Reklama

Reklama

Eleanor (Shailene Woodley) je mladá policejní vyšetřovatelka, která se potýká s démony své minulosti, když je najata hlavním vyšetřovatelem FBI (Ben Mendelsohn), aby pomohla vytvořit profil a sledovat práci narušeného jedince. Když policie a FBI zahájí celostátní pátrání, jsou na každém kroku mařeny bezprecedentním chováním jedince. Vzhledem ke své narušené psychice je Eleanor možná jedinou osobou, která dokáže pochopit mysl jejich útočníka a přivést ho před spravedlnost. (HanzoBureshi)

(více)

Recenze (56)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Popravde, očakával som ďaleko viac premyslený námet, no dostal som priamočiary príbeh bez štipky originality, ktorý od úvodu až do samého konca plynie bez akejkoľvek originálnej vložky. V záverečnej dvacke poteší malý twist, miestami dobrá atmosféra, no nemám dojem, že by som videl niečo mimoriadne. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

A to to tak pěkně začínalo … Zhruba do půlky jsem si říkal, že už jsem dlouho neviděl tak poměrně velkolepě natočený, odsejpající, zajímavý a slušně zahraný napínač s hlavopatoidními dialogy a vcelku vtipnými bonbonmoty. Navíc poháněný Sifónem, autorem famózních Divokých historek, čili jsem si ve slastném očekávání mnul bradavky. Pak ovšem, asi tak od chvíle, kdy hlavní hrdina hrdě „vyšel ven“ s otevřeným konečníkem, aby naplnil homokvóty, cosi náhle hrklo v kukačkách a celé se to změnilo v ucourané, ukňourané a komorní rádoby sociální rádoby drama s dost atrofovanou pointou, přičemž ani jedna složka by svou mělkostí řádně neukojila ani sociologa, ani dramatika a nenápadité až klišovité vyústění by nepřekvapilo ani profesionálního naivku. Aby opět nedošlo k nenávistné mýlce a nějaký ten sveřepý neomarxistický libtard mě zase neosočoval z homofobie, na tomto místě důrazně podotýkám, že se buzen ani trochu nebojím, a společensky neškodná a zcela akceptovatelná deviace detektiva Řiťopicha rozhodně nijak neovlivnila degradaci mého hodnocení! Maximálně mě kapku spravedlivě rozhořčila ta očividná diskriminace dalších milých a zcela přirozených parafilií, patrně proto, že hnutí ZNFPF+ (Zoophilics, Necrophilics, Froeteurs, Plantfuckers and Furnituresexuals) ještě nemá dostatečně zmáknuté PíáRko a řádně hystericky rozvinutou agendu, a tak to poslední dobou audiovizuálně vypadá, že lidstvo je z poloviny jen teplé. Tudíž jedna velmi ledabylá až šlendriánská sekundová zmínka o tom, že ten deprimovaný a společensky znechucený zloun páchal to, co páchal hlavně proto, že miloval kravičky, přičemž bukanýři měli celou půlhodinovou večeři s manželem a ňuňáním, rozhodně diverzitu nedělá a je to nechutně homoprivilegizační! Doufám, že do příště se ta progrese konečně pořádně rozvine, a ve dvojce už půjde agentka Narkáčová na večeři k detektivovi s naprosto přirozeně bečící manželkou (taky samečkem!) a budou skopové medailonky! Každopádně je převeliká škoda, že Sifónovi v polovině došly bublinky a celé to vyšumělo tak nějak do ztracena. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„JÁ NEVÍM JAK VYDĚLAT HROMADU PENĚZ. NEVÍM JAK VYHRÁT VOLBY. ALE KDO TADY MÁ SKUTEČNOU MOC? ŽIVOT NEBO SMRT Z 300 METRŮ. MOŽNÁ NENAJDU KLID, ALE CHCI ODPLATU…“  Pátračka po frajerovi, kterej to umí se zbraněmi a nebojí se to ukázat… Celkem to ubíhá. Padouch je zajímavej, mladá policajtka má rysy Clarice Steriling, její šéf zas chce dokázat, že není lůzr. Jelikož se vyšetřování vleče, jde mu to blbě. A tak se přeměřujou pinďouři. Prostě takový věci, co už znáte odjinud. Nikoho to nesere, nikoho to neurazí, Shailene Woodley je fajn… takže si dejte klidně 4*! ///        -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jde o první film Damiána Szifrona (Divoké historky) v angličtině. 2.) Film získal rozporuplné recenze. Líbí se režie, odsuzuje zobrazené násilí. 3.) Thx za titule „saurix“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Poctivý, bezútěšný, mrazivý a parádní Krimi/Thriller s nádechem 80.tek od režiséra Divokých Historek. Herecky strop! Shailene Woodley hraje sympatickou, odhodlanou a inteligentní policistku, kterou rekrutuje FBI velitel Ben Mendelsohn, který doslova září! Svým hereckým projevem i skvělými dialogy si zkrátka krade všechny scény pro sebe a radost jej sledovat i poslouchat. Už od úvodních minut si mě film získal na svou stranu. Odehrává se během Silvestra v Baltimoru, kde hlavní záporák začne odstřelovat random lidi sniperkou a rozjíždí slušnéj chaos v ulicích, po kterém následuje pěkně intenzivní a atmosféricky hutný FBI Manhunt, kde jsem opravdu měl pocit, že takhle nějak má vypadat poctivá policejní práce. Celý film sledujeme oba protagonisty jak se snaží hlavního šmejda dopadnout, prakticky nezmizí z obrazovky a to se mi líbilo. Žádné zbytečné vedlejší postavy, žádné zbytečné omáčky a dějové linie navíc, zkrátka poctivá investigativní práce chytrých poldů, kteří krok za krokem vytváří profil hlavního nepřítele. Vrah má navíc zajímavý background z dětství ( kdo má sériové vrahy nakoukány, tak ví, že většinu pohání jakýsi zlom z dětství), + má armádní skill, takže nejde o žádného Dahmera, ale tohle je spíš vyšinutý Breivik, který honí bodycount! Film má i slušné tempo, skvěle si drží divákovou pozornost, je atmosféricky hutný a došlo i na trochu akce ( přestřelka v obchoďáku!!), lidí tu zařve dost a mám z filmu velmi pozitivní pocity. Lepší krimi jsem už delší dobu neviděl. 8/10. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Lehoučce nadprůměrná detektivka maskující jinak vynikají drama se sžíravým společenským přesahem a tvrdou kritikou amerického konzumerismu. Zapomeňte na tradiční klišé, tohle je fakt 'Merica pohledem někoho zvenčí, někoho, kdo má na věci určitý názor, a prostřednictvím téhle žánrovky ho docela brutálně servíruje. Upřímně jsem se víc těšil na to první, nakonec však odcházím velice spokojený s tím druhým. Szifrónův scénář je pevná vize bez jakýchkoli kompromisů, je to depresivně lidský, otravně byrokratický, nečekaně explicitní a může vás to nudit, nezajímat, klidně i vytáčet, tomu filmu je váš názor ale zjevně ukradený, protože si jde svou vlastní cestou, což na něm osobně oceňuji snad nejvíc. Woodley i Mendelsohn skvělí (Ralph Ineson asi nejlepší role kariéry...), má to prvotřídní kameru i střih, bohužel to ztrácí na nevýrazných hudebních motivech a imho stále ještě celkem nezkušené režii. Víc Temný rytíř/Heat než Se7en/Mlčení jehňátek. Zároveň ale pořád o chlup slabší než všechny zmíněné. Za ty dvě hoďky to ale stojí každopádně. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Témat k sociálním komentářům se nakousne tolik, že se u žádného nejde hlouběji, ale pořád zůstává solidní krimi, která má dobrý timing, co se týká odlehčení a věcně se otírá o moc zbožňující vyšší posty, které dobře ví, že starosta z Čelistí zůstal ve funkci i v sequelu. Škoda, že se to nevyhnulo některým klasickým žánrovým klišé (detektivové jdou sami na nebezpečné místo a záda jim kryje jen ješitnost a scénáristova vůle), nicméně buďme rádi za každý pokus na výšce, co zdolali atleti Fincher a Villeneuve. P.S.: Mendelsohnův řízný vyšetřovatel sypající profesní i životní moudra by si zasloužil seriálový prostor, ale asi to neklapne.. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Spíš výpověď o stavu součastné společnosti než čistá kriminálka. Hlavní kvalita MISANTROPA spočívá ve velmi podařeném vykreslení současné Ameriky. O dvou pohledech, které prezentuje a dostávání se ze reality dvou prací, hnusného podnájmu a dluhů do světa kývačů, podpisů a poplácávaní se po ramenou. Vyšetřovací linie bezútěšná a civilní se skvělým Mendelshonem a nenamaskovanou Woodleyovou, jejíž obyčejnost chytré holčiny, která měla v dětství smůlu a ne úplně ideální podmínky pro život, do prezentovaného prostředí nádherně zapadá. Chytání vraha je napínavé a zvláštní závěr nutí člověka k přemýšlení a to se dneska nevidí často. Szifrónova režie přesná a kdyby měl malinko lepší scénář bylo by to na výbornou. Skvělá kamera, dobrá hudba. Moc pěkné překvapení. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Úvod je skvělý. Silvestr. Organizovaná zábava. 29 bytostí konzumu si v centru Baltimoru náhodně vyhlédl ostrostřelec, zatímco řadová policistka Shailene Woodley řeší rutinní stížnost. Záhy se ale ocitá uprostřed výtečně nasnímané sekvence s evakuací civilistů a hledáním prvních stop. Mám rád filmové pohledy z ptačí perspektivy na ulice plné betonových kvádrových mrakodrapů, mezi kterými sledujeme záblesková světla policejních sirén. Mám rád policejní filmy s vyšetřováním temných zločinů. Mám rád zajímavé postavy kriminalistů, což Woodley s Benem Mendelsohnem dokonale splňují. Špičkový střelec, jenž se utrhl ze řetězu, masový vrah, o kterém FBI zatím neví vůbec nic. Otíráme se o kritiku několika zaoceánských společenských trendů (masové střelby, diskutabilní policejní zásahy, sociální rozdíly, liknavost k duševním problémům...) v systému, který se zrodem masových vrahů solidně „pomáhá“. Když pominu, že tu máme 29 obětí, přitom se policisté furt něčemu chichotají nebo tleskají, tak se úvod vážně zatraceně povedl. Následuje klasické vyšetřování s několika silnými scénami (vrah v obchodním centru, přestřelka ve smíšeném zboží), kdy se ale stále víc překlápíme do širších souvislostí, kdy prostě tvůrci ukazují to, co část americké společnosti nerada vidí. A určitě v tom hraje roli fakt, že za kamerou stál argentinský režisér a scenárista Damián Szifrón, který byl v Divokých historkách velmi cynický a velmi trefný. Finále jsem si přál silnější. Nejsou to kdovíjaké čtyři hvězdy, ale za mě poctivě mrazivá kriminálka s přesahem. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Kdyby mi někdo řekl že tohle točil David Fincher, tak bych mu věřil. Perfektně zpracovaný a promyšlený procedurální thriller, s nečekaným přesahem a fantastickou tíživou atmosférou. Nehezký svět ve kterém se dějí nehezké věci, a ústřední vyšinutý "unabomber" z něj pak vychází jako jeho snad až nevyhnutelné dítě. Je to film dokonalý? Ne, protože ho přecejen netočil Fincher, za hranice žánru vyráží až příliš opatrně, a scénář a tempo té detektivní linky by si v druhé polovině zasloužily ještě trochu doladit. Do Se7en a Mlčení Jehňátek pořád ještě notný kus chybí... ale pořád je to dost na to aby dítko Damiána Szifróna bylo zatím nejlepším filmem tohoto roku.  A v době, kdy ke třem hodinám stopáže má kdejaká superhrdinská kravina, je to už třetí ani ne dvouhodinový dospělý film v krátké době po sobě, po Dead Shot a Třech Mušketýrech, kdy si říkám že tohle by si tu delší stopáž opravdu zasloužilo. 9/10 ()

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Nekompromisní kriminálka s tíživou severskou atmosférou, kde se nedá předvídat, co přijde v následující minutě, protože se tam všechno děje stejně nahodile a náhle jako ve skutečnym světě. Zapomeňte na klasická žánrová klišé a zarytý thrillerový struktury, To Catch a Killer je áčková liga od člověka, kterej evidentně chápe, v jakym světě žije. Z hlediska dialogů, názoru, vize a scénáře obecně navíc jeden z nejlepších filmů žánru za poslední roky! Vlastně ani neumim říct, co mi tam chybí k plný palbě. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Solidní krimi/thriller, kterej udržuje diváka po celou dobu v napětí. Každopádně jde o film, kterej za jedno zkouknutí rozhodně stojí a dokážu si představit, že si klidně za pár let dám repete. Lepší 3hvězdy. ()

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se zase po dlouhé době skutečně pobavil u kriminálky natočené tak trochu ve stylu severské atmosféry, kde celou dobu cítíte takové to ponuré chvění a kde v jakékoliv chvíli čekáte nečekaný výbuch a zvrat děje, který může přijít, ale také nemusí. Tady se to povedlo minimálně do poloviny vzrušujícího vyprávění, kdy jsem byl fakt napnutý jako péro z gauče v průvanu a kdy jsem si během této poloviny vytrhal minimálně polovinu z mých zbylých pěti vlasů na mé luxusně pěstované makovici. Přibližně v polovině filmu skončila má euforie a začala povinná vata, ve které se stal jeden z hlavních představitelů a do té doby sympaťák, krikeťák klasickou buznou první kategorie. A i když se toto vyprávění odehrává v zimních časech, tak mně bylo nečekaně teplo asi jako zbloudilému Eskymákovi na nehostinné Sahaře v době největšího sucha. Naštěstí to zachránila přirozeně vypadající a hrající Shailene Woodley, která si zde zahrála poměrně uvěřitelnou postavu policistky, která se zaplete do vyšetřování zkušenější odnože FBI a která svými postřehy překvapí nejednoho Sherlocka u televizních obrazovek. Náš údajný psychopat střílí lidi hlava nehlava a nehledí ani na množství a už vůbec néé na kvalitu. Motiv veškerý žádný a proto jsou profilovači a psychologové z FBI v koncích a nemají se čeho chytit. Náš psychouš střílí všechno, co dejchá a nezáleží mu ani na věku ani na rase. Nenechává žádné vzkazy a už vůbec nééé žádné stopy. Je to prostě profík, jak má být. Samozřejmě, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy a tak jsme svědky zoufalého vyšetřování zoufalé FBI ve kterém to odnese pár náhodně blbě vypadajících osob. Víc už nebudu psát, abych nevyzradil pointu, ale jak už z pracovního názvu tohoto filmu, který zněl Misantrop vyplývá, tak náš zabiják je milovníkem lidí a všeobecně uznávaným lidumilem o čemž se přesvědčíme v dechberoucím závěru tohoto snímku za který dávám zasloužených 70 % a je to škoda, protože potenciál byl rozhodně větší, ale ta zbytečně vsunutá teplá vata v polovině filmu, která trvala necelou půlhodinu, ale která mi nedovolí dát sto procent. Ještě připíšu jednu zajímavost a tou je to, že se snímek odehrává v americkém městě Baltimore, které se nachází v americkém státě Maryland. Jde o to, že v tomto městě se nenatáčelo a natáčení probíhalo v kanadském Montrealu a ve městě Atlanta, která se nachází v americkém státě Georgia. Další zajímavostí nebo spíše postřehem, néé-li chybou, je to, že tvůrci se zmiňují o masovém vrahovi, což byla možná pravda u prvního masakru, ale u druhého masakru a dalších se z něj přeci stává vrah sériový, není-liž pravda??? ()

Houbiczska 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že to, jakým tempem se film rozjel a jak se celá první půlka doslova hnala vpřed, mě už od začátku uchvátilo. Jednoduše jakoby z něj šla cítit ta energie podobných krimi detektivek, která mi tady poslední roky chybí a která mě pohltila hned od startu. No a když k tomu přidám vynikajícího Bena Mendelsohna a S. Woodley, kteří jsou oba precizní, ale k tomu navíc i hodně dosud neokoukaní a herecky jako takový svěží vánek do kinematografie, tak jsem vlastně spokojen. Celé vyšetřování, vzájemná chemie detektivů, úvodní střílečka, kdy týpek kosí sniperkou 30 lidí během půlnočního silvestra (!!!) i směr ubírání vyšetřování bylo prostě zábavné a mělo to svoje kouzlo a ke čtyřhvězdě mě vlastně jen trochu trápí posledních 25 minut, kdy jsem se už délkou trochu ošíval v sedačce a dokázal bych si je představit svižnější ,nebo zkrácenější, ale suma sumárum jde opravdu o hodně povedenou (a pro mě neznámo proč) i hodně neznámou novinku, která fandy žánru zákonitě musí potěšit. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Tohle by bývala mohla být prvotřídní pětihvězdová psychologická kriminálka. Ale jsem už otrávený ba znechucený z toho, jak všemožní "pokrokářští" užiteční idioti křečovitě cpou do svých filmů angažované zápletky, protože se to od nich jaksi očekává (od jiných užitečných idiotů). V tomhle případě to jsou opět obligátní gejové a obligátní bělošský rasismus. Stává se z toho už protivné a trapné klišé, ale "filové" budou jistě radostně tleskat pacičkami. Jinak je to ovšem záživná přímočará kriminálka, noirová, neveselá až těžkomyslná, s neokoukanými pohledy na Montreal, se zajímavými a osobitými postavami (a to i včetně oněch povinných gejů), s výrazným hlavním záporákem, se skvělou a uvěřitelnou Shailene v hlavní roli a s docela překvapivým finále, kvůli kterému taky nakonec zaokrouhluju nahoru. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Agent FBI si na první dobrou všimne talentu obyčejné policistky a společně  pak  stopují šíleného střelce. Kolikrát už tady něco podobného bylo? To asi nikdo nespočítá. Ale tady xkrát použitá šablona ničemu nevadila. Děj šlape jasně vytyčenou cestou bez zbytečných odboček a s povděkem kvituji, že Szifrón se nesnaží  stavět zbytečně složité konstrukce a to včetně povedeného a origiálního konce. Oceňuji syrovou zimní atmosféru s notnou dávkou bezútěšnosti, kterou podtrhuje hromada mrtvol, která za padouchem zůstává. A na pohodu je i úlitba LGBT komunitě. Ne že bych něco podobného ve filmu a televizi podporoval, ale pokud z těch útoků aktivistů dokážou tvůrci vybruslit podobným způsobem, je celkem snadné to překousnout. No a nakonec jsem si nechal víc než povedený casting. Mendelsohn je jistota a role agenta mu sedla jak pr*el na hrnec. Za hlavní hvězdu ale byla Shailene Woodley s výkonem, který byl prostě opravdový. a i když to není žádná prvoplánová krasavice, kouká se mi na ní lépe, než na většinu opěvovaných modelín. 80% ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Mrazivá kriminálka s podmanivou atmosférou, drsná, napínavá, poutavě natočená, skvěle napsaná... Hlavní dvojka Shailene Woodleyová a Ben Mendelsohn mi byla nesmírně sympatická a držela jsem jim palce... Pozoruhodné vyvrcholení v matčině domě a v samotném závěru celkem děsivá realita - podepiš a mlč... ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Libtardi zas používajú aj vo filmoch, kde to vôbec nie je vhodné, svoje propagandistické neomarxistické heslá a predstavy, a tým filmy kazia. Aj tu sa spomínajú náckovia, rasisti, samozrejmosťou sú pokrokoví teploši. Inak samozrejme celkom vydarený thriller s detektívnym presahom, ktorý diváka núti popremýšľať. Zo začiatku veľmi akčné, neskôr vlastne vôbec. Aj ten úpadok tempa v druhej polovici to dáva do šedého priemeru, pretože urobiť z toho Fincherovku nebolo v rukách takých producentov a režiséra možné. ()

Remedy 

všechny recenze uživatele

V podstatě brilantně zvládnutá žánrovka, která neskrývá svou osobitost a která se svou místy bezútěšnou atmosférou lehce přibližuje poetice Davida Finchera. Nakonec zůstane někde na půli cesty k dekonstrukci kriminálního thrilleru, přičemž highlightem je silvestrovský opening a největší devízou ústřední herecké duo podpořené netriviálním scénářem v nadstandardním režijním podání. Sice to pořád nestačí na špičku žánru, ale tentokrát už moc nechybělo. [80%] ()

bourec 

všechny recenze uživatele

Dost vysoký hodnocení a spoustu pozitivních komentářu mě naladily na po dlouhý době hutnou krimošku.. Co se týče obsazení, je kromě Woodley spíš průměrný. Těch hutnejch scén tam je dost, ovšem jízda za chycením magora se nekoná. Pomalý, se spoustou pro mě zbytečnejch keců o komzumním životě. Navíc tam znovu naroubovali scénu, která je dnes a denně v každým filmu. Že to otupí ostří filmu ty filmaře ani nenapadne. Průměr jak prase. 60%. ()

Reklama

Reklama