Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Herlihyovi jsou rodina z pracující třídy, která žije v Chicagu. Jejich všechny tři děti mají naprosto rozdílné životní cesty. Brian (Jerry O'Connell) se hned po vysoké přidá k mariňákům a odjede do Vietnamu, Michael (Josh Hamilton) se angažuje za občanská práva a pracuje na kampani Bobbyho Kennedyho a Eugena McCarthyho, kteří dělají v radikální politice, třetí dítě Katie (Julia Stiles) otěhotní a odjíždí do San Francisca, kde se přidává do komunity hippies. Mezitím na hlubokém jihu žije afro-americká rodina Taylorů. Poté, co Willieho Taylora - ministra a bojovníka za občanská práva - zastřelí, se jeho syn Emmet (Leonard Roberts) přestěhuje a přidá k Černým panterům a tam se stane bodyguardem Fredyho Hamptona. (Michelle8)

(více)

Recenze (10)

Dale 

všechny recenze uživatele

Na rozdiel od Mr. Apache, ktorý zjavne videl iný film (keďže hippies s mariškou sa tu objavuje požehnane), môžem povedať, že ide o skvelé zdokumentovanie rokov 60-tych v USA. Je tu všetko podstatné - JFK, Martin Luther King, Vietnam, boja za práva Afroameričanov, aj spomenutí hippies a hudba vtedajšej doby. Naozaj kvalitný TV film so silnými emocionálnymi momentami. Je až neuveriteľné, že v "najdemokratickejšom" štáte sveta sa ešte v tak nedávnej minulosti diali také veci. ()

plechulka 

všechny recenze uživatele

Stokrát viděný modelový příběh z počátku vzorné bílé šťastné rodinky, se kterou zamávají šedesátá léta. V kontrastu příběh syna černého kazatele rovněž zmítaného dějinami. Jelikož je vpodstatě limonádový příběh prostříhán dokumentárními záběry a koukatelnosti pomáhají dobové písničky, mohl by film sloužit jako stravitelná úvodní lekce o části dějin USA. ()

Reklama

Mr.Apache odpad!

všechny recenze uživatele

60. léta pro idioty. Sterilní, politicky korektní pohled na jednu z nejzajímavějších a nejrevolučnějších dekád novodobých dějin. Degradace vzrušující historie na úroveň barvotiskové příručky. Filtrované 60's pro podprůměrné fejsbukáře. Zkratkovitá šaškárna. Film z 60. let, ve kterém se raději nekouří. (A když už si tam nakonec jeden chlápek přece jen zapálí, pro jistotu o vteřinu později zemře.) Prostě trapas až na půdu. ()

Aelita 

všechny recenze uživatele

Šedesátá léta na pozadí osudů členů jedné americké rodiny - jaký lahůdkový film by se dal z tohoto tématu vytěžit. Bohužel se to nestalo a tam, kde Forest Gump nabídl dobře čitelný přehled amerických i světových událostí, vyvážené city, vkus, vtip a dobré herectví, tento film přináší spíše nudu a rozčarování. ()

Javert 

všechny recenze uživatele

No... jako taková pěkná retro vzpomínka je to fajn. Hraný materiál nevalné kvality, nabízející divákovi pár povrchních lásek a patetických rodinných vztahů, je prokládán reálnými dobovými záběry. Působí to jako takový divný slepenec podbarvený krásnou hudbou a prodchnutý parádní dobovou atmosférou. A ta přebíjí všechno, včetně mých smyslů. Proto 4*. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama