Já, porota

I, the Jury

Dobrodružný / Krimi

USA, 1982, 111 min

Od Mickey Spillaneho jsem nikdy nic nečetl a postavu Mikea Hammera znám jen z TV seriálu, kde ho hrál Stacy Keach, takže v podstatě nevím, jak moc tohle zpracování odpovídá knižní předloze. A vlastně je mi to jedno. Já, porota je totiž jako samostatný film naprosto parádní expoloatační nářez. Scenárista Larry Cohen není žádné ořezávátko a dopřává divákovi všechno ve zvýšených dávkách. Hned několik záporáků, včetně CIA a blonďatého úchyla, co zabíjí ženy. Místo běžného sexu jsou tu dokonce orgie, modelka Barbara Carrera se tu promenáduje nahá a s hlavním hrdinou má vcelku odvážnou erotickou scénu. A pak je tu ještě slušná porce krvavé akce, která vyvrcholí solidním akčním finále, za které by se nestyděl ani Rambo. Tohle by dneska filmařům jen tak neprošlo. Armand Assante by se na původní pojetí postavy asi moc nehodil, ale do téhle osmdesátkového verze sedne dokonale. Je charismatický a má v sobě vyváženou dávku inteligence a vnitřního vzteku, která je na podobnou roli potřeba. Jediná zásadní výtka jsou některí wtf scény. Např. scénu s vraždícím asijským kuchařem jsem nepochopil ani po druhém shlédnutí. Ale komu to vadí, když je zbytek taková zábava.(23.7.2015)

Film má určitě svoje zábavný momenty, kvůli kterým stojí za to se na něj kouknout. Bohužel má taky spoustu zbytečných scén který tam fakt bejt nemuseli. Výsledkem pak je průměrně ulítlý dílko z trochu zbytečně protahovanou stopáží. Každopádně Assante v hlavní roli je fakt frajer. Takovej typ hrdiny kterej si ví rady v každý situaci. Má to tu typicky osmdesátkovou zábavnou atmosféru, ale nedaří se jí udržet po celou délku. Zdravím Lacikeho a vegetola. Ps : Jo a tu scénu z kuchařem jsem taky nepobral.50%(31.7.2015)

Je to taka drsna sedemdesiatkova kriminalka s frajerskym Armandom Assante, ktory vysetruje smrt svojho kamarata z Vietnamu a pri vysetrovani pozabija viac ludi ako Rambo. Akcne sceny su kvalitne a drsne, ale mohlo ich tu byt viac a toho vysetrovania menej, aby to nebolo miestami az tak rozvlacne. Medzi klady by som zaradil aj niekolko vzrusujucich erotickych scen. Bohuzial tu je aj niekolko WTF scen, ktore som nepochopil a to som film videl s kvalitnymi titulkami od vegetola. Vysledkom je taky zabavny a nekompromisny chlapacky mišmaš. 6/10.(26.7.2015)