Komentáře uživatelů k filmu (29)

 • Snorlax
  ****

  Takový průměrný Brynychův film. Celkem se divím, že něco takového šlo do kin, protože tvůrci ukázali, že kriminál je vlastně celkem fajn, bachaři se chovají jako milí tatíci a v cele si člověk určitě najde nového kamaráda. Ale jinak se jedná o slušnou moralitu, kterou skvěle herecky zvládl Matyáš. Lábus jako vždy příšerně přehrává, takže je jako obvykle trapný a nevěrohodný. Distributor, který se opět pokusil postavit rovnou do role kritika, se mýlí, když píše o neživotných zápletkách.(16.9.2017)

 • troufalka
  *

  Au au ...(23.7.2017)

 • Mulosz
  **

  Namet sikany ve vezeni vubec nebyl spatny, ale ten priserny patos spojeny s ideologii byl az komicky. Zbynku Brynychovi se povedly dva filmy v 60. letech a v povedomi divaku je zapsan prave jimi, nicmene pokud clovek zkoukne neco navic, nestaci se divit, co to bylo za neumetela.(10.3.2010)

 • nervoznideda
  ****

  po 40 letech zajímavý příběh komouše samozřejmě ho vyloučili ze strany to dělají partaje do dnes, po bumerangu a zdivočelé zemi, nebo Jen o rodinných věcech je tento film zajímavý už tím , pohled komunistického scénáristy Gariše na chod v lágru , dal jsem 3 přihazuji 4 za výkony všech herců, hrál tam i ten vrah malých dětí nevím jak se jmenuje Luděk Nešleha není to film špatný jak píšete, ale spíš k zamyšlení kam nás ti komouši chtěli dostat. Matyáš to zvládl a Zbyněk Brynych taky a mě to spíš dojalo deda :-)(12.8.2016)

 • dyfur
  **

  ....z môjho pohľadu celkom sranda-ale neviem či toto dielko ocení niekto kto nevie ako bolo kedysi....(10.7.2013)

 • Gavin87
  ***

  Film mě příliš neoslnil a některé scény a dialogy mi přišly vyloženě směšné (ačkoliv chápu poplatnost době), ale herecké výkony pana Kryzánka, Lábuse i Matyáše na mě působily sympaticky. Konec filmu je vyloženě hloupý a trapný a působící dojmem, že režisér Brynych poslední natáčecí den vynechal prášky.(2.2.2012)

 • cariada
  **

  Těžko to hodnotit, jako něco naprosto neznámého bych možná šel s hodnocením i výš. Ale po umělecké stránce je to hodně slabé. To že někdo spáchá zločin ( v opilosti nabourá není zločin v tom právém smyslu, ale následky bývají tragické a trest přijít musí) a přijme trest je správné. To že je to komunista a cpe to do hlav spoluvěznů je věc jiná. Nemá to tam jednoduché a dostává kapky, ale s tím si dokáže poradit a některé spoluvězně na svou stranu obrátit. S přátelí se s mladým zlodějem aut v podání Jirky Lábuse a s ním to zkouší pak i v civilu. Co mě ,ale vyloženě přišlo hloupé, bylo setkání a poměrně přátelské s tím chlápkem co ho srazil a šel za to do báně. Chlápek chodí o hůlce nebot mu to špatně srostlo a baví se jako by nic. To už bylo hodně přehnané. A závěrečný happy end se ještě nechal. No viděl bych to tak na 45% . Za zmínku stojí spoluvězni Zounar či Lackovič a jejich "koupelna"(24.11.2009)

 • zette
  ***

  Zajimavy namet o kumunistovi, ktery udela chybu. Pekna kamera, solidni atmosfera a dobre herecke vykony. Skoda nekterych zbytecnych scen a dialogu, za me ale dobry.(22.7.2017)

 • slunicko2
  **

  Této socialistické pohádce chybí postavy hodné uvěření, děj hodný záznamu a jakýkoli jiný než historický důvod ke sledování. 1) Film je vpravdě příšerný. Ale z jakéhosi zvrhlého masochistického důvodu jsem vydržel až do konce. Nechcete se uklidnit hrou v dámu? 2) Nejvíce mě dostalo, jak moudrému otcovskému kapitánovi chodí dopisy vděčných propuštěných. 3) Pěkně si zahrál 24letý Jiří Lábus (spoluvězeň Jan Tomáš). 4) A na závěr to nejlepší. Na Mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastianu v roce 1975 byl snímek nominován na Zlatou záchodovou mušli pro nejlepší film. To mě fakt podrž!(6.6.2018)

 • gjjm
  **

  Socialistický pokus o vězeňské drama. Debilní, tj. nejenže nereálný, ale i debilní scénář, neobratné dialogy (nedodržují ANI větnou stavbu), příšerné herecké výkony (byť třeba Merunková nehrála zrovna špatně), nenápaditá kamera, příšerný střih. Ale jestli jste stejně jako já úchylní přes socialistickou kinematografii, nemusí vás to zbytečně lákat - není to ani směšné, ani zajímavé, jenom trapné. Nezajímavě podprůměrný film, pokud se nechcete podívat na socialistickou reklamu na vězení (což jsem vlastně chtěl, čili má divácká očekávání byla naplněna :).(9.4.2009)

 • Master19
  odpad!

  Pohádka o tom, jak úspěšný a spokojený komunista přijímá svou vinu na dopravní nehodě, nastupuje do vězení a tam neztrácí ideály o socialistickém světě, a to ani potom, co ho strana za spáchaný čin vyloučí ze svých řad. Napravená ovečka Lábus působí hodně trapně a závěr je opravdu jen poslední hřebíček...(21.2.2008)

 • PatoP
  ****

  K tomuto dielu som pristupoval s veľkými obavami, pretože som sa na viacerých miestach dočítal, že je to dosť zlý film. O to viac som bol príjemne prekvapený. Príbeh je zaujímavý, aj herecké výkony sú dobré od Svatopluka Matyáša, cez Zdeňka Kryzánka až po Jiřího Lábusa. Jediný, ktorý mi tu nesedel bol Miroslav Zounar, ktorému na rozdiel od Lackoviča, takého grázla nikdy neuverím.(21.12.2008)

 • vitekpe
  **

  Malo uveritelny pribeh o chlapikovi, ktery si odpykava kriminal za srazeni cloveka autem...(18.11.2017)

 • waits
  *

  První půlhodinka , ve které uvědomělý komunista ve vězení, ze kterého vychází se stí a silnější než dřív se bohužel při vší své slabosti (absolutně nevěrohodné vězenské obsazení Zounarem a spol) ukáže být ještě tou lepší půlkou. Závěr s veselým Lábusem, hodným kulhajícím odborářem a setkáním v dlouhé chodbě je totální průser. Pro ujeté zájemce o popdprůměrné normalizační slátaniny vhodné na jedno podívání.(23.6.2013)

 • lubospoti
  **

  Tento film vyniká jedinou věcí - prakticky každá situace je natočena tak, že jí lze jen stěží věřit. Herci nemají co hrát. A když už náhodou ano, tak je jejich projev strašně toporný. Charaktery postav jsou směšné tím jak jsou průhledné a pevně dané. A to nemluvím o té ideologické nadstavbě.(13.1.2018)

 • mh.mail
  **

  30% — Na filmu mě zaujalo především to, že hlavní hrdina porazil člověka a asi za 14 dnů byl soud a hned šel sedět. Ne jako dneska až třeba po roce nebo ještě delším čase. Jinak ta linka s tím, jak zůstal uvědomělým komunistou i v kriminále a po vyloučení ze strany a jak si dokázal naklonit i některé spoluvězně, byla dost umělá. A závěr byl už úplně z říše sci-fi.(6.3.2018)

 • GIK
  *

  Nepříjemní herci hlavně v rolích bachařů a esembáků. Jiní herci tady zase hrají dost nesympatické a krajně nevěrohodné postavy. Jediný Lábus ujde. Jinak je to bída.(22.7.2017)

 • Pitryx
  **

  Trochu srandovní na vězeňské „drama“, které se jaksi nekonalo. Přesto je to zábavička jako malovaná. Hlavně když hrdinu vyhodili ze strany, to muselo být strašné. No, prostě, mohu doporučit. Když škrábete brambory, tak se to k tomu dá.(1.10.2017)

 • Vikinec
  *

  Těžko uvěřitelný film o cherubínovi v rudých barvách. Akční bitka jako ze Studia kamarád tomu dala korunu.(6.12.2009)

 • Jonatthan
  ***

  Docela vkusně natočená sonda ze socialistického kriminálu. Je to taková pohádka o komunistovi, co udělal chybu a tak musí hrdě přijmout trest a jen tak mimochodem ještě napraví jednoho spoluvězně... Mezitím mu chce kurva převlečená za kamaráda přefiknout manželku a ta... co myslíte odolá nebo ne??? Koukněte na to a uvidíte...(27.6.2010)

 • MickeyStuma
  ***

  Normalizační pokus o vězeňské drama, které je (jak jinak) zcela poplatné době. Uvědomělý komunista autem přejede člověka a dostane 16 měsíců vězení. Svým postojům je i tam přes veškeré trable věrný. Ve své době to možná ušlo, dnes svým námětem a zpracováním pokulhává nad svou naivností. Život mezi vězni je snad podchycen dobře, ale u bachařů je to už opravdu na pováženou. Taková věznice by byla spíše jako pochvala, než trest. Zakončení příběhu jako obvykle jakoby vyšumělo do ztracena. No jednodušší konec už byt asi nemohl. Při dnešním pohledu se nejeví snímkem jako úplně nejhorší, jen se nesmí moc polemizovat nad nelogičnostmi.(7.11.2014)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace