poster

Zaklínač

 • USA

  Conjurer

Horor / Thriller

USA, 2008, 100 min

Režie:

Clint Hutchison

Scénář:

Clint Hutchison

Kamera:

Ken Blakey

Hudba:

Dana Niu
(další profese)
 • PB2
  ***

  Na IMDb má tenhle film 48%, tady o 20% míň. Možná je to tím, že místní hodnotitelé požadují od hororu z nějakého důvodu záplavu krve a násilí, což tenhle film nenabídne. Tohle je totiž ten druh filmu, který postupně buduje atmosféru různými strašidelnými scénami (a ta s promítačkou je vynikající), takže tušíte, že se něco děje, ale nejste schopní přesně říct, k čemu to směřuje, což je pro mě plus. Navíc konec je docela originální, takže celkově bych tomu filmu dal 3,5*, kdyby to šlo. Na 4* to asi není, ale 27% si to rozhodně nezaslouží.(19.7.2011)

 • J*A*S*M
  *

  Freemind v podstatě úplně přesně vystihl i moje pocity z tohodle dílka. Jenom mě mrzí, že když už jsou tvůrci schopni zamaskovat mrzké náklady takovým způsobem, že z výsledku neni amatérismus cítit na kilometry daleko, tak si k tomu nemůžou vybrat nějaký lepší námět, než "ducha v chýši" (na Jacoba z Lostu si nelze v jednom momentě nevzpomenout).(22.11.2008)

 • Freemind
  **

  Když jste začínající filmař se směšně nízkým rozpočtem, máte dvě možnosti, jak z toho ven. Za prvé - můžete se snažit natočit všechno syrově a realisticky, omezit výrazové prostředky na minimum a to minimum si velmi dobře pohlídat a vypiplat. Za druhé - můžete vše vsadit na jednu kartu a snažit se co nejvíce přiblížit "normálně" produkovaným filmům. A právě touto cestou chtěl jít Conjurer - a chvíli se mu to i dařilo. Zpočátku nijak závadný scénář, solidní hudba a jeden nebo dva ucházející herci ... Už brzy ale začnou z všehu čouhat hrubé nitě - kameraman i střihač zoufale tápou, herci jeden po druhém bolestivě narážejí na své limity, třešničkou na dortu jsou neskutečně amatérské masky a celková výtvarná stránka jevů ve "strašidelné kůlničce" a nakonec i samotný konec :) Pokus to byl ale odvážný.(22.11.2008)

 • lennyd
  **

  Po smrtí svého - ještě nenarozeného dítěte - se Shaun (Andrew Bowen) a Helena (Maxine Bahns) rozhodnou, zapomenout na všechno zlé a začít nový život. Ideálním místem se zdá být farma daleko od civilizace. Na pozemku ale kromě domu stojí stará chata, o níž místní říkají, že v ní žila stará čarodějnice - než byla ona a její dítě brutálně zavražděna. Od té doby se prý mstí všem obyvatelům. Shaun se ale rozhodne svoji rodinu ochránit... Čekal jsem film, jehož kvalita se bude limitně blížit k odpadu, ale musím říct, že jsem byl docela mile překvapen (taky strategie, od každého filmu čekat pořádnou sra*ku, a pak se může jen stát, že budete potěšeni). Zaklínač sice není kdovíjaký odvaz, ale já se docela bavil, a musím uznat, že to ono závěrečné překvapení jsem fakt nečekal. Ani po herecké stránce nic extra, ale to se od takovýchto filmů asi ani nečeká.(26.5.2012)

 • SOLOM.
  **

  Již po předčtení hrubého obsahu na internetu, jsem měl obavy, zda nepůjde o další tuctovou duchařinu a ty se brzy ukázaly jako oprávněné. Bylo mi jasné, že se tady asi nebude prohánět Geralt z Rivii na své Klepně, ale po první půlhodině jsem nabyl dojmu, že jsem se prostě musel splést a sleduji nějaký romantický film. Rádoby dramatický potrat a následné stěhování na venkov se totiž neskutečně vleklo a kromě nadržené Helen se nebylo na co dívat. Tajemná atmosféra se objevila až po první půlhodině a to jen budeme mluvit o náznacích. Na hororový film to totiž bylo dost jalové a to téměř po celou dobu. Vezmeme-li v úvahu, že si musíme vystačit s několika rádoby lekacími scénami, o hororovou atmosféru jsem tu nezavadil snad téměř po celou dobu. Jakoby ani sám režisér nevěděl, co chce vlastně točit. Teprve ke konci filmu se lehce přitvrdilo a to zachránilo už tak dost pošramocený dojem alespoň částečně. Čarodějnice Hattie zde však až na závěr byla trestuhodně nevyužitá a to mi nikdo nevymluví. Navíc jsme se mohli dozvědět o dost více informací o její minulosti kupříkladu za pomoci vzpomínkových scén – ovšem to by se někomu muselo chtít. Na to že film trval docela dlouho, narazil jsem tu na spoustu hluchých míst. 30%(24.4.2017)