Reklama

Reklama

Epizody(8)

Seriál Dopesick skúma, ako jedna firma zapríčinila najhoršiu liekovú epidémiu v americkej histórii. Divákov zavedie do epicentra amerického boja so závislosťou od opiátov, od zasadacích miestností veľkých farmaceutických spoločností, cez zúfalú banícku komunitu vo Virgínii až po chodby protidrogového úradu. Navzdory všetkým prekážkam sa hrdinovia predstavia na napínavej a vzrušujúcej ceste za likvidáciou zbabelých korporátnych síl a ich spojencov, ktorí sú zodpovední za túto celoštátnu krízu. (Disney+)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (18)

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Udalosti, ktoré Gibney podrobne zdokumentoval v štvorhodinovom Crime of the Century, o pár mesiacov neskôr Strong bravúrne zdramatizoval skrz niekoľko časových rovín a desiatky rozličných uhlov pohľadov na tú istú vec – opiát oxy a jeho dopad na spoločnosť. Do Dopesick som okrem záujmu o tému išiel najmä kvôli Stuhlbargovi s vysokým predpokladom zhliadnutia fenomenálneho výkonu a nakoniec som mimo toho (+Keaton & Sarsgaard) dostal jednu z najlepších réžií, akú som videl. Oplatilo sa... "You're using your pain as an excuse not to live." ()

geklon 

všechny recenze uživatele

Krom debilního plakátu, který evokuje nějakou připitomělou doktorskou ságu z postapo prostředí se jedná o bilančně dobře zkonstruovanou výpověď, takovéto doku drama s fantastickým režijním vedením, hvězdným obsazením a s tím spojené herecké výkony. Za mě dost dobře strávených osm a půl hodiny. Takže dobrou, ještě před tím, než na spaní dáte nějaké to sedativum. ()

Reklama

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Oxy - pilulka, kterou zná celá Amerika a tahle minisérie vypráví příběh o tom, jak se dostala mezi lidi a co s nimi provedla. Celé se to odehrává ve třech časových rovinách (což může být na začátku trochu matoucí), které vedou k jednomu závěru a tím je boj proti závilosti na Oxy. Je to skvěle obsazené, Michael Keaton je perfektní v roli doktora, Kaitlyn Dever září jako Betsy, ale vlastně každý hraje svou postavu na výbornou.  Je to silný příběh, který se celý nese v poměrně temné atmosféře. Sledujeme doktora, který nevědomky předepisuje návykovou látku, holčinu, která se na ní díky tomu stane závislá. Prodejce společnosti, který je vycvičen k tomu, aby prodával co nejvíc, ale také hlavouny společnosti, kteří dost dobře vědí, co jejich lék způsobuje. Jenže peníze jsou přednější. To vše doplňuje doplňuje tým vyšetřovatelů, kteří se snaží vybudovat případ proti velké farmaceutické společnosti a dostat je k soudu. Všechno to šlape dokonale a vypráví to příběh, který rozhodně stojí za sledování. Finále možná trochu zklame, protože není tak úderné, jak by si člověk přál, ale to je tím, že je podle skutečnosti a v té prostě bohaté farmaceutické neodstávají to, co si zaslouží. Jinak je to skvěle zpracované, šokující a hlavně návykové. ()

LizianShaw 

všechny recenze uživatele

Krimi a do jisté míry i politický pohled na věc se seriálu povedl na jedničku. Závislost na OxyContinu ze všech úhlů pohledu byl perfektně zpracován a i přesto, že jsem očekával zajímavou část jen z pohledu kriminalistů, dramatická část z pohledu náctileté závislé dívky a doktora (v podání Michaela Keatona, který sem jistě zavede i mnohé další) nebyla ani moc o dramatu, spíše jejich linka podává překvapivě temný vibe. Nejvíce překvapí postoj pracovníků samotné společnosti, kteří se cíleně učí jak manipulovat se slabšími a Will Poulter podává skvělý výkon ze strany, která ještě má trochu svědomí. Finále neudeřilo, tak jak mělo, bylo zde až příliš mnoho snahy o sentimentalitu, ale to nestírá výkon nádherně ponurých devíti epizod. 85% ()

Soweek 

všechny recenze uživatele

Dopesick hodně balancuje na pomyslném tenkém ledu mezi quality TV a quilty pleasure. Nejvíce mi to vlastně připomnělo My Sister's Keeper od Cassavetese, kterému jsem v roce 2009 udělil 5 hvězd, přitom se jednalo o naprosto průměrný film, který mě ale emocionálně naprosto vytěžil. A Dopesick je vlastně stejný. Vše je tu podáváno hodně jednostranně, scénář vyloženě sází na vyvolání emocí spíše než na kvalitní filmařinu, podobně jako když se v mexické telenovele dozvíte, že Juan podvedl svou milovanou Isabelu. Michael Stuhlbarg svou roli občas přehrává až na hranici Jareda Leta a máte tak pocit, že je spíš hlavní záporák z epického anime než šéf lékárnické korporace. Ale ono to vlastně funguje, protože i přes to, co si o tom myslím, jsem seriál slupnul jak malinu. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Rovnako ako dej seriálu, aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Virgínia, predovšetkým v meste Richmond a Clifton Forge. Točilo sa od decembra 2020 do mája 2021. (Real Tom Hardy)
  • Peter Sarsgaard v rámci prípravy na svoju rolu strávil mnoho času s miestnou políciou v Daytone, štát Ohio, kde s nimi pravidelne chodieval na výjazdy a zásahy a mnoho času trávil konverzáciami s ľuďmi závislými od opioidov. Taktiež navštevoval väznice, kde sledoval ich abstinenčné príznaky. Uviedol, že táto skúsenosť mu dodala veľkú dávku empatie a porozumenia pre týchto ľudí. (Real Tom Hardy)
  • Finnix (Michael Keaton) v jednej scéne povie, že pochádza z malého mestečka na juhozápade Pensylvánie. Keaton pochádza z mestečka Coraopolis na juhozápade PN. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta…

Reklama

Reklama