Přátelé: Zase spolu

(TV film)
  • USA Friends Reunion Special

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. (HBO GO)

Malarkey

Klasická americká zábava se vším všudy. Mně akorát přinesla závan brutální nostalgie, když začala nadpisem - o 17 let později. Pár momentů bylo fajn, ale moc jich nebylo. V podstatě sestříhali dvoje setkání. Jedno před fontánou, kde točili úvodní scénu a druhý v kulisách obou bytů. To proložili pár záběry ze seriálu spolu se záběry, které by si mohli odpustit. Američani si ale hrátky se emocemi neodpustí a tak jim jednu hvězdičku moc rád škrtnu za tu scénu s těmi fanoušky, kteří si vylévají před kamerou emoce, jak díky postavě Moniky našli svojí vlastní osudovou Moniku. To, že je vše poplatné době snad ani netřeba zmiňovat. Milé, ale moc kýčovité. Asi bych byl ve výsledku radši, kdyby se nesešli. ()

verbal odpad!

Co jednou chcíplo, má zůstat pohřbeno, a příjemné vzpomínky na asi nejlepší židohomo shitcom své generace by rozhodně nikdo neměl kurvit nechutným hrabivým zombídefilé otylých, laločnatých a jinak povislých starců či vskutku děsivých a strašlivě přebalzamovaných plastických trhavin. No dobře, Anistonka by se s trochou gerontofantazie pořád ještě dala ohnout o osudí na bingo, avšak jinak naprosto dávivá strojená, prkenná a kýčovitá odpornost. Odpornost, u níž na každé z těch brutálně přeplácených primadon za zenitem, koženě přehrávajících vzájemnou náklonnost a přátelství na život a na zmrd, bylo s každým falešným úsměvem a toporným gestem zřetelně vidět, jak mají v piči a jak je pohromadě drží jen to, že si z téhle sračky odnesou domů další kufr peněz. A celé to megatrapné rýžoviště ještě k totální žinantnosti vytunili prostřiky na další prostitující neméně strojené, přeplácené primadony, stejně strnule za prachy papouškující, co se jim na Pšátelích jakože tak mocinky líbínkovalo, jakož i na rozličné mutanty a homolidi světa, kteří díky seriálu konečně nalezli stejně zmutované kamarády nebo konečník. Zahnívající žluklý odpad, přičemž počítám, že mě skalpel plastického chirurga Kurtny Cocksové, Čendlerův lihově steklý xicht a Džojí v šestém měsíci budou ještě hodně dlouho nočně mořit. ()

Gemini

Pojďme si to říct na rovinu, v čem byl tenhle dokumentární večer lepší než jakýkoliv jiný sestřih několika různých rozhovorů s vloženými scénami ze seriálu? Nejsem fanoušek Jamese Cordena - v tom smyslu, že jsem s ním nic neviděl - takže mi bylo celkem jedno, jestli je tam on nebo nějaká jiná moderující mluvící hlava. Pro nadšené fandy Přátel jasná nutnost a obrovský doják, pro mě asi takhle - pár zajímavých informací, zajímavé vidět jak nikdo nemládne, a příležitost seznámit se s trojicí tvůrců Bright/Kaufman/Crane, která dala světu tento sice legendární, ale podle mě přece jen trochu přeceňovaný (a natahovaný) seriál. A vlastně ještě jedna věc - bylo to poprvé, co jsem viděl něco z Přátel bez geniálního českého dabingu:) Což ale nic nemění na tom, že je to dobře odvedená práce (ne jako ta, co odvádějí plastičtí chirurgové Courteney Arquette Nearquette Cox a maskérka Jennifer Aniston), takže slušných 70%. A jsem přesvědčen, což ostatně v dokumentu také zazní, že Přátelé zvládli svůj závěr výborně, a nemá smysl pokoušet se je znovu křísit nebo prodlužovat. Nebo nedej bože restartovat :D ()

Enšpígl

Celý minulý rok jsem jel komaplte Přátelé, takže logicky první záležitost tohoto roku, byla tato. Ovšem po zhlédnutí musím říct, že to nebyl dobrej nápad. Především proto, že den před tím jsem viděl přátelé o 17 mladší, takže dneska to pro mě byl absolutní šok. Pánové přibrali na váze a dámy, to bylo extremná zklamání, tak krásný ženský to byly a teď jsem nestačil zírat na "díla" plastických chirurgů a bylo mě z toho smutno. Pokud jde o koncept úplně se mě nelíbil, před fontánou to bylo brutálně sestřihlý a interakce s diváky byla skoro na nule a v kulisách to na mě nepůsobilo přirozeně, jediný co bylo fajn, že jsem se dověděl, několik zajímavostí, ale to stačilo udělat ve stylu "bonus k filmu" . Takže mám za sebou jeden super povedený seriál a jeden ne přiliš povedený film s nadpisem kde září slovo "přátelé" na film zapomenout a nechat si v hlavě jen to seriálovou krasojízdu. ()

T2

Jednoznačne príjemný "spomienkový" návrat k tomuto legendárnemu zoskupeniu PRIATELIA. Rád som si zaspomínal na tento seriál pri tomto dokumente, bolo to fajn posedenie na gauči, môže byť. Tento seriál asi už nič neprekoná. /80%/ ()

novoten

Pro nostalgicky zatížené fanoušky takřka nerozdýchatelné setkání. V těch nejsilnějších chvílích mi vážně bylo tak dobře, jako kdybych se vrátil nějakých dvacet let dozadu a poprvé se do seriálu zbláznil. Tenkrát bych vám přísahal, že lepší seriál neexistuje (a ani dnes bych lepších moc nenapočítal, mezi komediemi pouze Scrubs). Někdo stárne do krásy, někdo alespoň s grácií, na někom se roky podepsaly, ale i na relativně malé ploše (i přes štědrou délku jsem měl pocit, že vše trvalo snad půl hodiny) mě celá šestice zasáhla přímo do srdce. Nechci nové díly, nechci film. Jestli jsem si někdy byl jistý, že Přátelé patří do přelomu století a paradoxně díky tomu zůstanou dokonale nadčasovým dílem, bylo to právě teď. ()

tron

Hoci som z návratu mal obavy, faktom je, že už keď vyšiel pársekundový teaser, v ktorom sa siluety šestice hercov v blízkom objatí blížili k štúdiu, vedel som, že to, čo sa práve deje, je správne a že je dobre, že sa to deje presne tak, ako sa to deje a nie inak. Výsledok je krásny, je veselý a optimistický a pritom je smutný a dojemný; ak ste na Priateľoch vyrastali aj vy, niektoré scény pre vás budú mať účinok konca Cameronovho Titanicu. A pritom sa nikde nič megalomanské nepotápa; „len“ šesť priateľov rozpráva vety. Čím menej slávne cameá, tým lepšie. Aj veci, ktoré príliš nefungujú (čítanie scenárov, kvíz), sú šikovne prestrihané s inými celkami tak, že bavia a plnia presne ten účel, ktorý plniť mali. Okrem toho uvidíme tradičné veci, ako sú pokazené zábery, lenže pokazené zábery z Priateľov sú pokazené zábery z Priateľov. Dočkáme sa i spomienok na kultové scény (veľmi tesné kožené nohavice, gauč) a dozvieme sa skutočnú pravdu o Marcelovi. ()

dO_od

// Nepoplakal jsem si, ale jako takový poslední hezký nostalgický ohlédnutí se to účel splnilo do puntíku. ()

Wade Wright

Nevím popravdě co bych na tom měl hodnotit. Vím, že jsem jako každý druhý, ale značka "Přátelé" pro mě není něco kam můžete nalepit známku. Nadruhou stranu ano, můžeme se bavit o tom, že kompozice prvků a celková dramaturgie tohoto speciálu je zejména v začátcích trošičku off, o tom že James Gorden je celkem zbytečný moderátor, nebo o tom jak by celý reunion snesl trochu méně, až moc americké, přeafektovanosti. Nemůžu se však ubránit té bezmezné lásce, kterou cítím ke každému herci z tohoto seriálu. Ano, pro ně jsou ti ostatní "těch dalších pět" a my na ně koukáme jako na "těch šest". Ta chemie, která ale celé ty roky způsobovala milionům lidí po celém světě pocit toho, že je celá šestice i jejich "Přáteli" tady ale pořád je. Všechny trefné vtípky a poznámky pořád fungují jako kouzlo, a pro mě to byla prostě přesně ta sentimentální podívaná, kterou jsem na čtvrteční večer potřeboval. Po 104 minutách strávených v kruhu Přátel jsem rád, že jsou vlastně pořád stejní, jako si je pamatuji. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já jsem ten seriál viděl a něco Vám řeknu: Ten seriál z Vás hvězdu neudělá." Každej se může mýlit. Třeba já jsem se mýlil v tom, že Přátele po letech zase rád uvidím. Nebyla to pravda. Nevěřil jsem tomu, ale oni zestárli. Teda čest výjimkám. To jsem fakt nečekal. Vždyť je to jen 17 let od konce seriálu. Takže ukázky ze seriálu byly fajn, bavily mě i vzpomínky producentů na castingy a spousta hvězd se seriálu poklonila, což bylo taky dobrý. Horší bylo to, že hlavní hrdinové toho moc zajímavýho neřekli a těžili pouze z toho, že stále mají charisma a okamžik jejich setkání byl výjimečnej. Dobrá, tak jsem to viděl a příště radši pár epizod starejch dobrejch Přátel, protože ty mám fakt rád. ()

xxmartinxx

Nejužitečnější je rahle reunion v tom slova smyslu, že divákům dovolí trochu se nad vzpomínkou na Přátele (a nad sebou) dojmout, ale taky připomene, proč bylo nevyhnutelné, že ten seriál musel skončit a posunout se - i emocionální vrchol tohohle dílu je sledování finále původního seriálu, což jen potvrzuje, že už se zkrátka není vydat kam dál. ()

TheDarKnig

Nikdy jsem tomuto fenoménu nepodlehl (z vícero důvodů, do kterých se mi tady nechce zabíhat), ale při závěrečném loučení a vzpomínkách na vztah, který si tato zábavná, milá partička přátel za tu dekádu a 236 epizod vybudovala, jsem dojetí přesto cítil. U kteréhokoliv momentu, kdy se na obrazovce objevil Corden, jsem ovšem cítil naopak pouze silné nutkání zvracet. To opravdu nemohli pro takto zásadní vzpomínkovou akci nějakého sympatičtějšího, vtipnějšího a lepšího moderátora, co není znám po celém internetu jako sebestředný kretén? Některé camea celebrit působily taktéž docela násilně naroubovaná a obecně měl scénář celého pořadu rozplánovat a vymyslet někdo s větším citem pro střih, scénky i autenticitu. Ale co se mi naopak hodně líbilo byly informace o vzniku seriálu, co vedlo k jeho úspěchu a jaký dopad FRIENDS měly a stále mají na globální komunitu. Jak se říká, smích je nejlepší lék. Ale samotnému člověku většinou není do smíchu tolik jako když má přátele :-) ()

Eliott

Své hodnocení bych nejraději rozdělil do dvou částí. Pro nezasvěcené: Vůbec nedoporučuju si dílo pouštět pokud jste neshlédli několik epizod seriálu Přátelé a nemáte k hercům vybudovaný dostatečný vztah. V takovém případě tuto jednorázovou vzpomínkovou talk show ohodnotíte odpadem po deseti minutách a sledování ukončíte. Pokud však patříte mezi zasvěcené, seriál jste si užili a herce máte rádi, v takovém případě bych pak naopak sledování vřele doporučil. K samotnému hodnocení - O díle se všude dlouho mluvilo a já tak nakonec očekával něco zcela odlišného. Když mi došlo o co doopravdy jde, přiznávám, byl jsem docela zklamaný. Od sledování mne to však neodradilo, jelikož patřím do druhé zmíněné skupiny a seriál mám moc rád. Jedná se o poměrně dojemnou a hlavně vtipnou talk show s očividnými hosty, moderovanou Jamesem Cordenem. Z obsahu mne kupříkladu moc zaujaly zajímavosti z natáčení, příběhy hlavních postav za oponou a nepovedené záběry nejslavnějších epizod (toho mělo být podle mě i více). Na druhou stranu část, kdy lidé ze všech koutů světa mluví o pozitivním efektu seriálu na jejich životy mi přišla dosti uhozená a považuji ji za jednoznačně nejslabší z celého speciálu. Dále mě pak také moc nenadchli staří herci čtoucí scénáře z jednotlivých epizod u společného stolku. I přes tato lehká zaškobrtnutí jsem s výsledkem více než spokojen a hodnotím kladněji než jsem si sám byl na začátku vůbec ochoten připustit. 71% PS: Výsledek je na pomezí, ale za remake Smelly cat s Lady Gaga dávám hvězdu navíc. ()

Ainy

Doufám, že se nechystá žádný comeback, tohle byl totiž velmi krásný návrat do minulosti a do vzpomínek! ()

3DD!3

Nostalgické vzpomínání a záporák čas v hraje prim. Matthew Perry sešel úplně neuvěřitelným způsobem. Ten regulérní díl by nešel natočit. Bylo by to strašně depresivní. Vzpomínání ale naštěstí funguje. Zkažené záběry, historky z natáčení. Jen otrapa Corden se vesral do role moderátora a pouze dokazuje jak moderní "humor" sešel. ()

Spiker01

Přátelé jsou po letech zase v módě a já stále nejsem jejich bezvýhradným fanouškem. Nikdy jsem nekoukal chronologicky, ale ty příběhy znám, ač jsem možná ani neviděl úplně všechny díly. Nic moc jsem tedy od znovushledání nečekal, ale výsledek mi vlastně přijde takové nic extra se zbytečně nafouknutou stopáží a bylo by asi lepší, kdyby udělali tu regulérní epizodu (do čehož se jim nechtělo), nebo nějakou besedu s dotazy fanoušků (částečně uskutečněno). Vlastně se musím přiznat, že jsem ty emoce hlavní šestce moc nevěřil, ačkoliv ta situace pro ně musela být velice silná, kus herectví v tom bylo a místy mi to přišlo až přespříliš patetické. Kdo ví, třeba až přijde speciál mé opravdové srdcovky, zapůsobí to na mě více. Ps : cameo Justina Biebera a vůbec celou přehlídku kostýmů bych komplet škrtnul. ()

NinadeL

Co jiného si pustit, když se potřebujete srovnat s předčasnou smrtí Matthewa Perryho, než Friends Reunion? Před dvěma lety to bylo taky velmi milé a potřebné ohlédnutí, které pomohlo uvolnit pandemický stres, teď to má zase trochu jiný podtext. Každá velká show si podobné ohlédnutí zaslouží. ()

castor

Totální fenomén. Absolutní chemie mezi ústřední šestkou. Nejprve obsadili Rosse (David Schwimmer), který to vyhrál se svým výrazem zpráskaného psa, pak přišla na řadu Lisa Kudrow a její Phoebe, která představovala přesně to, co tvůrci chtěli, a ještě to pozvedla. Následovala mnohatýdenní pauza, ve které nikoho dalšího nenašli. Až z úst Matta LeBlanca zněly repliky Joeyho skutečně vtipně. Problém byl u Courteney Cox, protože už byla známější, nicméně právě ta dodala Monice neuvěřitelnou radost. Následoval Chandler, jehož představitel Matthew Perry, když četl dialog, pořádně tím ožil. Castingově nejobtížnější prý byla Rachel. Trochu rozmazlená, trochu sebestředná. Jennifer Aniston ovšem v sobě měla opravdovost a vřelost, takže diváci jejímu vrkání s Rossem hned uvěřili. Šestice přátel se po letech v kompletní sestavě přichází rozloučit s newyorským bytem a po 17 letech (finále jsme se dočkali v roce 2004) vzpomínají na pár drobků z těch 236 epizod. Je to milé, místy hodně milé, ale hlavně je to totální guláš. Chvílemi je to dokument, jindy talkshow s mizerným moderátorem, pak se po molu projde Cindy Crawford v Rossových kalhotách, následně vzlykají vášniví fandové napříč kontinenty, jak jim tahle parta obrátila život naruby, na minutu přicházejí a mizí speciální hosté… Někomu stačí, že tahle šestka (mimochodem mistři pohybové komedie) přišla a pobrečela si (občas strojeně, to si přiznejme), já ovšem čekal o něco víc. ()

Tom_Lachtan

Velký špatný. Je tu několik (možná pár desítek minut) záběrů, které jsou výborné a neskutečně skvělé, ale všechno jsou to záběry, kde spolu sedí šest hlavních představitelů a prostě si povídají, nebo sledují nepovedené záběry, či čtou scénáře dvě dekády staré - tohle je perfektní, hřejivé, melancholické a fakt hrozně fajn. Jenže je tu bohužel další spousta záběrů, která je neskutečně otravná hned několika věcmi. Jednak je všechno hrozně okatě nalinkované a jede podle scénáře (proboha proč, tohle má být o setkání starých známých, ne o nalajnovaných dialozích), druhak se tu objeví důležité vedlejší postavy jen proto, aby řekli dvě věty (doslova) a pak zase zmiznuli do nenávratna. Nepochopitelné vsuvky s "celebritami" jsou vyloženě otravné a rozhovor přátel s Cordenem tak unylý, že atakuje hranice trapnosti. Obrovská škoda a promarněný potenciál. PS: při psaní tohoto komentáře nebyla zraněna žádná kachna, kuře, ani vánoční pásovec.  ()

Harry Potter se dočká reunionu

Harry Potter se dočká reunionu

17.11.2021

Podobně jako tomu bylo v případě nedávného speciálu Přátel od HBO Max, se teď dalšího takového reunionu v rámci oslav 20. výročí od premiéry prvního filmu dočká Harry Potter. Vznikne tak další zhruba… (více)