Pam a Tommy

(seriál)
Trailer 2
Drama / Romantický / Životopisný
USA, 2022, 5 h 38 min (Minutáž: 33–52 min)

Tvůrci:

Robert Siegel

Paula Huidobro

Lily James, Sebastian Stan, Nick Offerman, Taylor Schilling, Seth Rogen, Andrew Dice Clay, Spenser Granese, Mozhan Marnò, Pepi Sonuga (více)

Epizody(8)

Minisérie Pam a Tommy je zasazena do divokých dob vzniku internetu a založena na neuvěřitelném pravdivém příběhu sexuální videonahrávky Pamely Andersonové (Lily Jamesová) a Tommyho Lee (Sebastian Stan). Video ukradené z jejich domu nespokojeným řemeslníkem (Seth Rogen) se z undergroundové zajímavosti na VHS stalo celosvětovou senzací, když se roku 1997 objevilo na internetu. Tato minisérie obsahuje vše – příběh lásky, zločin i varování pro ostatní. (Disney+)

Trailer 2

3DD!3

Světoznámá Sex Tape z dob počátku internetu měla docela pohnutý osud. Pam & Tommy zdárně oscilují mezi komedií, dramatem a často až s dokumentární přesností prezentují neuvěřitelné skutečnosti, že života tři hlavních protagonistů. Lily James je jako Pamela fantastická a Sebastian Stan v životní roli krade malém celý seriál pro sebe. Rogenův truhlář je prostě další smolařský exot, kterého budete litovat a zároveň ho nemít rádi. Atmosféra devadesátých let je pohlcující ve všech detailech. Čím blíže jsme k závěru tím více je zdrcující vidět jak mediální masáž zničila vztah dvou lidí. Sice dost divných, ale sobě si souzených. ()

NinadeL

8/8 Příliš dlouhý seriál o jediné aféře krátkého manželství Pamely Anderson a Tommyho Lee. Na každý pád je to show, která fetišizuje devadesátky, porno na VHS, začátky internetu (první setkání Leeových s internetem proběhne ve veřejné knihovně), maskéři se tu vyřádili a nakonec byla nastolena i otázka viny a neviny. Svět se změnil, už i pornohvězdy mají v dnešních seriálech proslovy o etiketě. Tedy alespoň na Hulu. Krásné jsou flashbacky z doby, kdy Pam začala jako velmi mladá fotit pro Playboy. Ta její aféra je zpětně zajímavá zejména v otázce médií, práva a technologií. Přesto si myslím, že max dvoudílný televizák by úplně stačil. Tematického materiálu bylo a ještě bude víc než dost. Za chvíli naskočí na Netflixu dokument, vyjde nová edice Barb Wire a celý internet si znovu prohlídne obálky Playboye z let 1989-2016 a bude zase klid. ()

Malarkey

Je až s podivem, že osmidílný seriál o první sex tape na internetu najdu na Disney+ a ještě k tomu s českým dabingem. Každopádně mě překvapilo, jak dobře takové zbytečné téma bylo natočené. Jasně, námět je popkulturně vděčný a hodně diváků si najde. Osm dílů je ale na podobný příběh přeci jen trošku moc a ve výsledku je to docela i znát. On by totiž stačil klidně i 90 minutový film a vyšlo by to nastejno. Každopádně sympatické na tomto seriálu jsou dvě věci. Jednou je Lily James a Sebastian Stan. Oba hrají na hranici geniality. První polovinu seriálu si pro sebe bere Sebastian coby excentrický Tommy Lee. Druhou pak krásná Lily James, která je tu znatelně hezčí, než kdy Pamela byla...takže je vlastně na co koukat. No a druhý bod je devadesátková atmosféra, která je prostě boží. Počátky internetu, perfektní soundtrack, absurdity doby, které tenkrát byly běžné a dnes je kde kdo nepochopí. To všechno tu je a i pro to všechno jsem se u seriálu docela obstojně bavil. A mluvící penis? To ještě někoho překvapuje, že Seth Rogen si neodpustí ty svoje zhulenecký vtípky? ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tommy chce akcičku ve sprše a k tomu pořádnej výhled. Pár hřebíků tak musí ven a celá postel posunout. Na prachách nezáleží. A jestli on náhodou nemyslel vodní postel? A nevypadá ta borovice příliš levně? Hvězdy zasraný. Neurvalého bubeníka už má plné zuby truhlář Seth Rogen, kterému se doma hromadí nezaplacené složenky. A tak to celé začne. Upřímně jsem původně nechápal, proč se má zrovna tahle story okolo nechvalně proslulé sexuální nahrávky dočkat zpracování, navrch v osmi epizodách. Ale ono to funguje. Tedy zhruba polovinu série. Tehdy se vracíme do dob, kdy odstartuje jedno bouřlivé vášnivé vzplanutí, i kdy vezme Pamela ve společném hnízdečku lásky spontánně do ruky poprvé kameru. On je hlučné hovado, společně si přejí miminko, ona pak trochu toho hereckého prostoru. A samotná cesta skandální pásky k divákům je „nečekaně“ trnitá. Naštěstí to není jen o jednom uniklém sexu, stylový kousek tvůrci vyprávějí se značným nadhledem, přisprostlou zábavou a skvěle napsanými postavami. Ostatně režisér Craig Gillespie už třeba dramaty Lars a jeho vážná známost nebo Já, Tonya prokázal, že mu práce s bizarními postavami jde a že mu retro atmosféra poměrně sedí. Maskéři samozřejmě na jedničku podtrženou. Bohužel někde po půli série intenzita předchozích epizod mizí a i z hlediska tempa začínáme lapat po dechu. Sebevědomé hovado Sebastian Stan přitahoval víc pozornosti zejména v první polovině série, kdy jeho pověstná neurvalost prostě bavila, pak otěže převzala zase spíš Lily James, která vystihla Pamelu skvěle. Místy je opravdu k zulíbání, trefila gesta, intonaci. Každopádně se mi líbilo, že se scénář slavnému páru postupně dostával pod kůži a dodal jim patřičný lidský rozměr. ()

D.Moore

Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a nakonec se přiklonil k nižšímu hodnocení, nicméně seriál je pořád nadprůměrný, a to hlavně zásluhou skvělých hereckých výkonů v maskách i bez masek. Předvídatelný děj už taková hitparáda není a vyloženě mi vadil konec, který tak nějak vyšuměl, nezůstal po něm žádný pocit, nic. Myslím, že by bývalo bylo lepší natočit jen film. ()

• Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles a trvalo od 5.4.2021 do 30.7.2021. (Real Tom Hardy)