Na velitelství T.I.A. (Totálně Inteligentní Agentura) zjišťují, že někdo ukradnul nejnebezpečnější vynález profesora Bakterie - ZDVJ (Zastrašovací Demoralizér Vojenských Jednotek). Ten se dostal do rukou šíleného diktátora, vládce státu Tiranie, který jej hodlá použít ve válce s Anglií. Vrchní velitel T.I.A. ví jedno naprosto jistě: pokud chce získat ZDVJ zpět, nesmí úkol svěřit svým agentům Mortadelovi (Benito Pocino) a Filemonovi (Pepe Vivuela). Ale když ti dva zjistí, že T.I.A. najala arogantního a úlisného detektiva Fredyho Mazase z konkurenční agentury, rozhodnou se vyřešit případ na vlastní pěst. Mortadelo a Filemon odhalí, že Fredy je ve skutečnosti spojencem diktátora Tiranie, který jej podplatil. Rozhodnou se, že případ vyřeší na vlastní pěst. Osud celého lidstva je v jejich rukou. Otázkou zůstává: podaří se jim zachránit svět nebo je lidstvo ve velkém průšvihu? Agenti dementi se ihned po uvedení ve Španělsku stali obrovským hitem, který trhal rekordy v návštěvnosti. (oficiální text distributora)

adamix

Je to totálna hovadina, ale zasmiať sa na tom dá (aspoň ja som sa smial). Možno väčšina užívateľov neznáša ten primitívny humor vôbec celý dej a tak. To pochopím, sám by som si nikdy taký film nepozrel. Ale už som to niekoľko ráz videl a dosť som sa bavil. Chápem, že je film v čiernom a chápem, že sa to niekomu nepáči. Každý má na to svoj názor. No nemôžem zabudnúť na chvíľe, keď som to pozeral ako malý a nemohol som sa od smiechu nadýchnuť. Nieje to zlé, ale ani dokonalé, a preto s týmto hodnotením (23%) súhlasím. No ja dám 3* a nejakých 60%. ()

DExUS odpad!

Kto chce spáchať sebevraždu, tak tento film nesmie vidieť, zaspal by. Nudnejší a horší film som ešte nevidel. Škoda že nieje možné hodnotiť do záporu. Tak za tento absolútny S**T som zaplatil v pôžičovni peniaze, doteraz sa za to preklínam. Film je plný dobre spracovaných PC efektov ktoré slúžia na vyobrazenie extrémne nudných a otrepaných vtipov. Navyše, títo agenti naozaj vypadajú ako dementi. Neviem si predstaviť horší film. ()

Sysel_CZ

Zatím dávám čtyři. Ono ne, že by se mi to samo o sobě tolik líbilo, ale šílenější film jsem nikdy neviděl - a věrnost skvělému komixu je až zarážející. Je pravda, že ve filmu to nefunguje tak jako v komixu, možná hodnocení časem snížím, ale jelikož teď nevím... 4, protože komix je super, žeru komix a tohle je komix :) ()

Fiftis

Úžasná blbosť ktorá nemá to ani hlavu, ani pätu, ale napriek tomu sa na to dá pozerať a ktorá pobaví. U filmov tohto druhu sa nemusí premýšľať, len sa baviť. Niektoré nápady sú dosť dobré a niektoré scény sú dosť šialené. Je to nezvyčajná komédia, preto hodnotím tak, ako hodnotím. V niečom to u mňa prekonalo aj šialenosti z komédií Leslieho Nielsena. Neviem si to vysvetliť, ale mám rád plno scén z toho filmu a v žánri komédie sa tento film vyšplhal v mojom rebríčku veľmi vysoko. ()

JamesRyan odpad!

Názem naprosto charakterizuje celý "film". Pokud chcete zabavit dítě s mentální poruchou tak možná ale myslím, že ani tady by nesklidil úspěch. Ale rozhodně se dá použít jako účinný prostředek mužení. Donťute někoho se na ten film dívat v nepohodlném starém kině kde se nedá ani usnout a dokonale ho psychycky vysílíte. Stupidní dialogy, postavy a vlastně všechno. Ztráta času! ()

• Film je natočen na motivy populárního komiksu Španěla Francesca Ibaneze "Filemon y Mortadelo", který je ve zbytku Evropy znám pod názvem "Clever & Smart". Jeho popularita byla v 80. letech obrovská hlavně v Západním Německu, přičemž se pro tamní trh ovšem tiskl v tiskárně Naše vojsko v Praze. V němčině vyšly desítky dílů, v češtině však vyšel po revoluci jen jeden jediný. (Stejšn)