Agenti dementi

Blbci v akcii

Mortadelo & Filemon: The Big Adventure

Akční / Dobrodružný / Komedie

Španělsko, 2003, 105 min

Je to totálna hovadina, ale zasmiať sa na tom dá (aspoň ja som sa smial). Možno väčšina užívateľov neznáša ten primitívny humor vôbec celý dej a tak. To pochopím, sám by som si nikdy taký film nepozrel. Ale už som to niekoľko ráz videl a dosť som sa bavil. Chápem, že je film v čiernom a chápem, že sa to niekomu nepáči. Každý má na to svoj názor. No nemôžem zabudnúť na chvíľe, keď som to pozeral ako malý a nemohol som sa od smiechu nadýchnuť. Nieje to zlé, ale ani dokonalé, a preto s týmto hodnotením (23%) súhlasím. No ja dám 3* a nejakých 60%.(28.9.2015)

A nakonec zábava! V žádném případě inteligentní,už vůbec ne vkusná,ale rozhodně ne tak špatná,jak by se podle zdejších hodnocení dalo usuzovat.Agenti Dementi nejsou moc dobrý film.Ale házet je do odpadu,když se kolem potulují stovky mnohem horších a lépe hodnocených filmů? To bych si tedy vážně nedovolil,už jen za tu věrnost,kterou film prokazuje své předloze.(11.12.2010)

Poněkud rozporuplná, ale přesto těžce podhodnocená komedie s poněkud otřepaným tématem dvou neschopných agentů, kteří originálním způsobem zneškodní všechny protivníky a bla bla bla bla bla. Vtip filmu je založen na kombinaci úchylných masek, infantilního grafického, vulgárního verbálního a tomajerryiodního scénářového humoru, což sice ze začátku působí dost divně, ale pak jsem si zvykl a celkem se mi to líbilo a dost vtipů mně rozesmálo. Komedie je technicky provedena neuvěřitelně příšerně, ale to je záměr, takže jsem ochoten to akceptovat. Herecké výkony jsou úchylné, ale do kontextu filmu celkem zapadly. Scénář je sice poněkud překombinovaný, ale docela vtipný, a nikdy bych neuvěřil, že tahle hudba se vůbec k nějakému filmu může hodit, kombinace šansonů, španělských pohodových podivností a citací z Jamese Bonda je ale zajímavá. Film (ani komiks, který naneštěstí znám jen málo, ale jestli má podobný styl humoru, asi není špatný) rozhodně není pro děti, ale pro infantilní dospělé, kteří jsou navíc magoři. Pak se vám to třeba bude líbit, zvlášť s hodně dobrým dabingem pánů Krampola a Lábuse. - Co jste to namluvil domácímu, že nás nechal klidně odejít? - Zaplatil jsem.(19.6.2009)

Po vyzuálnej stránke dokonalý prepis komiksu ( prirovnal by som ho ku SIN CITY - myslím tým to, že je rovnako verný predlohe svojou vizuálnou stránkou ). Väčšina môjho hodnotenie premení práve z tohto dôvodu. Herci sú typovo skvele obsadený ( odkiaľ nabrali všetky tie držky ? ) a je to svižné a vtipné ( svojim spôsobom ).(24.8.2010)

• Nach

"Bhondovi dhejte phadáka. Odtheď bhudu Vhaším aghentem jhá. Jhá vhím, žhe nheumím mhluvit anhi shvou rhodnou řhečí. Nheovládám bhojové uhmění. Ahle nha zvhláštní škhole jhsem dhostal dhvojku z khotrmelců. A phokud dhementa nezhaměstáte, bhude tho rhasismus!!!" Agenti dementi si zakládají - jak již název napovídá - na dementním humoru, který je zde od A do Z. Tedy plno fekálií, mlácení po hlavě a pádů předmětů na lidi, podobně jako v Tom & Jerry. Akorát zde je to opravdu excelentně dementní. Bylo by to na odpad, kdyby celý vizuál nepůsobil jako z filmu J.P.Jeunet. Minimálně to musím pochválit. Takže jedna hvězda, několik úsměvů a nikdy více. 40%(5.2.2016)

• - Film je natočen na motivy populárního komiksu Španěla Francesca Ibaneze "Filemon y Mortadelo", který je ve zbytku Evropy znám pod názvem "Clever & Smart". Jeho popularita byla v 80. letech obrovská hlavně v Západním Německu, přičemž se pro tamní trh ovšem tiskl v tiskárně Naše vojsko v Praze. V němčině vyšly desítky dílů, v češtině však vyšel po revoluci jen jeden jediný. (Stejšn)