravdu hodně, jen mít ten správný klíč. Ben Affleck hraje v rámci možností výborně (!) a skvěle mu sekundují jak malá Raquel Castro, tak krásou oplývající Liv Tyler. Slzy v očích otírám nejen díky filmu, ale hlavně proto, že jsem tímto sedmým počinem uzavřel hubenou Kevinovu filmografii (včetně Clerks2). Výtečná tečka. 85%. ()

kleopatra

Baby boom v pánském provedení. Zatímco tam jde o kariéristku, která zdědí dítě, pozbude partnera, vrtne se na venkov a při plánování návratu vaří dětské výživy, narazí si veterináře a ..... v Jersey girl je to stejné, ale na rozdíl od komediantství Deane Keaton, mě Ben přitahuje asi jak Repelent mravence a zjevení, kdy opravdu skvěle hrál, jsem byla svědkem jen jednou, bylo to v Chasing Amy a Kevin Smith buď věří na zázraky nebo jsou hodně velcí kamarádi. Kdyby tenhle film natočila mladá začínající režisérka, řeknu si: "jo, ještě takovejch 10-20 let a bude to dobrý, holka", ale v případě jednoho z nejoriginálnějších režisérů komedií nepřipouštím jen proto, že film neškodí a je docela milý (zato je jedno monstrklišé), další polehčující okolnost. I když přijímací pohovor s Leem a Damonem, postava Liv nebo ten podříznutý krk.... to byl (!) Smith. ()

Cival

Filmařský polobůh se na své cestě za slávou poprvé zbavil Jaye a Tichýho Boba, aby natočil mainstreamový, ale stále osobní příběh věnovaný svému nedávno zesnulému otci. Osobní vazba na téma sice zůstala, ale osobitost, u Smithe tolik vzývaná doména, se až na pár světlých okamžiků kamsi vytratila. Po takřka dokonalých komediálních majstrštycích, díky nimž získal Smith širokou fanouškovskou základnu, přišel úkrok stranou do vod popu. To by samo o sobě nevadilo, když by Smith dokázal udržet vysoko nastavenou komediální laťku z předchozích filmů, ale sentimentem přeplněný, s vážnou tváří klišovitý scénář o „nejlepším taťkovi na světě“ tuhle touhu fanoušků tvrdě podkopává. Naštěstí výsledek není tak špatný, jak by se mohlo zdát po letmém pročtení scenáře. Smith vtipně a svižně svůj text režíruje a poprvé v kariéře naplňuje beze zbytku pojem „zručný řemeslník“. Až další projekty ukáží jestli je posun do mainstreamu v kariéře geniálního Smittyho pozitivním předělem. ()

KevSpa

Na Kevina Smithe očividně sedla sentimentální nálada a natočil na jeho poměry dost netypický snímek, který bych čekala spíše od běžných hollywoodských komerčních rutinérů. Škoda, že tak vyměkl. ()

Malarkey

Kevin Smith trošičku vybočil ze svého stylově zvládnutého komediálního grantu a natočil letmě patosovou, ale o to víc příjemnou komedii, kde se setká snad půlka Hollywoodu. No koukněte sami: Ben Affleck, Jennifer Lopez, Liv Tyler, Jason Biggs, Jason Lee, Matt Damon a v neposlední řadě Will Smith, který tomu všemu udává motor a který to všechno hodně příjemně rozlomí. Táta na plný úvazek není zas tak obyčejná komedie, která má v sobě samé příjemné věci, zvrat a nakonec správné zakončení a velké ponaučení, tenhle film diváka zasáhne hnedka na začátku a i když se v něm tolik nezasměju jako v jiných komediích, docela se nechám unášet a nakonec mi to příjemně uteče. Není to kdejaký zázrak, ale je to něco co Kevin Smith umí a umí bez všelijakých těch nadávek a Jaye a mlčenlivého Boba, ačkoliv se přiznám, že jsem na ně čekal, jestli si je do tohohle filmu nevloží, alespoň do jedné malé roličky, řek bych, že by se tam hodili. Ale nevadí, i tak je to tak správná komedie, jakou člověk chce vidět, nezasměje se ale pobaví, a to je u komedie přece dobře ne? ()

T2

Na to že tu celú plejádu hercov vedie Ben Affleck sa tento film dá stráviť a dokonca aj slušne pri ňom zabaviť a zamyslieť nad prezentovaným obsahom, bez toho aby ste museli ako už bolo zvykom prekusnúť Affleckovo plané hranie, tu je na šťastie konečne v celku stráviteľne, konečne zapasoval do svojej úlohy a ostatný mu len výborne sekundujú. ║Rozpočet$35milionovTržby USA $25,268,157Tržby Celosvetovo $36,098,382 ()

Djkoma

Mohlo to být mnohem zábavnější a nemusel tam hrát dost nudný a všední Ben Affleck, ale proč neobsadit kamaráda za polovičku jeho obvyklé provize? Z kamarádství se už dělali horší věci... ()

DaViD´82

Připomíná to britský typ romantických filmů. S vkusem a dobrým humorem podaný lehce sentimentální příběh; toť vše, typického Smitha v tom nehledejte. ()

Superpero

No klidně si o mně řekněte že jsem gay jak geisha, ale mě se to prostě megalíbilo. Hezkej příběh u kterýho se nemusíte nijak stresovat a vše dobře dopadne, ale přitom je okořeněný "Smithovinou" takže na nějaké ty "holy shit" a "shut the fuck up" také dojde. Nesmí chybět videopujčovna a patrioti Affleck, Damon, Lee. Ben Affleck podává opravdu dobrý výkon a je vidět, že spolupráce s Kevinem Smithem mu prostě svědčí. Krátké cameo Jasona Lee a Matta Damona je dokonalé. Dále dojde i na "piefuckera" který filmu rozhodně neškodí. George Carlin v podstatně jiné roli než v Jay and Silent Bob Strike Back ale o kom se opravdu musím zmínit jsou Raquel Castro, která zahrála naprosto přesvědčive a Liv Tyler po svém unylém výkonu v Pánovi Prstenů konečně ukazuje co v ní vězí ( a asi jí ještě v nějaké Smithovině uvidíme podle toho co bylo napsáno ve special thanks). Z filmu také vyplývá : "Když máte dilema pokecejte si s Willem Smithem je vážně fajn chlápek a poradí." Jersey Girl v žádném případě není hardcore typu Mallrats, ale určitě stojí za hřích. Plus bonus pro zanícené Smithofily hned na začátku uvidíme animovaného Jaye a Tichýho Boba a POČKEJTE AŽ NA KONEC ZÁVĚREČNÝCH TITULKŮ protože příde nootch. :-))))) ()

TheMaker

:::::::::::::::::::::::: Smithe prostě miluju a tohle mi sedlo. Ta holčička byla úžasná ! Scéna, jak Affleck vyslýchal jí a jejího kamaráda byla perfektní. Mě se to líbilo ! :::::::::::::::::::::::::::: ()

Dever

Soundtrack James L. Venable: 1. Everyone's A Kid At Christmas 2. Lets Stay Together 3. Parents Just Don't Understand 4. That's How I Knew This Story Would Break My Heart 5. Swing Low Sweet Chariot 6. Worlds They Rise and Fall 7. Johanna 8. Wandering 9. Landslide 10.My City of Ruins ()

tron

„Budeme mať zadarmo filmy? Aj Hriešny tanec?“ Režiséra (FLÁKAČI), herca (DAREDEVIL, VRESKOT 3) a scenáristu (DOGMA) Kevina Smitha „nemusím“. Ale neprekáža mi a jeho pop-kultúrne vtipy ma dokonca sem-tam pobavia („Will Smith, KTO je Will Smith, ten prítrtok zapadne skôr, ako poviete ´televízny výškrabok´.“). Horšie to býva so slabo obsadenými/napísanými ženskými rolami (Lopezová, Tylerová). OTEC NA PLNÝ ÚVÄZOK mal byť Kevinovým "najdospelejším" filmom a veď svojím spôsobom ním asi aj je. Samozrejme, je to stále „on“ (vulgárne dialógy, Jason Lee, Matt Damon) a nechýbajú svižné rozhovory o sexe, medziľudských vzťahoch a filmoch. Ale šliape to iba na pol plynu, miestami to nudí a inokedy je to „len“ priemerné. Bolo by ale neférové snímke nepriznať zopár bodov k dobru, vrátane tentokrát celkom znesiteľného oscarového panáka s LEGO účesom Bena Afflecka (DOBRÝ WILL HUNTING, ARMAGEDDON, DAREDEVIL) a niekoľkých dojemných „vyhrotených“ scén (do roku 2008, kedy píšem tento komentár, asi najrealistickejšie prebaľovanie kojenca, aké som zatiaľ vo filmoch videl). ()

B!shop

Ani by me tak nevadilo, ze Smith natocil na nej netradicni sentimentalni film, protoze je natocenej prijemne, ale nastvalo me, ze krome uvodnich titulku se tu nevyskytuje nejlepsi dvojka v dejinach filmu Jay a Tichej Bob. Bez jejich "rad" a kecu to je jen prumerna komedie, ve ktere se nastesti obcas vyskytuji Smithovi typicke dokonale dialogy (vetsinou rozhovory mezi Liv Tyler a Benem Affleckem). Nakonec jsem se rozhodl pro 4*, i kdyz s odrenejma usima, ale rekneme si to uprimne, bejt to jinej reziser, tak davam nizsi hodnoceni a navic je to urcite Smithuv nejslabsi film. ()

Oskar

Svět se zbláznil. Nejlepší golfista světa je černoch, nejlepší rapper světa běloch a Kevin Smith natočil slaďák. 40% ()

Boss321

Nadprůměrná romantická komedie s výborným Affleckem a překrásnou Liv Tyler. Malá Raquel Castro je místy velmi okouzlující. Kevin Smith natočil trochu jiný film než jaké točil dříve, ale myslím, že to zvládl poměrně dobře. Pro mě trochu překvapení, protože jsem moc nečekal, ale s výsledkem jsem více než spokojen. ()

EdaS

No a co, tak jsem se zas nechal dojmout. :) Smith míchá dost neslučitelné žánry (rodinný doják a svoje sprosté komedie), ale i přes spousty klišé to funguje. Teda že bych Affleckovi úplně věřil, že sedm let neměl sex a nesehnal si jinou práci než řidiče čistícího vozu, ale co už... Liv Tyler byla boží. 70% ()

H34D

Kevin Smith protentokrát zahodil to co jej dělalo tak originálním a neodolatelným - drsný humor, popkulturní odkazy a hlavně boží dvojici Jay a Silent Boba - a moc se mu to nevyplatilo. Jersey Girl ač je Smithovým osobním věnováním zesnulému otci, nese z jeho rukopisu jen pramálo. Je to klišovité, schématické a místy to nemá příliš daleko k tuctovým americkým brainwashingům... Na druhou stranu Tátovi na plný úvazek nelze upřít, že je prostě sladkým příběhem na pozvednutí nálady. PS: V kterém ZVRÁCENÉM světě krásné ženy typu Liv Tyler přemlouvají muže k nezávaznému sexu? 6/10 ()

xxmartinxx

To bylo ale hezký, jak kvůli úsměvu dcerky a radám Willa Smitha obětoval Ben Afleck lukrativní místo! Doufám, že to holčičce bude stačit jako vysvětlení, až nebude moct jít na vysokou, protože její tatínek je popelář a idiot... 50 % a doufám, že otravné děti a průhledné agitky už Kevin v životě nebude potřebovat. ()

Mlčenlivý Bob zabijákem?

Mlčenlivý Bob zabijákem?