Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kriminalisté z pražské mordparty intenzivně pokračují ve vyšetřování vraždy Jany Bortlíkové. Dvojčata sledují jednu stopu za druhou, vyslýchají svědky a splétají nitky, které postupně zase rozplétají. Docent Stehlík i kriminalistka Fousová se zdánlivě marně snaží v práci ukázat, že také patří mezi ty nejlepší. Šéf Šera občas uzná, že docentovy poznatky k něčemu jsou, ale Fousovou stále vnímá jako chodící katastrofu. Stehlík věří tomu, co vypátral nejen v archivu, a myslí si, že kriminalisté mají před sebou sérii vražd dívek, které nikomu nechybějí. Na rozdíl od Fousové i ostatních si docent uvědomuje, že jejich protivník nebude žádný amatér. (Česká televize)

(více)

Recenze (77)

salahadin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Díl s nejlákavějším názvem v dějinách filmu :-) Ale......Je to dlooouhé, těžko se orientuje ve jménech a Ramba je mega castingový a scénáristický omyl. Jenže ani Vetchý, ani Trojan na mě nepůsobí kdovíjak. Ondra jede svůj máčo/řvací standard, Ivan na mě působí tak, jako by byl unavenej a natáčení ho ani moc nebavilo. Působí hrozivě mdle a odevzdaně. Naprostá lidská a profesní blbost paní Fousové je ovšem do nebe volající, kdo mohl takovou postavu napsat? Mám ale tušení, že Fousová o fous unikne. Nedá mi to, abych volně necitoval Jiřího Menzela: dobra detektivka musí být přehledná, zřetelná, držená v zajímavém rytmu a tempu a doplněná o úspornou práci s herci. Zdá se mi to, nebo Docent selhává ve všech uvedených ohledech? Docent přehledný není, rytmus a tempo je v podstatě nulové, protože se potácíme na pár lokacích bez ladu a skladu (do lesa se jede vždy, když policajty něco napadne) a herci asi dostali notičky tlačit na pilu, jakoby byla tupá, aby něco uřízli. Kéž by místo Taclíka hrál Stach :-) ()

brasek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nuž... stále tomu niečo chýba. Sledujeme už dve paralelné línie vyšetrovania a všetci očakávame genialitu docenta a tá žiaľ neprichádza. V príbehu sú zvraty, vyšetrovanie sa zamotáva a to je všetko v poriadku, ale predsa mi tam chýba nejaká tá emócia navyše. Postava Kapitán Fousová (ale Tereza ju hrá výborne) skôr patrí do nejakej trápnej komédie ako do poctivej kriminálky. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Po slušném úvodním dílu zaznamenal seriál poměrně strmý pád dolů. Mám výhrady ke hromadě postav, které se chovají tak, jak se to scénáristům zrovna hodilo a moc se neřeší, že to nedává mnohdy ani zrnko smyslu. Ani se nechce věřit, že tento scénář mají na svědomí taková dvě kriminální "esa" pánové Mareš a Malinda. Účast Vetchého začínám v rámci tohoto seriálu brát pouze jako mrhání jeho talentem. Jeho postava kromě křiku nedostává takřka žádný prostor. Ramba hraje Ramba a moc mi do této role nesedí. Až by se skoro dalo napsat, že mě mírně začala srát. Finální rozuzlení se sklepmistrem super a trošku celý dojem zachránilo, avšak neubráním se přesvědčení, že 2hodinová stopáž by bohatě stačila. Místy je to nechutně rozvleklé, stereotypní a předvídatelné. [55 %] ()

quokam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ztracime tempo. Typickej problem druheho dilu trilogii - uz to neni zacatek, neni tedy cim prekvapit, ale jeste to neni konec, tudiz neni ani co ukoncovat. Jako pobavi chyby "arogantnich dvojcat", bavi mne i neduraznost docentova. Ze Ramba je nadhodnocovana herecka se dokazuje i zde, byt si doma zapomina oblict neco, co by si oblict mela. Byt se rika, ze Vetchy hraje to same co v Pripadech, mne se zda, ze v Docentovi je takový uvolnenejsi a prirozeneji uvolnuje komickou stranku sve postavy. Jakobyho nesvazoval az tak velkej pocit zodpovednosti, jako v Pripadech, a zde si hrani vice uziva. 6.5/10 ps: tu fotku na zdi s bilou dodavkou jako mysleli scenariste vazne? Update: v těch poslední scénách ve sklepě jaksi scenáristé "zapomněli" na tu unesenou Rusku, která už tam musela být. ()

quido_zidle 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Toto jsem napsal u prvního dílu a na druhý to platí dvojnásob: Námět dobrý. Použijete dva outsidery a dáte je do machistického prostředí = divák jim fandí (no v 2.dilu už ani tak moc ne...) No jo, to se ale ti dva nesmí chovat jako úplný, ale úplný jelita - jeden tak submisivní, že si nechá srát na hlavu od každého kdo jde kolem(v 2. díle jsem to počítal - 7x se nechal zjebat aniž by pípnul na svou obranu...), až vám ho už není vůbec líto a druhá neurotická nevychovaná ublížená nedoceněná fůrie(navíc blbá jak pudštok), která by víc než cokoli jiného zasloužila pár přes držku. Takže při srovnání s 1.oddělením (sorry, nejde nesrovnávat), zklamání jako hrom - to dobré zmizelo (uvěřitelná policejní práce, skvělé herecké výkony i ve vedlejších rolích, napětí, dialogy...) a přibylo scén nad kterými jen kroutíte hlavami (např. když vrah na konci volá na oddělení, asi aby zjistil jestli třeba nemá Ramba dovolenou a zjistí, že má Ramba dovolenou - ha!.) K tomu přidejte dva policajty jak bratrance od z Pata a Mata a schizofrenního Kozáka (pardon Šeru), který chvíli ječí ja Viktorka u splavu a chvíli je hodný empatický šéf. Výsledek - ještě horší než díl 1. a horko těžko 2*... ()

Galerie (72)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se i v kavárně Kabinet v pražských Dejvicích. (Winster)
  • V jedné scéně vidíme rozhovor velitele Šery (Ondřej Vetchý) a Lukáška (Oldřich Navrátil), během kterého Lukášek prohlásí, že pochází z Třebíče, které je Navrátil skutečně hrdým rodákem. Následně se ptá i Šery, který mu řekne, že pochází z Okříšek, tedy městysu na cestě mezi Třebíčí a Jihlavou. Zřejmě ani zde se pak nejedná úplně o náhodu, jelikož Ondřej Vetchý pochází z Jihlavy. (BrMikes)

Reklama

Reklama