poster

Po bouři

 • USA

  After the Storm

 • Slovensko

  Keď sa búrka skončí

Krimi / Thriller

USA, 2001, 99 min

Režie:

Guy Ferland

Předloha:

Ernest Hemingway (povídka)

Hudba:

Bill Wandel

Producenti:

Mike Elliott

Střih:

Charles Ireland

Scénografie:

James A. Gelarden
(další profese)
 • ic
  **

  Film je natočen podle románu Ernesta Hemingwaye, ale přesto mi příjde, že první polovina filmu je pro zbytek děje jaksi zbytečná. V druhé půlce se zase všichni snaží nahrabat co nejvíce pro sebe a podvést ty ostatní. Film je až zbytečně dlouhý, na to co se v něm dohromady stane. Když jsem viděl jejich žraloka, ani jsem nevěřil, že je to film z roku 2001. Nejspíše hodně nízkorozpočtovy...(3.8.2005)

 • Tommassi3
  **

  "Co je to s tebou, Arno ??" - "Nesnáším špinavý kšefty a prachy.. A upřímně řečeno, tebe taky nemám zrovna v lásce.."(25.6.2015)

 • MickeyStuma
  ****

  Ernest Hemigway. Jeho příhody jsou velkolepé a dobře se čtou. Dobrodružství, romantika, prostě vše, co dokáže upoutat. A toto všechno by měl obsahovat i tento snímek, poněvadž byl natočen právě podle jeho románu. A obsahuje? Je fakt, že se tu příběh vyvarovává nějakých nucených adrenalinových akčních scén a vše nechává na atmosféře. A ta napětí obsahuje. V určitých místech se mi však zdá, že se to s tou romantikou krapet přehání, což velmi způsobuje zpomalení tempa. Zákeřnostem a lstem se tu meze nekladou. Problém však je, že tohle všechno tu už prostě bylo. Potopená loď plná zlata a lidé ve snaze se k ní dostat a vyzvednout toho co nejvíc a zároveň nějak odstranit, či podvést ty ostatní. Mnohé události jsou tak velmi předvídatelné a nepřekvapující. O špatný film se však nejedná. Je natočen zručně a viditelně levně. Těžko říct, možná to byl záměr. Každopádně filmový zážitek zanechá.(6.4.2014)

 • Musak
  **

  Nic nového pod sluncem a konec už vůbec nepřekvapil.(9.8.2005)

 • dANo
  **

  Film z pekného prostredia, ale so slabšími hereckými výkonmi a samotnou realizáciou... Okrem záveru, ktorý bol tak trochu prekvapivý, je celý film dosť pomalý a málo zaujímavý.(7.3.2006)