poster

Josef - Král snů

 • USA

  Joseph: King of Dreams

 • Slovensko

  Jozef: Kráľ snov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 2000, 75 min

Komentáře uživatelů k filmu (20)

 • Gemini
  **

  Hm, říkal jsem si, že na Prince Egyptského je to slabota, i když jsem ho viděl už dávno, a on to nakonec není Princ Egyptský:) Bohužel je to ještě slabší než "první díl", a ještě o kus naivnější a dětštější...prostě propadliště dějin...(26.3.2005)

 • akisha
  **

  Odfláklé postavy, odfláklý děj, odfláklá animace, odfláklé písničky, příšerné texty těchto písniček, snaha vézt se po úspěchu staršího a tisíckrát lepšího příbuzného Prince Egyptského. Myslím, že na tohle už se znovu nepodívám.(4.1.2011)

 • k212
  **

  Král snů velmi okatě parazituje na Princi Egyptském, ať po stránce výtvarné tak muzikálové. Ovšem obě tyto složky jsou velmi slaboučké. (A v českém dabingu je zpěv doveden až -řekla bych- k nechutné nedokonalosti). Děj to je jiná, pokud jste propadli Mojžíšovi, pak vězte, že ten měl s Biblí společné jen základní atributy, kdežto Josef je dějově dost přesný, ale to je vlastně jediný klad celého nepovedeného filmu.(29.3.2005)

 • Terva
  ***

  Je mladý a nezkušený, ale díky svým schopnostem nakonec zachrání celý Egypt...... Hudba- John Joseph Bucchino a Daniel Pelfrey.(7.7.2011)

 • tomeek
  ***

  Strašně se to tváří, že to má něco společného s Princem Egyptským, ale nemá. Je to viditelně levnější a po příběhové stránce naivnější a mnohem náboženštější. Zatímco Princ vykresluje Mojžíše spíš jako obyčejného člověka, kterému se stala neuvěřitelná věc, Josef - Král snů je prošpikovaný Bohem a odkazy na bibli. A co se týče písniček, tak to se na Prince totálně nechytá.(28.5.2012)

 • otík
  ***

  Mělo to být slavné pokračování "Prince egyptského", ale vznikl jen hodně slabý animák pro děti. Pro dospělého ani pro znalce Bible vůbec nic.(16.3.2004)

 • BoncheR
  ***

  Od skutočnosti sa to hodne líši, ale dá sa...:)(17.6.2011)

 • anli
  ***

  Po uspechu Prince egyptskeho prichazi Dreamworks s dalsim animakem podle biblickeho nametu.Silny namet,dobre prepsany do scenare a poutave a prijemne zanimovany.Za Princem trochu zaostava,ale porad jde o nadprumerny a prijemny animak pro celou rodinu-a navic poucny.No,o jakem filmu se to da rict?Krasne snovych 70%.(4.5.2010)

 • T-pack
  ****

  Moje první setkání s Biblí jako takovou nebylo až tak bolestivé, jak jsem se možná předem obával, jelikož jsem četl (a měl do školy) zpracovat příběh Josefa. Sehnal jsem si taky tenhle film, protože proč nespojit příjemné s užitečným, že jo. A na Josefových vyloženě příběhových kapitolách Genesis je vidět, že tvůrci neměli problém držet se celkem věrně příběhu. Až ke konci se odchýlili a zvolili spíše realističtější pojetí Josefova charakteru, čímž oproti Bibli tak nějak podkopali jeho naprosto nezkažený a velkomyslný charakter, na druhou stranu se pak jeho chování zdá logičtější a přinese do příběhu morální ponaučení. Co se týče filmařiny, samozřejmě ne všechny nadchnou muzikálové vložky, ale nemůžem zapomenout, že jde o starší animák, jasně, že se tam musí zpívat. Je pravda, že snad všechny písničky slouží jako příběhová zkratka nebo jsou alespoň zatlačeny do pozadí, i proto nechápu, proč tam byly takový prachobyčejný odrhovačky vpáčeny, snad za to tvůrci nečekali nominačku na Oscara. Ostatně animace byla taky poplatná straight-to-video produkci a je pravda, že záměr vyždímat ještě trošku peněz z nedávného Mojžíšova animáku může být zřejmý, jelikož hovořit o prequelu se fakt nedá. Jenže jak jsem si to pouštěl k tomu referátu a snímek mi navíc pomohl uvědomit si do něj jednu zajímavou věc, příběh Josefův je navíc jeden z těch biblických, který zbytečně nemoralizujou a nemaj k tomu ani tendence, alespoň tvůrci žádné takové chutě nedostali, takže si film kladný skóre zaslouží.(24.3.2014)

 • majo25
  ****

  Príbeh o Jozefovi je asi najlepší z celej Biblie. Tento animák sa hlavnej dejovej línie drží a aj animácia je celkom fajn. Trochu vadilo to množstvo piesní. Hodnotenie: 75%(27.7.2013)

 • Alf
  ****

  takový "odpad" si dám říct :-D(10.5.2004)

 • Zalost
  ***

  Ucházející animák, který se ale snaží být podobně kvalitním muzikálem, jakým byl Princ Egyptský, a to se mu zoufale nedaří. Písničky v Králi snů jsou totiž velmi mdlé a nezapamatovatelné, někdy dokonce i rušící. Příběh, zpracování známého biblického příběhu o Josefovi, je ucházející, ale také žádný zázrak. Na film se přesto koukat dá bez nějaké újmy na duševním zdraví.(24.11.2006)

 • kacaabba
  ***

  Miluji příběh o Josefovi. Vždy jsem z něho fascinovaný. I když je v zásadě tento filmový příběh o Josefovi kopírující Bibli, tak přesto: zaujal-li vás příběh z filmu a neznáte jej čtený v Bibli - přečtěte si jej! Je totiž o hodný kus silnější. A mohu-li doporučit, nečtěte jej v staročeském překladu (kralický překlad), ale v novodobé češtině. I když je to příběh z pradávných dob..., ale živé příběhy nestárnou...(4.7.2011)

 • liberita
  **

  Princ Egyptský sa mi veľmi páčil, hoci filmy s biblickou tematikou príliš nepozerám. Jozef je ale od Princa vzdialený celé kilometre. Sugestívnu a krásnu hudbu velikána Hansa Zimmera a prepracované piesne nahrádza niečím tak nevýrazným a nudným, že to naozaj nestojí za posluch. Animácia je na tom o poznanie lepšie, ale postavy sú nevyvážené a nezaujímavé. Proti samotnému príbehu Jozefa avšak nemám vôbec nič a práve preto si myslím, že takéto spracovanie si nezaslúžil.(31.10.2011)

 • Pitryx
  odpad!

  Biblický příběh s několika málo písničkami. Hupsl jsem na špek, že jde o muzikál. Ovšem pro děti velmi vhodné. Originál již shánět nebudu, můj názor to nezmění, ale ten český dabing byl příšerný. Hlavně Josef.(7.7.2019)

 • DarweyD
  *****

  Rozhodně ne tak velkolepý, jako Princ Egyptský, ale stále je Josef velice podobně silný příběh. Za emoce, které tento film háže po divákovi, musím jít na 5(5.1.2020)

 • vojtapepek
  *****

  Nemohu zde souhlasit s většinou uživatelů, film se mi velmi líbil, písně nebyly špatné a v animaci (na svou dobu) jsem žádné nedostaky neviděl.(6.1.2015)

 • swinevenca
  ***

  Biblickej příběh dobrej, animace na rok 2000 nic moc a přehršel písniček, který hudebně nejsou na výši a jejich krkolomný český přezpívání je ještě více sráží.(7.12.2015)

 • DDavidson
  ****

  Myslím si, že je to dost dobré volné pokračování Prince egyptského, i když hudba je tam mnohem horší, tak děj je na podobné úrovni. 4* si to určitě zaslouží.(6.5.2012)

 • DoctorLenny
  *****

  Pardon, mám k tomu citovou vazbu.(14.2.2018)