Falešná hra

Reindeer Games

Falošná hra

Krimi / Thriller / Akční

USA, 2000, 104 min (Director's cut: 124 min)

Celkom zaujímavý námet. Dalo by sa povedať že aj solídne herecké výkony (čo ma u Afflecka prekvapilo) a to nádherné krvavé (priam Tarantinovské) finále. Nebyť toho koncu !!!SPOILER!!! kde Afflesck čoby Santa roznáša prachy po schránkach !!SPOILER!!! dal by som tomuto filmu 4* ale takto sú to len lepšie 3.(20.12.2004)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +zápletka, nenudí -těžko říct, dejte rejžovi jiné herce a budete mít jiný film/// Koukatelný. Překvapivě. A aji Beník se dá. I když mě hlavně nalákal Gary Sinise jako záporák a Charlize Theron jako ... no však uvidiíte. No a potěší taky Dennis Farina a Danny Trejo a taky se tam mihne Ashton Kutcher. Po téhle stránce tedy spokojenost. A vlastně celkově docela spokojenost. Prostě neurazí./// Celkem 66%///(22.5.2008)

Falešná hra je lehce nadprůměrný snímek o plánovaném vyloupení jednoho kasina. Co rozhodně není nadprůměrné je skvostné herecké obsazení tohoto krimi-thrilleru. Musím konstatovat, že všichni včetně Afflecka hráli na jedničku. Charlize byla opět skvostná a bejt zavřenej pár let v chládku a ona na mne čekat před branou věznice, neváhám ani milisekundu .... Gary Sinise (od Gumpa mu doma neříkáme jinak než poručík Dan :-)) zde skvostně zase jednou zahrál hustýho pošuka . Osobně se divím celkově nízkému bodování, film by si zasložil být v červeném hodnocení. Děj má několik zvratů, nepostrádá akci a divák do poslední chvíle spolu s Affleckem netuší, která bije. Dávám tři kovbojský klobouky. * * *(10.8.2012)

V případě Ronina se rozhodl, že to těm mladým ještě za důchodce natře. A docela se to Johnu Frankheimerovi povedlo. Jenže pak si vybral ještě příběh vězně, který si kvůli ženské vypůjčil nebezpečnou identitu svého kamaráda z lochu. Podsvětí se začíná ozývat a tahle květinka s tváří Charlize Theron má psychopatického bratra, který se s dalšími kumpány chystá na vykradení kasina, ve kterém jeho spoluvězeň kdysi pracoval. Plány se začínají hroutit, útok na staromódní akční thriller s několika překvapeními stejně tak. Scénář Ehrena Krugera (stojí za třetím Vřískotem a několika Transformery) je sice efektní, ale se snahou šokovat tvůrci neumějí zacházet. Je to konstrukt jak Brno, když třetí pointu vystřídá čtvrtá a pátý zvrat další, je něco špatně. A navrch všichni mají tendenci vysvětlovat, jak to všechno dokonale naplánovali a jak toho druhého utáhli na vařené nudli. Veselé krvavé Vánoce si představuju jinak. Dietní tři hvězdy.(3.1.2016)

Poměrně hvězdně obsazené dílo, nedosáhlo takového úspěchu jak jsem čekal. Zase ten jeden z filmů kdy se rozjížděj podrazy na třetí a tak. Až do konce se tyto zvraty dali ukočírovat, ale závěr to pokazil. Musím pochválit Charlize Theron, protože ukázala, že hrát umí. Veselou roličku měl také Dennis Farina, s M16 v ruce mu to slušelo.(6.7.2005)

• - Pôvodne sa mal vo filme objaviť aj Vin Diesel. (MikaelSVK)

• - Pracovným označením filmu boli aj názvy Deception a Wild Christmas. (MikaelSVK)

• - Když čte Gabriel (Gary Sinise) Rudymu (Ben Affleck) poprvé v náklaďáku dopis, který měl posílat Ashley (Charlize Theron), vytáhne ho a rozloží. Dopis je poskládán tak, že je dvakrát přeložen na polovinu, tedy se na papíru vytvoří kříž. Jenže o pár okamžiků později drží ale v ruce dopis, který je přeložen na třetiny, jak to bývá zvykem u dopisů v podlouhlé obálce. (TheDave)