Pam a Tommy

USA, 2022, 5 h 38 min (Minutáž: 33–52 min)

Tvůrci:

Robert Siegel

Kamera:

Paula Huidobro

Lily James, Sebastian Stan, Nick Offerman, Taylor Schilling, Seth Rogen, Andrew Dice Clay, Spenser Granese, Mozhan Marnò, Pepi Sonuga, Johnny Rey Diaz (více)

Epizody(8)

Minisérie Pam a Tommy je zasazena do divokých dob vzniku internetu a založena na neuvěřitelném pravdivém příběhu sexuální videonahrávky Pamely Andersonové (Lily Jamesová) a Tommyho Lee (Sebastian Stan). Video ukradené z jejich domu nespokojeným řemeslníkem (Seth Rogen) se z undergroundové zajímavosti na VHS stalo celosvětovou senzací, když se roku 1997 objevilo na internetu. Tato minisérie obsahuje vše – příběh lásky, zločin i varování pro ostatní. (Disney+)

NinadeL

8/8 Příliš dlouhý seriál o jediné aféře krátkého manželství Pamely Anderson a Tommyho Lee. Na každý pád je to show, která fetišizuje devadesátky, porno na VHS, začátky internetu (první setkání Leeových s internetem proběhne ve veřejné knihovně), maskéři se tu vyřádili a nakonec byla nastolena i otázka viny a neviny. Svět se změnil, už i pornohvězdy mají v dnešních seriálech proslovy o etiketě. Tedy alespoň na Hulu. Krásné jsou flashbacky z doby, kdy Pam začala jako velmi mladá fotit pro Playboy. Ta její aféra je zpětně zajímavá zejména v otázce médií, práva a technologií. Přesto si myslím, že max dvoudílný televizák by úplně stačil. Tematického materiálu bylo a ještě bude víc než dost. Za chvíli naskočí na Netflixu dokument Pamela, a Love Story, v knihkupectvích se objeví autobiografie, vyjde nová edice Barb Wire a celý internet si znovu prohlídne obálky Playboye z let 1989-2016 a bude zase klid. ()

Enšpígl

Vzomínám si na tu VHS kazetu, jestli to teda byla ona v půjčovnách, samozřejmě si jí v porno oddělení taky našel a půjčil, protože Pam byla v devadesátkách šukací královna. Ovšem to jsem netušil jaký halóó se kolem toho odehrává a jaký zajímavý příběh z toho může vzniknout. Takže jsem opět koukal na tyhle dvě existence a nestačil žasnout. Ten cirkus kvůli jednomu domácímu péčku byť teda s celebritou (jednou, protože Tommyho jsem neznal a považuji ho za kreténa ) byl teda luxusně vygradovanej. Trošku mě to celý vonělou mírným PR pro Pam, ale ono je to fuk, když jsem jí po skončení seriálu vygooglil, tak teda i tady plastika zničila další ženskou až to píchne u takový bývalý kočky u srdce. Co naopak potěší u srdce jsou herecký výkony Lily James i Sebastian Stan hrajou opravdu dokonale, copak toho blba neznám,takže tam jse řídili čistě emotivním vyjádření postavy ale Pam, Lily trefila dokonale úplně ve všem, opravdu mistrovská herecká práce. ()

Malarkey

Je až s podivem, že osmidílný seriál o první sex tape na internetu najdu na Disney+ a ještě k tomu s českým dabingem. Každopádně mě překvapilo, jak dobře takové zbytečné téma bylo natočené. Jasně, námět je popkulturně vděčný a hodně diváků si najde. Osm dílů je ale na podobný příběh přeci jen trošku moc a ve výsledku je to docela i znát. On by totiž stačil klidně i 90 minutový film a vyšlo by to nastejno. Každopádně sympatické na tomto seriálu jsou dvě věci. Jednou je Lily James a Sebastian Stan. Oba hrají na hranici geniality. První polovinu seriálu si pro sebe bere Sebastian coby excentrický Tommy Lee. Druhou pak krásná Lily James, která je tu znatelně hezčí, než kdy Pamela byla...takže je vlastně na co koukat. No a druhý bod je devadesátková atmosféra, která je prostě boží. Počátky internetu, perfektní soundtrack, absurdity doby, které tenkrát byly běžné a dnes je kde kdo nepochopí. To všechno tu je a i pro to všechno jsem se u seriálu docela obstojně bavil. A mluvící penis? To ještě někoho překvapuje, že Seth Rogen si neodpustí ty svoje zhulenecký vtípky? ()

novoten

Devadesátková esence, která právě ve chvílích, kdy je nejšílenější a nejvíc mi u ní tuhnul úsměv, byla nejpravdivější. Na pozadí ulepeného skandálu se odehrává ztráta ideálů i mírný duševní rozklad pár nešťastníků, fascinující cesta internetu a všeho špatného, co s sebou přinesl – a v první řadě i smutný příběh o tom, jak musela jedna holka dospět jen kvůli tomu, že být sexsymbol i charakterní herečka někdy zkrátka nejde najednou. Pamelu jsem na základní škole neuctíval, Tommyho vnímal snad jen jako dutý pařez, ale tady jsem každý jejich životní hrbol či zádrhel div neobrečel. Lily i Sebastian jsou odvážná castingová rozhodnutí, která se ale vrací stonásobně. Ta podoba, grimasy, dikce, úsměv a vzájemná chemie. Klidně bych si dal druhou sérii se vším dobrým a (jak už to u slepovaných věcí bývá) spíše špatným, jen abych mohl jejich interakci ještě chvíli sledovat. ()

dO_od

// Já jsem fakt upřímně rád za každou infúzi devadesátek do mých žil, jaká vznikne, obzvlášť, když jsou takhle stylový a sexy. A fakt, Lily James pod tunou make-upu a Sebastian Stan chodící do postele s očními stíny mi v tomhle případě přišly jako dokonalejší verze původní Pamely a Tommy Leeho. O to větší škoda, že tuhle jejich vášnivou i tragickou love story narušovala ještě hromada dalších bočních historek, které možná byly místy zajímavé, ale rozhodně ne natolik, aby taková minisérie musela mít 8 epizod. Vlastně bych to mnohem radši viděl jako film ve stylu Já, Tonya. Takhle je to rozjezd za 10/10 a dojezd za "ok" 7. ()

Djoker

Příběh nejslavnější pornografické nahrávky se dočkal precizního zpracování a zároveň funguje jako pocta jedné nezapomenutelné éře, ve které ještě nebyla pevně stanovena pravidla v džungli jménem internet. Proměna Lily James v sexuální bohyni Pamelu je až perverzně dokonalá a skvěle jí sekunduje také Sebastian Stan jako přírodní živel Tommy. Třešničkou na dortu je tragikomická postava řemeslníka. Škoda slabšího finiše. S1: 80% ()

3DD!3

Světoznámá Sex Tape z dob počátku internetu měla docela pohnutý osud. Pam & Tommy zdárně oscilují mezi komedií, dramatem a často až s dokumentární přesností prezentují neuvěřitelné skutečnosti, že života tři hlavních protagonistů. Lily James je jako Pamela fantastická a Sebastian Stan v životní roli krade malém celý seriál pro sebe. Rogenův truhlář je prostě další smolařský exot, kterého budete litovat a zároveň ho nemít rádi. Atmosféra devadesátých let je pohlcující ve všech detailech. Čím blíže jsme k závěru tím více je zdrcující vidět jak mediální masáž zničila vztah dvou lidí. Sice dost divných, ale sobě si souzených. ()

castor

Tommy chce akcičku ve sprše a k tomu pořádnej výhled. Pár hřebíků tak musí ven a celá postel posunout. Na prachách nezáleží. A jestli on náhodou nemyslel vodní postel? A nevypadá ta borovice příliš levně? Hvězdy zasraný. Neurvalého bubeníka už má plné zuby truhlář Seth Rogen, kterému se doma hromadí nezaplacené složenky. A tak to celé začne. Upřímně jsem původně nechápal, proč se má zrovna tahle story okolo nechvalně proslulé sexuální nahrávky dočkat zpracování, navrch v osmi epizodách. Ale ono to funguje. Tedy zhruba polovinu série. Tehdy se vracíme do dob, kdy odstartuje jedno bouřlivé vášnivé vzplanutí, i kdy vezme Pamela ve společném hnízdečku lásky spontánně do ruky poprvé kameru. On je hlučné hovado, společně si přejí miminko, ona pak trochu toho hereckého prostoru. A samotná cesta skandální pásky k divákům je „nečekaně“ trnitá. Naštěstí to není jen o jednom uniklém sexu, stylový kousek tvůrci vyprávějí se značným nadhledem, přisprostlou zábavou a skvěle napsanými postavami. Ostatně režisér Craig Gillespie už třeba dramaty Lars a jeho vážná známost nebo Já, Tonya prokázal, že mu práce s bizarními postavami jde a že mu retro atmosféra poměrně sedí. Maskéři samozřejmě na jedničku podtrženou. Bohužel někde po půli série intenzita předchozích epizod mizí a i z hlediska tempa začínáme lapat po dechu. Sebevědomé hovado Sebastian Stan přitahoval víc pozornosti zejména v první polovině série, kdy jeho pověstná neurvalost prostě bavila, pak otěže převzala zase spíš Lily James, která vystihla Pamelu skvěle. Místy je opravdu k zulíbání, trefila gesta, intonaci. Každopádně se mi líbilo, že se scénář slavnému páru postupně dostával pod kůži a dodal jim patřičný lidský rozměr. ()

D.Moore

Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a nakonec se přiklonil k nižšímu hodnocení, nicméně seriál je pořád nadprůměrný, a to hlavně zásluhou skvělých hereckých výkonů v maskách i bez masek. Předvídatelný děj už taková hitparáda není a vyloženě mi vadil konec, který tak nějak vyšuměl, nezůstal po něm žádný pocit, nic. Myslím, že by bývalo bylo lepší natočit jen film. ()

Real Tom Hardy

Dočasne lipnúť na nezažitej americkej deväťdesiatkovej nostalgii mimo iného primárne skrz nekonečný binge šou Howarda Sterna práve v čase, keď vychádza produkt kalibru Pam & Tommy, bola značne rozumná vec. --- Tvorcovia dôkladne poznajú históriu (nielen) mediálneho prostredia toho času, dávkujú trefné referencie rýchlou kadenciou. Niekedy jednoslovne, niekedy jednovetne, inokedy rovno cez prekrývajúce sa príbehy a tak bravúrne, až je to k*rva nádherné. Veľký cit pre detail, od časopisov a novinových titulkov cez plagáty v kanceláriách štúdia až po billboardy pred obchodom s hudbou (album Daydream od Mariah Carey <3). Všetko vyzerá tak skutočne! Lokácie, interiéry/exteriéry, kostýmy, všeobecné reálie a celkovo svet, v ktorom sa seriál odohráva. A to vrátane Lily James (po jej zočení v tej čiernej blúzke so zapnutými vlasmi v piatej epizóde som skoro odpadol), ktorá si berie priestor dominantne a suverénne pre seba, až je to sladká fantázia. Sebastian Stan ako Tommy Lee herecky žiari, za ním tesne v závese Seth Rogen, ktorého (nenávidím) som si tu až neprirodzene slastne vychutnával a táto dramatická rola mu sadla brilantne. S čistým svedomím je možné túto minisériu otitulovať ako jeden z najlepších počinov od šeredného Hulu. A čo teraz? Veľmi jednoduché – hor sa na albumy Mötley Crüe, Baywatch, opáčko Barb Wire, Snapdragon a Raw Justice. Plus Howard Stern, prirodzene! --- Rolling Stone článok, z ktorého sa adaptovalo. / Slušný VICE doku o 90s / (x / x / x) (x) ()

Fiftis

Vôbec sa mi do toho nechcelo a musím napísať, že som aj dosť veľa času stratil, týmto zbytočne pretiahnutým seriálom. (Pretiahnutým časovo). Áno, herecké výkony sú super, obzvlášť "vážna" rola pre žida Setha Rogena. Lily James bola neskutočne prerobená a myslím že budete súhlasiť, že už by tak mala vyzerať navždy, lebo jej to milion krát viacej pristalo. Ak si čítate tento komentár predtým, než sa chcete pustiť do toho mini seriálu, tak vedzte, že každou časťou to upadá v každom smere. Nuda, zbytočné naťahovanie, dokonca ani žiadne kozy - naopak, uvidíme ovisnutý kkt, ktorý rozpráva. Myslím, že by to stačilo natočiť tak na 3 časti a hodnotenie by išlo vyššie. (16.8.2022) ()

DJ_bart

"Tommy, you don't seem to understand this is worse for me." "Why? I'm on that tape too." ________ Osmidílná minisérie 'Pam & Tommy' – jež je inspirovaná podle článku "Pam and Tommy: The Untold Story of the World's Most Infamous Sex Tape" vydaném v kulturním časopisu Rolling Stone – popisuje těžko uvěřitelný a naprosto šílený příběh toho, kterak soukromá porno kazeta nejslavnějšího páru devadesátek dobyla svět, dala vzniku internetové pornografii, a zničila jeden vztah dvou milenců – Tommy Leeho (démonickej Sebastian Stan), bubeníka ikonický hardrockový kapely Mötley Crüe, a Pamely Anderson (femme fatale Lily James), nejslavnější kanadské herečky tehdejší doby, sexsymbolem 90. let a hvězdou kultovního seriálu 'Pobřežní hlídka', kteří se vzali jen 96 hodin poté, co se navzájem poznali...... A je doopravdy neuvěřitelný, že téměř vše, co se v seriálu odehrává, skutečně stalo. Samozřejmě, příběh je pojat lehce přikrášleně a romantizovaně, ale přesto se z cca 80% zakládá na reálných událostech, což dělá z 'Pam & Tommy' neuvěřitelně poutavý dílko, které je lehce satirickou kritikou toho, za co jej mnozí zdánlivě odsuzují: sexploatace. Co se musí týhle show taky nechat je prvotřídní využití televizního formátu prostřednictvím extrémně poutavýho pojetí autenticity devadesátek, která vás bezprecedentně chytne a jen tak nepustí – a přesto nejde o lacinou retro pohádku s dobovými písničkami (ten soundtrack je fakt boží!). Co se týká hereckých výkonů: Sebastian Stan jako Tommy Lee je totální démon, moje crush Lily James jako sexbomba Pamela Anderson je naprosto k nepoznání, no a Seth Rogen jako zkrachovalej truhlář a bývalý pornoherec s trvalou je prostě priceless a zároveň dokazuje, že dokáže pojmout i vážnější a vyloženě dramatický role – všeobecně vzato, tohle ústřední trio zde hraje postavy, jež jsou naprostým opakem jak jejich osobností, tak jejich herectví...... Každopádně nikdy bych si netroufal tvrdit, že by se filmové či seriálové role Pamely Anderson mohla chopit jedna z mých nejoblíbenějších hereček, Lily James. Opak je však pravdou. Lily je taky jednou z nejtalentovanějších britských hereček současnosti, tudíž kdekoho nepřekvapí, že se špičkovou pomocí maskérů dokázala perfektně ztělesnit excentrickou osobnost, specifický charisma, naivitu i temperament Pamely, být její věrohodnou kopií a celou show si tak ukrást pro sebe. Režisér Craig Gillespie - jeden z nejvýraznějších režisérů současnosti, který mě minulý rok naprosto nadchl svou extravagantní Cruellou - si mě tímhle seriálovým projektem okamžitě získal hned v první epizodě, jelikož tuhle nevšední romanci také pojal s láskou, láskou k řemeslu, díky čemuž nabízí sofistikovaný formální pozlátko. Co celý seriál bohužel tahá ke dnu je jeho druhá polovina, jež je hodně nekonzistentní, chaotická, o 50% míň poutavá než polovina první, protože jí režírovali různí tvůrci s výjimkou Craiga Gillespieho, což zamrzí, protože ta absence nekonvenčního autorskýho rukopisu jde fakt znát. To však nic nemění na tom, že první 4 epizody jsou fakin masterpiece a prvotřídní cinefilní řemeslo, který se na televizních obrazovkách jen tak nevidí – viz. fenomenální druhá epizoda, která by bravurně obstála i ve formě samostatnýho celovečeráku. Na závěr je mi celkem líto, že Hulu celej seriál nevypustilo do světa najednou a já ho mohl sjet na jeden intenzivní binge-watching, protože stopáž jednotlivých dílů vždy uteče jak voda a vy přesto nemáte dost. Návyková záležitost! ..... [VERDIKT: 8,2 pindíků z 10] () (méně) (více)

filmfanouch

Kdyby se někdy mělo diskutovat nad nejznámější sexuální nahrávkou všech dob, drtivá většina vám asi rychle řekne, že jasné prvenství patří Pam & Tommy Lee: Stolen Honeymoon. Neschválně proslulá sexuální nahrávka herečky a modelky Pamely Anderson a jejího tehdejšího manžela Tommyho Lee, bubeníka skupiny Mötley Crüe. Historka o tom, jak se soukromá sexuální nahrávka dostala na veřejnost a prodalo se jí téměř přes 600 000 kopií působí jako zápletka nějaké střelené komedie. 8-dílná minisérie Pam a Tommy právě příběh této sexuální nahrávky vypraví. Snadno poté mohli vzniknout pochybnosti nad tím, zda osmidílná minisérie vůbec dokáže toto téma utáhnout a zda jde vůbec nějakou tak specifickou popkulturní událost zpracovat, tvůrci seriálu ovšem těmto pochybnostem vlastně dají utrum už na samotném počátku. A diváka velmi snadno nalákají na osmidílné dobrodružství v devadesátkách, které ve finále vypraví i o něčem jiném, než ejakulováním na poprsí Pamely Anderson.   Nejdůležitější je ten fakt, že Lily James Pamelu Anderson nehraje. Ona se jí přímo stála. Práce maskérů za tímhle seriálem patří mezi tu nejlepší práci maskérů ve filmové/televizní branži v uplynulé době. Což se dá víceméně říct i o proměně Sebastiana Stana na Tommyho Lee. Vizuální podoba poté samozřejmě nestačí, James i Stan jsou ovšem ve svých úlohách famózní a především na Pamelu Anderson se po této minisérii již nejspíš málokdo bude dívat stejně. Pam a Tommy je ve finále totiž velmi dojemná rekonstrukce komplikovaného vztahu Pam a Tommyho, která působí autenticky i tím způsobem, jak James i Stan pokouší napodobit jejich hlasy. A nikdy přitom nepůsobí jako snaživí cosplayeři, ale jednoduše schopní herci, kteří se s těmito nelehkými hereckými party popasovali profesionálně.     Stylizace se snaží reálně zachytit 90. léta, někdy vlastně dost možná až příliš. Pam a Tommy dává nahlížet do zákulisí tehdejšího popkulturního průmyslu, dokáže být za pochodu vtipná i reálně smutná a někdy to celé má blízko k ryzímu černému humoru. V jistých momentech je vlastně těžké odhadnout, zda má být Pam a Tommy spíše černá komedie nebo vyložené drama. Přeskakování mezi atmosférou není úplně vyrovnané, přesto ovšem Pam a Tommy po celých 8 epizod vyloženě nepřichází o spád. A skutečně dokážou, že jde v tomto příběhu o víc, než sexuální nahrávku dvou celebrit.   Pamela Anderson, která je z dnešního pohledu vnímána jako sexuální idol i terč mnoha posměšků je díky Pam a Tommy vlastně vykreslena jako tragická osoba, která je rázem víc než karikaturou s obřími přednostmi. Právě i Lily James dokáže dát téhle postavě neskutečnou duši. Výkon James nejspíš bude skutečně za rok patřit mezi ty nejsilnější herecké výkony tohoto roku. Vedle ní se ovšem neztrácí ani zmíněný Sebastian Stan a ani Seth Rogen, který opět dokazuje, že se neztrácí ani ve vážnějších rolích.   Retro atmosféře pomáhá i ideálně zvolený soundtrack, k šílené látce se pořád přistupuje tak trochu divoce a celý to fakt utáhne celých 8 epizod, kdy to hezky spěje kupředu a na konci i dojde k funkčnímu vyvrcholení. Šlo by to vlastně celé vměstnat do celovečerního filmu? Pravděpodobně ano. V téhle formě si ovšem osmidílná minisérie svou existenci rozhodně dokáže obhájit.   Takové jiné Devadesátky, které bizarní kauzu představují ve zcela novém světle, kdy vám Pamela Anderson již nebude muset být vyloženě k smíchu. Solidní minisérie, která stojí na dvou perfektně zvolených hercích a funkční dramaturgické stavbě, která možná jen nešikovně přeskakuje mezi atmosférou, dohromady ovšem vypráví poutavý příběh nejznámější sexuální nahrávky všech dob.... () (méně) (více)

Vančura

Nádherná věc, která mě na chvílí vrátila do devadesátek, kdy jsem Pamelu Anderson platonicky zbožňoval a kdy jsme s klukama ze třídy společně u jednoho z nich doma koukali na onu nechvalně proslulou VHS kazetu a prožívali to jako velkou věc - obojí dnes člověku přijde úsměvné, protože s odstupem let najednou nechápe, co se mu na té silikonové barbíně kdy líbilo, a ta dotyčná soukromá nahrávka je něco tak příšerně banálního (navíc v zoufalé obrazové i zvukové kvalitě), že současný konzument internetového pornoobsahu musí nad něčím tak předpotopním jen ohrnout nos (doba se samozřejmě změnila, a proto je fajn si připomenout tehdejší pionýské začátky tohoto fenoménu; seriál je navíc vkusně naroubovaný na současnou dobu, kdy akcentuje perspektivu Pamely, která v tom celém byla nevinně  a odskákala to nejvíc - alespoň dle seriálu - nezjišťoval jsem, nakolik děj odpovídá realitě). Obsazení je absolutně bezchybné, Lily James v titulní roli je neodolatelná a od skutečné Pamely takřka k nerozeznání, dějově je to velmi pestré a strašná sranda, a celou dobu k tomu hraje perfektní soundtrack, takže pro mě osobně byl toto hodně příjemný seriálový objev, který mě po vší té netflixovské bídě posledních let naplnil nadějí, že se ještě pořád dá narazit na koukatelnou seriálovou produkci. ()

sochoking

Na toto si pamätám, vtedy som rukoval do Jelšavy na vojnu a všade boli o tom správy. Pamelu som mal za vypatlanú blondýnu, Tommyho za čuráka. Tento dokumentárne pojatý seriál mi totálne zmenil názor! Tým nechcem niako povedať, že ich oboch žeriem, ale za pozretie to stojí. Scénky so Seth Rogenom sú vtipné! Lily James je neuveriteľne úžasná a ja skláňam klobúk tomu, kto v nej videl Pamelu! ()

Kothy

Opravdu zajímavý seriál. Ani jsem nečekal, že mě zrovna tohle téma chytne. Možná je na tom zajímavé právě to, že se to stalo. Tommy je opravdový kretén a Sebastian Stan ho hraje skvěle. Lily James to jako Pamele neskutečně sekne, ale zatím neměla dost prostoru. Hybatelem děje je Seth Rogen, který hraje chlápka, co Tommymu opravuje dům. Tommy ho ale vyrazí a nezaplatí mu za práci, a tak se rozhodne si peníze vzít po svém. Ukradne mu trezor a prodá věci. To ale ještě neví, že ten pravý poklad najde na oné kazetě s Tommym a Pamelou. Na jejich milostných hrátkách se totiž dá vydělat jmění. Po zveřejnění nahrávky se vše dost vyhrotí. Nahrávka je všude a její šiřitelné jsou na černé listině. Začínají nekonečné právní tahanice a vyhrožování. Dozvíme se dost detailů ze života tohoto páru a jejich minulosti. Místy jsem se dost pobavil, bylo to šílené.  "Já jsem karma a jsem svině." ()

Chrustyn

Že začátku neskutečně svižně a zábavně natočená minisérie, která sice začne ztrácet dech a zabývat se i méně poutavými odbočkami, ale stále zůstává příjemně zábavnou. Nenapadlo by mě, že se dá z domácího porna natočit taková zábava. Režijně vynikající s parádním soundtrackem a dokonalými herci i v těch nejmenších rolích a minimálně Seth Rogen nikdy nebyl zábavnější. Něco tak dravého tu nebylo od Vlka z Wall Street. ()

marhoul

Překvápko. Není určeno pro povýšené hnidopíchače. Spokojeně jdu do plných, přitom nějaký erkový rating mám v paži. Bulvární záležitost dvou, především bulvárem vyrobených celebrit, tímto dílkem dostává jinou hodnotu, čili se nenechte odradit hodnocením nebo vlastními předsudky, že přeci nebudete koukat na Pamelu, kterou však zná každý. První tři díly dělal Craig, vynikající jízda! Smích nahlas, švih, hudba, obsazení, pak do projektu vsupují baby, ale dá se. Pochopitelně se více zaměřují na Pamelu, ale dá se to pochopit. Ona ta silikonová bloncka klidně mohla být mladá, sice rozcapená, ale milá ženská, která měla fakt pech na zloděje, ale nebudu prozrazovat děj. Že je Tommy pako a naběhl si zcela zbytečně, taky nebudu rozvádět. Dneska je jiná doba. Každé pískle má vítr, že se stane obětí virálu, je kolem toho nemálo psychických potíží, dětských sebevražd, ale i dospěláckých. Zničit život člověka je od vynálezu foťáku a kamery na mobilu snadnější. Příběh z půlky devadesátek může touto optikou působit banálně, přesto z toho člověka mrazí, protože tehdy to běžné nebylo. Taky víme, jak funguje bulvár a jak různé přiblblé štiky a verešky do něj samy perou kde co, jen aby byly na výslunní. Přesto všechno pokládám příběh Tommyho a Pam za cosi nechutného, co jim určitě muselo způsobit mnoho těžkých, nezávidění hodných chvil. Měsíců. Roků. Natočeno je to výborně, styling a masky herců jsou perfektní, Popelku Lily bych na tuhle roli nehádala ani omylem, Rumun je přesný a kanadský komik v roli zločineckého lůzra, vpředu banka, vzadu discotéka, to je skutečně figurka k posrání. Ode mě plný počet. Né že by neexistovala serióznější tvorba, ale v rámci lehkého žánru mi tohle nečekaně dobře padlo. Usměvné, perfektní retro, skvělá kamera, dialogy, prostě šmrncovní zábava, která pokud vás neosloví řekněme během dvou dílů, nechte tak a plavte do jiných vod. U nás to jelo na jeden zátah. ()

Dr.film

První díly naznačují, že půjde o komediální seriál o zoufalém řemeslníkovy, který shodou okolností odcizí kazetu s domácím pornem TOP celebrit. Postupující děj nicméně začne měnit perspektivu a po rozjuchaném seznámení Tommyho a Pam nastává pomalé odhalování rozrůstajícího se traumatu, který únik sex tape v Pamele podnítí. Citlivě a dobře odvyprávěný příběh o tom, že únik hanbaté videonahrávky, vám zákonitě způsobí nejvíce problémů, pokud jste nositelem něžnějšího pohlaví. ()

mm13

Jediná vada na kráse sú tu neprirodzene sýte tetovania Tommyho Lee. Inak dokonalá mini séria s omračujúcimi výkonmi ústredného tria (musím ich mená uviesť a predstavujte si, že ich tepem zlatými literami, pretože nič menšie si nezaslúžia: Lily James, Sebastian Stan, Seth Rogen), ktorá je zábavná aj vážna, nepranierujúca ani neprikrášľujúca, triezva... a znova zábavná. Zhltol som to behom dvoch sedení a isto som to nevidel poslednýkrát. ()

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam &amp; Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD