Semtex Blues

Undercover Blues

Semtex Blues

Komedie / Krimi

USA, 1993, 90 min

V českém názvu Semtex lol! XD Ale má to své opodstatnění. Trochu počítám s tím, že Česko (sympatičtější název než Česká republika) bylo ještě v plenkách, než si za kopcem s devíti písmeny stačili všimnout, tak už to zas tak neřeším. Nad vodou film drží pekelně zábavný Dennis Quaid, který si film doslova krade, potom je na konci až škoda, že začne film hrát na vážnější notu. Ovšem ta teroristka není vůbec špatnou antagonistkou. Jen odkud byla? Pravděpodobně Ruska vdaná za Čecha, aspoň podle toho chování a vzhledem k tomu, že Polina není v našem kalendáři. Running gag s Muertim taky vůbec nevadí, naopak to opakování se hezky graduje. Škoda toho propadnutí, jejich další cestu bych sledoval s chutí!(14.5.2019)

Taková příjemná oddechovka se sympaticky drsným Dennisem Quaidem, uhozeně komickým a stále otloukaným Stanley Tuccim a směšně nepřesvědčivou Kathleen Turner. Námět i scénář jsou jen průměrné, mnoho vyloženě legračních scén tenhle film taky nenabízí, ale pokud se člověk večer doma nudí a náhodou běží zrovna tohle v televizi, klidně k ní usedněte, myslím, že se nudit budete rozhodně méně, než kdyby jste jen koukali do zdi.(10.6.2003)

Když jsem shlédl popis filmu v televizním programu, moc jsem neočekával. Co taky může vysílat Nova v neděli odpoledne, že? Ale musím přiznat, že film je velmi zábavný a chytrý, který by vám určitě neměl uniknout. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů Kathleen Thurnerové (přece jen, Honba za diamantem...). Dennis Quaid si roli užívá a hraje perfektně. Stanley Tucci je snad to nejlepší z celého filmu (připadal mi jako gangster, který se mockrát díval na Pacinův Scarface). Každopádně odvedl to nejlepší, co mohl. Opravdu překvapivý snímek. A to já cením.(18.7.2005)

• Shit

Ubohá kravina, tohle mi vůbec nepřipadlo vtipný a ani nevim co si od takovýhle debility mohli tvůrci slibovat. nepomůžou tomu ani Kathleen Turner a Dennis Quaid, spíš se v tom ztrapňujou než že by se to se to snažili nějak pozvednout. A ty scény s dítětem, který maj jakoby vyznít vtipně, když se něco řeší nebo tam je něco trochu akčního, jsou totálně ubohý. Tohle by se nemělo pouštět ani na nově(10.7.2005)

Tahle pohodová parodie na super agenty Vám zpříjemní nedělní odpoledne a rozhodně pobaví svou lehkostí a nadhledem. Mega sympat'ák Dennis Quaid si roli náramně užívá,Kathleen Turner zdárně sekunduje i když tu agentku jí uvěříte jen stěží, ovšem největším esem celého filmu je úžasný Stanley Tucci v roli potrhlého zabijáka-nešiky,,Jsem Muerty - jako smrt'' fakt hustý! Pidirolička pana Třísky snad ani nestojí za zmínku,ovšem závěrečná rvačka Kathleen a budoucí macechy Harryho Pottera v kaluži bláta,to je jiná káva a to doslova.Budete se divit že tam holky vůbec vlezly brrr.(7.4.2015)

• - Podle postavy z filmu se jmenuje známá česká punková skupina Muerti. (Koxman)