Fronta v týlu

• německý

Front hinter der Frontlinie

Válečný

Sovětský svaz, 1977, 174 min

Výpravné, velkolepé, primitivní, natočené podle známé šablony zlí, hloupí a zbabělí němci proti hodným, chytrým a statečným rusákům. Partyzánky se v lese v pohodě vdají, otěhotní a bojují až do 6. měsíce těhotenství, pak je letadlo transportuje za frontu na mateřskou dovolenou. A další dobové hovadiny v tomto velkofilmu.(7.7.2011)

Výpravný, tříhodinový film, který u nás vyšel na dvou DVD, vcelku věrohodně popisuje to, co se dělo na Němci obsazených územích. Obsazená území byla tak rozlehlá, že Němci po celou válku v podstatě něměli šanci tato území efektivně kontrolovat a byli zataženi do permanentní partyzánské války, kterou neměli šanci vyhrát. Nepomohla ani taktika spálené země a bezuzdný teror. Neměli totiž ani potuchy, proti komu stojí. Nevěděli, že Stalina obrovské oběti ruských lidí vůbec nedojmou.(14.4.2012)

Bylo to trošku průměrné ale dalo se. na to koukat.(10.4.2011)

• Virusman666

Bolševickej shit(10.6.2012)

• charles3

Jde o prostřední díl trilogie s majorem Mlynským (?) - první se jmenoval "My se vrátíme" a poslední "V týlu nepřítele", který byl točený v čs.koprodukci a ve kterém docházelo k zajímavým rozdílům mezi dabovanou a titulkovanou (70mm) verzí ve scénách komunikace ruských vojáků s českými partyzány - přes tlumočníka :-)(7.5.2010)