Reklama

Reklama

Zločiny budoucnosti

(festivalový název)
  • Kanada Crimes of the Future (více)
Trailer 2

V blízké budoucnosti se lidé v průběhu vývoje pokusí přizpůsobit syntetickému prostředí. Zatímco někteří využívají neomezený potenciál transhumanismu, jiní se jej snaží ovládat. Saul Tenser (Viggo Mortensen) je výkonný umělec, který přijal „syndrom zrychlené evoluce“, když z jeho těla vyraší nové a nečekané orgány. Tenser společně se svou parťačkou Caprice (Léa Seydoux) promění odstranění těchto orgánů v show pro své věrné fanoušky, aby si užili živé divadlo. Mezitím si toho všimne vláda a podivná subkultura; pak musí Tenser zvážit, jaký je jeho nejpůsobivější výkon. (TommyZR)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (31)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Futuristicky myšlienkové scifíčko bez tempa, v ktorom sa viac tliacha ako by bolo zapotreby. Áno, tá pointa je originálna, zaujímavo podivná, čo v podaktorých môže vyvolávať dojem "neopozeraného", pričom áno, ono to tak aj je. Lenže Ja som si "Crimes of the Future" pustil v domnení, že ide o horor, ktorý ponúkne čo to zo žánru, nie len občasne interestný vizuál zážitok o ľuďoch v dobe, v ktorej uspokojenie presahuje hranice normálnosti. Za mňa veľmi málo v kombinácii s nevyužitým potenciálom. Rozmýšľal som nad dvoma hviezdami, ale jebem nato, budem nemilosrdný. Tých 100 minút života mi už nikto nevráti, nevidím dôvod prečo by som nemal byť aj Ja objektívnym katom takejto urozprávanej zmrdačiny mimo realitu. ()

Psychor 

všechny recenze uživatele

Cronenberg sliboval návrat k hororovým kořenům a divácky nepřístupné kinematografii, jenže jeho Crimes of the Future připomíná obyčejný kompilát, v němž se dotýká témat, která již zpracoval o poznání nápaditěji a mnohem komplexněji v rámci svých dřívějších filmů (Videodrome, Dead Ringers či Crash). Snímek tak působí poslepovaně a postrádá nějaký výraznější emocionální náboj či překvapivé myšlenkové vyznění. Tempo vyprávění je zbytečně pomalé, až přímo meditativní, s čímž se bohužel pojí i zvolený přístup ke zkoumání těla a narušování jeho integrity, který má spíše podobu chladné vědecké observace než estetizace předváděného. Trochu jsem se obával hereckého obsazení, zvláště pak přítomnosti Kristen Stewart a jejího nebývale chudého mimického rejstříku, ale katastrofa se naštěstí nekonala, jelikož v porovnání s Mortensenem či Seydoux dostala na plátně jen minimum prostoru. Ve výsledku však převažuje zklamání. Možná by měl Cronenberg zauvažovat nad tím, zda-li evoluci náhodou nepodléhá i jeho tvorba a dát subžánru body horror definitivní sbohem. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku Crimes of the Future uděluji dvě slabší hvězdy. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Fascinujícím způsobem zvrácený svět, který mě bavilo sledovat, ačkoli předkládaný děj má do "záživného" dost daleko. Je to škoda, protože i v příběhu, který se v tom světě odehrává, a v tématech, které řeší, vidím možnosti vyššího diváckého zážitku. Bohužel je Cronenbegr nezpracoval vyloženě atraktivně. Stylová nechuťárna s potenciálem utopeným v nudném dialogovém plácání. Kolem a kolem mohlo být hůř, ale i výrazně lépe. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Surgery is the new SEX! Hororové Maestro David Cronenberg se po několika letech vrací k žánru, který jej proslavil ( Body Horor) a vytvořil zajímavě zvrácený svět se silným filozofickým přesahem, úvahovými dialogy, slušným hereckým cástingem, neotřelou pointou i myšlenkou a došlo i na pár líbivých nechuťáren. V Americe opět lidé utíkali z kin, ale to je opět overhyped a rozhodně měl film větší potenciál vzhledem k námětu, ale mně se to relativně líbilo. Je to však velmi divné s nádechem Artu, s pomalejším tempem a vyloženě hororových scén zde není moc, ale ten svět mě sám o sobě dokázal přikovat k sedačce a zajímalo mě, co z toho vyleze. Viggo Mortensen je velmi dobrý, Léa Seydoux se ukáže nahá, takže vše v pořádku a Kristen Stewart má menší roli a velmi divnou. Cronenbergův rukopis je zde dodržen, některé futuristické myšlenky by si zasloužily kapitolu samy pro sebe a celá ta idea s výměnou orgánů je působivá ( Pitva malého dítěte nejzajímavější, ale potěší i vrtačka v hlavě a hybrid s ušima) Vnitřností a pitvání si člověk celkem užije, avšak o atmosféře či pořádném Gore zde nemůže být moc řeč. Zvláštní film, těžko hodnotitelný, jsou tu věci, které mě hodně bavily, na druhou stranu tempo mohlo být výživnější a hororové stránce se mohlo věnovat více prostoru. Jen pro okrajové publikum. We are making ART out of Anarchy. Příběh 4/5. Akce 2/5, Humor 1/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 4/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 6/10. ()

Marceloo odpad!

všechny recenze uživatele

Prvý raz od registrácie na ČSFD neviem, čo napísať ako obsah filmu. - Teraz neviem, či je David Cronenberg už senilný, alebo je problém vo mne, ale hodinu a trištvrte som sa pozeral na niečo, čo sa ani nedá popísať. Plejáda absolútne katastrofálnych hereckých výkonov, ktorá vyzerá, ako keby bola epizódou alebo sequelom k nejakému infantilnému seriálu. Radšej si zopakujte nejakú old school klasiku tohto režiséra, lebo toto som vydržal sledovať do konca len kvôli tomu, že ma to s každou pribúdajúcou minútou stále viac udivovalo svojou debilitou. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie prebiehalo počas augusta a septembra 2021 v Grécku. (Paldiny)

Související novinky

Léa Seydoux se připojuje k obsazení Duny

Léa Seydoux se připojuje k obsazení Duny

22.06.2022

Populární francouzská herečka Léa Seydoux (Není čas zemřít) se jen tak nezastavuje. V Cannes letos byly uvedeny dva její snímky, romantické drama Un beau matin režisérky Mii Hansen-Løve a Zločiny…

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

21.06.2022

V úterý dopoledne proběhla další tisková konference k blížícímu se 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, na níž byli mimo jiné oznámeni členové porot jednotlivých soutěžních…

Léa Seydoux bude Emmanuelle

Léa Seydoux bude Emmanuelle

18.05.2022

Stále více a více populární i obsazovaná francouzská herečka Léa Seydoux má napilno. V následujících dnech budou na právě probíhajícím festivalu v Cannes uvedeny rovnou dva její nové snímky, a to…

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Legendární kanadský režisér David Cronenberg (Moucha, Dějiny násilí) letos po osmileté pauze od uvedení svého posledního snímku Mapy ke hvězdám z roku 2014 představí svůj nejnovější příspěvek do…

Reklama

Reklama