Falešná hra

Reindeer Games

Falošná hra

Krimi / Thriller / Akční

USA, 2000, 104 min (Director's cut: 124 min)

Film jsem si znovu pustil asi tak po pěti letech. A opět mě nadchnul. Skvělá zápletka a člověk si do poslední chvíle není jistý,jak to všechno vlastně dopadne. Někdo by si řekl,že vánoce mají být svátky kliku a míru. Ale pro Rudyho( Ben Affleck), kterého pustí po dlouhé době z věžení to ovšem neplatí. Čeká ho opravdu falešná hra po boku Ch.Theron, D.Treja, J.Fraina... Na konci je hezké,že peníze získané z loupeže Rudy rozdává do schránek. Podtrhuje do ducha vánoc. Celkově 80%(18.8.2011)

Mám ten pocit že Ben Affleck fakt neumí hrát, nebo v tomhle filmu měl fakt debilní dabing. Možná bude na obou bodech něco z pravdy, ale fakt, že mu to hraní zas tak nejde dokazuje, že jsem se u tohohle filmu alespoň příjemně pobavil, protože nepřítel v roli Gary Sinise se opravdu poved. Škoda, že často hraje jenom zabijáky a různý ničemi, ještě že jsem si ho mohl vychutnat v Kriminálce: NY. Každopádně v tomhle kousku, který je docela průměr, ale špatným filmem určitě ne, jsem se docela pobavil. Sice to není žádný zázrak, ale koukat se na to docela dá, a příjemně to od začátku do konce utíká. Zázrak se prostě čekat nedá, možná tak jen nepatrné překvápko které potěší.(31.10.2008)

Jeden z najobľúbenejších filmov môjho detstva. Taktiež z kategórie Vianočných. Opäť ma mrzí to, čo ani neviem poriadne vysvetliť - že tento film, ako mnoho ďalších sa nesnažil o získanie Oscarov, je jednoduchý - no a cez to všetko ho množstvo ľudí nízko hodnotí, lebo čakali niečo veľkolepé. Pritom je to neuveriteľná oddychovka. Taktiež ako som spomínal, hodí sa aj k zimným večerom. Film sprevádzajú vianočné songy a konkrétne na konci filmu dokonca moja najobľúbenejšia vianočná pieseň - Little drummer boy, bez ktorej sa moje Vianoce nemôžu zaobísť. No a nesmiem zabudnúť napísať, že na záver nás čaká celkom zaujímavý plot-twist - a to ja veľmi rád. Ben Affleck je podľa mňa výborný herec, aj keď vo svojom mladom veku vyzerá ako debilko, ale viac ma mrzí že mnohí sa vyjadrujú že nevie hrať, prípadne že je to chyba toho, že hrá v samých hrozných filmoch. Čo je podľa dosť vzdialené realite. Tak ak ste tento film ešte nevideli, pripravte si ho na zimné dni, keď bude za oknom chumeliť.(4.3.2019)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Silver Bells - Ray Evans and Jay Livingston ,2. At Last - Etta James ,3. Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow - Dean Martin ,4. Rockin' Around the Christmas Tree - Brenda Lee ,5. Joy to the World - (Traditional) ,6. We Wish You a Merry Christmas - (Traditional) ,7. What Christmas Means to Me - Stevie Wonder ,8. Love Rollercoaster - Ohio Players ,9. Festive Medley ,10. Little Drummer Boy - Sorrow ,11. Little Drummer Boy - Percy Faith ,12. Jingle Bells - (Traditional) ,13. Reindeer Games ,(12.5.2011)

Poměrně hvězdně obsazené dílo, nedosáhlo takového úspěchu jak jsem čekal. Zase ten jeden z filmů kdy se rozjížděj podrazy na třetí a tak. Až do konce se tyto zvraty dali ukočírovat, ale závěr to pokazil. Musím pochválit Charlize Theron, protože ukázala, že hrát umí. Veselou roličku měl také Dennis Farina, s M16 v ruce mu to slušelo.(6.7.2005)

• - Ve scéně, kdy Gabriel (Gary Sinise) hází šipky na Rudyho (Ben Affleck), se mění pozice šipky na Rudyho rameni. V jednom záběru je šipka v rameni zabodnuta kolmo, poté rovnoběžně s ramenem a následně opět kolmo. (anezzik)

• - Když čte Gabriel (Gary Sinise) Rudymu (Ben Affleck) poprvé v náklaďáku dopis, který měl posílat Ashley (Charlize Theron), vytáhne ho a rozloží. Dopis je poskládán tak, že je dvakrát přeložen na polovinu, tedy se na papíru vytvoří kříž. Jenže o pár okamžiků později drží ale v ruce dopis, který je přeložen na třetiny, jak to bývá zvykem u dopisů v podlouhlé obálce. (TheDave)

• - Cameo rolu vo filme si zahral aj režisér John Frankenheimer. (MikaelSVK)