Pach krve

• Nový Zéland

• Kanada

Horor / Thriller

USA / Německo, 2003, 84 min

Varování ministerstva kultury: „následující komentář může obsahovat (mírné) SPOILERY“. Život resp. scénáristé někdy nachystají zvláštní dobrodružství aneb vystát frontu (ne nutně v zasekané D1-čce) se občas vyplatí. Né každá zkratka totiž musí nutně dostát svému jménu a tak se může lehce stát, že než naladíte svou oblíbenou rozhlasovou stanici, stojíte s krvácející hlavou před nepojízdným autem. Když se při následné „zdravotní procházce“ lesem ztratíte, jste rádi (schválně jak dlouho vám to vydrží), když narazíte (pravda, odvážné to pojmenování) na chatu. Samozřejmě musíte zkouknout vnitřek (jak jinak, pravidla žánru nutno naplnit) byť, že uvnitř naleznete záchranu (čti telefon), je asi tak pravděpodobné jako, že Václav Klaus někdy v budoucnu vyřkne kající se formulku „já se mýlil“. Od rána jste zřejmě nejedli (těžko předpokládat, že telefon byste hledali zrovna tam), takže zvědavě zkouknete vnitřek ledničky a ke sporáku vás přitáhne vůně čerstvě probublávajících vařících se ledvinek.... a než se stačíte vzpamatovat z prvotního šoku, z vysilujícího lovu se právě vrací sympatická rodinka lehce netradičních pytláků, co před „vysokou čtyřnohou“ dává zásadně přednost „bez rozdílu pohlaví, vyznání...- dvounohé spoře oděné“. Nic už tedy nebrání tomu, aby hra na kočku a myš mohla začít. Pohodlně se usaďte, vypněte mozek, na talíř si (vedle oblíbených pochutin) naservírujte i trochu toho nadhledu a nechejte se (po)bavit touhle žánrovkou, co sice nevnáší do žánru nic nového (právě naopak), ale za to je sympaticky nad věcí. Pokud by však přecejenom hrozila dlouhá chvíle, můžete si čas krátit počítáním skóre. Něco mi však říká, že hostitelé neponechají nic náhodě a domácí tvrz zůstane nadále nedobyta. Nebo, že by plichta? P.S. zajímala by mě pouze jedna věc. Stihnul hlavní hrdina ten pohovor....?! Nebo to bylo všechno trochu jinak tj., celé to bylo součástí lehce netradičního pohovoru, kterým si dotyčná firma proklepávala hl. hrdinu? Ať už, co se lékařských znalostí resp. dovedností v praxi týče, stejně jako neméně důležitého faktu, zda dokáže (vystaven stresovým situacím) zachovat chladnou hlavu. P.P.S. co se vám, pánové distributoři, nepozdávalo na výstižném originálním názvu? Pach červené měl přitáhnout více náctiletých puberťáků (ček)?(6.5.2013)

Obrovské prekvapenie. Po tonách trápnych a zlých vyvražďovačiek som bol už k danému žánru vyložene skeptický, ale Pach krvi mi na istý čas ešte vrátil vieru v žáner. Veľmi solídny film odohrávajúci sa prevažne v lese ponúka slušnú dávku napätia (nemýliť s atmosférou) a zároveň v ňom nechýba niekoľko skutočne šťavnatých scén. Obsadenie bolo taktiež príjemné, vlastne žiadnu výraznú chybu film nemá. Pre milovníkov žánru je toto jednou z najlepších variant za posledné roky.(25.5.2007)

• Mahalik

V lese do sebe nabourají dvě auta. Samozřejmě, že v něm sedí teenageři a protože není na mobilu signál ( AHA !) začnou prozkoumávat okolí. Jenže všechno není jak se zdá být. V lese je totiž napadnou zmutovaný panáci, kteří - bla, bla, bla,bla,bla. Už mě to docela otravuje, ale psát to budu dokud si to producenti neuvědomí (copa kdyby náhodou tenhle koment četl americký producent :D) a to že dnešním režisérům jakoby docházela šťáva. Všechno je na jedno brdo a žádná lekačka už vás nevystraší, poněvadž ji čekáte. Je to nuda, je to ohraný, je to prostě starý jako Metuzalém. Kdyby alespoň hlavní hrdina nebyl demence sama, možná bych se i polepšil a tu čtverčičku přihodil. Ale ne člověk si má stát za svým názorem. Je to blbost a tečka, vykřičník a pomlčka !(5.10.2007)

• MISSha

Mě tyhle typy ''hororu'' asi nikdy nezaujmou a nevyděsí,a u hororů je zásadou se bát.Mám s těmito filmy problém,protože mě místo toho znechutí a unavují mě klišé dějem.Před necelými 2 týdny jsem viděla podobný- Hory mají oči,který se mi jeví o něco lepší protože měl alespoň nějakou atmosféru.Ta tady totálně nefunguje už jen proto že je v rukou podprůměrného režiséra.Pro ty co si libují v hororové brutalitě slast,já očekávám víc než jen krvelačná jatka.(21.3.2010)

• Davies182

Zhovadilost - jedno slovo by stačilo. Debilní postavy, debilní záporáci, atmosféra nula. Předvídatelné, nestrašidelné. Ale kupodivu nenudné! Při delší stopáži bych neváhal s odpadem, takhle se to ještě kupodivu celkem dalo zkousnout (film přesně na stav s kocovinou - hlava jak střep - ve kterém byl shlédnut a kdy se nedá dělat nic jiného, než tupě hledět před sebe a čekat, až to celé skončí)...(28.6.2011)

• - Keď partia dorazí po prvýkrát pred chatu, ktorá patrí kanibalom, spomenie Scott snímku Deliverance (1972). Tento film sa považuje za prvý zo subžánru hixploitation, do ktorého patrí aj Wrong Turn. (Marceloo)

• - Když zmutovaní zabijáci přinesou do své chaty dívku uškrcenou ostnatým drátem a upustí ji na zem, je možné si v záběru na ni všimnout pulzující krční tepny. (Sufferer)

• - Keď Chris (Desmond Harrington) uteká z policajného auta po tom, čo ho takmer trafí šíp, sú v sedadle vidieť dva zapichnuté šípy namiesto jedného. (Methodix)