Dune World

Trailer
Akční / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2021, 80 min

Skupinka astronautov v oblekoch z AliExpressu má za úlohu pristáť na odľahlom svete, aby tu zabezpečili miestnu základňu na ťažbu. Avšak záhadná porucha na ich lodi spôsobí, že musia núdzovo pristáť. Ak majú prežiť, musia sa vydať na opustenú neďalekú základňu. Nevedia však, aké nízkorozpočtové hrôzy ich tu čakajú... (rasistik)

Trailer

Wacoslav1

Tak nějak nevím co jste tu všichni čekali?! Asylum se jenom tradičně svezlo na nějakým současným velkofilmu. Jasně je to odpad po všech stránkách, ale vzhledem k hodnocení si rád přisadím.15% ()

Melios odpad!

Ak najvtipnejšia vec, čo na mockbusteru dokážete nájsť je, že hrdinovia zdrhajú od piesočného červa rýchlou chôdzou, pretože nemajú pri točení pred green screenom na beh dostatok miesta, tak viete, že sa to neoplatí dopozerať. ()

Ingtar2 odpad!

Pôvodne som sa tešil až si toto pozriem a následne napíšem do komentára ako strašne ma to bavilo a o koľko lepšie to je od Villeneuvovej Duny. To, že som spravil rovnakú chybu ako nemci v '41 som zistil už v ôsmej minúte keď mi to už nedalo a potreboval som sa pre pokoj v duši pozrieť či som aspoň v polovici. Tento film sa naozaj nezdá na 70 minút, človek by mu tipoval minimálne štvornásobnú stopáž - a to sa nepodarí každému režisérovi. Úprimne nemám šajnu čo sa v tom filme dialo, dialógy písal asi niekto kto sa 4 dni pred tým spil na Ježiša a o zvuku sa ani nevyjadrujem, musel som skontrolovať či mi fungujú reproduktory pomocou skladby Harmony of Hardcore tool (odporúčam každému pustiť si od 1:20). Keďže som nevedel čo sa deje tak som samozrejme nezaregistroval veľa podobností s Dunou - jedine červy (ten tučný C3PO mi pripadal skôr ako mockbuster Star Wars). Chválim kostýmy, vybrakovať Ebay a zneužiť respirátory sa tiež teda nepodarí každému filmu. Celkovo teda dávam 5%, odpad. Wow, ale to bola sila! ()

rasistik odpad!

Len jedna otázka na úvod - ako vôbec mohlo toto vzniknúť? Jediné akceptovateľné vysvetlenie, ktoré ma napadá, je, že scenár napísal niekto pod vplyvom alkoholu alebo drog. Za svoj život som videl veľké množstvo ripoffov, mockbusterov a nízkorozpočtových filmov najrôznejšieho druhu, ale toto ma prekvapilo. Aj Kapitán Alex má lepší vizuál, aj Atlantic Rim je originálnejší a aj Turecké Hviezdne Vojny majú lepšie herecké výkony. Toto natočila partička týpkov doslova v byte a v garáži, za použitia free stock footage. No a pokiaľ ide o zvukovú kulisu, tak pri pozeraní som si pripadal ako obyvatelia Minas Tirith, keď zahájili nálet Nazgûlovia a ich lietajúce príšery začali škriekať. Dialógy sú totálne mimo, obzvlášť, pokiaľ ide o to orákulum. Zápletka príbehu je taká slabá, že väčšina prekvapením je aj to keď sa v porne vráti predčasne domov manželka a pridá sa... Vlastne, keď tak nad tým premýšľam, aj tento film má podobnú vedľajšiu zápletku. No a samozrejme, nesmieme zabudnúť na použité obleky z AliExpressu a respirátory oslobodené od DPH. Toto bol seriózne najhorší film poslednej doby, pretože jeho hrôza nebola vôbec vtipná, bola len krajne trápna. ()

• V „riadiacej miestnosti“ opustenej základne je možné vidieť okno, cez ktoré do miestnosti preniká svetlo, hoci základňa je pod povrchom. (rasistik)
  • Pri niektorých scénach strieľania sa trhanie rukami v dôsledku spätného rázu nezhoduje s animáciou paľby - niekedy sa spätný ráz prejaví s určitým oneskorením, inokedy sa zase objaví bez výstrelu. (rasistik)
  • Pri prudkom páde poškodenej lodi nie je vo vnútri vidieť ani náznak stavu beztiaže. (rasistik)