Přežít Vánoce

Surviving Christmas

Komedie / Romantický

USA, 2004, 91 min

• Lima

Poslední propadák Bena Afflecka, od kterého naši distributoři dali obezřetně ruce pryč po zdrcujících zámořských kritikách a po nulové divácké odezvě, je neskutečná zhovadilost. Příběh milionáře (Affleck), který se o vánočních svátcích cítí osamocen a proto si najme cizí rodinu, aby mu dělala společnost, je snůškou blbostí, marně se snažící o humor, nebo alespoň o letmé pousmání. Nemám jinak nic proti Affleckovi, ale tady by se spíše hodil název ´Surviving Affleck´, protože to, co zde předvádí, by položilo i otrlého masochistu. Zřejmě v iluzi, že má komediální talent, zde naprosto nechutným způsobem přehrává a pozorovat jeho mimickou gymnastiku je snad ještě horší, než svého času středověké útrpné výslechy (nutno vidět v originálním znění) .Až mi za něho bylo stydno. Někde jsem četl rozhovor s Affleckem, kde praví: "Víte kdy poznám, že je to s mojí kariérou herce špatné? Až se sám přistihnu, že přemlouvám producenty k natočení "dvojky" Daredevila." No tak Bene, je už načase, aby si po Gigli a téhle ´labutí písni´ začal škemrat.....(19.1.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,663,156Tržby Celosvetovo $15,120,800║ No to ako bolo o čom? Strach a hrôza(26.3.2010)

Soundtrack Randy Edelman: 1. The Most Wonderful Time of The Year - Andy Williams ,2. Jingle Bell Rock - Chet Atkins ,3. Santa Claus Is Comin’ To Town - Lou Rawls ,4. Feliz Navidad - José Feliciano ,5. Have Yourself A Merry Little Christmas - Judy Garland ,6. Happy Holidays (Beef Wellington Remix) - Bing Crosby ,7. Kissed By A Snowflake - Randy Edelman ,8. House Arrival - Randy Edelman ,9. Airport Madness - Randy Edelman ,10. Telling A Story - Randy Edelman ,11. Salami And Bagels - Randy Edelman ,12. Pop The Old Head - Randy Edelman ,13. By The Fireside - Randy Edelman ,14. Shopping Spree - Randy Edelman ,15. Ice Storm - Randy Edelman ,16. Loving You All Over - Randy Edelman ,17. Two-Fifty Large - Randy Edelman ,18. Toboggans And Helicopters - Randy Edelman ,19. I Like It - Randy Edelman ,20. A New Phone System - Randy Edelman ,21. Smelling Fear - Randy Edelman ,22. Christmas Pageant - Randy Edelman ,(10.5.2011)

• igi B.

Blboučká hovniwúdština, místy snad i docela bizarně vtipná - ovšem proto tak slabá právě ve chvílích, kdy se snaží jakože něco vážně řešit... Přežitelná ovšem bez nějaké duševní havárie jen s velkým nadhledem a fakt tak leda na ty >novácky< "podělaný vánoce" ... :-/ . . .(24.12.2007)

Pohodová komedie s vánoční atmosférou, která i přes svuj hodně jednoduchej příběh dokáže pobavit a Ben Affleck je bezesporu zábavnej, i když ho kde kdo moc nemusí(21.12.2008)

Film pro ty, kteří hnidopišsky zkoumají všechno s lupou v ruce a hledají sebemenší chybičku to rozhodně není. Je to předvídatelné, žádné výrazné herecké výkony se nekonají, ale zkuste si k tomu sednout po dni stráveném vánočními nákupy, s horkým kakaem a nějakou sladkostí, naladěni na vánoční vlnu, a hned je z toho fajn zážitek. (Mimochodem nechápu hodnocení těch, kteří napíší, že je to bavilo, ale přesto dali jednu *...) Jako vánoční pohodovka na večer super :)(13.12.2012)

• MM_Ramone

"Prežiť Vianoce" to je radosť. Sú to nádherné, pokojné, duchovné sviatky. Každý rok sa na ne teším. Ale prežiť tento film, ktorý v roku 2004 natočil bezvýznamný režisér Mike Mitchell, je doslova utrpenie. Ben Affleck tu predvádza tak kŕčovité kreácie, že by si mal zmeniť meno na Ben Affeckt. Pretože jeho herecký prejav je miestami tak neznesiteľne afektovaný, že sa na to nedá ani pozerať. Toto je jedna z najhorších, najstupidnejších, najtrapnejších a najnestráviteľnejších vianočných komédií, čo som videl. *(29.11.2016)

Ať si říkáte co chcete, mne se to líbilo. Je smutné, že zde odsuzujete tenhle snímek. Alespoň se tvůrci snažili o originalitu, a to se cení. Lepší, než kdyby tvůrci natočili další z variací na Vánoční koledu. Já děkuji za každý vánoční film, který není variací na Vánoční koledu. A tohle se mi navíc líbilo. Bylo to originální, vtipné, neotřelé a zajímavé. Jistě, uznávám, že některé scény tam být nemusely a Ben Affleck se nemusel snažit být za každou cenu vtipný. Ale jako celek se mi to velmi líbilo a jsem s výsledkem spokojený. Prostě vánoční film, který má lidi odreagovat, a to přesně splnil. Klidně si velmi rád tenhle snímek pustím o příštích Vánocích znovu, protože je to zajímavá vánoční komedie, která mi přišla docela dobrá, a proto tři hvězdičky. Já jsem naprosto spokojen, dostal jsem od tohoto filmu co jsem čekal a více nepotřebuji...(26.12.2007)

• Xmilden

Nebýt chvílemi nemístné a zbytečné vulgarity tvůrců tak by mé hodnocení muselo rozhodně být vyšší. Nespatřuju ovšem nic vtipného na situaci když si nechá matka ve vánočním čase nafotit sprosté a obhroublé akty. Škoda těchto přehmatů, které opravdu do vánoční romantické komedie nepatří. Jinak film má své silnější momenty (černý Doo-Dah) a Ben Affleck zde snad dokonce působí sympatickým dojmem a neruší. Herecké obsazení celkově není slabinou. James Gandolfini, pro mě doteď neznámý herec, překvapil.(15.9.2010)

• Hrabka

Oslaďte si život touto romantickou komedií, ale nečekejte nic převratného. Pokud milujete Bena Afflecka určitě se na to podívejte. 40%(28.12.2007)

Podle mě jedna znejlepších vánočních komedií..některý scény jsou prostě dokonalé(23.12.2009)

• LiVentura

Čekal jsem to hloupější, ale bylo to i místy zábavné..(17.12.2011)

Neviem čo všetci frflú, moje baby doma sa mohli popučiť od smiechu, a ja s nimi. Snáď ide o jediný film, kde ma Ben Affleck dokázal zabávať po humornej stránke. Ale ani ostatní herci neboli zlí, najmä ten bradatý tatko rodiny bol perfektný. Slabší nadpriemer. 70/100(15.4.2018)

Sice jsou to vynucené 3* jako Drewovy rodinné Vánoce, ale pro Bena mám zkrátka slabost a tady se mu rozmazlený milionář dost povedl. Škoda výborného béčkového Gandolfiniho, dnes již bohužel předčasně zesnulého. Bavila jsem se.(15.12.2014)

• nash.

Hollywoodští scénáristé mají občas slibně zábavné nápady. Jenže mají také neobyčejnou schopnost takové nápady zlikvidovat rozepsáním do scénářů, v nichž ten nápad pohřbí pod závalem klišé, trapností a laciných scenáristických prefabrikátů. A přesně to je případ Vánoc, které jsem sice přežil, ale nejspíš jen díky skvělému Gandolfinimu, který o třídu přehrál všechny kolem sebe a občas se mu v té šedi podařilo z některé scény vykřesat záblesk humoru. Škoda, tohle byl nápad, který sliboval hodně povedenou a netradiční komedii.(10.2.2012)

• Slarque

Tahle komedie má natolik nevyvážený scénář, že by to neustál ani mnohem lepší herec, než je Ben Affleck. Je to škoda, protože komický potenciál tu opravdu je a v pár scénách je to docela vidět. Bohužel, po svém krátkém vrcholu film zase chcípne k romanticky sentimentálnímu konci (50%).(24.12.2007)

V tento predvianočný čas budem svojim hodnotením veeeľmi štedrý, pretože tento film sa dá rovnako ľahko "sundat". Výkon Bena Afflecka je otrasný, prehrávajúci až hrôza a keď spustil tú svoju afektovanú fistulu, tak som mal chuť hodiť niečo do obrazovky. Aj keď je príbeh poriadne pritiahnutý za (vianočné) gule, s trochou nadsádzky sa dá akceptovať, no musíte mať totálne vypnutý mozog a všetko ostatné:). Veľmi slabé ***(16.12.2011)

• Ivoshek

Kombinace humoru a Vánoc je v US komediích málokdy úspěšná. Tahle trapárna se zařadila do "hnědého fondu světové kinematografie" mezi podobně kvalitní snímky typu Sám doma 1 - 10 nebo Rolničky, kam se podíváš, Kazatelova žena atp. Jestli máte mermomocí potřebu se na Vánoce koukat na něco o Vánocích, podívejte se na Bad Santa nebo na Love Actually.(21.12.2008)

• Chrustyn

Sentimentální, nudný, špatně zahraný a neuvěřitelně předvídatelný vánoční kýč, který nemám komu doporučit.(21.12.2008)

• Kamca_

Z takovýho námětu by se dal udělat i dobrej film, ale tohle se vůbec nepovedlo. Výkon Bena Afflecka mě ten celý příběh hodně rušil. Podle mě se takhle milionář přece nechová a celkově prostě nic moc, takže dávám slabých 40%.(24.12.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7