Hrdinský režim

• USA Hero Mode

Majitelka firmy s videohrami Kate má finanční problémy a dospívajícího syna Troye, který je génius na kódování videoher. Mají třicet dní na to, aby zachránili obchod. Lépe řečeno, je to na Troyovi, aby vymyslel novou videohru, a ta musí být nejlepší na světě. Pro něj je to výzva a zábava. Nadšeně se pustí do práce, jeho elán ale nesdílí ostatní. K tomu je zde Rick, generální ředitel konkurenční společnosti, která chce studio odkoupit, zlikvidovat  a všechny vyhodit. (JOJ Cinema)

Megahead

Možno nápad na film nebol zlý, ale všetko ostatné mi pripadalo hrozne amatérske. Od slabých hereckých výkonov, cez nedotiahnutý a málo zaujímavý dej až po slabé dialógy. Myslím si, že s lepším tímom mohol dopadnúť omnoho lepšie. ()

Adramelech odpad!

O počítačových hrách toho vím zhruba stejně jako o technologii pěstování avokáda, ale myslím, že i kdybych je hrál, tak by mě ten film stejně nebavil. Je celý takový nanicovatý, téměř ničím nezaujme. Nejlepší hláška ve filmu je o mládenci, který vylepšil počítačovou hru: „Přidal nové postavy. Je tam mluvící duha, Barack Obama a chobotnice.“ – BTW: Svého času jsem od jednoho známého, který z internetu plošně stahuje a archivuje cizojazyčné okultní texty, získal mimo jiné německý text nazvaný Das Grimoire. Těšil jsem se, že to bude nějaký neznámý grimoár. Dílo sestávalo převážně z tabulek a stručného průvodního textu. Při čtení jsem byl nucen konstatovat, že obsahu spisu ani v nejmenším nerozumím. Dost mě to vyděsilo, protože na něco takového nejsem zvyklý. Naštěstí ještě tentýž den přišel jeden můj kamarád, letmo se na zmíněný materiál podíval a označil jej za návod k počítačové hře. Protože jsem nikdy v životě žádnou počítačovou hru nehrál a žádný návod sloužící k tomuto účelu jsem nikdy předtím neviděl, nemohl jsem poznat, o co se jedná. Veškerý můj intelektuální nápor tedy nutně musel vyjít naprázdno. ()