Judy v podání Goldie Hawnové mě docela pobavila. Její smolné plány a akce jsou k popukání. Určitě si zasloužila Oskara, protože byla prostě úžasná což se zas tak nedá říct o filmu jako takovém, není slabý ale ani neoplývá žádnou hlubší myšlenkou či pointou ke které bych se vždy rád vracel. Proto pouze za 4 .(29.11.2004)

• Aidina

Zajímavá myšlenka, když se zhýčkaná a rozmazlená slečinka, která nikdy dosud nepracovala, rozhodne vstoupit do armády. Pořád něco kritizuje, stále fňuká a stěžuje si: “To máte všechno jenom v zelené?“ až se sama armáda rozhodne ji pěkně vrátit rodičům. V tom se v ní něco zlomí a Judy se rozhodne vojnu dokončit. Dokonce úspěšně. A je umístěna do hlavního štábu Nato v Bruselu. Tak snad je to jenom ve filmu… a v centrále Nato jsou profesionálové (dobrá vojak Benjamin:-)).(9.3.2013)

Jedna z 18 nejlepších válečných komedií a satir - 18 Greatest Comedy / Satire War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(12.7.2010)

Vzniklo mnoho podobných filmov o vstupe rozmaznaných a lenivých chlapov alebo žien do armády a tento nie je ničím výnimočný. Ak niečím, tak výborným výkonom G. Hawnovej. Prvá polovica sa odohráva zväčša v armáde, jej prvá zoznamka s novým životom dáva priestor na vtipné scény. Pár krát sa usmejete, ale povedal by som, že potenciál nebol dostatočne využitý. V podobných filmoch to podľa mňa najďalej dotiahol C. Eastwood vo filme Bojové nasadenie. G. Hawnová hraje na výbornú, ale druhá polovica stratila tempo. Trochu škoda pretože vstup do armády je určite vďačná téma, ale na jedno pozretie uspokojí. 60%.(24.1.2015)

• trinan_kop

Tento film by bol celkom dobrý, ak by nebola hlavná predstaviteľka tak brutálne nesympatická a škaredá - proste jej nedokážem fandiť. Vypichol by som záver, kedy odchádza od svadobného oltára, s tými ryšavými vlasmi a otrasným mejkapom vyzerá doslova a do písmena ako škaredá nesympatická ježibaba. A ako mám fandiť takejto hlavnej predstaviteľke...(5.9.2011)

• - Film byl ve své době komerčně velmi úspěšný, z tohoto důvodu byl také následně zpracován do stejnojmenné televizní minisérie. (Detektiv-2)