Falešná hra

Reindeer Games

Falošná hra

Krimi / Thriller / Akční

USA, 2000, 104 min (Director's cut: 124 min)

Falešná hra je lehce nadprůměrný snímek o plánovaném vyloupení jednoho kasina. Co rozhodně není nadprůměrné je skvostné herecké obsazení tohoto krimi-thrilleru. Musím konstatovat, že všichni včetně Afflecka hráli na jedničku. Charlize byla opět skvostná a bejt zavřenej pár let v chládku a ona na mne čekat před branou věznice, neváhám ani milisekundu .... Gary Sinise (od Gumpa mu doma neříkáme jinak než poručík Dan :-)) zde skvostně zase jednou zahrál hustýho pošuka . Osobně se divím celkově nízkému bodování, film by si zasložil být v červeném hodnocení. Děj má několik zvratů, nepostrádá akci a divák do poslední chvíle spolu s Affleckem netuší, která bije. Dávám tři kovbojský klobouky. * * *(10.8.2012)

To byla taková pakárna a s tolika nelogičnostma, že tomu musím dát čtyři hvězdy, ač by si to objektivně zasloužilo tak dvě. Fakt to není ani napínavý, ani akční a ještě k tomu plný nonsenců, ale kupodivu zábavný. Nejvíc jsem se smál (ač to tak režisér nechtěl) u scény, kdy Sinise ověřuje identitu Afflecka. A ještě ten závěr. Holt takovýhle příběhy píše sám život.(21.6.2013)

Kdysi jsem to skoukl a celkem se mi to líbilo. Teď jsem to skoukl podruhý a prozřel jsem. Líbilo se mi to totiž jenom kvůli Charlize Theron (která se tam celkem solidně odhalila). No dobře, ta loupež ala Santa taky měla celkem nápad a pow-wow sejf s překvapením taky zahustil atmosféru střelným prachem, ale ten konec z toho udělal slátaninu, co které bych se nejrači vysmrkal a pak i bez PSČ bych to poslal do P-Č-(5.9.2008)

• Xmilden

Ben Affleck opravdu neumí hrát anebo byl ten scénář, postavy a dialogy tak špatně napsané. Poznat na Benu Affleckovi že lže je tak samozřejmé jako objednávat si pivo v hospodě. Jediné co filmu nelze vytknout je fakt, že se nedá říct že by mě nudil. Film odsýpá solidně, nakonec příjdou i nějaké ty nečekané zvraty, jak už to v loupežích ostatně bývá.(20.8.2009)

Výborný film, který snad nenechá nikoho chladným. Ale jak se tak dívám na ta hodnocení kolem, je tady pěkná kosa. Frankenheimer umí, Affleck se snaží, Sinise hraje, na Theron se pěkně kouká a celé to letí strašně rychle. Po chvíli je všemu konec a já chci přídavek. Výborný konec, takový film jsem nečekal.(9.1.2006)

• - Pôvodne sa mal vo filme objaviť aj Vin Diesel. (MikaelSVK)

• - Ve scéně, kdy Gabriel (Gary Sinise) hází šipky na Rudyho (Ben Affleck), se mění pozice šipky na Rudyho rameni. V jednom záběru je šipka v rameni zabodnuta kolmo, poté rovnoběžně s ramenem a následně opět kolmo. (anezzik)

• - Cameo rolu vo filme si zahral aj režisér John Frankenheimer. (MikaelSVK)