Vraždy po internetu

Office Killer

Komedie / Horor / Thriller

USA, 1997, 82 min

Že tenhle místy až brutální horor natoči žena, to by mě teda ani ve snu nenapadlo(3.2.2005)

• ScreamJay

Morbidní pohled na kancelářskou práci aneb neštvěte tu „krásku“ za monitorem, jinak vás ani vlastní patolog nepozná. Stačila jedna zapšklá sekretářka co je ve volných chvílích vyšinutá a pošahaná řeznice amatérka a máte tu průměrný televizní béčko s pár hodně nechutnýma momentkama. Office Killer má být údajně hororová komedie, ale už nějak není jasné, kterou z těchto definic lze použít. Pár rozpáraných lidí ve sklepě, morbidní hříčky a maniodepresivní výjevy hlavní postavy, která je vzhledově komická sama o sobě (Carol Kane byla pro tuhle roli dobrou volbou), se k hororu ve svých kořenech moc nepřibližují. Krev, maso, střeva, játra a ostatní vyvrhlosti ještě horor nedělají, atmosféra, která už je žánru bližší tu není vůbec a na komedii trochu těžkopádný sousto. Ovšem docela slušně natočený, teda v mezích možností. Paní režisérka Cindy Sherman se sice jemně oprostila od ostře řezaných pravidel dobrého vkusu, ale ne tak, jak by se možná slušelo. Nápad i pointa, to celkem sedí, ale tohle měl do ruky dostal nějaký ulítlý béčkař, který by s touhle hrou na morbiditu mohl udělat i do jisté míry kultovku, alespoň na ty VHSky. Jak to hodnotit? Já nevím, není to úplná sr**ka, co se dostala na televizní obrazovky, ale ani celistvá stolice, která si drží vysoký standard pěkně pohromadě. Takže dávám za 2, protože v rámci obou výše zmíněných žánrů se jedná o slabý průměr, kterému chybí grády. [4/10](12.11.2004)