Eleanor (Shailene Woodley) je mladá policejní vyšetřovatelka, která se potýká s démony své minulosti, když je najata hlavním vyšetřovatelem FBI (Ben Mendelsohn), aby pomohla vytvořit profil a sledovat práci narušeného jedince. Když policie a FBI zahájí celostátní pátrání, jsou na každém kroku mařeny bezprecedentním chováním jedince. Vzhledem ke své narušené psychice je Eleanor možná jedinou osobou, která dokáže pochopit mysl jejich útočníka a přivést ho před spravedlnost. (HanzoBureshi)

Corpsegrinder

Začalo to slibným rozjezdem, ale s každou přibývající minutou se z toho stávala nesmyslná melodramatická kravina, stejně jako se ze zabijáka postupně stával neschopnej retard kterej se po precizní úvodní masový střelbě nechá nachytat jak debil v obchodáku jak krade hadry, sprchuje se na hajzlech v umyvadle a u občerstvení krade z jídel salát, načež si během další masový střelby sedne, trpělivě za pomocí tkaničky uplete věnec granátů a ten použije ke zmizení jak ninja (na ulici už asi v USA kamery nemají, to měl ale štěstí). Hlavní hrdinka nesympatický ošklivý hovno bez jakýhokoliv charisma a ty řeči o tom že je zabijákovi podobná jen protože je samotář a v mládí fetovala a řezala se, to už byla ultra naivní trapnost. Samozřejmě nesmí chybět nenápadná vsuvka teploušů. Filmařina je to solidní, ale scénář je prostě hloupoučkej. ()

Illy

Twl, pecka! Takhle dobrej krimi thriller jsem neviděl určitě několik let. Perfektní atmosféra, uvěřitelné postavy a způsoby vyšetřování a ty herci.... Shailene Woodley mě velmi překvapila - jak výborně svoji roli zahrála. Ale Ben Mendelsohn absolutně exceloval. A jelikož tihle dva v podstatě neslezou z plátna, je na co se dívat. Fakt jsem si to jejich herectví nesmírně užíval, o filmu jako takovém ani nemluvím. Opravdu na tohle mrkněte, doporučuju! 5/5 ()

Flopik

Začínalo to naozaj skvelo, vyzeralo to pekne dravo, drsne a nápadito. Do toho sa na scéne objavil Ben (ktorý si scény kradol pre seba) a ja som sa tešil na parádnu záležitosť. Neskôr sa to však bohužiaľ preklopilo do celkom rutinnej záležitosti s pár svetlými chvíľkami. Scéna v obchode je naozaj skvelá, Shailene sa mi tiež veľmi páčila, chýbalo mi tam však čosi naviac. Silnejšie 3*. Finále ma už veľmi nebavilo a bolo skôr zdĺhavé. ()

warrenur

Uvod ma navnadil, necakane, brutalne, siriace paniku. Na 17-te poschodie v dyme a bez masky?! Chcel som poukazat na tu stupiditu hned v uvode, ale tvorcovia to urobili vedome a nutne, aby sa nasej pani policajtke otvorili vsetky nasledovne moznosti....hehe. A hoci som neveril ani tej afinite (naklonnosti a priazni) starnuceho FBI agenta voci radovej zamestnankyni, potesil ma pomerne zaujimavy pohlad na byrokraciu, vztahy s politikmi, boj o moc a snahu o "ukludnenie" verejnosti, ktore dopadli ako dopadli. Zamrzel i pateticky a naivny zaner, ktory sice mnohym divakom "zahra na strunu hnevu a spravodlivosti, v realite by zial, nemala take paky na realizaciu svojich poziadaviek. Kazdopadne mierne nadpriemerny akcak. Odporucam. 60% Shailine Woodley ma mimoriadne silny chrup, na to, ze si nepiluje zuby. :D Irony off. ()

Warhorr

Absolutní pecka. Asi nejlepší úvodní desetiminutovka od prvního Sicaria s nádechem Jacka Reachera. Lépe to diváka prostě vtáhnout nemůže. Málokdy se mi stane, že i když dám filmu plné hodnocení, můžu o něm říct, že mě bavil od začátku až po samotný konec. To Catch a Killer je však jedním z nich. Kurevsky hutná a napínavá jízda po nekompromisním masovém vrahovi, který nepozná slitování vůbec s nikým. Je jedno, jestli jste policista, nebo strávník ve fastfoodu. Střelba v centru je brutál ( i když si myslím, že šlo z toho vyšťavit ještě o něco více ). Máme tu i pár těžších scén viz supermarket a nebylo mi dvakrát dobře ani při návštěvě masokombinátu. Shailene předvádí jednoznačně nejlepší výkon své dosavadní kariéry a výborně ji asistuje i Mendelsohn. Tady je prostě všechno co mám rád. Vyšetřovací postupy, sympatičtí detektivové, poctivá,mrazivá atmosféra, chladnokrevný zabiják, herecké výkony, spousta mrtvol. Možná tomu chyběl o něco větší zvrat na konci, jak je zvykem třeba u Fincherových mystery snímků, ale pořád se jedná o jednoznačně nejlepší krimithriller v tomto roce. alespoň za mě. No jsem zvědav, jestli tohle něco letos překoná. ()

Bozvav

Velmi dobrý thriller, jehož hlavní devízou bylo napětí, pomalá a přitom velmi hustá dramatická linka, kde se uprostřed konzumního a povrchního veselí prcházela smrt. Nečekaná, rychlá a děsivě zbytečná. Tak jako vždy tam, kde jsou lidé. Vynikající herecké výkony, chytré dialogy, hodící se hudba. Jediné co bych vytkla je místy zbytečně natahovaná dramatická pomlka v podobě koukání do nikam, nicméně nebylo to časté, takže ok. Za mne spokojených 90%. PS: kdyby místo do obyčejných lidí střílel do politiků ( konkrétních, sobeckých, mamonářských a byrokratických hovad), třeba by dostal i vyznamenání za humanitární čin. ()

Rathalos

To Catch a Killer je fakt vynikajuci krimi thriller s mrazivou atmosferou a opat skvelou Shailene Woodley,ktora potvrdzuje svoj herecky talent,tie dve hodiny zbehli raz-dva a myslim,ze nemam nad cim rozmyslat,je to jasne ako facka...:⁠-⁠) ()

BOURQUE

Zhruba prvá polovina filmu postupne buduje príbeh, v ktorom FBI v spojení s mestskou políciou hľadá neľútostného vraha, ktorý naraz (a bez výberu) zastrelil viac ako 20 ľudí. Dozvieme sa niečo aj o hlavnejších postavách – teraz tu myslím na dvojici Shailene Woodley / Ben Mendelsohn – ale len minimum a toľko, čo nejakým spôsobom môžeme dať do kontextu s prezentovaným krimi-thriller príbehom. V druhej polovici dochádza menšiemu utlmeniu a vyvrcholenie celého príbehu v záveru nemá taký vstup a spád, ktorý by ste očakávali. Režisér Szifron na to išiel dobre, ale na tej druhej polovici by ešte mohol trochu zapracovať. To však neznamená, že film nie je homogénny, a áno, budete mať z toho depku. P.S.: Keď niektoré rysy charakteru S. Woodley niekomu trochu pripomína vyšetrovateľku z klasiky The Silence of the Lambs, tak pravdepodobne nebude sám. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

DAPDO

“Jak dlouho jste ženatý ?” “Od té doby, co nám to povolili”, aneb jak zněl rozkaz jasně a amíci si zase protlačili do filmu registrovaný partnerství. Myslím, že se v budoucnu máme na co těšit a dočkáme se zajímavých zrůdností. Jinak ale film výbornej, neznámýmu sniperovi rupne v bedně a na Silvestra postřílí několik lidí. Rozbíhá se vyšetřování a pátrání po identitě střelce, protože to může udělat kdykoliv znova. Takový filmy a styl vyšetřování mě vždycky bavily - 70%. ()

AnanAss

Hodně vydařená podívaná, kde po mrazivém úvodním přivítání Nového roku následuje detektivní vyšetřování, které se postupně přetaví v moderní policejní drama. Celkově je tedy závěrem bližší k rasistickému Kreši. Samozřejmostí je špičková kamera, s precizně nasnímaným a natočeným městem, zahaleném ve sněhu a mraze, se spoustou zapamatování hodných scén – výslech potencionálních vrahů, příchod na místo činu v obchoďáku a následné „přehrání“ atentátu pomocí kamerových záznamů, konflikt a vypořádání se s rasisty v sámošce. Shailene Woodley podala, v roli zdeptaného policejního zelenáče s vlastními problémy, uvěřitelný výkon. Jen tomu propojení s vrahem jsem jí moc nevěřil a je škoda, že filmu ke konci již dochází trošku dech, ale i tak se pod čtyři nedostanu. ()

Kingjiri

Ze začátku vcelku zajímavá kriminálka, která ale postupem čásu rychle ztrácí tempo a po pár desítkách minut začne pořádně nudit. Tempo vyprávění je totiž s blížícim se závěrem šíleně pomalý. Dialogů je zbytečně moc a často navíc šustěj papírem nebo jsou uplně zbytečný. Postavy jsou hodně plochý a jediný, co se několikrát za projekci dovíme o hlavní hrdince je, že v minulosti fetovala (proč začala, jaká je teda její minulost a k čemu nám to je vůbec dobrý vědět?) a o jejím nadřízenym vyšetřovateli FBI se zase dozvíme jenom to, že je teplej (zase ... k čemu je dobrá tahle informace?). Vcelku zajímavá byla konfrontace se záporákem v závěru, ale tak nějak tomu taky scházela nějaká "šťáva" a ta agitka s vegetariánstvim byla fakt směšná. Celkově jsem teda v bijáku nenašel nějaký poselství nebo společenskej přesah (jinýma tak vychvalovaný). Celý mi to nějak nesedlo, ať už uloudanym stylem vyprávění, divnou hudbou, nedostatkem akce nebo napětí, dvě hodně silný hvězdy. ()

Daiker

Případ byl zajímavý, ale celkově mi v příběhu něco chybělo..... Taková napodobenina Sběratel kostí.... ()

ER

Menší produkce, která dokázala překvapit. Story o masovém vrahovi je protkána zákulisními a politickými pletichami ve vazbě na hlavní postavy. Plusem jsou scény, kdy se střílí, ale i ta "z márnice". Ve výsledku však nejde jen o vyšetřování, ale i o motivace, kdy u zabijáka, kterému ruply nervy, dochází ke zjištění proč. Herecké výkony odpovídají nadprůměrné kvalitě snímku a Woodley s Mendelsohnem lze jen pochválit. Režii se pak daří udržet tísnivou atmosféru v rámci velmi dobře vykresleného procesu vyšetřování., které není tak o tom, jak se honí vrah, ale co se přitom děje. ()

Likan7

Mrazivý atmosférický thriller. Vlastně jsem si při sledování častokrát říkal, že je škoda, že se takové poctivé kriminálky už netočí. Jen škoda, že někde po půli tomu spadne řetěz a do konce už dojedeme menší rychlostí. Skvělý Ben Mendelsohn a velmi přesvědčivá Shailene Woodley to ale herecky drží a i ikdyž bych chtěl víc akce (je tu pouze úvod, pak videozáznamy v obchoďáku a trochu na konci), přišlo mi to celkem věrohodný zachycení policejní práce. Prostě pátrání po vrahovi se sniperkou. ()

Franc1s

Začínalo to vcelku hodně drsně, poté to zvolnilo, až se to přehouplo do kritiky americké konzum společnosti a z kriminálky zbylo politikaření a pletichy...Chápu co chtěl tvůrce říci, jen já se těšil zrovna na něco jiného..6,5/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD