Nejdříve jsem chtěla dát horší hodnocení. Snímek mi ovšem učaroval v tom, jak jsme společností masírováni, podléháme tlaku okolí a stáváme se někým jiným, jen nejednáme za sebe. Navíc jsem taky takový vztahový tragéd, který si nechá líbit to arogantní zacházení. Pvt. Benjamin se od toho však nakonec dokáže oprostit, palec nahoru.(22.4.2014)

• JohnnyD

Na humor aboslútne impotentná komédia, ktorá možno ani komédiou nemala byť. Kým v úvode je to ešte celkom nádejné, ku konci je to už pomaly akási romantická dráma a absolútny koniec ako z nejakej anglickej dobovej drámy. Je to klasika osemdesiatych rokov, ale riadne precenená a nudná. Radšej si pozriem neoficiálny remake FBI v sukniach.(4.2.2007)

Vojína Benjaminovou, jak se z ufňukánka stane profesionální vojačka, jsem viděla před lety a teď pri druhém shlédnutí jsem zjistila, že to je jen polovina filmu. Úplně jsem zapomněla na zvláštní rodiče, se kterýma to Judy asi neměla lehké. Také mi z paměti vypadl francouzský doktor. V Americe byl takovým suprmužem a v Evropě, škoda mluvit. Asi to bylo i tím, že americká část příběhu je silnější. V Evropě se všechny další postavy objevují jenom jednou a příběh je zkratovitější. Také jsem si uvědomila, že všechny policejní akademie přišly až po Benjaminové a jenom rozváděly myšlenku, že za pomoci správné motivace lze vycvičit i ze slabošského nešiky sebevědomého profesionála. Střednědobrý příběh s někdy prestřelenými situacemi.(7.3.2013)

Jedna z 18 nejlepších válečných komedií a satir - 18 Greatest Comedy / Satire War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(12.7.2010)

Výborná komedie, kterou jsem si oblíbila už jako dítě. Po mnoha letech jsem se k filmu dostala znovu a bavila jsem se úžasně, protože ke kdysi známým vtípkům přibylo ještě pár nových, které jsem ve své dětské nevinnosti nepochopila (např.: "Chceš, abych ti ukázala svou známku?"). Nevím, co víc k tomu dodat, tenhle film mě prostě baví.(11.8.2010)

• - Film byl ve své době komerčně velmi úspěšný, z tohoto důvodu byl také následně zpracován do stejnojmenné televizní minisérie. (Detektiv-2)