Slyšitelně

• USA Audible
Krátkometrážní / Dokumentární
USA, 2021, 39 min

Amaree Mckenstry-Hall a jeho spoluhráči z týmu amerického fotbalu na Marylandské střední škole pro neslyšící na sobě tvrdě makají a řeší přitom osobní trable i tragédie. (Netflix)

ZetDaElO

Audiovizuálne veľmi zaujímavo spracovaný krátkometražný dokument z prostredia hluchonemého tímu amerického futbalu. Je to skôr klip, ako materiál snažiaci sa hlbšie rozoberať problematiku. Je tam však všetko, čo dokáže zahrať na city: šikana, homosexualita, samovražda a nejasná budúcnosť. ()

Rozjimatel

2,5  Film s podmanivou audiovizuálnou stránkou, ktorého obsah ma v lepšom prípade nebavil (okrem pár silných scén), v tom horšom až odpudzoval. Do veľkej miery za to môže moja averzia k americkému vraj futbalu a to množstvo strašných "múdrostí", ktoré vo filme zaznievajú. Takže forma tu mnohonásobne prevyšuje (vyprázdnený) obsah. Z obsahovej stránky oceňujem celkom originálne nahliadnutie do života hluchonemých mladých ľudí. ()

Arsenal83

Toto boli nejaké majstrovstvá v titulkoch, keďže väčšinu času je tu len posunková reč. Ešte že rodičia boli zdraví. Dozvedáme sa ako vnímajú svet hluchonemí hráči, ale nejak mi chýba širšia ponuka, proste na čo to bolo vlastne natočené. Len preto, aby sme si potvrdili, že život postihnutých ľudí je ťažší než tých ostatných? Ale to snáď vieme všetci. ()